Esileht Hobinurk Reis Küprosele

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Reis Küprosele

Postitas:

Plaanis sügisel (septembris) Küprosele puhkama minna. Pole seal kunagi varem käinud, seepärast uurin natuke tausta:

* infost lugesin, et praegu on oluline koroonatest (PCR) teha ja mitte varem kui 72 tundi. Seda ei lugenud kuskilt välja, mis saab juhul kui test on positiivne ja reisida ei lubata – kuidas tagastusrahaga (kas ja mil määral üldse on)?
* mida täpsemalt tähendab lennupass ehk Cyprus Flight Pass?
* kes sügisel käinud – milline ilm septembris ootab?
* kuidas on hinnatase?
* kui selleks ajaks vaktsiin “tavainimeseni” jõuab, kas sellisel juhul peab ikkagi koroonatesti tegema( jah, ma saan aru, et käod ei pruugi seda teada, aga ehk on keegi lähiajal Küprosel käinud ja omavad mingit infot)?
* “mida vötta, mida jätta?” ehk et mida kindalsti tasuks vaadata, millele mitte aega ja raha raisata
* kuidas on turvalisusega?

Väga tänan kui keegi suvatseb algajat reisiselli oluliste nüanssidega valgustada 🙂

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veits imelik on praegu küsida sügisel kehtima hakkavatest koroonareeglitest.

Tahaks ka Küprosele, pole käinud.

Pane trip.ee-sse otsinugsõna Küpros sügisel nt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin juulikuus Paphosel, siis oli megakuum ja kuiv, selline korralik kõrbevaib, loodus justkui sureb 😀

Olen pool maailmat läbi reisinud ja läksin Paphosele, sest tahtsin lihstalt päikest võtta ja polnud sinna veel jõudnud ning  lennupiletid maksid sinna peaaegu mitte midagi (Ryanairiga otse Tallinnast).

paphose lennujaamast takso – kui sa ei plaani rentida autot, siis vaata mis kell läheb viimane buss linna, taksosõit lennujaamast maksab seal 50eur ja see max mingi 20 minuti sõit (bolti,uberit jm. seal siis polnud), mina jõudsin napikalt bussile ja maksis paar euri. Üleüldse sai seal bussiga suht igalepoole ja odavalt, aga autorent on seal kõige parem variant, saad tervet saart avastada. Ööbisin airbnb-s ja sõitsin bussiga nii lähedale kui sai ja kõndisin mööda kottpimedat teedpidi oma airbnb-ni, väga kõhe oli, aga muidu turvalisuse suhtes ma ei põdenud, pimedaks ajaks üritasin enam vähem airbnb juurde jõuda.

paphos on mega run down, näiteks see klubide/pubide rajoon on reaalselt nagu mahajäetud, kõik on selline stagnaaegne ja tundub uskumatu, et see kunagi mingi populaarne koht oli.

rannad on ilusad ja mõnusad, oma päevituse saab sealt kätte ja shopata saab ka veits seal suuremas kaubanduskeskuses (bussiga saab sinna), käisin seal õhukonditsioneeri nautimas, kui kuum tahtis ära tappa. Muud seal väga ilma rendiautota teha pole 😀 aa käisin bussiga+jalgsi seal mahajäetud laeva ka vaatamas ja Kato Paphos Archaeology pargis käisin ka.
kassid – seal on megapalju kodutuid kasse, reaalselt iga nurga peal. Ma ostsin pidevalt toitu ja käisin neid söötmas seal, sest kahju hakkas.

 

hinnatase oli suht sama mis eestis või kohati odavam, oleneb kus sööd/jood.

Seal oli palju vene mammisid ja pakse britte – ühtegi ilusat inimest ma ei näinud 😀

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trip. ee ja leiad sadu kommentaare Küprose kohta. Eelmise aasta septembris oli temp. 30+ kraadi. Ja taksot pole lennujaamast mitte mingil juhul vaja võtta. Tellid transfeeri, mis maksab u 10€. Suntransfer.com

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 06:05; 13.01 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küprosel on septembris ikka täitsa suvine. Seal kandis ongi septembris-oktoobri esimeses pooles kõige mõnusam puhata, sest suvekuudel on üldjuhul liiga palav. Ise pole küll käinud, eelmisel aastal oli täitsa plaanis ja nii lend kui hotell ka ostetud, aga kahjuks koroona tõttu jäi ära.

Nii palju kui eeltööd tegin, siis hinnatase on sarnane Kreeka saartega ehk siis umbes sama nagu Eestis (mõne erandiga muidugi). Võrreldes enam-vähem samade näitajatega hotelle, siis mulle tundus, et Kreeka saartel on hotellid pisut odavamad. Küprosel on üldiselt ka turvaline, kuigi siiski üheski lõunamaa riigis ma naisterahvana õhtusel/öisel ajal üksi ringi ei jalutaks. Koroonaolukorra osas pole tõesti mõtet praegu midagi spekuleerida, ei tea ju isegi, mis homne päev toob. Soe soovitus: broneeri tühistamisvõimalusega hotell, lennupiletite raha on siiski tõenäosus tagasi saada, kuigi nt just see Küprose reis Ryanairiga oli mul eelmisel aastal kõige rohkem jamamist, et raha reaalselt tagasi saada ja kokku läks viis kuud. Oli ostetud veel kahte sihtpunkti lennud (AirBaltic ja Smartlynx) ning nende lennufirmadega oli kogemus selles osas parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen detsembri alguses rannas käinud, siis üldjuhul on seal nagu Eesti hea suvi. Seega septembris üsna palavad ilmad.

Ettevaatlik tasub olla kohalikega, iga asjaga üritatakse “tõmmata”.  Muidu turisti jaoks üsna turvaline koht.

Kaasa osta polnud sealt midagi ja toit polnud ka kõige maitsvam.

Ayia Napa, Limassoli on rohkem noorte kohad, Paphos rahulikum linn.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

(Ettevaatlik tasub olla kohalikega, iga asjaga üritatakse “tõmmata”)

Millega sind tõmmatud on seal? Väga rumal jutt. Olen käinud Küprosel kümme korda. Keegi pole kordagi kuskil “tõmmata” üritanud. Väga sõbralik rahvas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 06:05; 13.01 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui autot rentida kavatsed, arvesta, et seal on vasakpoolne liiklus ja see on alguses üsna harjumatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väike, armas saar, ei ole hullult kallis ega ei tõmmata seal kedagi. Meil tekkis arusaamatus ühe arvega ja siis vabandati ette ja taha ning väga kärarikkalt. Mis seis aga on koroonaga septembris, siis seda on väga vara veel arutada.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 10:44; 14.01 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koroonat ei ole vaja karta septembriks on juba kõigile kiibid naha alla süstitud ja muinasjutt lõppenud.

Mina ei ole küprosel käinud aga hiiumaal on päris ilus suvel kui vihma ei saja.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koroonat ei ole vaja karta septembriks on juba kõigile kiibid naha alla süstitud ja muinasjutt lõppenud.

Mina ei ole küprosel käinud aga hiiumaal on päris ilus suvel kui vihma ei saja.

Naha all? Ma sain aru, et koroonaprooviga ikka otse ajju lähevad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 10:44; 14.01 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen käinud oktoobris Küprosel. Sooja oli keskmiselt 25-28 kraadi, kuid oli ka pilviseid ilmi, st ei olnud 100% lõõskav päike enam. Kõrgel mägedes oli päris külm

koroonaküsimustega hakka augustis tegelema 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koroonat ei ole vaja karta septembriks on juba kõigile kiibid naha alla süstitud ja muinasjutt lõppenud.

Mina ei ole küprosel käinud aga hiiumaal on päris ilus suvel kui vihma ei saja.

Mis sellest kiibist süstida, kui see on koguaeg kaasas ja inimene hoiab sellest kümne küüne ja kogu jõuga kinni. Mõne inimese ehk leiad, keda kiibistada vaja on, teised teevad seda juba ammu ise. Nimel on telefoni võimas kiip, liikumine näha, kõik tegevused näha.  Koroonaga peab aga arvestama, et see muutub igaaastaseks nagu gripp ja tulevad igaaastased vaktsiinid ja kogu majandus tuleb ümber korraldada, sest suurema osa ajast inimesed on kodus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koroonat ei ole vaja karta septembriks on juba kõigile kiibid naha alla süstitud ja muinasjutt lõppenud.

sa kannad juba aastaid sinu kohta andmeid edastavat kiipi vabatahtlikult kaasas 😀 Kegi ei pea mitte midagi kuhugi süstima.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Hobinurk Reis Küprosele