Esileht Ilu ja tervis Refluks ja vahelöögid

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Refluks ja vahelöögid

Postitas:

Oskab keegi öelda kas refluksi ja vahelöökide vahel võib olla mingi seos? Nimelt mul umbes 4 aastat juba vahelöögid ja mind igat pidi uuritud ja puuritud ning pole midagi mis neid põhjustab leitud! Nüüd järsku avastasin et kui mul viimati refluks oli siis ostsin käsimüügist refluksi leevendavat rohtu ja millegi pärast on peale seda vahelöögid vähenenud. Või see mingi kokkulangevus?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.06 22:41; 02.06 22:54; 06.06 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki sul polegi vahelööke? Lihtsalt kujutad ette. Ka nii võib olla. Seda kutsutakse somatisatsiooniks.
Võib-olla su probleem ongi ainult refleks.

Arst

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki sul polegi vahelööke? Lihtsalt kujutad ette. Ka nii võib olla. Seda kutsutakse somatisatsiooniks.

Võib-olla su probleem ongi ainult refleks.

Arst

On ja kuidas veel! Kuskil 2 kuud tagasi sai holter ööpäevas üle 6000 vahelöögi lindile.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.06 22:41; 02.06 22:54; 06.06 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mul on reflukshaigus lisaks muudele haigustele. On olnud tuntavaid vahelööke. Ka olin uurimisel liiga kiire pulsiga ja samal ajal madala vererõhuga, aga südame uh oli korras. Holterit pole tehtud. Mul on suurem probleem hingamisraskustega, mis aeg-ajalt kimbutavad. Selline olek, et on raske hingata ,siis hingan sügavalt, et taastada õige rütm. Ühel korral on see olnud ka nii hull, et arvasin, et hing jääbki kinni ja suren kohe, õhku polnud üldse, aga siis hakkasin samuti sügavalt ja rahulikus taktis normaalset hingamist taastama ja õnnestus. Ma isiklikult hästi ei usu, et see refluksiga seotud on, aga 100% kindel ka olla ei saa.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6000 vahelööki pole siiski mingi eriline kogus. Kui üle 15 000, siis kaalutakse ablatsiooni (südame kõrvetamist). 6000 on suht tühine vahelöökide arv, võib võtta väikese koguse Betaloc Zoki vms. Enamasti vahelöökide põhjusele jälile ei saadagi (polegi põhjust).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, hingamine on seotud südame vahelöökidega, selle tõestuseks tasub südame rütmihäire korral proovida Valsalva manööver:
Tanel Martise sõnul võiks südame rütmihäirete jätkumise korral proovida nn vaagusstimulatsiooni. “Inimene tõmbab kopsud õhku täis ja seejärel katkestab korraks hingamise,” õpetab dr Martis. “See nn Valsalva manööver tõstab rindkere-sisest rõhku ja aktiveerib vaagusnärvi, mis omakorda vähendab südame rütmi ning võib eluohtliku rütmihäire lõpetada.”
Võib aidata ka rütmihäire puhul kõvasti köhimine. Rohkem aitab see küll tahhükardia puhil, ekstratsüstolitega ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6000 vahelööki pole siiski mingi eriline kogus. Kui üle 15 000, siis kaalutakse ablatsiooni (südame kõrvetamist). 6000 on suht tühine vahelöökide arv, võib võtta väikese koguse Betaloc Zoki vms. Enamasti vahelöökide põhjusele jälile ei saadagi (polegi põhjust).

Betaloc-i ei tohi võtta kuna südame löögisagesus jääb tihtipeale alla 60- mne löögi minutis ja rytmonorm ei aita.ja 6000 on küllaltki arvestatav kogus kui arvestada seda et mul need vahelöögid ventrikulaarsed, see tähendab seda et ohtlikumad kui superventrikulaarsed.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.06 22:41; 02.06 22:54; 06.06 20:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Refluks ja vahelöögid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.