Esileht Hobinurk Reis Bulgaariasse – palun muljeid

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Reis Bulgaariasse – palun muljeid

Postitas:

Sooviksin minna lastega juuni kuus Bulgaariasse, kuidas Teil on kogemused selle kohaga? Kas tasub minna või mitte? Tahaksin minna üksi koos lastega, sellepärast ma Egiptust eriti ei julge kaaluda, kuna öeldi, et seal on turvalisem, kui meesterahvas kaasas. Kas see Bulgaaria on väga veneaegne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 15:44; 10.02 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Egiptuses on kuurordid turvalised, ei pea kartma. Egiptlastele meeldivad väga lapsed, seega neil oleks seal kindlasti tore.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“See koht” Bulgaaria on muidu riik, mille pindala on 110.994 km² ja seal elab üle 7 miljoni inimese. Kas kavatsete terve riigi läbi sõita, et niimoodi küsid? Mina muidu tean üht-teist Bulgaaria kohta, ilmselt rohkem kui keskmine Kuldsetele Liivadel vedelev eestlane. Küsi midagi asjalikku ja vastan.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 16:42; 10.02 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hea meel, et keegi sellest riigist midagi teab. Minu eesmärk oleks tegelikult lihtsalt lastega puhata. Kas seal on juuni kuus soe, soojem kui meil? Kuidas seal on ekskursioonidega, suurema lapse soov oleks minna mägedesse? Tervet Bulrgaariat me kindlasti läbi ei sõida ja kuna ma lastega üksi lähen, siis sooviksime ikkagi kuskil piirkonnas paigal olla eeldavasti ühes hotellis ja siis sealt teha väljasõite. Ma ei ole kindel, kas ma autot julgen rentida, vist mitte, aga ehk saab kohapealt ekskursioone võtta? Kõik soovitused on oodatud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 15:44; 10.02 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, juunis on soojem kui Eestis. Ülejäänud küsimustele ma vastata ei oska, sest ma ei tea ju, kuhu sa lähed. Kus see “seal” on, kus sa neid ekskursioone tahad? Mägesid on pea kõikjal, 40% riigist on mägine. Sul on sellised tüüpilised turisti-küsimused reisikorraldajale. Kui tahad olla hotellis ja saada väljasõite, siis pead ikka mingi reisibüroo pakettreisi valima. Need lähevad kõik Smartlynxiga sinna Varna ja Päikeseranniku ja Kuldsete Liivade kanti. Mul elavad Bulgaarias sugulased erinevates piirkondades ja oskaksin vastata ilmselt rohkem sellise reisija küsimustele, kes omapäi reisi kokku paneb.
Auto rentimise kohta jään ka vastuse võlgu, aga mina ise, päris ausalt, kardan seal autoga sõita, st autos istuda. Rooli ma ei roniks seal raha eest ka. Inimestel on seal üldiselt vanad autod. Küll lääne margid, mitte väga Žigulid vms vene omad, aga vanad, sellised, mis sülitavad koledal kombel heitgaase ja mürisevad jubedalt. Nt kui Saksamaal mingid autod keskkonnanõuete pärast keelustati, ostsid bulgaarlased need odavalt ära. Ja filtrid võtavad nad välja, sest need sisaldavad väärismetalle, mida saab maha müüa. Teed on muidugi käänulised ja kohati veel ka mägised, aga harjunud kohalikud autojuhid sõidavad ikka nagu oleks üksi põllul. Maapiirkondades kolistavad mööda maanteid autode vahel veel ka mustlased hobuvankritega. Kitsekari võib ka vastu tulla. Keegi ei karda kuraditki. Välja arvatud muidugi mina. Laste turvatoole ega hälle seal väga ei kontrollita, lapsed istuvad niisama ka autodes. Muidugi mitte kõik, aga kindlasti ei toimu seal sellist asja nagu ma Eestis tean, et keegi näeb ilma turvavarustuseta last autos sõitmas ja helistab politseisse. Muidugi on täiesti võimalik, et rentides saad turvalise auto koos toolide jm vajalikuga, ma tõesti sellega kursis pole. Küll aga on päris talutav reisida pikki vahemaid öö-rongiga, magamisvagunid on üllatavalt normaalsed.
Ehk oli veidi abiks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 16:42; 10.02 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik Euroopa riigid, mis asuvad meist lõunas, on soojemad kui Eesti. Käisin Bulgaarias maikuus ja oli nagu meie ilus suvi. Ma olin küll sisemaal, nimelt Plovdivi ümbruses (väga kena linn muide), väga palju matkasin looduses.

Mina isiklikult ei ütleks, et seal kandis autoga sõitmine midagi ületamatut oleks, täitsa normaalne liiklus oli, v.a mõned hullud, keda on igal pool.

Bulgaaria “veneaegsus” sõltub palju sellest, kuhu sa lähed. Mägikülades jah, on aeg täiesti seisma jäänud. Sofia kui suurlinn on arenenud nagu iga teinegi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuurordid on reisipakkujaid täis, saad osta nii päevaseid kui ka lühemaid ekskursioone ümbruskonnas. Ei mäleta, et keegi oleks just mägimatku pakkunud, aga mägikloostris käisime küll. Hinnad on soodsad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka see küsimus, kas “tasub” minna. No mis tasu sa ootad? Nagu aru saan, siis sul pole tegelikult üldse vahet, kuhu minna. Sellisel juhul mina kaaluks hoopis nt Horvaatiat. Lennukiga otse Splitti ja randu kui palju, loodust ja kultuuri ka.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Hobinurk Reis Bulgaariasse – palun muljeid