Esileht Ajaviite- ja muud jutud Reform ja sotsid ei rabele sellest enam välja

Näitan 15 postitust - vahemik 91 kuni 105 (kokku 105 )

Teema: Reform ja sotsid ei rabele sellest enam välja

Postitas:
Kägu

Need lambad peavad siis rahul olema sellega, mis antakse! Kui omal pole pead niigi palju otsas, et valima minna, siis pole midagi pärast vinguda. On need, kes valisid jobud (üldiselt on “jobu” parteiülene mõiste) ja veel aste allpool on need, kes üldse kedagi ei valinud, sest siis saavad võimule jobud.

Ja kes meie poliitikas ei oleks “jobud”? Ennustasin enne viimaseid valimisi, et Toompeale koguneb suures plaanis jälle sama seltskond – nii ka läks, teist võimalust ju ka eriti pole. Kui nüüd järgmisteks valimisteks tulevad nimekirjad – arvate et seal on palju uusi tulijaid?

Mõned kohad sinna-tänna ja jälle on sama rahvas Toompeal. Tuleb juurde E200 – aga sealgi endiseid sees, ja mida nad tahavad…üldse ei saa aru.

Kui sa oled targem, kui kõik “jobud” riigijuhid, siis on ju aeg ise erakond asutada. Tooksid valgust, tarkust ja uut elu meie kauasoigunud riiki. Ja mismõttes ei taha – kui sa oma suurt tarkust ja võimekust lihtsalt EI TAHA oma kalli riigi jaoks panustada, siis millest me räägime… Ära siis vingu ka selle kallal, kes vähemalt liigutab.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Yana Toom tunnistab, et nad on isegi opositsioonis olles trollinud, miks nüüd siis minestada

https://www.ohtuleht.ee/1022763/yana-toom-kui-me-opositsioonis-olles-ooistungitega-eelarve-vastu-protestisime-oli-see-tavaline-kui-nuud-teised-seda-taktikat-kasutavad-on-see-demokraatia-aluste-oonestamine

tsitaat: “Mäletan, kuidas Kadri Simson andis kohtumise alguses Ansipile padja – et olge valmis. Ja millised kõned kõlasid saalis kell kaks öösel, seda on vastumeelne meenutada,” märgib Toom. “Väidetavalt omal ajal loeti isegi telefoniraamatut, mina seda ei mäleta, sest meie ajal arvati, et oleks ikka enam-vähem vaja asjast rääkida,” tõdeb Toom, et mõttekat arutelu sellest olenemata ei tekkinud. “Ega need kõned ei olnud targemad kui küsimus lameda maa kohta.”

Tõttöelda, väga ohtlik, et Yana Toomist on vaikselt Eesti arvamusliider tõusnud. Inimene, kes on kohtunud sõjakurjategijaga, öelnud eestlaste kohta halba, lisaks vaikselt tegutsenud Narvas, eelmist linnapead toetades, kes ei muutnud tänavanimesid ära, mis kandsid punaterrosristide nimesid. Nüüd ei ole err-s enam ühtegi saadet ilma temata. Sooviks näha tublisid lapsevanemaid valitsusest, kellel mitu last ja kuidas neil läheb. Aga ei, ikka ühed ja samad.

Yana Toom võikski reformierakonda üle minna kui keskerakond ei sobi.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, minagi olen selle poolt, et tegelikult peaks praegu hoopis kooseluseadusega tegelema. See, et hetkel soovitakse samasooliste abielu seadustada, on tegelikult ju puhtalt EKRE teene. Mitte keegi ei rääkinud enne EKRE võimule tulekut samasooliste abielust. Sooviti teha kooseluseadust ja ma olen üsna kindel, et väga paljudele oleks sellest ka piisanud, ei oleks hakatud samasooliste abielu ülds nõudma. Millal tuli samasooliste abielu petitsioon? Vastureaktsioonina homode Rootsis jooksmise soovitusele. Miks inimesed sellel allkirja andsid? Kas kõik need kümned tuhanded on seda meelt, et samasoolistele peab kindlasti abiellumise õiguse andma? Ei, ei ole. Mina nt ei olnud enne EKRE lahmima hakkamist selle poolt. Aga soovitused homodel Rootsis joosta ning soov korraldada rahvahääletust, mis käib ainult samasooliste abielu kohta, aga mõjutab ka kooseluseadust, pani mind samasooliste abiellumise petitsioonile alla kirjutama. Ning kui referendum peaks tulema, siis paneb ka samasooliste abiellumise poolt hääletama. Pole midagi teha, ma ei talu kiusamist ja ebavõrdsust. Ja mul ei ole varianti hääletada kooseluseaduse poolt, mis oleks minu meelet tegelikult see õige lahendus.

Muideks, ütlesid eespool, et valid EKRE-t, sest toetad pereväärtusi. Tead, kui meil oleks erakond, kes päriselt toetab pereväärtusi, siis võibolla valiksin minagi seda erakonda. Aga EKRE ei toeta ju. Kogu nende pereväärtuste toetamine taandub ju ainult samasoliste abielu ja kooselu vaenamisele. No tegelikult lisaks abortide teema ja naistearstide halvustamine lisandub ka ehk pisut sellesse, mida nad ise pereväärtusteks peavad. No see ei ole ju pereväärtuste toetamine. Pereväärtuste toetamine oleks, kui neil oleks mingi programm, kuidas tugevdada meie peresid. Kuidas saavutada see, et perekondi planeeritaks ja loodaks õigetel alustel, tugevatena ja püsivatena. Kuidas saavutada see, et lapsed kasvaksid tõesti oma päritoluperedes. Lapsed, kes kasvavad oma bioloogilise isa ja emaga tugevas peres, kus hoolitakse ja armastatakse üksteist ning pakutakse lastele head kasvukeskkonda, ei ole kuidagi selles ohus, et neid hakkas lisaks oma emale kasvatama võõrasisa või võõrasema. Kas mitte see ei peaks olema tegelik pereväärtuste toetajate eesmärk? Saavutada seda, et meil ei lahutataks pooled abielud, et enamus lapsi ei kasvaks kas üksikvanemaga või kärgperedes? Selle nimel ei ole see enda sõnade järgi pereväärtusi propageeriv erakond mitte ühtegi liigutust teinud. Onju nii? See, kui kuskil mõni Peeter ja Paul koos elavad ja ennast kooseluseadusega ka registreerivad, ei mõjuta kuidagi selle lapse elu, kes kasvab toetavas ja armastavas peres koos oma ema ja isaga. Küll aga mõjutab Riina laste elu see, kui ta laste isa otsutab uue naise juurde kaduda ning Riina selle asemel hoopis Tiidu või Tiinaga koos elama hakkab. Ning tegelikult on selle näite puhul võimatu öelda, kas lastele on parem see variant, kui ema valib uueks kooselupartneriks Tiidu või see, kui Tiina. See sõltub sellest, kummaga pereelu on stabiilsem ning kumb suhtub lastesse paremini. Sugu ei määra sel hetkel enam midagi, määrab see, kas see uus partner koos laste emaga moodustab normaalse ja toetava keskkonna lastele või ei.

Koosoleluseaduse läbisurumine riigikogus oli enne EKRE võimuletulekut. Sellest kogu see lõhestatus algaski, enne seda ei tundnud keegi homode ja nende kooselude vastu huvi. Neid ei vaenanud ka keegi.

Pereväärtuste all mõistan ma seda, et pered ja laste saamine on au sees, traditsioonilised soorollid ka. See viimane ei tähenda, et naised peaksid olema aheldatud pliidi külge ega tohiks tööl käia ja karjääri teha, vaid seda, et kui mõni naine tahab end pühendada lastele ja neid rohkem saada, siis oleks see ka aktsepteeritud. EKREl oli oma valimisprogrammis ettepanek, et riik võiks kustutada iga lapse kohta 25% pere eluasemelaenust, mis oleks kindlasti väga tõhus meede, ehkki on üsna utoopiline juba oma maksumuse tõttu. Abortide keelustamise vastu olen ma kindlalt, aga tegeleda sellega, et püüda aborte vähendada nõustamise ja teavitamisega ei olegi minu meelest nii paha mõte. Peredel on kindlasti palju probleeme ja EKRE kahjuks ei ole tõesti suutnud siin palju ära teha selle lühikese ajaga (kuna neil polnud ka vastavat ministrikohta), aga usun, et üht-teist suutis ära teha rahvastikuminister Riina Solman, kes on saanud umbes sama palju rünnakuid ja kriitikat nagu mõni EKRE minister, kuna julges öelda, et iga peretüli ei ole veel koduvägivald ja siis veel, et juhuseks ei ole meelelahutus.  Üksikemade toetamiseks loodud elatisrahafondiga on ka tegelenud Isamaa, kui ma ei eksi, väga tänuväärne ettevõtmine. Ma ei ole kahjuks kursis, kui hästi või halvasti see fond toimib.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pereväärtuste all mõistan ma seda, et pered ja laste saamine on au sees, traditsioonilised soorollid ka. See viimane ei tähenda, et naised peaksid olema aheldatud pliidi külge ega tohiks tööl käia ja karjääri teha, vaid seda, et kui mõni naine tahab end pühendada lastele ja neid rohkem saada, siis oleks see ka aktsepteeritud.

nii, ja miks siis seesama valitsus muutis tulumaksuseadust nii, et mitme lapsega pered, kus üks vanem on kodune, kaotasid otseselt rahas ja kaotasid palju?

Abortide keelustamise vastu olen ma kindlalt, aga tegeleda sellega, et püüda aborte vähendada nõustamise ja teavitamisega ei olegi minu meelest nii paha mõte.

seda on tehtud viimase 10 a (vähemalt) ja seis on väga palju paranenud, nii et antud teemas murtaks(e) küll sisse lahtisest uksest. milleks parandada asja, mis ei ole katki?

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

ja mida nad tahavad…üldse ei saa aru.

Ikka riigikokku kohta. 4 kordne keskmine palk, kuluhüvitised ja hiljem riigikogulase eripension. Kui lahkuma pead, saad meeletu hüvitise. Väiksemad kohas ostad selle eest kena korteri või siis mõne natuke odavama täiesti uue auto.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

seda on tehtud viimase 10 a (vähemalt) ja seis on väga palju paranenud, nii et antud teemas murtaks(e) küll sisse lahtisest uksest. milleks parandada asja, mis ei ole katki?

Kui valus sul peas on?
Loe oma Delfit ja usu:

Eurostati järgi on Eesti Euroopa meister aborditegemises

0
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pereväärtuste all mõistan ma seda, et pered ja laste saamine on au sees, traditsioonilised soorollid ka. See viimane ei tähenda, et naised peaksid olema aheldatud pliidi külge ega tohiks tööl käia ja karjääri teha, vaid seda, et kui mõni naine tahab end pühendada lastele ja neid rohkem saada, siis oleks see ka aktsepteeritud.

nii, ja miks siis seesama valitsus muutis tulumaksuseadust nii, et mitme lapsega pered, kus üks vanem on kodune, kaotasid otseselt rahas ja kaotasid palju?

Kas seda mitte eelmine Ratase valitsus ei teinud, kus EKREt ei olnud?
+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatasin sama saadet ja ei olnud mingisugust karjumist ega vahelerääkimist. Vastupidi, väga rahulik oli. Opositsioonil ja nende toetajatel ei ole enam midagi öelda oma äärmiselt piinliku ja vääritu käitumise õigustuseks, siis hakkavad vastast maha tegema. See Läänemetsa ja Randpere käitumine oli ikka väga matslik

Minule jättis Poolamets väga ausa mulje. Ja inimliku mulje. Inimene, kes pole harjunud poliitikute valetamiste ja manipuleerimistega. Ja, kes tõepoolest pidas oluliseks riigikogu au ja väärikust. Mõtlen veel, et ta oleks võinud ju lasta riigikogus kõiki neid jaburaid muudatusettepanekuid arutada, aga ta ütles, et need oleksid riigikogus piinlikud.

+3
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuulan just rändepoliitika teemast ettekannet ja vaadates erinevaid prognoose tööealise elanikkonna muutustest, ei ole just kuigi kasulik praeguse sündimuse juures see, kui naine lastega kodus istub. Sest selle võrra on töökäsi tööturul vähem. Kuniks sündimus on meil nii madal nagu on, aitab immigratsiooni vastu just võimalikult pikk tööhõive – inimesed ei istu lõputult kaua lapsega kodus vaid naasevad tööturule ja inimesed ei lähe nii vara pensionile.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatasin sama saadet ja ei olnud mingisugust karjumist ega vahelerääkimist. Vastupidi, väga rahulik oli. Opositsioonil ja nende toetajatel ei ole enam midagi öelda oma äärmiselt piinliku ja vääritu käitumise õigustuseks, siis hakkavad vastast maha tegema. See Läänemetsa ja Randpere käitumine oli ikka väga matslik

Minule jättis Poolamets väga ausa mulje. Ja inimliku mulje. Inimene, kes pole harjunud poliitikute valetamiste ja manipuleerimistega. Ja, kes tõepoolest pidas oluliseks riigikogu au ja väärikust. Mõtlen veel, et ta oleks võinud ju lasta riigikogus kõiki neid jaburaid muudatusettepanekuid arutada, aga ta ütles, et need oleksid riigikogus piinlikud.

No Poolamets on kohe omaette nähtus ülbusest. Ükski EKRE le omade detail ei jäänud kasutamata. Antud komisjoni etteotsa paneks Läänemetsa.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuulan just rändepoliitika teemast ettekannet ja vaadates erinevaid prognoose tööealise elanikkonna muutustest, ei ole just kuigi kasulik praeguse sündimuse juures see, kui naine lastega kodus istub. Sest selle võrra on töökäsi tööturul vähem. Kuniks sündimus on meil nii madal nagu on, aitab immigratsiooni vastu just võimalikult pikk tööhõive – inimesed ei istu lõputult kaua lapsega kodus vaid naasevad tööturule ja inimesed ei lähe nii vara pensionile.

Esiteks on väga eksitav ja tendentslik väide “lastega kodus istuma”. Igaüks, kes on olnud väikeste lastega kodus, teab, et istumisest on asi kaugel ja ni mõnigi noor ema ohkab kergendatult, kui saab tööle “puhkama”. Aga kui naised enam n-ö kodus istuda ei saa väikeste lastega (näiteks kui meil poleks seda pikka emapuhkust), siis lapsi sünniks aina vähem ja vähem, ja pikas plaanis on siis aina rohkem ja rohkem võõrtööjõudu vaja. Ja siis meil ongi varsti kaks riigikeelt.

Lihtsalt leian, et kui on (veel) naisi, kes tahavadki kodus lapsi kasvatada, siis ei tohiks seda võimalust neilt ära võtta ega seda karmilt hukka mõista.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtsalt leian, et kui on (veel) naisi, kes tahavadki kodus lapsi kasvatada, siis ei tohiks seda võimalust neilt ära võtta ega seda karmilt hukka mõista.

seda ei olegi ju tehtud? vähemalt mina koduse emana ei ole šeda isiklikult tunnetanud.

igal perel peaks olema valikuvõimalus, riigi poole pealt vaadates on mõlemad variandid väärtuslikud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

seda ei olegi ju tehtud? vähemalt mina koduse emana ei ole seda isiklikult tunnetanud.

igal perel peaks olema valikuvõimalus, riigi poole pealt vaadates on mõlemad variandid väärtuslikud. ja ma ütleksin, et praegu on sellega päris hästi, saad varakult tööle minna, kui tahad ja saad pikalt lastega kodus olla kui tahad. jama oleks, kui naised oleksid sunnitud väikese lapse kõrvalt tööle minema ja samamoodi jama oleks siis, kui naised oleksid sunnitud lapsega kodus olema.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[/quote]

suurem osa emasid ongi ju lastega kodus seni, kuni laps on lasteaiaküps, selleks on vanemahüvitis, lastetoetused. Kõik on juba olemas, ma ei tea, mida need konservatiivid veel soovivad traditsioonilise abielu hüvanguks tehtavat. Minu arvates on Eesti üks parimaid riike maailmas, kus pere luua.

Ainus mure ongi konservatiividel, et no äkki geiperekonnad saavad ka viimaks juriidilise kaitse.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kus üldse on räägitud sellest, et see võimalus võetakse ära või mõistetakse hukka? Eestis on võimalik nii pikalt lapsega kodus olla, mitmetes Lääne-Euroopa riikides saab lapsega kodus olla vaid paar kuud pärast sündi, kui sedagi. Välismaa kolleegid kadestavad Eesti süsteemi selles osas. Rääkimata sellest, kui kulukas on sünnitamine nt USA-s.. Meil on siin asjad ikka väga hästi.

Lisaks, selline pikk tasustatud vanemapuhkus Eestis on Reformierakonna töö. Mh on ka nemad seisnud selle eest, et võiks olla minimaalselt üleeuroopalise vanemahüvitis. Aga siis pasundavad EKRE-fännid, et ainult nemad seisvad pereväärtuste eest… No sorry, aga see, kas homod võivad abielluda või mitte, ei muuda minu pereelus mitte midagi. See on vaid tühipaljas vihaõhutamine. Küll aga on oluline see, et ma saan rahulikult lapsega kodus olla ning ei pea kohe pärast sündi tööle tagasi ruttama.

+3
0
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 91 kuni 105 (kokku 105 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Reform ja sotsid ei rabele sellest enam välja