Esileht Pereelu ja suhted Reedetu raev

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 332 )

Teema: Reedetu raev

Postitas:
Kägu

Kaasa võttis koti ja läks puhkama. Mõtlesin paar päeva hiljem, et uurin, kuidas läheb aga kõned jäid tühjalt kutsuma. Nii teisel, kui kolmandalgi päeval. Ju oli mobiili hääletule unustanud.

Kirjutasin hoopis sõnumi, et laps sai laagrisse viidud, kodus korraliste asjadega tegeletud ja loodetavasti on tore puhkus. Ja siis tuli vastus, et kohtas kedagi ja sooviks temaga aega veeta. “Palun ära paar päeva tülita, ei soovi meeleolu rikkuda. Räägime hiljem.” !!????

See oli kohe kindlasti midagi suurt ja rasket, millega ma pihta sain. Minust sai mõne minutiga ahistaja. Viimastel päevadel olen läbi lugenud kõik kohaliku ja netis leiduva  “tarkuse” kuidas/kus kaasalase järgi nuhkida. Üllatav, kui palju võimalusi selleks on ja kui agaralt seda kasutatakse! Neli päeva hiljem, tunnen ma ennast tülgastavalt. Vanasti öeldi ikka, et pealtkuulaja saab pisted südamesse; ma ei tea, mul polegi enam südant, peale seda pasas surfamist. Tohutu pettumus ja viha. Kukkumine tühjusesse.

Praegu ma tunnen, kuidas see pettumus ja raev või viha vms õudne emotsioon mu sees aina kerib ja kerib. Mitte ühtegi selgitust kuskilt ei tule, sa lihtsalt marineerid selles “infos” mis su ees lahti laotus. Saad aru, et sina oled mingis teises dimensioonis olnud.

No ja valus on. Väga. Aju aina genereerib kättemaksu. Raskusaste aina kerkib. Lisaks see ootus, et kui nüüd koju tuleb, küll ma siis korraldan. Tunned, kuidas su isiksus lõhestub kogu selle õuduse keskel. Eneseväärikus tundub hetkel täiesti naeruväärne sõna. Hakka või skisofreeniat kahtlustama.

Kuidas küll nende esimeste, mustade ja üsnagi agressiivseks kiskuvate tunnetega üleüldises teadmatuses toime tulla? Iseennast aidata? Need mustad mõtted tunduvad endalegi mingil hetkel hirmutavad.

 

 

+55
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

a siis tuli vastus, et kohtas kedagi ja sooviks temaga aega veeta. “Palun ära paar päeva tülita, ei soovi meeleolu rikkuda. Räägime hiljem.” !!????

No üllatavalt aus inimene ju, peaks ütlema. Mida siin veel nuhkida on.

+26
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa korraldad? Sul pole midagi korraldada. Sulle on ju selgelt öeldud, et ei huvita.

Nuta, joo, lõhu nõusid.

+15
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidagi tuleb need emotsioonid ja raske aeg üle elada. Midagi ei ole teha, inimesed on sellises olukorras teinud enesetappe ja pannud toime mõrvu. Ühtegi head soovitust kahjuks anda ei ole. Võibolla pöördud perearsti poole, las see kirjutab mingit rahustit välja või suunab kiirkorras psühhiaatri juurde. Minu perearst tegi nii, kui ma pöördusin tema poole ja rääkisin, et mehel on armuke ja ma tahan ära surra või kedagi maha tappa. Perearst sai mulle kiirkorras psühhiaatri aja ja rahustid peale ning tänu sellele olen elus.

Kui see on lohutav, siis umbes nii kümne aasta pärast ei tee see enam haiget, vaid oled väga rõõmus, et temast lahti said.

Võid proovida ka sõbrannadega koos peo korraldamist ja ennast põhjalikult täis joomist. See viib ka mõtted mujale. Või siis jäta lapsed vanaema hoolde ja sõida ise ka kuskile. Võõras kohas lähevad ka mõtted mujale. Kodus ära istu. Tee midagi, kasvõi kaeva maad või rohi peenraid.

+30
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need tunded on normaalsed, aga this too shall pass, nagu öeldakse. Sina ei saa kontrollida, mida mees teeb või mõtleb. Ainus, mida teha saad, on hästi rahulikult lahutada/lahku minna. Igasugust draamat hiljem kahetsed.

+26
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit õppetund, et ei saa kogu oma elu, õnne ja heaolu mehest sõltuvaks teha. Iseennast või oma last üldse ei väärtusta?

+17
-28
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No üllatavalt aus inimene ju, peaks ütlema. Mida siin veel nuhkida on.

Mis aus???? Sa tõsimeeli arvad, et ta just nüüd alles kohtas kedagi? Sitakott on, mitte aus. Mingit vajadust ei ole niisugust ebameeldivust oma lapse emale korraldada, et sõnumi teel teatad, et tead, kohtasin kedagi, ära sega meeleolu!

Teemaalgataja, pai! Kordan alati kõigile – parim kättemaks, on mitte kätte maksta!!! Nagu ka eespool öeldud, sa kahetsed, kui praegu mingi draama üles võtad. Jää väärikaks ja proovi mõistus säilitada. Tõesti, lõhu omaette olles nõusid ja joo, aga mehele ära sellest midagi välja näita. Mõnes mõttes on praegu hea, et mees ära on, sa saad temapoolsete mõjutusteta mõelda, kuidas edasi saaks minna. Laps … no ülihea, kui ta laagris on.

+42
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võid proovida ka sõbrannadega koos peo korraldamist ja ennast põhjalikult täis joomist. See viib ka mõtted mujale. Või siis jäta lapsed vanaema hoolde ja sõida ise ka kuskile. Võõras kohas lähevad ka mõtted mujale. Kodus ära istu. Tee midagi, kasvõi kaeva maad või rohi peenraid.

Oh jätke, need asjad aitavad murekeste puhul (nagu et kingakonts läks katki või ma olen nii paks), mitte reaalselt maailma segi pööravate asjade puhul.

+15
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit õppetund, et ei saa kogu oma elu, õnne ja heaolu mehest sõltuvaks teha. Iseennast või oma last üldse ei väärtusta?

Mulle tundub, et see “kinga saanu” on hoopis mees.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei korraldaks talle enam mitte midagi. Kui vähegi võimalik, siis oleksin selleks hetkeks läinud, kui mees otsustab koju saabuda.

+29
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reedetu raev armunu õnnetunde vastu. Ja kui ta on armunud ja önnelik, on  ka tema peast sassis. Nii et kas see raev suudaks üldse seda  õnnetunnet mõjutada või lasta kainelt mõelda

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kordan alati kõigile – parim kättemaks, on mitte kätte maksta!!! Nagu ka eespool öeldud, sa kahetsed, kui praegu mingi draama üles võtad. Jää väärikaks ja proovi mõistus säilitada. Tõesti, lõhu omaette olles nõusid ja joo, aga mehele ära sellest midagi välja näita. Mõnes mõttes on praegu hea, et mees ära on, sa saad temapoolsete mõjutusteta mõelda, kuidas edasi saaks minna.

Mina pole selle filosoofiaga nõus. Kättemaks ära jätta – jah, sest milleks või kellele see kasu tooks? Seda muidugi. Aga seda, et inimene ei tohi reetjale (keda ta armastanud, austanud ja usaldanud on) oma tundeid välja näidata, võib ainult salaja patja nutta ja omaette juua, aga reeturi ees peab tingimata algusest peale kuidagi ‘väärikaks’ jääma, ma küll ei arva. Inimese tunded on  tema omad ja tal on õigus neid tunda ja nende tunnetega otseselt seotud inimese ees neid ka avaldada. Kui ma nutan, karjun või lõhun nõusid inimese ees, kes mind on reetnud, siis ma ei alanda ennast mitte kuidagi, see on absoluutselt loomulik ja kui mul on kasvõi selsamal hetkel sellest natuke kergem, on mul selleks igati õigus ja ma peaksingi seda tegema, mitte veel omakorda iseennast vägistama ja hambad nii kõvasti kokku suruma, et nad suust välja kukuvad.

Kas matusel nutta on loomulik või peaks seal ka ‘väärikaks’ jääma?

+15
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga seda, et inimene ei tohi reetjale (keda ta armastanud, austanud ja usaldanud on) oma tundeid välja näidata, võib ainult salaja patja nutta ja omaette juua, aga reeturi ees peab tingimata algusest peale kuidagi ‘väärikaks’ jääma, ma küll ei arva. Inimese tunded on tema omad ja tal on õigus neid tunda ja nende tunnetega otseselt seotud inimese ees neid ka avaldada. Kui ma nutan, karjun või lõhun nõusid inimese ees, kes mind on reetnud, siis ma ei alanda ennast mitte kuidagi, see on absoluutselt loomulik ja kui mul on kasvõi selsamal hetkel sellest natuke kergem, on mul selleks igati õigus ja ma peaksingi seda tegema, mitte veel omakorda iseennast vägistama ja hambad nii kõvasti kokku suruma, et nad suust välja kukuvad.

Kuidas arvad. Mina ei soovitanud seda teha mitte seepärast, et see nutjat alandaks, vaid seepärast, et see annab petjale võimaluse mõelda: “Näe, mul oli õigus, mu abikaasa on segane”. Mina avan end vaid lähedaste ja usaldusväärsete inimeste ees. Seega petnud abikaasa ees – no way.

+33
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaasa võttis koti ja läks puhkama. Mõtlesin paar päeva hiljem, et uurin, kuidas läheb aga kõned jäid tühjalt kutsuma. Nii teisel, kui kolmandalgi päeval. Ju oli mobiili hääletule unustanud.

Kirjutasin hoopis sõnumi, et laps sai laagrisse viidud, kodus korraliste asjadega tegeletud ja loodetavasti on tore puhkus. Ja siis tuli vastus, et kohtas kedagi ja sooviks temaga aega veeta. “Palun ära paar päeva tülita, ei soovi meeleolu rikkuda. Räägime hiljem.” !!????

See oli kohe kindlasti midagi suurt ja rasket, millega ma pihta sain. Minust sai mõne minutiga ahistaja. Viimastel päevadel olen läbi lugenud kõik kohaliku ja netis leiduva “tarkuse” kuidas/kus kaasalase järgi nuhkida. Üllatav, kui palju võimalusi selleks on ja kui agaralt seda kasutatakse! Neli päeva hiljem, tunnen ma ennast tülgastavalt. Vanasti öeldi ikka, et pealtkuulaja saab pisted südamesse; ma ei tea, mul polegi enam südant, peale seda pasas surfamist. Tohutu pettumus ja viha. Kukkumine tühjusesse.

Praegu ma tunnen, kuidas see pettumus ja raev või viha vms õudne emotsioon mu sees aina kerib ja kerib. Mitte ühtegi selgitust kuskilt ei tule, sa lihtsalt marineerid selles “infos” mis su ees lahti laotus. Saad aru, et sina oled mingis teises dimensioonis olnud.

No ja valus on. Väga. Aju aina genereerib kättemaksu. Raskusaste aina kerkib. Lisaks see ootus, et kui nüüd koju tuleb, küll ma siis korraldan. Tunned, kuidas su isiksus lõhestub kogu selle õuduse keskel. Eneseväärikus tundub hetkel täiesti naeruväärne sõna. Hakka või skisofreeniat kahtlustama.

Kuidas küll nende esimeste, mustade ja üsnagi agressiivseks kiskuvate tunnetega üleüldises teadmatuses toime tulla? Iseennast aidata? Need mustad mõtted tunduvad endalegi mingil hetkel hirmutavad.

Kättemaksuks tee lahti üks lauaviin.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei korraldaks talle enam mitte midagi. Kui vähegi võimalik, siis oleksin selleks hetkeks läinud, kui mees otsustab koju saabuda.

Mina viskaks mehe asjad aknast välja ja vahetaks luku.

+23
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis tuli vastus, et kohtas kedagi ja sooviks temaga aega veeta. “Palun ära paar päeva tülita, ei soovi meeleolu rikkuda. Räägime hiljem.” !!????

Kirjuta talle: “Oh, milline kokkusattumus! Just kohtasin ka kedagi erilist! Ära mulle paar päeva kirjuta, sest üritan seda fluidumit hoida!”.

+20
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga seda, et inimene ei tohi reetjale (keda ta armastanud, austanud ja usaldanud on) oma tundeid välja näidata, võib ainult salaja patja nutta ja omaette juua, aga reeturi ees peab tingimata algusest peale kuidagi ‘väärikaks’ jääma, ma küll ei arva. Inimese tunded on tema omad ja tal on õigus neid tunda ja nende tunnetega otseselt seotud inimese ees neid ka avaldada. Kui ma nutan, karjun või lõhun nõusid inimese ees, kes mind on reetnud, siis ma ei alanda ennast mitte kuidagi, see on absoluutselt loomulik ja kui mul on kasvõi selsamal hetkel sellest natuke kergem, on mul selleks igati õigus ja ma peaksingi seda tegema, mitte veel omakorda iseennast vägistama ja hambad nii kõvasti kokku suruma, et nad suust välja kukuvad.

Kuidas arvad. Mina ei soovitanud seda teha mitte seepärast, et see nutjat alandaks, vaid seepärast, et see annab petjale võimaluse mõelda: “Näe, mul oli õigus, mu abikaasa on segane”. Mina avan end vaid lähedaste ja usaldusväärsete inimeste ees. Seega petnud abikaasa ees – no way.

Kui teemaalgatust lugeda, siis täie aruga see naine küll ei ole. Reageerib nagu pubekas.

+5
-53
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis aus???? Sa tõsimeeli arvad, et ta just nüüd alles kohtas kedagi?

No mis tähtsust sel on, kas ta kohtas kedagi nüüd või varem. Ta ütles ausalt välja, et veedab aega kellegi teisega ja tal on savi, mida teemaalgataja sellest arvab. On ju aus. Mitte ei vassinud, et hoolin sinust väga palju, veedan sõpradega aega, mis võimaldab teisel poolel ennast edasi petta ja aega raisata.

+27
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei korraldaks talle enam mitte midagi. Kui vähegi võimalik, siis oleksin selleks hetkeks läinud, kui mees otsustab koju saabuda.

Mina viskaks mehe asjad aknast välja ja vahetaks luku.

Kui inimene on nii sõltuv, siis tõenäoliselt elab ta mehe kinnisvaras. Oleks iseseisev naine, siis ei hüsteeritseks vaid elaks oma elu väärikalt edasi.

+9
-34
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealkirja jargi ytleks, et liba. Jutt on isegi usutav, aga see reedetu ja raev on kuidagi liiga kalkuleeritud.

Jargmine kord kirjuta Ahastus voi midagi sellist. Tanada pole vaja.

+6
-30
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pole selle filosoofiaga nõus. Kättemaks ära jätta – jah, sest milleks või kellele see kasu tooks? Seda muidugi. Aga seda, et inimene ei tohi reetjale (keda ta armastanud, austanud ja usaldanud on) oma tundeid välja näidata, võib ainult salaja patja nutta ja omaette juua, aga reeturi ees peab tingimata algusest peale kuidagi ‘väärikaks’ jääma, ma küll ei arva. Inimese tunded on  tema omad ja tal on õigus neid tunda ja nende tunnetega otseselt seotud inimese ees neid ka avaldada. Kui ma nutan, karjun või lõhun nõusid inimese ees, kes mind on reetnud, siis ma ei alanda ennast mitte kuidagi, see on absoluutselt loomulik ja kui mul on kasvõi selsamal hetkel sellest natuke kergem, on mul selleks igati õigus ja ma peaksingi seda tegema, mitte veel omakorda iseennast vägistama ja hambad nii kõvasti kokku suruma, et nad suust välja kukuvad.

Kas matusel nutta on loomulik või peaks seal ka ‘väärikaks’ jääma?

See on küll loomulik, aga ei saavuta mitte midagi ja kasu pole ka. Õnneliku (eks)paarilise ajab see hoopis vihale, et vana mutt tema ees lõhub ja töinab. Armumine on hormoonidemöll, ebaratsionaalne, isegi vale. Matustel on teine asi, lahkunul on ükskõik, ega tema aru ei saa. Kaasleinajad aga ei vaata kummaliselt, vaid mõistavad, ka need, kes ei nuta.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis tuli vastus, et kohtas kedagi ja sooviks temaga aega veeta. “Palun ära paar päeva tülita, ei soovi meeleolu rikkuda. Räägime hiljem.” !!????

Kirjuta talle: “Oh, milline kokkusattumus! Just kohtasin ka kedagi erilist! Ära mulle paar päeva kirjuta, sest üritan seda fluidumit hoida!”.

Mis asi on fluidum? Mees naerab end kõveraks. Päriselt ka.

+6
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asi on fluidum? Mees naerab end kõveraks. Päriselt ka.

Täitsa kummaline, et inimene on uhke oma rumaluse üle.

+27
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mina olen kindel, et selle vastussõnumi kirjutas mehe armuke mehe teadmata. Stiilipuhas armukese sõnakasutus. Mis ei tee meest vähem mölakaks muidugi.

+24
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asi on fluidum? Mees naerab end kõveraks. Päriselt ka.

Täitsa kummaline, et inimene on uhke oma rumaluse üle.

Mis rumaluse? Armuke räägib kiisust ja võtab suhu, sina räägid, et naine peaks ütlema, et tal on fluidum. Saad aru, et kui mees on juba läinud ja hakkad kasutama sellist sõnavara, siis mees naerab su välja. Päriselt ka.

+8
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis tuli vastus, et kohtas kedagi ja sooviks temaga aega veeta. “Palun ära paar päeva tülita, ei soovi meeleolu rikkuda. Räägime hiljem.” !!????

Kirjuta talle: “Oh, milline kokkusattumus! Just kohtasin ka kedagi erilist! Ära mulle paar päeva kirjuta, sest üritan seda fluidumit hoida!”.

Vot selline tekst oleks äärmiselt nõme saata. See on nii läbinähtav vale, et seda ei usuks keegi ja jätab kuidagi abitult totaka mulje.
Kui üldse midagi vasta, siis a’la, sa ei ole enam koju oodatud.

Aga miskipärast ma ei usu, et on sellist inimest olemas, kes on sellise sõnumi võimeline oma elukaaslasele kirjutama, kellega ühine laps ja aastaid koos oldud. Teema on kas väljamõeldis või kirjutas selle inimene, kellega koos ollakse.

+24
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asi on fluidum? Mees naerab end kõveraks. Päriselt ka.

Täitsa kummaline, et inimene on uhke oma rumaluse üle.

Mis rumaluse? Armuke räägib kiisust ja võtab suhu, sina räägid, et naine peaks ütlema, et tal on fluidum. Saad aru, et kui mees on juba läinud ja hakkad kasutama sellist sõnavara, siis mees naerab su välja. Päriselt ka.

Ma imestasin rohkem nagu su küsimuse üle.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asi on fluidum? Mees naerab end kõveraks. Päriselt ka.

Täitsa kummaline, et inimene on uhke oma rumaluse üle.

Mis rumaluse? Armuke räägib kiisust ja võtab suhu, sina räägid, et naine peaks ütlema, et tal on fluidum. Saad aru, et kui mees on juba läinud ja hakkad kasutama sellist sõnavara, siis mees naerab su välja. Päriselt ka.

Ma imestasin rohkem nagu su küsimuse üle.

Küsimus oli retooriline, kuid kuna sina seda retooriliseks ei pidanud, kuid jätsid sellegipoolest vastamata, siis sinu sõnaseadmisoskus pole ka petvale mehele mittemidagiütlev. Noored ka selliseid sõnu ei kasuta ning see mees on kindlasti endast poole nooremaga linade vahel.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asi on fluidum? Mees naerab end kõveraks. Päriselt ka.

Tõesti? Rumal, ja selle üle uhkegi? Arengukoht sulle.  Aga vaevalt, et matsi “arenemine” aitab.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti? Rumal, ja selle üle uhkegi? Arengukoht sulle.  Aga vaevalt, et matsi “arenemine” aitab.

Ma võin olla mats, aga ma tean, kuidas mehed mõtlevad ja mida voodis soovivad.

+3
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 332 )


Esileht Pereelu ja suhted Reedetu raev