Esileht Tööelu, raha ja seadused. Registreeritud töötu ja tööots

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Registreeritud töötu ja tööots

Postitas:

Kas keegi oskab aidata. Kui ma olin registreeritud töötu, siis juhtus kord nii, et sain ühe väikese tööotsa. Pigem oli see abistamine, ühepäevane. Sain ka veidi nö palka, aga see oli tõesti veidi. Kuna ma sain sel perioodil töötu abiraha, siis palusin, et mind ei deklareeritaks, vastasel juhul oleksin ma üldse rahast loobunud. See, kes raha maksis (sulas), lubas ka nii teha. Firma ise täitis deklaratsioone mitu kuud hiljem ja no ma ei tea, kas ei mäletatud mu kokkulepet või tegi deklaratsiooni keegi muu, igal juhul läks see pisku kirja ja nüüd ilutseb minu deklaratsioonil.

Millised on sanktsioonid? Kas nüüd olen sunnitud kõik selle hüvitise tagasi maksma sellest ajast, kui selle nö tööotsa tegin? (oktoobrist jaanuarini) või ainult antud kuu eest, kui tööd tegin (oktoober)? Kas enne, kui deklaratsiooni esitan, on võimalik selle deklareeritud nö palga firma poolt ära kustutada? Või kui ta deklareeris, siis enam tagasiteed pole?

Oleksin tänulik, kui mõni tark oskaks mu küsimustele vastata!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui deklareeritud, siis deklareeritud, firma seda enam ei kustuta
kui palju töötukassa sinult tagasi nõuab, sõltub nende otsusest. aus ülestunnistus teatavasti kergendab karistust. tookord oleksid saanud oma töötuse ju ajutiselt katkestada ning peale töö lõppemist uuesti arvele võtta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Registreeritud töötu ja tööots

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.