Esileht Ajaviite- ja muud jutud Reform ja sotsid ei rabele sellest enam välja

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 105 )

Teema: Reform ja sotsid ei rabele sellest enam välja

Postitas:
Kägu

Miks sa EKRE valijaid kriitikavabadeks jumaldajateks pead? Mina olen neid valinud, ehkki osad nende seisukohad ja väljaütlemised (aborditeema, teiste riikide poliitikute halvustamine, liiga emotsionaalsed seisukohavõtud) mulle ei meeldi. Aga olulistes asjades (rahvusküsimus, pereväärtused) olen nendega sama meelt.

Hästi. Eksisin. Ekre valijate hulgas on seega ka teistsuguseid, mitte ainult kriitikavasid jumaldajaid. Miks pidasin? Põhiliselt perkooli pärast. Ma olen siin päris mitmes teemas küsinud EKRE-pooldajatelt, kas EKRE midagi valesit ka teinud on või konkreetsete asjade kohta küsinus, kas see oli õige. Vastused on alati olnud, et kõik on õige, ka nt seesama teiste riikide poliitikute halvustamine on nende arvates väga õige, nii peabki tegema.

Aga kena kuulda, et teie hulgas on ka neid, kel kriitikameel on säilinud. Aga sel juhul küsiksin sinult, kas sinu arvates on praegu soovitud kujul rahvahääletuse tegemine hea mõte? Mõtlen siis seda, et tehakse rahvahääletus, kus küsitakse kinnitust sellele, et juba perkeonnaseaduses oleva säte on õige. Ning lubatakse, et JAH-vastusel on tulemus, et perekonnaseadust kindlasti muuta ei tohi. Ja EI-vastusel tuelmust ei ole, sest ega nad perekonnaseadust muutma küll ei hakka ka siis mitte, kui rahva enamus seda sooviks. Kas selline asi on demokraatlik?

Ja teiseks, mis sinu arvates peaks saama kooseluseadusest? No oletame, et rahvahääletus vastab jah abielu peab jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks. Kas kooseluseadusega võiks siis edasi minna ja rakendusaktid teha,  see ei ole ju abielu? Või peab koosleuseaduse kehtetuks tunnistama selle Jah-vastuse peale? Ja põhjendus ka, kui peab kehtetuks tunnistama (nagu Martin Helme ütles), siis miks, küsimus ju kooseluseadust ei puuduta.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks sa EKRE valijaid kriitikavabadeks jumaldajateks pead? Mina olen neid valinud, ehkki osad nende seisukohad ja väljaütlemised (aborditeema, teiste riikide poliitikute halvustamine, liiga emotsionaalsed seisukohavõtud) mulle ei meeldi. Aga olulistes asjades (rahvusküsimus, pereväärtused) olen nendega sama meelt.

Aga kena kuulda, et teie hulgas on ka neid, kel kriitikameel on säilinud. Aga sel juhul küsiksin sinult, kas sinu arvates on praegu soovitud kujul rahvahääletuse tegemine hea mõte? Mõtlen siis seda, et tehakse rahvahääletus, kus küsitakse kinnitust sellele, et juba perkeonnaseaduses oleva säte on õige. Ning lubatakse, et JAH-vastusel on tulemus, et perekonnaseadust kindlasti muuta ei tohi. Ja EI-vastusel tuelmust ei ole, sest ega nad perekonnaseadust muutma küll ei hakka ka siis mitte, kui rahva enamus seda sooviks. Kas selline asi on demokraatlik?

Ja teiseks, mis sinu arvates peaks saama kooseluseadusest? No oletame, et rahvahääletus vastab jah abielu peab jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks. Kas kooseluseadusega võiks siis edasi minna ja rakendusaktid teha, see ei ole ju abielu? Või peab koosleuseaduse kehtetuks tunnistama selle Jah-vastuse peale? Ja põhjendus ka, kui peab kehtetuks tunnistama (nagu Martin Helme ütles), siis miks, küsimus ju kooseluseadust ei puuduta.

JAH-vastusel on see tulemus, et kui keegi kunagi abielu mõistet laiendada tahab, siis peab selleks tegema uue rahvahääletuse, mis sellele heakskiidu annab. EI-vastuse tulemus on minu arusaamise järgi see, et rahva arvamus võetakse teadmiseks, LGBT eestkõnelejad aktiveeruvad senisest veelgi enam, praegune valitsus abielu mõistet laiendama ei hakka, sest neil pole konsensust selles osas, aga kohe, kui astub ametisse järgmine valitsus (millal iganes see juhtub, ja kui tõesti tuleb EI-vastus, siis juhtub see pigem varem kui hiljem, sest see tulemus peaks kahele valitsusparteile väga demoraliseerivalt mõjuma), antakse sisse eelnõu perekonnaseaduses abielu mõiste muutmiseks, ja vanameelsed porisevad ainult natuke omaette, sest kõik teavad, et geiabielud on rahva tahe, pole vaja enam mingeid debatte pidada. Nii et EI-vastusel ON tulemus, mis sest, et mitte kohene.

Ma usun, et EKRE seisukoht kooseluseaduse osas on see, et see tuleks tühistada. Aga mulle hakkab tahes-tahtmata tunduma, et see võiks olla kompromiss (st koos rakendusaktidega), mis lepitaks osapooled kuidagimoodigi. See roheliste ja Eesti2020 petitsioon abieluvõrdsuse kohta on tõepoolest vist paljudele veel liiga radikaalne. Ikkagi veel on neid igandeid, kellel ei ole meeldiv vaadata kondoomireklaamis suudelvaid mehi ja kelle jaoks ei ole okei, et lapsel ei ole ema, kuid on kaks isa, kes teda kunagi sülle ei võta, kui ta nutab. Sallivus areneb järk-järgult, liiga kiiresti liiga palju tahta ei saa. Isegi Ansip tunnistas oma intervjuus, et oli paarkümmend aastat tagasi pesuehtne homofoob, aga nüüd andis roheliste petitsioonile allkirja (kuigi jäi ka natuke see mulje, et ta tegi seda puhtast kiusust praeguse valitsuse vastu). Ja praeguse kemplemise juures tundub paljudele ilmselt, et las see kooseluseadus siis pealegi olla, kui vaid pääseks kuidagi abieluvõrdsusest. Võib-olla on järgmiseks sammuks siis 20 aasta pärast aeg küps? Ja siis omamorda 10 aastat hiljem hakatakse menetlema surrograaemaduse seadustamist?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kuid on kaks isa, kes teda kunagi sülle ei võta, kui ta nutab

Laiendada kahe mitte just kõige empaatilisema homo käitumist kõigile homodele kipub natuke demagoogiaks minema.

Meil on piisavalt väärkoheldud lapsi. Sul on kindlasti statistika olemas, et millistest perekondadest on need pärit. Ehk jagaksid seda infot ka meiega?

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas oravaid jumaldavad põmmpead hakkavad nüüd taipama, et sellise jutuga ei või mängida? https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/reformierakondlaste-ettepanek-liituda-venemaaga-joudis-vene-meediasse?id=92214015

Soovite rohelisi mehikesi siia?

See on meie meedia süü nüüd. Kõigest ei pea uudist tegema.

Meedia on süüdi? Meie sõltumatu meedia teeb uudise, millest tahab. Et siis refivalijad asuvad nüüd juba meediat suukorvistama?

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Perekool on küll reformikate kiusunurgake, kuid Delfi näitab, et seda s.tta, mille reformikad nüüd suust välja ütlesid, eesti rahvas neile enam ei andesta. Opositsioonis tuleb reformikatel nüüd veel kaua istuda. Seda lootust, et nad valimiskünnist ei ületa, kahjuks ei ole. Vähemasti tartukad oma “geniaalse” linnapeaga valivad nad järgmisegi parlamendi koosseisu tagasi. Võiksid siis ennast samaaegselt Dorpatiks tagasi nimetada, sest kommunismihõng pole seda linna aastakski hüljanud.

Ma olen uhke, et pole iial reformikate poolt hääletanud, aga seda, et nad oma võimujaunus on valmis Eesti riigi avalikult maha müüma, ma küll ei uskunud.

eks reform lasi endale veidi jalga küll, kui üldse midagi käesolevast valitsusest õppida, siis seda, et iga pask, mis sa suust välja ajad, jõuab välismeediasse ka ja töötab meie kahjuks. Seda reform ära ei suutnud õppida. Aga et me nüüd kõik jookseme ekret valima seetõttu, ära kujuta ette 🙂 Samas pakuti seal liitumist ka Lätiga, aga Läti meedia ei kergitanud kulmugi ja ekrekad sellest suurt skandaali pole teinud:)

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

veidi imestan neid hulle, vanema Helmega eesotsas, kes ähvardavad kodusõja ja rahvarahutustega. Kuidas see peaks toimuma meie riigis – saavad oma paar- kolm tuhat märatsejat kokku, need tulevad siis kas hangude või tõrvikutega tänavale, võib-olla murravad Toompeale, jalutavad seal eesmärgitult, löövad natuke vaateaknaid puruks ja edasi!? Pistavad Helme troonile ja kroonivad kuningaks, et ülejäänud enam kunagi valida ei saaks või kuidas see riigipööre peaks toimuma? Ma olen päris kindel, et liberaalid istuvad sel ajal kodus ja väldivad igasugust konflikti, et mingi kodusõda iialgi ei saaks juhtuma, absoluutselt on välistatud vägivald teiste eestlaste vastu. Keegi võiks siis seletada, mida tähendab see kodusõda ja rahutused, mida lubatakse lõhestatud Eestile ja kuidas see peaks aitama ekrel võimul püsida. Näiteks nõudsid Kapitooliumil märatsejad Mike Pence`i hukkamist. Kas meil, kes me täpselt sama mustrit käime, läheb samuti? Loomastume?

+8
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

veidi imestan neid hulle, vanema Helmega eesotsas, kes ähvardavad kodusõja ja rahvarahutustega. Kuidas see peaks toimuma meie riigis – saavad oma paar- kolm tuhat märatsejat kokku, need tulevad siis kas hangude või tõrvikutega tänavale, võib-olla murravad Toompeale, jalutavad seal eesmärgitult, löövad natuke vaateaknaid puruks ja edasi!? Pistavad Helme troonile ja kroonivad kuningaks, et ülejäänud enam kunagi valida ei saaks või kuidas see riigipööre peaks toimuma? Ma olen päris kindel, et liberaalid istuvad sel ajal kodus ja väldivad igasugust konflikti, et mingi kodusõda iialgi ei saaks juhtuma, absoluutselt on välistatud vägivald teiste eestlaste vastu. Keegi võiks siis seletada, mida tähendab see kodusõda ja rahutused, mida lubatakse lõhestatud Eestile ja kuidas see peaks aitama ekrel võimul püsida.

Kõik see kodusõja jutt on kasulik vaid Venemaale, kelle huvides on hoida Eestit lõhestatuna. Ei seisa EKRE kohe mitte Eesti huvide eest.

+14
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

kuid on kaks isa, kes teda kunagi sülle ei võta, kui ta nutab

Laiendada kahe mitte just kõige empaatilisema homo käitumist kõigile homodele kipub natuke demagoogiaks minema.

Meil on piisavalt väärkoheldud lapsi. Sul on kindlasti statistika olemas, et millistest perekondadest on need pärit. Ehk jagaksid seda infot ka meiega?

Oi kui vaimukas.

Ema ja isa roll on minu meelest lapse jaoks veidi erinevad. Ema on see, kes hellitab, hoolitseb, lohutab ja armastab tingimusteta, isa on rohkem selline mõistuse hääl, kes kaitseb, kasvatab, õpetab ja lükkab vajadusel vette, et laps hakkaks ujuma. Jaa, on peresid, kus üksikisa kasvatab lapsi ja ema pole, aga see tuleneb siis mingitest õnnetutest asjaoludest. Kui aga lapsele algusest peale ei olegi ema ette nähtud… Need kaks homo, kelle pere klantsajakirjades järjest promotakse, ja nende põhimõte nutvate laste kohta näitab minu meelest väga ilmekalt, millest laps sellises peres ilma jääb, kogu materiaalsele rikkusele vaatamata.

+2
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga me kõik ülejäänud kes isegi valimas ei käi (36% ei käinud eelmistel valimistel valimas), millises riigis meie lõppeks elame?

Need lambad peavad siis rahul olema sellega, mis antakse! Kui omal pole pead niigi palju otsas, et valima minna, siis pole midagi pärast vinguda. On need, kes valisid jobud (üldiselt on “jobu” parteiülene mõiste) ja veel aste allpool on need, kes üldse kedagi ei valinud, sest siis saavad võimule jobud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aatasin sama saadet ja ei olnud mingisugust karjumist ega vahelerääkimist. Vastupidi, väga rahulik oli. Opositsioonil ja nende toetajatel ei ole enam midagi öelda oma äärmiselt piinliku ja vääritu käitumise õigustuseks, siis hakkavad vastast maha tegema. See Läänemetsa ja Randpere käitumine oli ikka väga matslik

No ma ei tea, mida sina vaatasid. Seal saates, mida mina vaatasin, Poolamets lausa pritsis sülge. Ning Pevkur ei saanud vähemalt pooli oma vastuseid lõpetada, sest Poolamets karjus temast üle. Pevkur oli tõesti rahulik, vaatas seda karjumist muiates ning rääkis uuesti siis, kui see võimalus tekkis, saatejuht selle võimaluse tekitas. Läänemetsa ja Randperet selles saates ei olnud.

Aga see on tõsiselt lõbus, demokraatia EKRE moodi. Kõik peavad tegema nagu meie tahame. Kui koosoleku juhtimisega hakkama ei saa, siis peame koosolekut monoloogi vormis, kellelegi teisele sõna ei anna, kui iseendale. Jah, tõeliselt demokraatlik. Ja rahvahääletusele paneme küsimuse, mille tulemusega oleme me nõus (ehk midagi järgneb) ainult siis, kui vastus meile ei meeldi. Kui vastus meile ei meeldi, siis otse loomulikult me rahva tahtega ei arvesta ja seda soovi ellu ei vii. Nii äge demokraatia.

Mina jällegi ei tea, mis saadet sina nägid. Poolamets kohe kindlasti ei karjunud ega rääkinud ka vahele, see on sinu subjektiivne tõlgendus, sest oled reformierakonna poolel. Seega mõttetu vaidlus, igaüks näeb seda, mida soovib.

Selles saates ei olnudki Randperet ega Läänemetsa, nemad olid uudistes.

Opositsiooni käitumine on antud hetkel äärmiselt piinlik ja ohtlik. Ei mingit väärikat käitumist, et lastaks see abielureferendum korraldada nagu mujal Euroopa riikides on seda kultuurselt ja viisakalt tehtud. Nagu metslased, kes riskivad või Venemaa sekkumisega, et ainult seda ei toimuks. Jube. Ja siis räägivad, kuidas kedagi see ei huvita jne, ise muudkui teevad kõik, et see teema püsiks üleval. Alustasid 2014, Ukraina sõja alguses kooseluseaduse läbisurumist ja rahva lõhestamist, samal ajal oli lähiümbruses sõda algamas, mis ka Eestit vägagi mõjutas. Aga ei, meil oli kooseluseadus vaja läbi suruda. Pärast seda kooseluseadust ongi rahvast lõhestatud. Lihtsalt häbi.

+10
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ema ja isa roll on minu meelest lapse jaoks veidi erinevad. Ema on see, kes hellitab, hoolitseb, lohutab ja armastab tingimusteta

Lihtsalt informeerin sind, et on suur hulk emasid, kes pole teps mitte seda nime väärt ning kes ei suuda ei hellitada, hoolitseda, lohutada ega tingimusteta armastada. Kui ma mõtlen oma isikliku ema peale, siis ilmselt oleks minu lapsepõlv olnud vähem traumeeriv, kui mind oleks minu traditsioonilises abielus elavatelt vanematelt (kes hiljem küll lahutasid) võimalikult varakult ära võetud ja näiteks kasvõi armastavasse homoperekonda lapsendatud.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pisut uskumatu on vaid see, et 15% elanikkonnast idioodid on. Ehkki need kolm ekreiiti, keda ise tean, ongi vähese haridusega vanad jorsid.

Nii et sinu arvates vähese haridusega ja vanad inimesed ei loe, nad võiksid üldse maaprakku ära kaduda? Õigus elada ja valida on ainult sinusugustel vapratel ja ilusatel, sinu mõtteviis on ainuõige, sest teised on ju vanad ja nõmedad ja see ei loe, mida nemad arvavad, soovivad või hääletavad?

Kui sa ise ükskord vanemaks saad ja tolleaegsetele noortele oma soovide ja eelistustega nõme tundud, kas siis oled ka rahul, kui sulle öeldakse, et sinu soovid ei loe, sest sa oled vana (nt 60-aastane, 25 aastat veel elada ja just need elu haavatavamad aastad ees)?

Kuidas saab keegi öelda, et mingi kategooria inimesed (hääletajad) oma vanuse, hariduse vms tõttu nagu ei olekski inimesed, kellel võivad ka olla omad eelistused ja põhimõtted. Mis õigust on neid niimoodi halvustada? Neil on täpselt samasugune õigus elada ja oma arvamust omada kui sinul. “Kolm vähese haridusega vana jorssi” on täpselt sama väärtuslikud inimesed kui sina.

+9
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

JAH-vastusel on see tulemus, et kui keegi kunagi abielu mõistet laiendada tahab, siis peab selleks tegema uue rahvahääletuse, mis sellele heakskiidu annab. EI-vastuse tulemus on minu arusaamise järgi see, et rahva arvamus võetakse teadmiseks, LGBT eestkõnelejad aktiveeruvad senisest veelgi enam, praegune valitsus abielu mõistet laiendama ei hakka, sest neil pole konsensust selles osas, aga kohe, kui astub ametisse järgmine valitsus (millal iganes see juhtub, ja kui tõesti tuleb EI-vastus, siis juhtub see pigem varem kui hiljem, sest see tulemus peaks kahele valitsusparteile väga demoraliseerivalt mõjuma), antakse sisse eelnõu perekonnaseaduses abielu mõiste muutmiseks, ja vanameelsed porisevad ainult natuke omaette, sest kõik teavad, et geiabielud on rahva tahe, pole vaja enam mingeid debatte pidada. Nii et EI-vastusel ON tulemus, mis sest, et mitte kohene.

No minu meelest ei ole see piisav, et EI-vastus kunagi tulevikus realiseeritakse. Rahvahääletuse seadus ütleb selgelt:

§ 4.   Rahvahääletuse otsuse kohustuslikkus
Rahvahääletuse otsus on riigiorganitele kohustuslik.

Hetkel on koostatud see küsimus sellisena, et sellest siduvusest kõrvale hiilida. Ehk siis nad tegelikult juba sooviga sellisel kujul seda rahvahääletust korraldada ütlevad minu jaoks väga selgelt, et neid ei huvita demokraatia, neid ei huvita, et rahva enamuse tahe saaks seaduseks, aga neid huvitab see, et saavutada neile sobiv tulemus. Ehk siis tegelikult lõhestavad nad rahvast, sest nad ütlevad juba ette ära, et tegelikult nad ei kavatse rahvahääletuse tulemusel midagi teha, kui neile tulemus ei meeldi.

Ma usun, et EKRE seisukoht kooseluseaduse osas on see, et see tuleks tühistada. Aga mulle hakkab tahes-tahtmata tunduma, et see võiks olla kompromiss (st koos rakendusaktidega), mis lepitaks osapooled kuidagimoodigi. See roheliste ja Eesti2020 petitsioon abieluvõrdsuse kohta on tõepoolest vist paljudele veel liiga radikaalne. Ikkagi veel on neid igandeid, kellel ei ole meeldiv vaadata kondoomireklaamis suudelvaid mehi ja kelle jaoks ei ole okei, et lapsel ei ole ema, kuid on kaks isa, kes teda kunagi sülle ei võta, kui ta nutab. Sallivus areneb järk-järgult, liiga kiiresti liiga palju tahta ei saa. Isegi Ansip tunnistas oma intervjuus, et oli paarkümmend aastat tagasi pesuehtne homofoob, aga nüüd andis roheliste petitsioonile allkirja (kuigi jäi ka natuke see mulje, et ta tegi seda puhtast kiusust praeguse valitsuse vastu). Ja praeguse kemplemise juures tundub paljudele ilmselt, et las see kooseluseadus siis pealegi olla, kui vaid pääseks kuidagi abieluvõrdsusest. Võib-olla on järgmiseks sammuks siis 20 aasta pärast aeg küps? Ja siis omamorda 10 aastat hiljem hakatakse menetlema surrograaemaduse seadustamist

Jah, minagi olen selle poolt, et tegelikult peaks praegu hoopis kooseluseadusega tegelema. See, et hetkel soovitakse samasooliste abielu seadustada, on tegelikult ju puhtalt EKRE teene. Mitte keegi ei rääkinud enne EKRE võimule tulekut samasooliste abielust. Sooviti teha kooseluseadust ja ma olen üsna kindel, et väga paljudele oleks sellest ka piisanud, ei oleks hakatud samasooliste abielu ülds nõudma. Millal tuli samasooliste abielu petitsioon? Vastureaktsioonina homode Rootsis jooksmise soovitusele. Miks inimesed sellel allkirja andsid? Kas kõik need kümned tuhanded on seda meelt, et samasoolistele peab kindlasti abiellumise õiguse andma? Ei, ei ole. Mina nt ei olnud enne EKRE lahmima hakkamist selle poolt. Aga soovitused homodel Rootsis joosta ning soov korraldada rahvahääletust, mis käib ainult samasooliste abielu kohta, aga mõjutab ka kooseluseadust, pani mind samasooliste abiellumise petitsioonile alla kirjutama. Ning kui referendum peaks tulema, siis paneb ka samasooliste abiellumise poolt hääletama. Pole midagi teha, ma ei talu kiusamist ja ebavõrdsust. Ja mul ei ole varianti hääletada kooseluseaduse poolt, mis oleks minu meelet tegelikult see õige lahendus.

Muideks, ütlesid eespool, et valid EKRE-t, sest toetad pereväärtusi. Tead, kui meil oleks erakond, kes päriselt toetab pereväärtusi, siis võibolla valiksin minagi seda erakonda. Aga EKRE ei toeta ju. Kogu nende pereväärtuste toetamine taandub ju ainult samasoliste abielu ja kooselu vaenamisele. No tegelikult lisaks abortide teema ja naistearstide halvustamine lisandub ka ehk pisut sellesse, mida nad ise pereväärtusteks peavad. No see ei ole ju pereväärtuste toetamine. Pereväärtuste toetamine oleks, kui neil oleks mingi programm, kuidas tugevdada meie peresid. Kuidas saavutada see, et perekondi planeeritaks ja loodaks õigetel alustel, tugevatena ja püsivatena. Kuidas saavutada see, et lapsed kasvaksid tõesti oma päritoluperedes. Lapsed, kes kasvavad oma bioloogilise isa ja emaga tugevas peres, kus hoolitakse ja armastatakse üksteist ning pakutakse lastele head kasvukeskkonda, ei ole kuidagi selles ohus, et neid hakkas lisaks oma emale kasvatama võõrasisa või võõrasema. Kas mitte see ei peaks olema tegelik pereväärtuste toetajate eesmärk? Saavutada seda, et meil ei lahutataks pooled abielud, et enamus lapsi ei kasvaks kas üksikvanemaga või kärgperedes? Selle nimel ei ole see enda sõnade järgi pereväärtusi propageeriv erakond mitte ühtegi liigutust teinud. Onju nii? See, kui kuskil mõni Peeter ja Paul koos elavad ja ennast kooseluseadusega ka registreerivad, ei mõjuta kuidagi selle lapse elu, kes kasvab toetavas ja armastavas peres koos oma ema ja isaga. Küll aga mõjutab Riina laste elu see, kui ta laste isa otsutab uue naise juurde kaduda ning Riina selle asemel hoopis Tiidu või Tiinaga koos elama hakkab. Ning tegelikult on selle näite puhul võimatu öelda, kas lastele on parem see variant, kui ema valib uueks kooselupartneriks Tiidu või see, kui Tiina. See sõltub sellest, kummaga pereelu on stabiilsem ning kumb suhtub lastesse paremini. Sugu ei määra sel hetkel enam midagi, määrab see, kas see uus partner koos laste emaga moodustab normaalse ja toetava keskkonna lastele või ei.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pisut uskumatu on vaid see, et 15% elanikkonnast idioodid on. Ehkki need kolm ekreiiti, keda ise tean, ongi vähese haridusega vanad jorsid.

Nii et sinu arvates vähese haridusega ja vanad inimesed ei loe, nad võiksid üldse maaprakku ära kaduda? Õigus elada ja valida on ainult sinusugustel vapratel ja ilusatel, sinu mõtteviis on ainuõige, sest teised on ju vanad ja nõmedad ja see ei loe, mida nemad arvavad, soovivad või hääletavad?

Kui sa ise ükskord vanemaks saad ja tolleaegsetele noortele oma soovide ja eelistustega nõme tundud, kas siis oled ka rahul, kui sulle öeldakse, et sinu soovid ei loe, sest sa oled vana (nt 60-aastane, 25 aastat veel elada ja just need elu haavatavamad aastad ees)?

Kuidas saab keegi öelda, et mingi kategooria inimesed (hääletajad) oma vanuse, hariduse vms tõttu nagu ei olekski inimesed, kellel võivad ka olla omad eelistused ja põhimõtted. Mis õigust on neid niimoodi halvustada? Neil on täpselt samasugune õigus elada ja oma arvamust omada kui sinul. “Kolm vähese haridusega vana jorssi” on täpselt sama väärtuslikud inimesed kui sina.

Aga EKRE ei seisa ju selle eest, et nendel vanadel meestel hästi läheks, pigem on tegu lihtsalt populistlike lubadustega, mis nende elu suuresti ei muuda. No kuidas su elu paremaks muutub, kui homodel keelatakse abielluda? Mitte kuidagi. Aga kindlustage mulle paremad vanuripäevad, palun.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas oravaid jumaldavad põmmpead hakkavad nüüd taipama, et sellise jutuga ei või mängida? https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/reformierakondlaste-ettepanek-liituda-venemaaga-joudis-vene-meediasse?id=92214015

Soovite rohelisi mehikesi siia?

See on meie meedia süü nüüd. Kõigest ei pea uudist tegema.

Meedia on süüdi? Meie sõltumatu meedia teeb uudise, millest tahab. Et siis refivalijad asuvad nüüd juba meediat suukorvistama?

praegu on ikka peamiselt ekrel mure, et meedia on kallutatud ja nad sooviksid meedia suukorvistada. Nüüd lõpuks keegi ekrekas tunnistas, et meedia on sõltumatu? Lähen avan vahuveini. Imed pole maailmast otsa lõppenud.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina jällegi ei tea, mis saadet sina nägid. Poolamets kohe kindlasti ei karjunud ega rääkinud ka vahele, see on sinu subjektiivne tõlgendus, sest oled reformierakonna poolel. Seega mõttetu vaidlus, igaüks näeb seda, mida soovib.

Vaata saade rahulikult üle, see on siin: https://services.err.ee/media/embed/1158871

Kohe algul,räägib Poolamets, siis Pevkur. Siis alustab jälle Poolamets (ise ilma sõna andmata), räägib. Lõpuks annab ajakirjanik sõna Pevkurile. Pevkur saab natuke rääkida, siis Poolamets sekkub poolet sõnalt, Pevkur jääb vait ja Poolamets räägib. Jne. Selliseid hetki, kus Poolamets poolet sõnalt või lauselt Pevkuri katkestab on selles videos korduvalt ja korduvalt. Mitmel korral peab ka ajakirjanik sekkuma, et las Pevkur lõpetab. Arvad, et ta ütleks seda, kui Poolamets vahele ei segaks? Pole mõtet sul ikka valetada. Karjumine või mittekarjumine on subjektiivne, minu arvates on ikka Poolamets seal vägagi ärritatud ja karjuv. Aga võibolla tõesti sinu jaoks on selline suhtlusstiil normaalsus. Aga seda vahelesegamist eitada sa küll ei saa, see on vale, sest see vahelesegamine on sellest videost selgelt näha ja kuulda.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Yana Toom tunnistab, et nad on isegi opositsioonis olles trollinud, miks nüüd siis minestada

https://www.ohtuleht.ee/1022763/yana-toom-kui-me-opositsioonis-olles-ooistungitega-eelarve-vastu-protestisime-oli-see-tavaline-kui-nuud-teised-seda-taktikat-kasutavad-on-see-demokraatia-aluste-oonestamine

tsitaat: “Mäletan, kuidas Kadri Simson andis kohtumise alguses Ansipile padja – et olge valmis. Ja millised kõned kõlasid saalis kell kaks öösel, seda on vastumeelne meenutada,” märgib Toom. “Väidetavalt omal ajal loeti isegi telefoniraamatut, mina seda ei mäleta, sest meie ajal arvati, et oleks ikka enam-vähem vaja asjast rääkida,” tõdeb Toom, et mõttekat arutelu sellest olenemata ei tekkinud. “Ega need kõned ei olnud targemad kui küsimus lameda maa kohta.”

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Yana Toom tunnistab, et nad on isegi opositsioonis olles trollinud, miks nüüd siis minestada

https://www.ohtuleht.ee/1022763/yana-toom-kui-me-opositsioonis-olles-ooistungitega-eelarve-vastu-protestisime-oli-see-tavaline-kui-nuud-teised-seda-taktikat-kasutavad-on-see-demokraatia-aluste-oonestamine

tsitaat: “Mäletan, kuidas Kadri Simson andis kohtumise alguses Ansipile padja – et olge valmis. Ja millised kõned kõlasid saalis kell kaks öösel, seda on vastumeelne meenutada,” märgib Toom. “Väidetavalt omal ajal loeti isegi telefoniraamatut, mina seda ei mäleta, sest meie ajal arvati, et oleks ikka enam-vähem vaja asjast rääkida,” tõdeb Toom, et mõttekat arutelu sellest olenemata ei tekkinud. “Ega need kõned ei olnud targemad kui küsimus lameda maa kohta.”

Ta on venelane ja venelased ei pea kinni oma lubadustest, kokkulepetest, lepingutest. Venelane on alati seal kus talle sellest kõige rohkem kasu on.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ta on venelane ja venelased ei pea kinni oma lubadustest, kokkulepetest, lepingutest. Venelane on alati seal kus talle sellest kõige rohkem kasu on.

[/quote]
ma pidasin silmas seda, et toom tunnistab, et ette loeti ka telefoniraamatut. Võrdluseks tänasega.

Kes või mis toom on, seda pole mõtet praegu siin arutada.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma pidasin silmas seda, et toom tunnistab, et ette loeti ka telefoniraamatut. Võrdluseks tänasega.

[/quote]
ohjah, sul siis ikka kummaline arusaam poliitikast. poliitika ongi selline, kes on omade vastu, see visatakse välja. nagu erafirmas, kritiseerid bossi ja saad kinga. nii et toomi puhul võiks kohe küsida, miks ta töötab oma erakonna vastu?

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Opositsioon ei pea koalitsiooni valimislubadusi täitma ja kui  see on eriti vastumeelne asi, siis peabki opositsioon kõikide seaduslike vahenditega takistama selle täideviimist niikaua kui saab.  Mina nende valijana ootan neilt just seda.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Opositsioon ei pea koalitsiooni valimislubadusi täitma ja kui see on eriti vastumeelne asi, siis peabki opositsioon kõikide seaduslike vahenditega takistama selle täideviimist niikaua kui saab. Mina nende valijana ootan neilt just seda.

Nii ütlegi, et oled nomenklatuuri toetaja. Siis loksub ju kõik paika – pole olemas erimeelsuseid vaid on probleem võimus ja võim pole nomenklatuuri käes.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Peksu ja sõimuga kellelegi tolerantsust ei õpeta. Reform võiks sellele mõelda.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Peksu ja sõimuga konservatiivsust ei õpeta. Ekre võiks sellele mõelda.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõimlev ja vägivalda õigustav pool on ikka EKRE. Või ajan ma midagi sassi ja läbi veriste soolikate tulevast Trumpist ei rääkinudki mitte EKRE esindaja?

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

ohjah, sul siis ikka kummaline arusaam poliitikast. poliitika ongi selline, kes on omade vastu, see visatakse välja. nagu erafirmas, kritiseerid bossi ja saad kinga. nii et toomi puhul võiks kohe küsida, miks ta töötab oma erakonna vastu?

[/quote]
Yana Toom pole kunagi olnu Ekre fänn. Sellest hoolimata ei saa Ekre teda kuskilt välja visata. Miks võimuliidumutrikesed võimuliitu kritiseerivad? Äkki hakkab ka juba siiber saama?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõimlev ja vägivalda õigustav pool on ikka EKRE. Või ajan ma midagi sassi ja läbi veriste soolikate tulevast Trumpist ei rääkinudki mitte EKRE esindaja?

Tänaon ajakirjanduses taas Helme heietus kodusõjast. Ma ei tea, keda need ekrekad sellega hirmutada püüavad. Liberaalid ei jäta seepärast valimata. Kes esimesena kellegi mättasse lööb, see läheb lihtsalt pikaks ajaks kinni USA näitel.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie paduliberaalid püherdavad agoonias

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meie paduliberaalid püherdavad agoonias

Ma paduliberaalina ei mõista, mida sa öelda tahad. Kirjeldad oma märga unenägu, kuidas ma (koos omasugustega) agoonias vaevlen? Mismõttes?

Kas kujutad ette, et opositsiooni lolluste peale muudan oma põhimõtted konservatiivseks? Hakkan toetama inimeste kiusamist nende nahavärvi või seksuaalse sättumuse pärast? Hakkan ülistama Helmeid (unustades nende tehtud Eestit kahjustavad lollused ära)? Kui peakski kaduma Reform või Sotsid erakondadena, siis valin selle (liberaali, eks), kes antud hetkel minu vaateid kõige paremini esindab. Või kavatsete kehtestada EKRE dikdatuuri? Dikdatuure on ennegi olnud, kuid liberaalsuse põhimõtet – ela ja lase elada – inimhingedest välja juurida – nii võimas sa Helmetega kambas ka ei ole.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need lambad peavad siis rahul olema sellega, mis antakse! Kui omal pole pead niigi palju otsas, et valima minna, siis pole midagi pärast vinguda. On need, kes valisid jobud (üldiselt on “jobu” parteiülene mõiste) ja veel aste allpool on need, kes üldse kedagi ei valinud, sest siis saavad võimule jobud.

Ja kes meie poliitikas ei oleks “jobud”? Ennustasin enne viimaseid valimisi, et Toompeale koguneb suures plaanis jälle sama seltskond – nii ka läks, teist võimalust ju ka eriti pole. Kui nüüd järgmisteks valimisteks tulevad nimekirjad – arvate et seal on palju uusi tulijaid?
Mõned kohad sinna-tänna ja jälle on sama rahvas Toompeal. Tuleb juurde E200 – aga sealgi endiseid sees, ja mida nad tahavad…üldse ei saa aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 105 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Reform ja sotsid ei rabele sellest enam välja