Esileht Pereelu ja suhted Reedetu raev

Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 332 )

Teema: Reedetu raev

Postitas:
Kägu

Mis siin nii pikalt arutada, ilmselge ju, et tegemist on kellegi ilukirjandusliku katsetusega.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on mees põhjustanud naisele palju suurema kahju, kui mistahes asjade lõhkumine saab põhjustada. Asju saab raha eest osta. Oma elust raisatud aastaid see naine enam tagasi ei saa, purustatud perekonda tagasi ei saa ja oma haavatud südame asemele ka uut osta ei saa. Millega see mees enda tekitatud kahju kompenseerib?

Miks nii? Miks mitte tänada ilusate koosveedetud aastate eest?

Sest osad naised peavad raiskamiseks seda, et annad mehele seksi, kasid, toidad ja koristad, aga mehe raha ja pärandust saab nautida keegi teine.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaieldamatult on kirjutaja siiski hea kirjaoskuse ja väljendusoskusega inimene. Tänapäeval, kus lumehelbekesed enam sünonüüme ei tea, kujundlikke väljendeid ja vanasõnu pole kuulnudki, allegooriast ei tea mõistetki, arusaamisest rääkimata, lõpukirjandist on peaaegu loobutud, sest lõpetajad ei suudagi enamuses kirjandit kirjutada, vähemalt mitte pikemat kui praegu nõutakse, kirjavigu on siin perekoolis sõnades rohkem kui õige õigekirjaga sõnu jne, on see teemaalgatus ikka kirjaoskuse tipptase. See, et mõni ärritunu, kes kõikidest lausetest aru ei saa, sest need pole lihtlaused, ennast puudutatuna tunneb ja kohe kirjutajat algklassilapseks nimetab, see on rumalatele nii omapärane. Kui ise ei saa aru ega tea, ergo on teine loll, mitte ise:)

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siin nii pikalt arutada, ilmselge ju, et tegemist on kellegi ilukirjandusliku katsetusega.

Milleks siis siin katsetada? Kas iga mõtet on vaja üllitada?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin siit eespoolt, et on igati ok kaasata kogu pere oma lahkumineku draamasse. Minu sugulase naine oli ka selline. Mehel tekkis armuke – nõus, mees on igavene siga, aga see, kuidas naine käitus oli ikka eriti üllatav.

Kui mehe armukese lugu välja tuli, siis naine hakkas helistama ja sõnumeid saatma kogu mehe perele. Helistas tema isale ja emale, vendadele ja nende naistele. Ja niimoodi päeva jooksul mitmeid kordi. Täpselt nii, nagu keegi tabavalt ütles, et kallas oma sõnnikupange asjasse mittepuutuvatele isikutele kaela.

Ma saan aru, et naine oli murtud ja traumeeritud, aga sellise kammajaa korraldamine ületas kõik piirid. Kusjuures, ta rääkis ja kirjeldas väga piinlikke ja intiimseid asju nende pereelust.

Kui see toimus, siis mõtlesin, et see on midagi ainulaadset. Polnud varem millestki sellisest kuulnudki. Nüüd siit loen, et osade naiste jaoks on selline reaktsioon igati loomulik.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin siit eespoolt, et on igati ok kaasata kogu pere oma lahkumineku draamasse. Minu sugulase naine oli ka selline. Mehel tekkis armuke – nõus, mees on igavene siga, aga see, kuidas naine käitus oli ikka eriti üllatav.

Kui mehe armukese lugu välja tuli, siis naine hakkas helistama ja sõnumeid saatma kogu mehe perele. Helistas tema isale ja emale, vendadele ja nende naistele. Ja niimoodi päeva jooksul mitmeid kordi. Täpselt nii, nagu keegi tabavalt ütles, et kallas oma sõnnikupange asjasse mittepuutuvatele isikutele kaela.

Ma saan aru, et naine oli murtud ja traumeeritud, aga sellise kammajaa korraldamine ületas kõik piirid. Kusjuures, ta rääkis ja kirjeldas väga piinlikke ja intiimseid asju nende pereelust.

Kui see toimus, siis mõtlesin, et see on midagi ainulaadset. Polnud varem millestki sellisest kuulnudki. Nüüd siit loen, et osade naiste jaoks on selline reaktsioon igati loomulik.

Kui inimene on vulgaarne ja helistab asjasse puutumatutele inimestele intiimjuttudega, on kaks võimalust. Kas teatada sellisest käitumisest või blokkida number, millelt kõned tulevad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin siit eespoolt, et on igati ok kaasata kogu pere oma lahkumineku draamasse. Minu sugulase naine oli ka selline. Mehel tekkis armuke – nõus, mees on igavene siga, aga see, kuidas naine käitus oli ikka eriti üllatav.

Kui mehe armukese lugu välja tuli, siis naine hakkas helistama ja sõnumeid saatma kogu mehe perele. Helistas tema isale ja emale, vendadele ja nende naistele. Ja niimoodi päeva jooksul mitmeid kordi. Täpselt nii, nagu keegi tabavalt ütles, et kallas oma sõnnikupange asjasse mittepuutuvatele isikutele kaela.

Ma saan aru, et naine oli murtud ja traumeeritud, aga sellise kammajaa korraldamine ületas kõik piirid. Kusjuures, ta rääkis ja kirjeldas väga piinlikke ja intiimseid asju nende pereelust.

Kui see toimus, siis mõtlesin, et see on midagi ainulaadset. Polnud varem millestki sellisest kuulnudki. Nüüd siit loen, et osade naiste jaoks on selline reaktsioon igati loomulik.

Minu suguvõsas oli ka selline juhtum. Mul on petjaga ühine vanaema ja petetu helistas kõigile petja lähisugulastele (ka vanaemale) ning ei jätnud ka nende omavahelisi intiimsemad saladusi enda teada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks, kui ma teaksin, et mu mees kusagil mustalt töötab või mingit registreerimata äri peab, teeksin teavituse maksuametile. Kui tal on kuskil mõni ebaseaduslik relv, kasvõi I maailmasõja aegne, teavitaksin politseid. Pikka aega koos elanud abikaasana kindlasti tean mõnda tema nõrka kohta. Kui tal on ühises kodus mingeid tähtsaid ja olulisi dokumente ja neid kindlasti on, siis need “kaovad” praegu täiesti salapäraselt ära. Mina tõesti ei tea, kuidas. Küllap ise pani kuskile. Kui tal on mingeid lemmikumaid tehnikavidinaid või hobidega seotud asju, siis need lähevad praegu iseenesest “rikki” ja ei tööta enam. Juhtub, asjad ju lähevad vahel katki. Sealjuures oleksin ma ilmsüütult kaastundlik. Vaeseke, kuidas tal küll kõik asjad korraga juhtuvad. Üldse vaesel mehel ei vea

Peab ikka inimesel viitsimist olema! Selliste “trikkide” väljamõtlemise asemel suuna oma energia parem iseenda uue ja palju parema elu ülesehitamiseks.

Tõsiselt lapsik!

Tegelikkus on ju see, et kõik, mida teed, teed iseendale. See kehtib nii petja kui ka kättemaksja kohta. Maksad mehele kätte, siis tuleb see sulle endale teistpidi tagasi, ja kahjulikult.

Lase kohtuveskitel jahvatada. Need jahvatavad küll aegalaselt, aga siiski õiglaselt.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei soovita hüsteeritseda ja karjuda. Aga mingit kohustust ei ole ka oma eksi suhtes kuidagi eriti üllas ja allaheitlik olla. Soov kätte maksta on täiesti normaalne ja põhjendatud.

Mina maksaksin kätte ainult sel juhul, kui suudan välja mõelda väga hea viisi kättemaksuks. Sellise, et mehel oleks võimalikult ebamugav ja piinarikas, aga mina süüdi ei jää. Ja sealjuures olen ma vankumatult lahke ja mesise näoga, nii et mind keegi mitte milleski süüdistada ei saa.

Näiteks, kui ma teaksin, et mu mees kusagil mustalt töötab või mingit registreerimata äri peab, teeksin teavituse maksuametile. Kui tal on kuskil mõni ebaseaduslik relv, kasvõi I maailmasõja aegne, teavitaksin politseid. Pikka aega koos elanud abikaasana kindlasti tean mõnda tema nõrka kohta.

Kui tal on ühises kodus mingeid tähtsaid ja olulisi dokumente ja neid kindlasti on, siis need “kaovad” praegu täiesti salapäraselt ära. Mina tõesti ei tea, kuidas. Küllap ise pani kuskile.

Kui tal on mingeid lemmikumaid tehnikavidinaid või hobidega seotud asju, siis need lähevad praegu iseenesest “rikki” ja ei tööta enam. Juhtub, asjad ju lähevad vahel katki.

Sealjuures oleksin ma ilmsüütult kaastundlik. Vaeseke, kuidas tal küll kõik asjad korraga juhtuvad. Üldse vaesel mehel ei vea.

Läheksid vargile ja asju lõhkuma? Siin teemas tundus labasuse põhi saavutatud, aga sa trumpasid üle. Murrad mehe õngeridva pooleks ja saad sellega oma murtud südame tasa? On ikka väärt naisi siin. Meestel tõsiselt veab, et sellistest lahti saavad, hingrahu on rohkem väärt, kui varastatud ja lõhutud asjad.

Täisti nõus! Vaevalt, et nii nõme inimene kooselu headel päevadelgi meeldiv inimene saab olla. Mehe poolt on igati õige tegu selline nõid maha jätta.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed jäävad muidugi oma koju, koos isaga. Naine võib minna kuhu soovib.

Kes neid lapsi siis vaatab, kui issi on oma armukesega järjekordsel ringreisil, kus teda segada ei tohi?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asja eest? Kellegagi samale tasemele laskumine pole iialgi asja eest. Enne sai naine öelda, et ta on mehest parem. Peale nõmetsemisi ja “kättemakse” enam ei saa. Kui see ongi eesmärk, siis palun.

See pole ju kättemaks. See on suhte lõpetamine. Ja, kui suhe on lõppenud, siis ei pea enam koos ühe katuse all elama. See mees peaks just tänulik olema, sest naine säästis teda pakkimise ja kolimise vaevast.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abielurikkumine, armukesepidamine, armukesega puhkusereisile minek ja oma abikaasale sellest sms-i teel teada andmine on muidugi täiesti okeid asjad? Või noh, natuke pahad, aga täiesti loomulikud. Igal juhul mitte nii  labased ja halvad kui õngeridva pooleksmurdmine? Inimese vastu, kes on oma lähedasi nii halvasti kohelnud, ei kehti enam mingid moraalireeglid ega viisaka käitumise normid. Petetud abikaasa ei ole mehele absoluutselt mitte midagi võlgu. Tal ei ole mitte mingeid moraalseid kohustusi niisuguse inimese vastu. See hoiak, et varastamine ja asjade lõhkumine on kuidagi halvemad, kui oma kaaslase petmine, näitab, et inimene oskab väärtustada ainult raha ja asju. Asjade kahjustamine on tema arvates hullem, kui teise inimese hinge katki tegemine. Hinge ei saa ju rahas mõõta. Tegelikult on mees põhjustanud naisele palju suurema kahju, kui mistahes asjade lõhkumine saab põhjustada. Asju saab raha eest osta. Oma elust raisatud aastaid see naine enam tagasi ei saa, purustatud perekonda tagasi ei saa ja oma haavatud südame asemele ka uut osta ei saa. Millega see mees enda tekitatud kahju kompenseerib?

Ja sinu arvates mehe asjade lõhkumine ja varastamine kompenseerib naisele tekitatud kahju?

Huvitav, kui palju haridust sellise mõttekäiguga inimestel on?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene on vulgaarne ja helistab asjasse puutumatutele inimestele intiimjuttudega, on kaks võimalust. Kas teatada sellisest käitumisest või blokkida number, millelt kõned tulevad.

Vulgaarne ta ei olnud, kuid rääkis detailideni lahti omavahelised tülid ja intiimsed probleemid. Mehe pereliikmed ei blokkinud naist ära, sest naine oli ikkagi ju aastaid nende pere liige. Lapselaste ema ju ka. Vanemad viisakusest ikka kuulasid teda ja ehk tundsid pisut süüdki, et sellise paha poja üles on kasvatanud. Aga tunnistasid, et need sõnumid ja kõned olid väga tüütud ja piinlikud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et mõni ärritunu, kes kõikidest lausetest aru ei saa, sest need pole lihtlaused, ennast puudutatuna tunneb ja kohe kirjutajat algklassilapseks nimetab, see on rumalatele nii omapärane.

Vabandust väga, aga kui sa ei saa aru, mis sellel kirjutisel viga on, siis oled rumal ikka sina ise. Sellel on haruldaselt kehv stiilitunnetus, lauseehitus ja teemaarendus. Sinu arust on ülihea kirjaoskus juba see, kui kirjutis ei kubise kirjavigadest. Ja olen ka nõus ühe eelneva vastajaga, et need kehvapoolsed ilukirjanduslikud katsetused siin on ikka äärmiselt tüütud. Igaüks arvab, et on kõva kirjanik valmis.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest osad naised peavad raiskamiseks seda, et annad mehele seksi, kasid, toidad ja koristad, aga mehe raha ja pärandust saab nautida keegi teine.

Kõlab nagu orjapidamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutasin hoopis sõnumi, et laps sai laagrisse viidud, kodus korraliste asjadega tegeletud ja loodetavasti on tore puhkus.

Mõnusalt passiiv-agressiivne sõnum, mille mõte oli, et “kuni SINA mõnusalt puhkad, olen MINA tegelenud tüütute, ent oluliste argiprobleemidega”. Puhkuse mõte on argiasjadest eemale saada, milleks puhkajale see aruand vajalik oli?

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siin nii pikalt arutada, ilmselge ju, et tegemist on kellegi ilukirjandusliku katsetusega.

Ja sa arvad seda inimest tundvat teksti põhjal või tundsid tekstis enda ära või miks sa seda pidevalt siia sisse tood?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei korraldaks talle enam mitte midagi. Kui vähegi võimalik, siis oleksin selleks hetkeks läinud, kui mees otsustab koju saabuda.

Oleneb kelle elamises elatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnusalt passiiv-agressiivne sõnum, mille mõte oli, et “kuni SINA mõnusalt puhkad, olen MINA tegelenud tüütute, ent oluliste argiprobleemidega”. Puhkuse mõte on argiasjadest eemale saada, milleks puhkajale see aruand vajalik oli?

Täitsa nõus. Nagu südametunnistusele koputamine. Milleks? Piisaks ju, meil kõik ok, head puhkust!

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnusalt passiiv-agressiivne sõnum, mille mõte oli, et “kuni SINA mõnusalt puhkad, olen MINA tegelenud tüütute, ent oluliste argiprobleemidega”. Puhkuse mõte on argiasjadest eemale saada, milleks puhkajale see aruand vajalik oli?

Täitsa nõus. Nagu südametunnistusele koputamine. Milleks? Piisaks ju, meil kõik ok, head puhkust!

Ilmselt mindi reisile tüliga ja sõnum oli tüli(lahkumineku)järgne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Piisaks ju, meil kõik ok, head puhkust!

Isegi see oleks liiast. Sõnum saadeti ju peale seda, kui puhkaja telefonile ei vastanud. Ainus mõistlik sõnum, kui proovid kaaslast kätte saada ja see telefonie ei vasta ja tagasi ei helista (sest ta ju oma vastamata kõnesid ometi näeb, olgu või hääletu peal), oleks küsimus “kas SUL on kõik OK?”. Mulle tundub teemaalgataja ahistav ja klammerduv.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Piisaks ju, meil kõik ok, head puhkust!

Isegi see oleks liiast. Sõnum saadeti ju peale seda, kui puhkaja telefonile ei vastanud. Ainus mõistlik sõnum, kui proovid kaaslast kätte saada ja see telefonie ei vasta ja tagasi ei helista (sest ta ju oma vastamata kõnesid ometi näeb, olgu või hääletu peal), oleks küsimus “kas SUL on kõik OK?”. Mulle tundub teemaalgataja ahistav ja klammerduv.

Esimene mõte, kui keegi on reisil ja telefon ei vasta, (mitu päeva (!) oleks juba paanika), peaks olema ju, mis on juhtunud, mitte muretseda, et on kindlasti armukesega koos. Oleks saanud ju hotelli helistada ja välja uurida, miks telefon ei vasta ja kus inimene on. Telefon välja lülitatud, ise reisil ja kodust tuleb kolm päeva hiljem sõnum, et toredat puhkust? Mitte nagu, kus olid, on kõik korras jne. Sest ega seda sõnumit ju ka enne lugeda poleks saanud, kui telefon väljas oli. No tere talv ikka.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaieldamatult on kirjutaja siiski hea kirjaoskuse ja väljendusoskusega inimene. Tänapäeval, kus lumehelbekesed enam sünonüüme ei tea, kujundlikke väljendeid ja vanasõnu pole kuulnudki, allegooriast ei tea mõistetki, arusaamisest rääkimata, lõpukirjandist on peaaegu loobutud, sest lõpetajad ei suudagi enamuses kirjandit kirjutada, vähemalt mitte pikemat kui praegu nõutakse, kirjavigu on siin perekoolis sõnades rohkem kui õige õigekirjaga sõnu jne, on see teemaalgatus ikka kirjaoskuse tipptase. See, et mõni ärritunu, kes kõikidest lausetest aru ei saa, sest need pole lihtlaused, ennast puudutatuna tunneb ja kohe kirjutajat algklassilapseks nimetab, see on rumalatele nii omapärane. Kui ise ei saa aru ega tea, ergo on teine loll, mitte ise:)

Mina siis see, kes pidas teemat kohe libaks, no kui soovite, siis kirjanduslikuks katsetuseks. Miinuseid sadas kui rahet, aga arvan ikka sama.

Kas see on hasti voi halvasti kirjutatud? Pigem hasti, aga siiski mitte loplikult usutavalt. Valjendid nagu reedetu raev ja ootamatu matslus jne., pole selles  emotsionaalses kontekstis yldse usutavad ja viitavad kirjutajana pigem naisele. Mehed ei raagi tavaliselt matslusest niivaga.

See siis minu analyys, teema sisu ei huvita, aga kirjanduslik analyys alati.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teos elab juba oma elu.

Paluks autorilt teist osa, et kuidas siis lugu edasi läks ja millega lõppes? Selliste kirjanduslugude

Puhul kipuvad autorid ikka ära kaduma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teos elab juba oma elu.

Paluks autorilt teist osa, et kuidas siis lugu edasi läks ja millega lõppes? Selliste kirjanduslugude

Puhul kipuvad autorid ikka ära kaduma.

Puhkus sai läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks mõnest ajakirjast loeme

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paluks autorilt teist osa, et kuidas siis lugu edasi läks ja millega lõppes?

Kuidas lõppes? Mehele kättemaksuks läksin baari ja võtsin ühe kuuma kuti rajalt maha. Kuum seks kestis terve öö. Kolme päeva pärast oli ka mees kodus tagasi. Kingitustega. Ma igaks juhuks ei hakka täpsustama, mida kingiti (eesti on ju väike), aga tegu oli suurema asjaga kui lillekip või tahvel magusat. Mees palus andestust ja lubas, et nii enam kunagi ei käitu. Ma olin armuline ja leppisime ära. Eks aeg annab arutust, mis meie suhtest saab. Enda seikluse jätsin enda teada.

0
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Paluks autorilt teist osa, et kuidas siis lugu edasi läks ja millega lõppes?

Kuidas lõppes? Mehele kättemaksuks läksin baari ja võtsin ühe kuuma kuti rajalt maha. Kuum seks kestis terve öö. Kolme päeva pärast oli ka mees kodus tagasi. Kingitustega. Ma igaks juhuks ei hakka täpsustama, mida kingiti (eesti on ju väike), aga tegu oli suurema asjaga kui lillekip või tahvel magusat. Mees palus andestust ja lubas, et nii enam kunagi ei käitu. Ma olin armuline ja leppisime ära. Eks aeg annab arutust, mis meie suhtest saab. Enda seikluse jätsin enda teada.

Sa pole TA.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas lõppes? Mehele kättemaksuks läksin baari ja võtsin ühe kuuma kuti rajalt maha. Kuum seks kestis terve öö. Kolme päeva pärast oli ka mees kodus tagasi. Kingitustega. Ma igaks juhuks ei hakka täpsustama, mida kingiti (eesti on ju väike), aga tegu oli suurema asjaga kui lillekip või tahvel magusat. Mees palus andestust ja lubas, et nii enam kunagi ei käitu. Ma olin armuline ja leppisime ära. Eks aeg annab arutust, mis meie suhtest saab. Enda seikluse jätsin enda teada.

Sulg sul jookseb, aga seda novelli ma kahjuks siiski uskuma ei jää.

????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kutt on vanainimeste sõna, no kes see nii räägib ometi! Mees on õige sõna.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 332 )


Esileht Pereelu ja suhted Reedetu raev