Esileht Koolilaps Reinik vs Kesklinna Kool

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Reinik vs Kesklinna Kool

Postitas:

Palun andke nõu – kas panna lapse Reinikusse v Kesklinna kooli. Ei oska otsustada, ei ole kummagi kooliga kogemusi. Andke nõu palun.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 12:23; 12.01 15:27; 12.01 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsinguga võid leida hulgaliselt arvamusi, et Reiniku kool on üks kõige jubedam koht Tartus 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 15:03; 13.01 00:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, tõsi, panin otsingusse ja leidsin tõesti. kesklinna kooli kohta ei leidnud eriti midagi, kui kriitikat pole, siis ilmselt peaks hea kool olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 12:23; 12.01 15:27; 12.01 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kesklinna kool on veel halvem valik kui Reiniku, õppetase seal täitsa olematu. Võtsin oma mõlemad lapsed sealt ära. Asja illustreeris vast kõige paremini ühe lapse klassijuhataja viimane lause, mis ta meile ütles, kui sai teada, et lapsed lähevad teise kooli – ma arvan, et te teete väga õige otsuse, kui nad siit ära viite.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

või nii. ehk siis reinik – ei, kesklinna kool – ei. mis siis kesklinnas oleks hea kool? kuna see on tähtis otsus, siis tõesti ei tahaks ilma kindla selguseta last kooli panna \”halba\” kooli. :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 12:23; 12.01 15:27; 12.01 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raatuse ja Karlova ei ole ka kesklinnast kaugel. Isiklik kogemus mul nendega puudub, aga just Raatuse kohta tahaks ka arvamusi lugeda. Siis on veel Katoliku kool, Tera erakool ja MHG – igaühel oma eripära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karlova miinus on õhtupoolne vahetus 2.-4. klassis, välja arvatud muusikaklassid, need käivad hommikupoole. Muidu kooliga oleme rahul, vähemalt algklassides. Aga Karlovas on küll piirkonna lapsi nii palju, et vaevalt mõni koht üle jääb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 15:03; 13.01 00:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kesklinna kool on täiesti ok algkl. osas, edasi läheb asi veidi käest ära. üheks põhjuseks on kindlasti õpetajate pidev vaheldumine- see omakorda oli tingitud selles, et koolis oli suht palju noori naisõpetajaid, mingi hetk oli vist koguni üle 10 õpetaja korraga LHP ja heade asendajate leidmine on suhteliselt raske. aga loogiliselt võttes peaks see probleem ka lähiajal lahenema, sest väga ei usu, et kõik õpetajad paljulapselisteks hakkavad või koolist üldse ära lähevad.

mis puutub õppetasemesse, siis ma ei ütleks, et see nii olematu on, nii palju kui mina tean, siis on sealt iga aasta mõned läinud Treffnerisse ja Härmasse, päris olematu taseme pealt see vist võimalik ei oleks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et tegelikult liiguvad negatiivsed kommentaarid suust suhu edasi, olles alguse saanud ehk ainult paari rahulolematu lapsevanema poolt. Võin julgelt kinnitada, et esimesed 4 klassi on lapse jaoks määrava tähtsusega mitte kool, vaid õpetaja. Minu laps käib MRK-s. Ja alguses oli ka täielik ebaõnn õpetajaga. Asi päädis õpetaja lahkumisega koolist ning meie uus õpetaja on maailma parim. Kooli juhtkonnale, eriti algklasside õppealajuhatajale olime väga tänulikud selle eest, et pead ei peidetud liiva alla, vaid tegutseti laste heaolu nimel. Samas pean MRK suureks miinuseks aastakümneid samal kohal töötanud direktorit, kes pole minu arvates suutnud kooli kaasajastada (koduleht väga kehv, meililistide puudumine jms). Kooli sanitaarne heakord jätab soovida, WC-d on ikka veel remontimata. Samuti on täna tobe see, et 3.ndad klassid õpivad hoopis täiskasvanute gümnaasiumi hoones. Kuna linna eelarvest eraldati raha MRK remondiks, siis loodan, et viimati nimetatud probleemid saavad siiski leevendatud ja ka Täiskasvanute gümnaasiumi hoone saadakse omale, mis lahendaks ruumi probleemid.
Samas on minul kujunenud arvamus, et õppetase on MRK-s tugev. Sellise järelduse võib teha ka kasvõi gümnaasiumi osa (mis nüüd on Poska Gümnaasium) väga kõrgetest tulemustest riigi arvestuses. Nii et mina ei tormaks perekoolis levivate hinnangute põhjal kohe muid koole otsima. Pigem käi koolis, suhtle sealsete õpetajate ja õppealajuhatajaga. MRK miinuseks on see, et tegemist on suure kooliga, igal aastal alustab 4 paralleeli. Samas on aga klassid väikesed (max 24 last). Ma ütleks, et see on igatahes parem, kui Tallinna eliitkoolide 33 lapselised klassid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]juurikas kirjutas:[/small]
[tsitaat]Samas on aga klassid väikesed (max 24 last). Ma ütleks, et see on igatahes parem, kui Tallinna eliitkoolide 33 lapselised klassid?[/tsitaat]

Minu lapse klassis on 28 last, kuigi seaduse järgi peaks jah olema kuni 24. Selle üllatuse osaliseks saime alles septembris kooli minnes.

Ja ma arvan, et igal juhul on õppeedukusest olulisem lapse heaolu ja turvatunne, mida Reinikust küll mingil juhul ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma paneks pigem Kesklinna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kesklinna kool on piirkonna kool, uuri kas laps sinna üldse saab. Viimasel ajal on see popp kool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]juurikas kirjutas:[/small]

Minu lapse klassis on 28 last, kuigi seaduse järgi peaks jah olema kuni 24. Selle üllatuse osaliseks saime alles septembris kooli minnes.

Ja ma arvan, et igal juhul on õppeedukusest olulisem lapse heaolu ja turvatunne, mida Reinikust küll mingil juhul ei saa. [/tsitaat]

Minu teada on vaid ühes 4. klassis 28 last, kusjuures selle sama klassi paralleelis on vaid 22 last (2 last on teise linna kolinud) – miks hoiad oma last ikka veel nii halvas õhkkonnas?

Minu laps ka Reinikus, talle meeldib ja mulle meeldib. Huvitav kusjuures on see, et tema klassis on lapsi üle terve linna, kes kõik on kooli sissesaamiseks sissekirjutatud sugulaste-tuttavate juurde – miks pressitakse sellesse halba kooli? Vahest muutuks koolis õhkkond ka paremaks, kui ei oleks sellist ülerahvastatust…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps Reinik vs Kesklinna Kool

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.