Esileht Hobinurk Reis Dubaisse.

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Reis Dubaisse.

Postitas:

Plaanis perega reisida märtsis Dubaisse.On keegi seal viimasel ajal käinud ja oskab midagi soovitada ja mida peaks vältima seal olles?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle kohta on internet infot täis. No otsi ometi ise, miks peab keegi sulle siia seda kõike ümber kirjutama. Burj Khalifa, Burj al Arab, tänaval käitumisel ranged reeglid, kullaturg, vürtsiturg, kõrbesafari.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 11:08; 29.01 11:30; 29.01 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki ta on lugenud, aga tahab siiski ka vahetuid kogemusi ja emotsioone?

Ka neid on internet täis. Muidugi pole minu asi, aga mina küll ei viitsi oma muljeid siia kirja panna. Selles mõttes on kindlasti tulemuslikum netist otsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 11:08; 29.01 11:30; 29.01 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dubai on omamoodi huvitav ja samas igav koht. Meelelahutust on palju, rand ja liiv on olemas, samas loodust on vähevõitu ja vaadata on palju, kuid kõik on selline korralik ja steriilne. Omapärast toitu ka ei ole, miksitud kokku eri rahvused. Võiks käia ühe päevaga Burj Khalifa, Dubai Mall on kohe sealsamas maailma suurima akvaariumiga ja basseinide etendusega, viimaseid kahte saab vabalt tasuta jälgida, aga võib ka pileti osta akvaariumisse.
Kullaturg oli huvitav, aga seal kõrval on mõned muuseumid, mida võiks külastada. Me käisime lastega mõlemas suures veekeskuses, nii Atlantises kui Wild Wadis, need olid elamused mõlemad, käisime mööda teisi malle, olime rannas, õhtuti käisime väljas söömas, sest tänavaäärseid mõnusaid restorane on seal palju.
Dubai on rand, shoppamine ja meelelahutus, muud sügavat sealt otsida ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 11:59; 29.01 16:06; 29.01 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea aeg sinna reisimiseks ja hea koht (väiksemate) lastega reisimiseks üldse. Kõik on viisakas ja puhas. Mingit rohelust ära oota, linnad on püstloodis täis ehitatud.

Mina soovitan käia ühel päeval ka Abu Dhabis, sinna saab suht kiirelt, vahemaa pole pikk. Meie käisime taksoga, ei olnud üle mõistuse kallis. Sealne šeigi mošee tasub igal juhul külastamist.

Mida vältida? Väldi minikleite ja paljaid õlgu, musitamist jms avalikes kohtades, kohalikud ei vaata sellele hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 12:55; 29.01 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palja kanniga (rääkimata õlgadest) venkusid on seal kõik kaubanduskeskused täis. Ei vaata keegi imelikult juba ammu enam.

Rand on seal väga okei, väga väga puhas (eriti kui võrrelda Aasiaga)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kalaturule tasub minna.
Dubai Marina on lahe koht õhtuseks jalutuskäiguks ja söömiseks.
Kõrbesafari võiks küll kohustuslik olla.
Hotell välja valitud? Kui vanade lastega tegu on?
Ma olen Dubais neli-viis korda käinud erinevate seltskondadega, iga kord oleme majutunud eri piirkondades.
Kui ma nüüd oma väikse lapsega veel peaks sinna minema, siis võtaks hotelli kohe Dubai kõrvale Sharjah’sse mere äärde. Olime Sharjah Grand Hotelis (Barcelo group). Hind hoopis odavam võrreldes Dubaiga, soojad basseinid, liumägi, mänguväljak, oma rand.
Kesklinna kõrghoone hotellid oma katusel olevate basseinidega pole minu jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palja kanniga (rääkimata õlgadest) venkusid on seal kõik kaubanduskeskused täis. Ei vaata keegi imelikult juba ammu enam.

Rand on seal väga okei, väga väga puhas (eriti kui võrrelda Aasiaga)

Turistid ja välismaalased jah ei vaata, aga kohalikele (keda on vähemuses), pole see kindlasti meeltmööda. Võiks natuke kohalikke kombeid austada. Nende venkude nappide riietusstiilile vaatan isegi imelikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 12:55; 29.01 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palja kanniga (rääkimata õlgadest) venkusid on seal kõik kaubanduskeskused täis. Ei vaata keegi imelikult juba ammu enam.

Rand on seal väga okei, väga väga puhas (eriti kui võrrelda Aasiaga)

Eestlased ei pea venelaste järgi joonduma. Igas riigis on oma kultuur ja seda peab austama. Ma olin alati väljaspool randa kaetud käte, õlgade ja põlvedega, sest minul oleks paha tunne, kui keegi kohalikest minu riietuse pärast halvasti tunneb. Ei pea ennast üleni kinni katma, aga tissid, naba ja tagumiku võiks väljaspool randa demonsteerimata jätta. Võin veel öelda, et minusse suhtuti alati hästi lugupidavalt vastu, alati küsiti minu kui laste emalt kõigepealt arvamust, mitte mehelt. Alati avati uksi, tervitati viisakalt kummardades jne. Kui sina pead sealsest kultuurist lugu, peetakse ka sinust. Naistest peetakse seal lugu, ei pea ärritama kohalike inimesi prostituutide riietusega.
Pealegi võiks arvesse võtta, et Dubai uv kiirgus on enamus ajast 10-12, igal juhul tuleb kaetud riietus palju kasuks, kui just nahavähki ei taha saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 11:59; 29.01 16:06; 29.01 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no märtsis on seal juba +50, nagunii istud vaid konditsioneeri all, a seal on ka slaalomikeskus!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka neid on internet täis. Muidugi pole minu asi, aga mina küll ei viitsi oma muljeid siia kirja panna. Selles mõttes on kindlasti tulemuslikum netist otsida.

Perekool ka minu arust internet…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no märtsis on seal juba +50, nagunii istud vaid konditsioneeri all, a seal on ka slaalomikeskus!!

On-on 50 …
Pigem ikka 30.

Ka neid on internet täis. Muidugi pole minu asi, aga mina küll ei viitsi oma muljeid siia kirja panna. Selles mõttes on kindlasti tulemuslikum netist otsida.

Perekool ka minu arust internet…

Otsimise ja küsimise vahet tajud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 11:08; 29.01 11:30; 29.01 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no märtsis on seal juba +50, nagunii istud vaid konditsioneeri all, a seal on ka slaalomikeskus!!

Pigem 23-34 kraadi, me saime 2017 märtsis vihma kaks päeva, veetsime need päevad siseruumides ehk mallides ringi kolades, sest vihma tuli peaaegu kaks ööpäeva järjest. Mõned aastad varem oli märtsis üsna külm tuul ja liivatormid, rannas oli ebamugav olla.
Märtsis oli kunagi hea Dubaid külastada, aga üha rohkem kohalikke rääkisid, et neile annavad kliimamuutused kõvasti tunda, mõned talvekuudel on pilves ilma rohkem kui päikest ja liivatorme on üsna tihedalt. Jaanuari kuni märts pidi ettearvamatu olema ja suvekuud ei ole enam 50, vaid 60+ kraadidega.
Kes soovitas Abu Dhabit, siis ehk üks päev seal käia, aga seal midagi eriti vaadata ei ole. Ferrari keskus on tee peal ja mosee oli vägev, aga muu on sama mis mujal, kõrghooned ja liiv. Kes auto rendib, siis jälgigu hoolega ka tuntud rendifirmade töötajaid, et ülearuseid summasid ei püüta päeva määrida, pettused on ka seal riigis ja nii võib postkasti potsatada trahv, milles sa osaline ei olnud. Krediitkaarti ei tasu kätte anda, vaid olla juures, kui sellega toimetatakse. Hiljem uurides võib välja tulla, et rentija ei olnud trahvi tegemise aja üldse AÜE-s. Õnneks saadetakse petturid riigist välja, aga selgitamine on tüütu ja kui rendifirma müügimees on kahtlane, siis on mõistlik kohe järgmine firma võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 11:59; 29.01 16:06; 29.01 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie käisime 2016.a. veebraris kahe lapsega (mõlemad algkooliealised). Kokku olime 9 ööd, neist 5 Dubais ja 4 Abu Dhabis. Ilm oli soe, päeval ikka 26 – 27 kraadi, õhtud läksid aga päris jahedaks.

Me võtsime suht vabalt ja ei kiirustanud kusagile, väga mõnus reis oli.

Kui rahakott vähegi lubab, siis ööbige Atlantises ja võtke hommiku- ja õhtusöökidega pakett, sealne toidu- ja restoranivalik on super. Sealsed peretoad on kahe laia voodiga ja hiigelsuure vannitoaga. Me olime seal kaks ööd (kesklinnast on ta väga kaugel). Veepargi külastus on siis hinna sees (muidu on veepargi hind päris krõbe), samuti akvaariumite külastus, niipalju kordi, kui tahad. Peale selle on hotellil oma basseinid ja rand.

Järgmiseks kolmeks ööks kolisime kesklinna, sest Atlantisest linna käia on väga kauge. Jalutasime Dubai vanas osas, vürtsiturul, kullaturul, sõitsime abraga Dubai Creek’il, vaatasime ilutulestiku ja muusika etendust Burj Khalifa juures, käisime Burj Khalifas sees tuuril, jalutasime mall’ides.

Abu Dhabis olime Sofiteli hotellis. Bookingus on neil vahel väga häid pakkumisi väga headele hotellidele. Olime lihtsalt rannas – ilus puhas ja valge liivaga, hotellis katusebasseinides. Käisime moshees, Heritage Village’is, jalutasime parkides, sõime mõnes heas kohalikus restoranis (Persian Kitchen näiteks – soovitan!). Meile igatahes meeldis Abu Dhabi ka väga, minu meelest ta küll Dubaile alla ei jää.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 19:08; 29.01 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen eelmine postitaja. Tahtsin veel lisada, et Dubais linnas olles liikusime ringi metrooga põhiliselt – kiire, mugav ja odav. Dubaist Abu Dhabisse läksime taksoga, mingi 50 eurot oli umbes hind.

Alkohol on väga kallis ja seda igal pool ei müüda.

Atlantisesse tasub pakkumisi vaadata nende enda saidilt, meil oli mingi family-offer, ei tohtinud nädalavahetus olla, miinimum kaks ööd ja see toitude hind juurde lisada ei tulnud palju kallim võrreldes sellega, mis näiteks booking.com lihtsalt toa hinnaks pakkus.

Sinna lendasime Turkish Airlines’iga läbi Istanbuli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 19:08; 29.01 22:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Hobinurk Reis Dubaisse.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.