Esileht Erivajadustega laps Rehabilitatsiooniplaani kehtivuse kaotamine seoses 16a-ks saamisega

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Rehabilitatsiooniplaani kehtivuse kaotamine seoses 16a-ks saamisega

Postitas:

Laps saab varsti 16-aastaseks ja sellega seoses kaotab reh.plaan aasta lõpus kehtivuse – kas automaatselt kaob ka puue? Öeldi, et läheb üle töötukassa alla kogu see asi. Mida see endaga kaasa toob? Kas midagi peab uuesti taotlema hakkama? Kas on vajalik juba eelnevalt arsti juures käik (meil siis oleks selleks neuroloog)? Kui vara peab n-ö jalad kõhu alt välja ajama ja asju ajama hakkama, et mingit lünka sisse ei jääks? Minu lapse põhiline abivajadus seisneb 1.taastusravivõimlemises ja 2.spets. jalanõude ning ortooside soodustuses. Kas seoses töötukassa alla üleminekuga need mahud jäävad samaks või kahanevad/jäävad üldse ära? Kui see peaks oluline info olema, siis laps õpib (ja jätkab hiljem õpinguid gümnaasiumis). Aitäh, kes vastata oskavad!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.09 08:14; 02.09 15:34; 04.09 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas viimane lapseea puue pole mitte kuni ta saab 16? Minu lapsel pikendati viimast korda vaid pooleks aastaks kuni sai 16. 16.sünnipäevast on uus puudeperiood ja lisaks taotlesime ka töötukassast töövöime hindamist. See oli päris kentsakas kuna töötukassa ei näinud alla 16 aastaste andmeid aga kontrollima pidi kas ta õpib.
Reha plaan kehtis minu lapsel kuni lõpuni. Ka siis kui ta 16 sai. Praegu on ta 19.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, on tõesti nii, et puue kehtib täpselt selle ajani, kuni saab 16. Rehaplaan siis ilmselt aasta lõpuni. Nii palju sain Töötukassast teada, et neile peab taotluse esitama vähemalt kuu aega enne 16.sünnipäeva (ups – meie arvestasime aasta lõpuga) ja see eeldab viimase kuue kuu jooksul arsti juures käimist, kes oma hinnangu annab (õnneks sobib selleks ka perearst). Aga millest ma aru ei saa, on see, kas siis puue tuleb ka ikka uuesti määrata (kes seda teeb?), või see “töövõime hindamine” ongi siis puude asemel? Ausalt öeldes on see puude määraminegi ja rehabilitatsiooniplaani tegemine minu jaoks kõikide nende aastate vältel olnud keeruline ja arusaamatu. Ometi on lapsel puue juba päris väikesest peale. Ja nüüd on jälle mingid muutused. Ma sõna otseses mõttes tunnen ennast nii lollina, et ma õieti ei oska isegi küsida, mida ma teada tahan saada. Ja ma ei tea, kelle käest küsida. Kuna peame nüüd hakkama asju ajama Töötukassaga, küsisime sealt, aga vastuseid peaaegu mitte milllegi ei saanud, sest need küsimused käivat Sotsiaalkindlustusameti alla hoopis. Ja ma ei saa aru, kuidas need inimesed saavad oma asjad aetud, kellel endal nt ongi kasvõi seotult tervisega arusaamine raskendatud. Kas nad jäävadki kõikidest võimalustest ilma või tuleb keegi (sotsiaaltöötaja? perearst?) ja viib käekõrval, kuhu vaja ja näitab näpuga ette, mida ja millal ja kuidas on vaja teha. Võiks ju olla lihtsam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.09 08:14; 02.09 15:34; 04.09 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei tea, mis küsimus sul on või millele sa vastust soovid, siis on suht keeruline ka mingit vastust saada. A no ma proovin.

Tööealistel (16- vanaduspensioniiga) hinnatakse nii töövõimet kui puuet. Sünnist kuni 16a ja vanaduspensionäridel on võimalik ainult puude hindamine. Töövõimehindamisel on küsimus, kas soovid ka puude hindamist (enamik taotlejaid soovivad). Taotluse esitad (etöötukassast, büroos intervjuul või paberkandjal) Töötukassasse, kes hindab töövõimet. Kui märgid puude hindamise soovi, siis Töötukassa edastab sama taotluse Sotsiaalkindlustusametile, kes hindab siis puude raskusastme. Lapsevanem on enda lapse eestkostja kuni lapse 18a saamiseni, st piisab sinu allkirjast taotlusel. Seega peale taotlust saad mõlemast asutusest otsused + rahaotsused + kaardid. Ja need tulevad ühekaupa.

Kui mõne otsusega rahul pole, siis saab seda vaidlustada, aga siis selles asutuses, mis konkreetse otsuse on teinud.

Kui töövõime hinnatakse osaliseks, on võimalik saada rehabilitatsiooni Töötukassast (vestlus Töötukassa büroos). Kui sealt noogutatakse, siis valid välja rehaasutuse Töötukassa kodulehe partnerite hulgast, võtad nendega ühendust. Rehaasutus teeb rehaplaani. Mh tuleks arvestada, et rehateenus on kompleksteenus. Ei saa ainult füsioterapeuditeenust või psühholoogi. Kui töövõime on puuduv, siis tegeleb rehabilitatsiooniga Sotsiaalkindlustusamet. Tallatoed liigituvad igapäevasteks abivahenditeks, mis on seotud puudega. Kui on vajalik abivahendeid töötamiseks, siis neid saab Töötukassast taotleda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele! Nüüd tean, mida, kuidas ja kus tuleb teha. Oma teistele küsimustele, mida suutsin siiski sõnasta :P, sain vastused kõige lihtsamast kohast – perearstilt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.09 08:14; 02.09 15:34; 04.09 15:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Erivajadustega laps Rehabilitatsiooniplaani kehtivuse kaotamine seoses 16a-ks saamisega