Esileht Pereelu ja suhted Registreerimata kooselu Rootsis

31 postitus (kokku 31)

Teema: Registreerimata kooselu Rootsis

Postitas:
Kägu

Muidugi skeemitatakse ka, aga see on ikka väga väike protsent, sest inimesed lihtsalt reeglina ei luba suvalistel sellidel oma aadressile end kirjutada.

Minu meelest see oli hoopis nii, et sisuliselt võib igaüks ennast suvalisse kohta sisse kirjutada ilma omaniku teadmata ja hoopis seda käopoega sealt välja saada on praktiliselt võimatu, sest välja kirjutada (st teise kohta sisse kirjutada) saab ennast igaüks ainult ise. Alles oli mingi lugu sel teemal ja seadus oli suhteliselt jõuetu.

Muidugi võib, kõike võib, aga midagi peab sind selleks motiveerima. Rootis motiveerivad näiteks kõik ametlikud kirjad ja arved, mida postiaadressile saadetakse. Eriti ei motiveeri, et minu kirjad lähevad kuskile suvalisse kohta kaotsi ja jään arveid võlgu (tulevikus kriips peal laenu võtmiseks). Ja kui sinu kodu aadressile hakkavad valele inimesele kirjad saabuma, siis on ju lihtne igasugustesse asutustesse ja kirja saatjale lihtsalt teada anda, et sellist inimest siin ei ela.

Sama on ka Eestis. Majaomanik saab minna rahvastikuregistrisse ja teatada, et see ja see inimene tegelikult minu majas ei ela.

Kas see teema, millele viitad, toimus Rootsis?

Jah, Rootsis. Ma konkreetset artiklit ei oska leida, aga siin näiteks räägib neist juhtumitest: https://www.gp.se/nyheter/sverige/ok%C3%A4nda-m%C3%A4n-skrivna-p%C3%A5-jennys-adress-1.4367748

Skatteverket (maksuamet) ütleb ise, et neile tuleb sellistest juhtumitest teatada, aga kui nad seda valele aadressile sisse kirjutatud inimest kuidagi kätte ei saa, siis polegi mitte midagi teha. Nad ei saa inimest lihtsalt kustutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
31 postitus (kokku 31)


Esileht Pereelu ja suhted Registreerimata kooselu Rootsis