Esileht Ilu ja tervis refluks ilma ösofagiidita

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: refluks ilma ösofagiidita

Postitas:

Kas kellelgi on pandud selline diagnoos? Mul on sümptomiks pidev kurguvalu ja perearst arvab, et mul on selline haigus. Mandlid on välja lõigatud, kurgust on bakteri proov võetud (kõik on korras). Perearst soovib mind saata diagnoosi täpsustamiseks sondi neelama. Samas olen lugenud, et söögitoruväliste sümptomite puhul ei näita gastroskoopia sageli midagi. Kõrvetisi ega muid probleeme maoga mul ei ole. Kardan seda protseduuri väga ja ei taha lihtsalt niisama “igaks juhuks” seda neelama minna. Perearst pakkus ka alternatiivina nö “prooviravi” Ranisaniga. Samas lihtsalt niisama tablettide võtmine ei tundu ka õige olevat. Äkki tabletid kahjustavad magu, kui põhjus polegi maos. Millised on teie kogemused? Suur aitäh, kui keegi oskab nõu anda!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.11 00:55; 12.11 20:19; 14.11 00:18; 14.11 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on täpselt sama diagnoos. peale kuid kestnud kurguvalu, tükitunnet ja kuiva köha jõudsin ikkagi sondi neelamiseni. enne seda proovisin 1 kuuri tablette, ei aidanud midagi, kurguvalu jäi ikka alles. mingeid maovaevusi mul ei ole kunagi olnud.
ühesõnaga võtsin ennast kokku ja käisin gastroskoopias ära, õnneks. seal sain diagnoosi, et magu on põletikuline ning haavandite eelne seisund (täpset nime ei viitsi otsida). oleks aasta veel oodanud, oleksid maohaavad tõenäoliselt. söögitoru oli täiesti puhas.
lühiajaline tabletiravi ei pruugi anda mingit tulemust, mina pean nüüd võtma 3 kuud järjest.
nii et käi ära. kui on vaja, siis tuleb ravida. kui ei ravi, siis hullemal juhul tekkib aastate jooksul vähk. protseduur on küll vastik, kuid kestab vaid mõni minut ja usu mind, see ei tapa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 08:51; 12.11 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on täpselt sama diagnoos.

Kas sul leiti ka helicobakter?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on täpselt sama diagnoos.

Kas sul leiti ka helicobakter?

ei, õnneks mitte, seda ei leitud ei vereproovi ega biopsiaga. ravi koosneb vaid ühest tabletist päevas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 08:51; 12.11 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sama diagnoos. Pöördusin seoses ärevushäirega psühhiaatri poole ja kuna kaebasin pidevat tükitunnet saatis arst gastroenteroloogile. Enne seda käisin lor arstil, tema ei leidnud midagi. Siis tehti gastroskoopia, endoskoobiga vaatlusel kõik korras, limaskestad normis. Võeti mao antriumist proovid helicobakterile see oli negatiivne, kuid proovi vastuses tuli välja minimaalne krooniline gastriit. Selle kohta arst ütles, et see juhuleid ja võib igal inimsel olla, et refluksi diagnoos pannakse eelkõige kaebuste põhjal. Minul oli kaebusteks tükitunne, umbes 4 kuud ja aegajalt röhatised,seostasin ise seda depressiooni ja ärevushäirega. AD ravi ei teinud, kuna ei talunud kõrvaltoimeid. Siis arst määras omeprosooli 8 nädalat ja kui aus olla mul see ei aidanud, samasugune tunne. Käisin teise arsti juures tema ütles, et võib kõike süüa juua,ise peab jälgima enesetunnet. Mõlemad arstid ütlesid , et pean ravima ärevushäiret ja siis kaovad need tunded nagu tükitunne jne. Hetkel ei võta ühtegi maorohtu. Kõrvetisi pole üldse, kuid aegajalt tunnen rinnakus valu, võimalik et närvidest ja vahest ka röhatised, hapukas maitse suus, kuiv köha vahest..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 19:17; 14.11 14:12; 14.11 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitab kui lahjendan 1 tl söögisoodat(mitte segi ajada tavalise soodaga) klaasi veega. Kui maitse on vastik võib ka mahlaga pooleks. Kuid mina olen harjunud. Esiteks tuleb üks röhatus ning kõrvetised ja valu rinnas kaob. Igatahes mul aitab, vähendab mao happelisust.
Ma ei tea kas olete ülekaalulised aga mul aitas ka kaalulangetus.
Tükk kurgus võib tulla kilpnäärmest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole iialgi kõrvetisi olnud, kuid aegajalt on kurguvalu. Kohe tunnen, et viskab kurku viha maitsega jama. Ma olen 200% veendunud, et mul reflukshaigus. Õnneks on mul kaebused harva, umbes nädala jooksul kahe kuu peale. Mingeid ravimeid ma ei võta, välja arvatud Rennie, kui väga hulluks läheb. Ise ei läheks ma sellise kaebuse puhul iialgi sondi neelama. Vot kui iga päev kõht valutaks või kaebused oleks nt. kuu aega järjest iga päev… Olen meedik.
Tavalise, ilma tüsistusteta reflukhaiguse RHK kood ongi K21.9 Ösofagiidita gastro-ösofageaalne tagasivooluhaigus. Arst ei saagi teistsugust diagnoosi panna. Tavaliselt pannakse see diagnoos siis, kui minged uuringuid ei tehta ja diagnoos pannakse kaebuste põhjal. KOOS söögitoupõletiku ehk ösofagiidiga refluksi diagnoos pannakse reeglina peale gastroskoopiat, kui põletikuline limaskest on tõepoolest uuringul NÄHA. Reflukshaigust võib kahtlustada siis, kui on näha, et mao ja söögitoru vaheline lihas on lõtv ja ei sulgu piisavalt. Mingit reaalset mao happelise sekreedi või toidu tagasiheidet loomulikult näha pole, sest magu peab ju enne uuringut tühi olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 20:03; 12.11 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemalgaataja. Mul valutab kurk juba alates juulikuust, nii et probleem on pikaagne. Minu dilemma on hetkel see, kas alustada suht huupi ravimite tarvitamist või ikka üritaks selle sondi kuidagi ära neelata. Või mingi kolmas variant hoopis? Kuigi ma ei kujuta ette, mis põhjustel veel saab kurk nii kaua valutada, kui mandleid pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.11 00:55; 12.11 20:19; 14.11 00:18; 14.11 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega mandlite puudumine ei tähenda, et kurk valutada ei võiks. On ka teisi kurguhaigusi. Ja võib olla, et mandleid eemaldades on jäänud väike osas kudet alles ja see on põletikuline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 20:03; 12.11 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See “sondi ei neela ja ravimeid ei võta”-põhimõte võib viia maohaavanditeni ja mao või kaksteistsõrmiku seina mulgustumiseni. Asja pärast tehakse neid protseduure ja ravisid, mitte niisama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ranisan magu küll ei kahjusta. Ravimi võtmise ajal toodetakse vähem maohapet. Kui ravimit enam ei võta, on kõik jälle endine. Perearst võiks määrata helikobakteri verest. Kui H.pylori positiivne ja kurguvalu ranisaniga ära läheb, siis võtaks ennast kokku ja teeks gastroskoopia ära.
Refluksi soodustavad sfinkteri lõõgastajad, nt kohv, shokolaad, tomatikastmega toidud õhtul.
Millal see mandliopp oli muidu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 22:12; 13.11 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas neid kurguproove võeti, niisama suu lahti v läbi nina (ninaneelust)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 22:12; 13.11 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Mandliopp oli 18a tagasi. Kurguproov võeti jah niisama suu lahti. Kas läbi nina peaks võtma? LOR arstile pole perearst mind suunanud, vaid kohe gastroskoopia uuringule. Tegelikult on seal, kus kunagi mandel oli, tõesti mingi kude või punn või kuidas seda nimetada. Ja sealt poolt on ka kurk punasem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.11 00:55; 12.11 20:19; 14.11 00:18; 14.11 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalik, et refluks ärritabki kurku. Mulle seletas arst nii, et reaalselt ei peagi kõrvetisi olema, võib ka väheb seda hapet üles tulla, mõnel siis sellega tekitades rinnakutaguseid valusid, kurgu sügelust, kipitust, kuiva köha. Minul röhatised. Arst ütles, et röhatisega tulebki natuke hapet üles, samas kui mõõka käisin neelamas, ütles arst, et sulgurlihas ok ja välisel vaatlusel oli kõik korras. Minu histoloogiline proov krooniline gastriit üldiselt vaevusi ei pidanud tekitama. Samas olen kuulnud, et mõndadel gastriidid ala happaseusega. Kokkuvõttes, ei saand mina aru mitte midagi, kas aitas 8 nädalane omeprasooli kuur või mitte. Kuna mul ärevuhäire ka, võimalik mõtlesin need asjad endale hullemaks. Stressist ja ärevusest ongi magu tundlik. Samas saan ma süüa ka kõike. Arst ütleski, et lähemal 5a jookusul gastroskoopiat ei pea kordama ja jälgima elustiili kui on vaevusi. Küll aga on mul vahel keelel katt, seda seostasin pärmseenega.Mandlid on mul lõigatud 5 a tagasi. Vahest mõtlen , et kuna mandleid pole enam, ehk sellest need jamad ongi nüüd, mul ka kurgukaar punakas ja aegajalt sügleb kriibib kurgus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 19:17; 14.11 14:12; 14.11 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Viimasele vastajale: kas see 8-nädalane omeprasooli kuur kirjutati sulle PÄRAST gastroskoopiat, kuigi see ei näidanudki refluksi? Lihtsalt sinu kaebuste põhjal? Kui jah, siis paneb see mõtlema, milleks seda gastroskoopiat vaja on, kui sõltumata gastroskoopia tulemustest ikka üks ja seesama rohi välja kirjutatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.11 00:55; 12.11 20:19; 14.11 00:18; 14.11 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt mõtteaineks – minul valutab kurk sellest, et ninast valgub sekreeti kurku. Ja nohu on allergilist laadi, käib hooti, vahel kuid, siis jälle parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Viimasele vastajale: kas see 8-nädalane omeprasooli kuur kirjutati sulle PÄRAST gastroskoopiat, kuigi see ei näidanudki refluksi? Lihtsalt sinu kaebuste põhjal? Kui jah, siis paneb see mõtlema, milleks seda gastroskoopiat vaja on, kui sõltumata gastroskoopia tulemustest ikka üks ja seesama rohi välja kirjutatakse.

Just, seda uurisin mina ka arsti käest, et miks mulle on diagnoosiks pandud refluks, kui histoloogilise proovi vastus oli hoopis krooniline gastriit? Siis arst seletas, et histoloogiline proov ei oma tähtusust,see võeti sellepärast, et välistada helicobakter. Ja , et kui vanust juba 35 aastat, siis on see gastriit normaalne juhuleid. Refluksi diagnoos pandi minu kaebuste alusel, kuna kurtsin röhatisi ja tükitunnet kurgus. Kuna olen ärevushäire diagnoosiga, siis ei teagi kas see tükitunne oli ärevusest või refluksist. Sest kõrvetisi minul pole olnud kordagi. Kuna käisin kahe erineva gastroneteroloogi juures, ütlesid lõpuks mõlemad arstid, et tuleb ravida ärevushäiret. Teine arst kirjutas mulle välja ka nexiumi rohu, kuid seda ma ei saanud üldse võtta, pani rinnaku valutama, seega minul need maorohud ei aidanud ja endal seostan kõike ärevushäirega.Kui sina kurdad sellised sümptomeid nagu tükitunne, kurguvalu, kõrvetised, röhatised jne arst pakubki välja gastroskoopia, kui silmaga midagi ei leita, siis lähtutakse patsiendi kaebuste põhjal. Võimalik, et ma ei osanud kirjeldada täpselt oma kaebusi.Nüüd kui ad vaikselt mul mõjuma on hakanud, on kadunud ka igasugused kaebused,mida varem arvasingi seonduvat refluksiga. Järelikult magu ja psüühika on omavahel vägagi seotud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 19:17; 14.11 14:12; 14.11 21:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis refluks ilma ösofagiidita

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.