Esileht Pereelu ja suhted Registreerida vaikselt, pulmapidu teha tükk aega hiljem… kuidas tundub selline mõte?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Registreerida vaikselt, pulmapidu teha tükk aega hiljem… kuidas tundub selline mõte?

Postitas:

Mida arvate sellisest plaanist (äkki on kellelgi lausa oma kogemus), et abielluda vaikselt (lihtsalt registeerimine omavahel) ja teha seda lihtsalt nö paberi pärast. Pulmad ja sõrmuste vahetamine jne teha aga hiljem, kui on raha korraliku peo jaoks jaoks.

Kuna olen varem abielus olnud, siis valge kleidiga pidu pole mulle küll enam vaja ja abielu mõte on tekkinud pigem seetõttu, et see annaks seaduse silmis mõningad soodustused ja teeks asjad lihtsamaks, kui miskit peaks viltu minema (kasvõi peaks ühega meist midagi fataalset juhtuma). Ehk siis tõesti, teeks seda praegu lihtsalt paberi pärast 🙂

Peo aga peaks kunagi hiljem, kui on selleks ressursse rohkem. Sõpradega üks korralik pidu maha pidada on meil naguniigi plaanis olnud, aga jah, praegu pole selleks raha. Ka sõrmuseid vahetaks siis tolle peo raames. Praegu aga laseks lihtsalt registreerida ennast, et riigi silmes oleks asjad nö korras.

Muide, see on kummaline, et mul üldse sellised mõtted praegu peas on, sest varem ma just arvasin, et mingi paberi pärast pole küll mõtet abielluda. Pigem mõtlesingi, et kui aeg küps, siis teeme lihtsalt suure peo sugulastele-sõpradele, aga seda ma oleks ka võinud vabalt ilma päriselt registreerimatagi korraldada. Nüüd aga olen seda seaduslikku tausta rohkem uurinud ja jõudnud järeldusele, et sellel paberil on ikkagi seaduse silmis oma mõte ja tähendus ja ka omad eelised.

Seega, mida arvate, kui registreeriks vaikselt ära ja peo ja muu tavaliselt abiellumisega seostatava teeks mitu aastat hiljem?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.10 01:02; 05.10 14:57; 05.10 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke arusaamatu. Vara saab ju juriidiliselt ka jagada, milleks see abielu nii vajalik on?
Minu meelest kui juba paberi ära teete, siis pange sõrmused ka kohe ära või ärge sõrmuseid üldse pangegi. Kuidagi imelik on see, et abielludes ei pane sõrmuseid, aga vaat kui sõpradega on kõva pidu, siis peale seda päeva sobib paremini sõrmuseid kandma hakata. Kui see paber nii tähtis on, siis sobib seda ometi sõrmustega kohe tähistada. Või ei ole raha neid osta?
Igaüks teeb nii nagu talle meeldib. Mina sinu olukorras lihtsalt abielluks omaette kahekesi ära ja kogu lugu. Ei hakkaks kellelegi mingit kahe aasta pärast toimuvat pidu lubama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mida arvate sellisest plaanist (äkki on kellelgi lausa oma kogemus), et abielluda vaikselt (lihtsalt registeerimine omavahel) ja teha seda lihtsalt nö paberi pärast. Pulmad ja sõrmuste vahetamine jne teha aga hiljem, kui on raha korraliku peo jaoks jaoks.

Kuna olen varem abielus olnud, siis valge kleidiga pidu pole mulle küll enam vaja ja abielu mõte on tekkinud pigem seetõttu, et see annaks seaduse silmis mõningad soodustused ja teeks asjad lihtsamaks, kui miskit peaks viltu minema (kasvõi peaks ühega meist midagi fataalset juhtuma). Ehk siis tõesti, teeks seda praegu lihtsalt paberi pärast 🙂

Peo aga peaks kunagi hiljem, kui on selleks ressursse rohkem. Sõpradega üks korralik pidu maha pidada on meil naguniigi plaanis olnud, aga jah, praegu pole selleks raha. Ka sõrmuseid vahetaks siis tolle peo raames. Praegu aga laseks lihtsalt registreerida ennast, et riigi silmes oleks asjad nö korras.

Muide, see on kummaline, et mul üldse sellised mõtted praegu peas on, sest varem ma just arvasin, et mingi paberi pärast pole küll mõtet abielluda. Pigem mõtlesingi, et kui aeg küps, siis teeme lihtsalt suure peo sugulastele-sõpradele, aga seda ma oleks ka võinud vabalt ilma päriselt registreerimatagi korraldada. Nüüd aga olen seda seaduslikku tausta rohkem uurinud ja jõudnud järeldusele, et sellel paberil on ikkagi seaduse silmis oma mõte ja tähendus ja ka omad eelised.

Seega, mida arvate, kui registreeriks vaikselt ära ja peo ja muu tavaliselt abiellumisega seostatava teeks mitu aastat hiljem?[/tsitaat]olemas kogemus, aga ma pole hea näide, ses juba ka lahutatud 😛
aga ilus mõte, kui soov on miks mitte. see pidu võiks siis ola mingil pulmaastapäeval. või siis suvel, kui registreerimine on toimunud talvel vms

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elu näitab, et need \”teeme suurema peo järgi\” jäävadki tulemata:)

Minu jaoks on ikkagi õige 1 x ja tulede-viledega, aga see minu arvamus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. sõbranna abiellus, ja kohe-kohe pidi tulema suur trall ja tagaajamine aga kõnealused isikud abielus juba 8 aastat ja ootame siiani pidu

2. mehe sõber abiellus vaikselt kevadel ja suvel oli suur pidu

Võib minna nii ja naa, mõte iseenesest on mu meelest ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kahed sõbrad nii teinud. Ühe paari puhul selgus alles jupp aega peale pulmi, et ametlikult oli registreeritud juba pool aastat enne pidu. Miks kohe pidu ei tehtud, ei teagi, ju neile siis sobis nii :).

Teise paari puhul oli asi selles, et mõlemad tahtsid korralikku pidu, aga ametlik registreerimine pidi hästi ruttu ära toimuma- mehele tekkis nimelt äkitsi võimalus aastaks välismaale tööle ja ennast oma erialal täiendama minna ja naise ametliku abikaasana kaasa võtmine tegi lihtsalt asja palju lihtsamaks. Kui poole aasta pärast suvel paariks nädalaks koju käima tulid, tegid suure peo.

Ei olnud imelik ega veider, igale oma. Tehke täpselt nii, nagu parjasti vajalik ja hea tundub :)!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest täiesti normaalne plaan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minu meelest väga hea plaan, olen sellistel tagantjärele-pidudel käinud ja väga tore on olnud, kõik on väga hästi suhtunud. Ka teemaalgataja põhjendused on minu arvates igati arusaadavad.

Ühe asja ehk siiski teeksin teisiti – sõrmuste vahetamise teeksin ikkagi \”paberitseremoonia\” käigus ja hakkaksin kohe ka kandma. Ka paneksin end sellel päeval paremini riidesse ja käiksin mehega väljas söömas. Lihtsalt et muidu võib endale \”paberimaitse\” suhu jääda. 🙂 Kui abielus siis abielus. Iseasi muidugi kui ei taha mingil põhjusel teistele üldse öelda, et abiellusite – siis võib sõrmused pärast ära võtta või teises käes kanda kui \”kihlasõrmust\”.

Mis puutub sellesse, et tangantjärgi-pidu ei tulegi kunagi… No siis ei tule, mis sellest. Selle pärast ma küll abiellumata ei jätaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.10 10:04; 05.10 19:53; 05.10 20:02;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Elu näitab, et need \”teeme suurema peo järgi\” jäävadki tulemata:)

Minu jaoks on ikkagi õige 1 x ja tulede-viledega, aga see minu arvamus[/tsitaat]
nõus!
aga ülidselt – milleks seda suurt pulmapidu üldse vaja ongi?! kui ikka hammas peale ei hakka, kas peab iga hinna eest punnitama…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke nii, nagui Teile endile sobib, küll siis sõbrad ka rahule jäävad.

Aga ärge sõpru lolliks tehke. Toon näite – tuttavad abiellusid. Ütlesid kohe, et kevadel registreerivad ja suvel siis teevad peo. Saatsid kutse registreerimisele, peal oli kirjas, et kingitus võiks olla raha, et lähevad pulmareisile. Registreerimine toimus, pulmareis toimus ka, pidu oleme nüüd vist 6-7 aastat oodanud. Või noh, mis me nüüd niiväga ootame, aga tobe on nii lubada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei meeldi see idee. voiks ikka yhel ajal olla nii regist kui pulmapidu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest hea mõte (ükskõik, kas siis hiljem reaalselt ka tuleb pidu või mitte:) aga sõrmused paneks kohe ehk siis registreerimisel!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil praegu tutvusringkonnas mitu paari registreerind nüüd lähiajal pereringis ja pulmapidu söpradele tulevat järgmine suvi. Meil endal ka registreerimissoov, aga ei tea, veel kuidas ja mismoodi. meil mölemal suur pere ja mehe ema see lööks ilmselt maha ka kui tema teadmata registreerima läheksime, st ilma temata. Ehkki väike plaan on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 14:33; 05.10 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei meeldi selline asi, sest hilisem pidu pole enam pulm. Pulm on siiski ainult see pidu, mis toimub samal päeval abiellu astumisega. Kohatu oleks aasta hiljem näiteks pulmakleitigi kanda, kui ollakse juba abielus…

Kui tahate abielluda, siis abielluge. Kui tahate pidu pidada, siis pidage, aga ärge tulge väitma, et see on pulm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks variant ongi see, et teha seda ainult iseendale ja mitte kellelegi rääkidagi. Siis ei olekski vist probleemi, kui ühel päeval pidu pidada ja seda koos kõigi heade sõprade ja perega. Aga jah, vanemad vist ei oleks just eriti rõõmsad, kui sellest ühel heal päeval teada saavad, et nii oleme teinud. Plusse ja miinuseid on igas valikus.

Aga jah, kuna hetkel ei ole raha, et pidu pidada, samas tunne on, et registreerimine oleks siiski vajalik (kasvõi selline asi, et siis saab ühise tuludeklaratsiooni teha järgmisel aastal), siis mis valikud üldse on? See ongi hetkel pigem pragmaatiline mõte, et teeks ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.10 01:02; 05.10 14:57; 05.10 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil samuti oli vaikne registreerimine kahekesi. Pärast vanematega mõnus söömine – mõned lähedasemad sõbrad ikka said haisu ninna ja saadeti lilli ja kaarte kulleriga aga kõik olid mõistvad ja pidu nõudma ei tulnud. Sõrmused siiski olid ja peo plaanisime samuti hiljem teha 😀
No ja nüüd siis lõpuks tegime kah suvel 10. pulma-aastapäev 😀
Ehk ärge pidu lubama küll hakake, kui tuleb siis tuleb ja kui ei siis ei …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei meeldi selline asi, sest hilisem pidu pole enam pulm. Pulm on siiski ainult see pidu, mis toimub samal päeval abiellu astumisega. Kohatu oleks aasta hiljem näiteks pulmakleitigi kanda, kui ollakse juba abielus…

Kui tahate abielluda, siis abielluge. Kui tahate pidu pidada, siis pidage, aga ärge tulge väitma, et see on pulm. [/tsitaat]

Ei tehta ju pulmakleidis seda pidu siis järgi ju 😀 olen ise sellisel peol olnud/käinud, kus registreeriti talvel ja suvel tehti pidu söpradele. Ja oli väga tore pidu aga ega sa seal pruutkleidis sis olema ei pea. Eks oleneb inimestest aga eks see rohkem söprade ja pere meelespidamine ka ole. Ja ei öeldagi ju, et see pidu siis PULM on, pidu lihtsalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 14:33; 05.10 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me mõtlesime ka niimoodi vaikselt teha. Pole veel väga kindlad, kas registreerime kahekesi või siiski koos vanematega. Karta on, et kui ka meie kaks last kohal oleksid, siis suurem poiss lobiseks kindlasti meie vanematele selle välja 🙂
Aga, jah, ideaalis registreeriks per.büroos kahekesi, kellelegi ei ütleks ja järgmisel suvel oleks siis kiriklik laulatus (abielutõotuste uuendamine?)+pulmapidu. Ja mitte keegi ei saaks teada, et tegelikult me juba pool aastat abielus oleme, sh. ka meie vanemad mitte.
Aga ma kardan, et mu ema oleks hästi solvunud, kui ei näeks oma ainsat tütart jah-sõna ütlemas. Et just tema pärats tahaks pigm seda varianti, et ikka vanemad oleks ka registreerimisel ja pärast mõnus õhtusöök vms.

Sõpradele peo tegemise asemel on ka käinud mõtteid peast läbi, et kutsuks omale külla ja telliks uhke pulmatordi lihtsalt. Meil erinevaid sõpruskondi mitmeid (mehel, minul, ühised) ja saaks kohe mitu erinevat torti tellida ja sõpradega väikeses ringis mõnusaid olenguid pidada. Ja neile annakski siis lihtsalt niimoodi teada, et pidu kui sellist polnud, registreerimisest nad osa ei saanud, kuid meie pulmatorti ikka koos meiega saab süüa 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaüks teeb nii nagu paremaks peab, aga on kogemusi, et paljud lähisugulased solvuvad sellise salapulma peale, kuigi noored ise arvavad alati, et see on maailma kõige parem ja kavalam idee. Samuti näitab elu, et hilisem pidu jääb ikkagi reeglina tulemata, sest raha pole kunagi ülearu palju ja kui juba ollakse abielus, siis pole ka motivatsiooni eriti sellise peo nimel pingutada. Minu jaoks on selline hiljem peetud pidu ka imelik. Tehke siis juba mingi muu pidu, sünnipäev, soolaleib, lapse sünnipäev vms, aga see pole ju enam pulm, kui juba tükk aega abielus oldud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tehke, kuidas tahate. aga minu arust tobe idee. ei kujuta küll ette, et mu õde mind niimoodi lollitaks, et salaja abiellub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 16:55; 05.10 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei kujuta küll ette, et mu õde mind niimoodi lollitaks, et salaja abiellub.[/tsitaat]See näitab, et sa oled enesekeskne inimene. No mis see sinusse puutub, kuidas sinu õde abiellub? Kas sinul on mingisugune copyright tema pulmadele? Miks sa ei või lihtsalt tema pärast rõõmus olla ja tema otsust austada? Kui ta TAHTIS niimoodi abielluda, siis miks taeva pärast peaksid sina sellest solvuma? Sinu õe pulm ei käi ümber sinu, vaid ikka ümber tema ja ta mehe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.10 10:04; 05.10 19:53; 05.10 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Üks variant ongi see, et teha seda ainult iseendale ja mitte kellelegi rääkidagi. Siis ei olekski vist probleemi, kui ühel päeval pidu pidada ja seda koos kõigi heade sõprade ja perega. Aga jah, vanemad vist ei oleks just eriti rõõmsad, kui sellest ühel heal päeval teada saavad, et nii oleme teinud. Plusse ja miinuseid on igas valikus.

Aga jah, kuna hetkel ei ole raha, et pidu pidada, samas tunne on, et registreerimine oleks siiski vajalik (kasvõi selline asi, et siis saab ühise tuludeklaratsiooni teha järgmisel aastal), siis mis valikud üldse on? See ongi hetkel pigem pragmaatiline mõte, et teeks ära. [/tsitaat]Minu meelest oleks väga tobe süldipeo raha puudumise pärast abiellumata jätta. Abielu ei ole süldipidu.

Ühe variandina pakuks, et kui vanemad võivad veriselt solvuda, siis ajastage abiellumine sinu või mehe sünnipäeva kanti. Siis kutsuge vanemad ja vennad-õed \”sünnipäevale\”, ajaks pange üks tund varem kui registreerimine toimub. Siis sellesse kohta, kuhu \”sünnipäevale\” kutsuti (koju või restorani) tellige väike bussike, mis võtab külalised (kes on ju nagunii veidi paremini riides, lillede ja kingitustega 🙂 peale ja viib registreerimiskohta.

Nii on inimesed väikeseks peoks ette valmistunud (ei tunne ennast nõmedalt et kodukittel seljas või nii), kuid jääb ära kõik see pulmade tobedus ja eelnev surve korraldada suur pidu. Registreerite ära oma lähimate pereliikmete ees ja lähete koju või restorani väikesele söögile. Eelarve on minimaalne: tseremoonia, sõrmused ja paari inimese praed. Kogu lugu.

Sõpradele ärge lubage midagi, aga kui 5 või 10 aasta pärast ikka veel koos olete, siis tähistage seda suvel suurem peoga, mis pole pulm, vaid lihtsalt pidu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.10 10:04; 05.10 19:53; 05.10 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie puhul on see asi, et me kindlasti TAHAME ühel hetkel suurt pidu korraldada ja motivatsioon on selleks kindlasti olemas. Oleme suured tantsusõbrad ja sõpruskond ka selline, kellega pidu pidada on lihtsalt ülimalt tore. Seega, pidu kindlasti olemata ei jääks. Küsimus on lihtsalt ajastuses. Samas ongi see küsimus, et kas abiellu astumine ise peab siis raha taha ootama jääma või on siin mingid alternatiivid. Ja nagu on ka, aga kuidas seda kõike ikkagi korraldada, et keegi sugulastest ei solvuks ja asi ise ka kenasti välja kukuks.

Sõrmuste vahetamist mõtlesingi just sellepärast hilisema peo tarvis jätta, et siis oleks seal ka mingi pidulikum osa sees, mis mida väljendaks. Samas on ju kuulda ka sellistest asjadest, nagu tõotuste uuendamine, nagu ka siin keegi mainis. Et siis lausuks oma tõotused ka sõprade-sugulaste silme all ära, kui aeg selleks küps. Mitte, et me ise praegu valmis ei oleks, aga jah, siis peaksime seda praegu ikka väga väikese seltskonnaga koos tegema.

Ühesõnaga, kui on kellegi veel mõtteid või kogemusi, kuidas seda tehtud on või teha saaks, siis ootame huviga 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.10 01:02; 05.10 14:57; 05.10 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
See näitab, et sa oled enesekeskne inimene. No mis see sinusse puutub, kuidas sinu õde abiellub? Kas sinul on mingisugune copyright tema pulmadele? Miks sa ei või lihtsalt tema pärast rõõmus olla ja tema otsust austada? Kui ta TAHTIS niimoodi abielluda, siis miks taeva pärast peaksid sina sellest solvuma? Sinu õe pulm ei käi ümber sinu, vaid ikka ümber tema ja ta mehe.[/tsitaat]

ei, ma ei solvu, sest mul pole sellist topakat õde.

aga sina lase edasi samas vaimus, kui esiklast ootad siis varja kõhtu iga hinna eest ja kui titt peres ja keegi külla juhtub tulema, siis viska pamp kähku eest ära pööningule, sest taeva pärast, see ju nii sinu asi ja SALAJANEEE..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 16:55; 05.10 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pulma kutsud, siis avaldan arvamust, muidu tee nagu ise heaks arvad, mulle see korda ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Pereelu ja suhted Registreerida vaikselt, pulmapidu teha tükk aega hiljem… kuidas tundub selline mõte?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.