Esileht Koolilaps Reeglid koolides ( eesti vs muu maailm )

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Reeglid koolides ( eesti vs muu maailm )

Postitas:

Täitsa niisama hakkas huvitama 🙂
Millised reeglid on teistes koolides?
Mul 2 last käivad Soomes koolis, üks 5.klassis ja teine eelkoolis.
Üks kõige olulisem reegel mis mulle meelde on jäänud, on see, et koolis on keelatud telefonide kasutamine. Ka vahetundide ajal. Kui tore on vaadata, et kõik lapsed on iga ilmaga vahetunni ajal õues ja mängivad keksu ja jooksevad 🙂

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse koolis Eestis on ka keelatud. Kui ükski õpetaja telefoni näeb, siis kätte saab selle ainult lapsevanem sekretärilt/direktorilt.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laste koolis (väike maakool) on samuti tundide lõpuni telefoni kasutamine keelatud, ka vahetundides. Va hädaolukord (siis käib laps salaja wcs helistamas, nt et emme, palun too mulle kehalise riided järele, unustasin spordikoti koju vms) või õpetaja korraldusel netist info otsimine. Kõik on sellega aastaid harjunud ja vahetunnis telefonides ei surfata.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nendessamades koolides istuvad õpetajad nii tunni ajal ninapidi telefonis kui ka vahetunnis, kui laps tahaks midagi küsida või kurta. Rõve topeltmoraal.

+4
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nendessamades koolides istuvad õpetajad nii tunni ajal ninapidi telefonis kui ka vahetunnis, kui laps tahaks midagi küsida või kurta. Rõve topeltmoraal.

Mis on lubatud Jupiterile, pole lubatud härjale.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nendessamades koolides istuvad õpetajad nii tunni ajal ninapidi telefonis kui ka vahetunnis, kui laps tahaks midagi küsida või kurta. Rõve topeltmoraal.

Mis on lubatud Jupiterile, pole lubatud härjale.

appi, kui ilge see Jupiteri-härja ütlus on! kust otsast on see normaalne (selle näite puhul), et lapsed ei või telefonis istuda, aga õpetajad võivad???
reeglid olgu ikka kõigile – kuidas näitad eeskuju, kui lastele kehtestatud reeglitest ise esimesena üle astud? koolis võiks ikka käia indiviidid, võrdsed inimesed, mitte suur jumal õpetaja ja murust madalam õpilane. sellisel puhul ärgu juba üldse olgu selliseid reegleid.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis õpetajad telefoni kasutada ei või…
Aga ise saadate sõnumeid õpetajale telefoni/stuudiumi/meilile vms ja ootate neile kiiret vastust.
Veel hullem – vahel ka helistate õpetajale tunni ajal.
Palve lapsevanematele – õppige kooli tundide ajad selgeks või vaadake üle, enne kui lapsele või õpetajale helistate.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Tea, ma olen just saanud õpetajalt õiendada, et miks ma ei helistanud tunni ajal…Et ta saab ju välja tulla! Olin üsna pahviks löödud.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis on selline kord, et 1.-4. klassi lastel ei või üldse nutiseadmeid kaasas olla (lastel on nuputelefonid). 5.-9. klassi laste klassides on korv, kuhu kõik tunni alguses oma nutiseadmed panevad. Gümnaasiumiealistelt ja õpetajatelt eeldatakse, et nad saavad aru 1. klassist alates kehtivast reeglist, et tunnis kõrvaliste asjadega ei tegeleta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tea, ma olen just saanud õpetajalt õiendada, et miks ma ei helistanud tunni ajal…Et ta saab ju välja tulla! Olin üsna pahviks löödud.

Veider. Ma isegi ei kujuta ette, kui pakiline probleem see pidi olema, mingi päästeoperatsioon, kus õpetaja kohene sekkumine oleks olukorra teiseks muutnud? Üldiselt ei ole see siiski tavaline, et õpetaja tundide ajal kõnesid tahaks vastu võtta, samuti see, et õpetaja tundide või vahetundide ajal laste nähes ninapidi nutikas istub, mida nad omaette kuskil puhkeruumis teevad, seda ei tea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5.-9. klassi laste klassides on korv, kuhu kõik tunni alguses oma nutiseadmed panevad.

sellise korvi või riiuliga kaasnevad mõned tõsised probleemid:
1. osadel lastel pole üldse telefoni (vanemad väga vaesed), aga kool justkui “nõuab” telefoni olemasolu
2. sarnased telefonid lähevad vahetusse või leiab mõni õpilane (sellest või mõnest muust klassist), et sellest korvist/riiulist on hea salamahti mõni telefon vahetunnis mängimiseks “laenata”
3. peamine probleem: klassides, kus sellist korda rakendatakse, märkavad vanemad-vanavanemad-suured õed/vennad, et nende vanad juust-telefonid on panipaikadest haihtunud, kuna mõni laps tuleb nüüd kooli lausa peotäie mittetöötavate telefonidega (ja laenab lahkelt sõpradelegi), põhimõttel, et mittetöötav sinna korvi, töötav jääb taskusse.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Reeglid koolides ( eesti vs muu maailm )