Esileht Pereelu ja suhted Reis Põhja-Poola?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Reis Põhja-Poola?

Postitas:

Plaanis on lähiajal väikesele tripile minna. Esimesed kaks ööd peatume Leedus. Selle riigi kohta on mul juba plaanid paigas, aga Poolaga teised lood.
Esialgu plaanisime külastada Auschwitzi, aga kuna see asub Lõuna-Poolas, siis kahjuks jääb see ära, sest üks lastest on veel liiga väike, nii pika autosõidu jaoks.
Seega siit küsimus. Mida vahvat teha ja mis kohti külastada Põhja-Poolas. Lapsi on kolm. 2 tk on üle 10a ja üks alla 2 aastane.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.07 08:56; 07.07 12:18; 07.07 17:28; 08.07 10:17; 08.07 10:22; 10.07 13:28; 11.07 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Torun ja präänikumuuseum ja Koperniku muuseum.
Gdanski vanalinnas lihtsalt kõndida – väga ilus; piraadilaeva taolise laevaga sõita seal jõel…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hundikoopa varemed Gierłożis(kus on ikka betooni kulunud ja lõpuks lasid sakslased selle ise õhku taganedes)Mikolajki järvistu ,Malbork(kunagi juhiti sealt ju ka eestit),Sopot,kindlasti Hel’i poolsaar jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hundikoobas muidugi, Hitleri sõjaresidents. See betoonimass, mis sinna kokku veeti, et seda isegi lõhkeainetega peale sõda purustada ei suudetud, on ikka väga muljetavaldav. Auschwitzi ei viiks väikesi lapsi kunagi, meil täiskasvanud poeg käis ja isegi tema oli nii šokeeritud, et ütles, et pole elus nii õõvastavat asja näinud ega ette kujutanud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 10:52; 08.07 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 tk on üle 10a ja üks alla 2 aastane.

See alla kahene jäta koju. Rikub 10+ seltskonna “peo” ära ja ei suuda seda ise nautida.

Sa ju ise ka ei mäleta, mida sa 1,5 aastaselt tegid või kus käisid.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 11:21; 08.07 07:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 tk on üle 10a ja üks alla 2 aastane.

See alla kahene jäta koju. Rikub 10+ seltskonna “peo” ära ja ei suuda seda ise nautida.

Sa ju ise ka ei mäleta, mida sa 1,5 aastaselt tegid või kus käisid.

See alla kahene pole veel piisavalt iseseisev, et üksi koju jääda.
Kui laps väsib, kondab isa suurte lastega ringi ja mina saan väikesega olla. Ta ei ole kuidagi takistuseks.
Teema tegin selleks, et ideid saada. Meeldiksid seikluspargid, lõbustuspargid ja sellised meelelahutuslikud kohad.
Aitäh teistele ????
Lapsed tahtsid ise Auschwitzi näha. Nad lugenud selle kohta ja teavad nendest mineviku koledustest palju. Mind ennasr huvitab ka, aga no natuke kaugele jääb.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.07 08:56; 07.07 12:18; 07.07 17:28; 08.07 10:17; 08.07 10:22; 10.07 13:28; 11.07 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 tk on üle 10a ja üks alla 2 aastane.

See alla kahene jäta koju. Rikub 10+ seltskonna “peo” ära ja ei suuda seda ise nautida.

Sa ju ise ka ei mäleta, mida sa 1,5 aastaselt tegid või kus käisid.

See alla kahene pole veel piisavalt iseseisev, et üksi koju jääda.

Kui laps väsib, kondab isa suurte lastega ringi ja mina saan väikesega olla. Ta ei ole kuidagi takistuseks.

Teema tegin selleks, et ideid saada. Meeldiksid seikluspargid, lõbustuspargid ja sellised meelelahutuslikud kohad.

Aitäh teistele ????

Lapsed tahtsid ise Auschwitzi näha. Nad lugenud selle kohta ja teavad nendest mineviku koledustest palju. Mind ennasr huvitab ka, aga no natuke kaugele jääb.

Põnev küll, et 10-astased on Auschwitzist huvitatud, aga üks asi on lugeda ja teine asi päriselt näha. Hea meel, et see teile veel liiga kaugeks jääb. Ehk 5 aasta pärast…

Aga Poolas on Gdansk kindlasti külastamisväärt linn, seal ju ka maailmasõja märke, eelkõige varemeid. Malborki linnus on äge. Rannad on sealkandis ka muidugi imelised ja on loodusparke. Kas tahate rohkem loodust või kultuuri?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 13:18; 08.07 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikesele lapsele on oluline olla koos vanematega, vanematega, kes on rõõmsad ja märkavad lapsi. Nii et väikesele lapsele võid rahulikult kogu puhkuse koos temaga veeta maja kõrval mänguplatsil ja ta on õnnelik, kuna tema vanemad mängivad koos temaga. Sellest lähtuvalt võid aga oma asupaika muuta kuhu iganes, mis sind huvitab. Oluline, et ei läheks reisi ajal närvi, ei läheks omavhael tülli ja säitaks seisundi, kus lapsed oleks ka tähelepandud ja märgatud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 tk on üle 10a ja üks alla 2 aastane.

See alla kahene jäta koju. Rikub 10+ seltskonna “peo” ära ja ei suuda seda ise nautida.

Sa ju ise ka ei mäleta, mida sa 1,5 aastaselt tegid või kus käisid.

See alla kahene pole veel piisavalt iseseisev, et üksi koju jääda.

Kui laps väsib, kondab isa suurte lastega ringi ja mina saan väikesega olla. Ta ei ole kuidagi takistuseks.

Teema tegin selleks, et ideid saada. Meeldiksid seikluspargid, lõbustuspargid ja sellised meelelahutuslikud kohad.

Aitäh teistele ????

Lapsed tahtsid ise Auschwitzi näha. Nad lugenud selle kohta ja teavad nendest mineviku koledustest palju. Mind ennasr huvitab ka, aga no natuke kaugele jääb.

Põnev küll, et 10-astased on Auschwitzist huvitatud, aga üks asi on lugeda ja teine asi päriselt näha. Hea meel, et see teile veel liiga kaugeks jääb. Ehk 5 aasta pärast…

Aga Poolas on Gdansk kindlasti külastamisväärt linn, seal ju ka maailmasõja märke, eelkõige varemeid. Malborki linnus on äge. Rannad on sealkandis ka muidugi imelised ja on loodusparke. Kas tahate rohkem loodust või kultuuri?

Ma pole öelnud, et lapsed on 10 vaid 10+.
Täpsemalt siis tüdruk 13 ja poiss 14.
Nad ei ole mingid pehmed lumehelbekesed, et igast asjast traumat saavaf. Pealegi pole ju küsimus hetkel selles.
Ja tahame meelelahutust. Olgu see looduse või kultuuri näol.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.07 08:56; 07.07 12:18; 07.07 17:28; 08.07 10:17; 08.07 10:22; 10.07 13:28; 11.07 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Nad ei ole pehmed lumehelbekesed, et igast asjast trauma saavad.”
Auschwitz ei ole meelelahutus. Sinna ei riskiks isegi minna ausalt öeldes.
Gdansk, Sopot, Heli poolsaar, seal kusagil oli üks tagurpidi maja ja mitu loomaparki.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 tk on üle 10a ja üks alla 2 aastane.

See alla kahene jäta koju. Rikub 10+ seltskonna “peo” ära ja ei suuda seda ise nautida.

Sa ju ise ka ei mäleta, mida sa 1,5 aastaselt tegid või kus käisid.

Minu jaoks on täiest arusaamatu soovitus üks pereliige perereisilt maha jätta. Loomulikult ei võta sa 2 aastast kaasa eesmärgiga talle kultuuriväärtusi tutvustada aga eesmärgiks on et terve pere nädal aega koos oleks ja üksteise seltskonda naudiks

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on täiest arusaamatu soovitus

Minu jaoks on see, et perekoolikas millestki aru ei saa, täiesti tavaline rutiin.
Üllatus oleks siis, kui perekoolikas SAAKS millestki aru.

Need 13 ja 14 on juba aasta otsa “kõik pere koos” mänge mänginud ja inimesed tahavad ka puhata. Mis sellest, et nad pubekad on, puhata tahaksid ikka.

Aga kuna teemaalgataja on seisukohal, et kui alla kahene pole piisavalt iseseisev, et üksi koju jääda, siis polegi rohkem midagi rääkida. Sest ega maailmas ju rohkem inimesi pole ühtegi, kellega ta seal kodus murupkatsil mängida võiks.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 11:21; 08.07 07:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks nädal selliseks reisiks on vähe. Kui veel mitu peatust Leedus ka… Hull uhamine tuleb. Hundikoopasse jõuate. Mõnes järves ujuda ka. Nautida eriti ei jõua 🙂 Google Maps võta lahti ja otsi omale teekond välja. Maps otsingusse pane: attractions näiteks :).
Leedus muidu on üks selline koht, mis jääb umbes tunnise sõidu kaugusele suurest (Via Baltica) maanteest: Cold war museum. See on ehitatud kunagisse venelaste maa-alusesse raketibaasi. Eriti pubekate jaoks, kes on juba midagi ajaloost kuulnud, on see üks põnev seiklus.
Mina olen Poolas ringi kolistanud rohkem kui kolmel korral ja ikka 2-3 nädalat arvestanud. Praegugi tagasiteel 😉

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hundikoobas muidugi, Hitleri sõjaresidents. See betoonimass, mis sinna kokku veeti, et seda isegi lõhkeainetega peale sõda purustada ei suudetud, on ikka väga muljetavaldav. Auschwitzi ei viiks väikesi lapsi kunagi, meil täiskasvanud poeg käis ja isegi tema oli nii šokeeritud, et ütles, et pole elus nii õõvastavat asja näinud ega ette kujutanud.

Minul käis laps 9-aastaselt seal, sai enne kodutööd tehtud ning räägitud, just sellest, et ajalugu ei tohi korduda. Ei saanud mingit šokki sellest.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaks üldse mitte sinna Poola minna, kui see pereelus ja suhetes nii suuri probleeme tekitab.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on täiest arusaamatu soovitus

Minu jaoks on see, et perekoolikas millestki aru ei saa, täiesti tavaline rutiin.

Üllatus oleks siis, kui perekoolikas SAAKS millestki aru.

Need 13 ja 14 on juba aasta otsa “kõik pere koos” mänge mänginud ja inimesed tahavad ka puhata. Mis sellest, et nad pubekad on, puhata tahaksid ikka.

Aga kuna teemaalgataja on seisukohal, et kui alla kahene pole piisavalt iseseisev, et üksi koju jääda, siis polegi rohkem midagi rääkida. Sest ega maailmas ju rohkem inimesi pole ühtegi, kellega ta seal kodus murupkatsil mängida võiks.

Kujuta sa pilti, pole tõesti kellega kodus muruplatsil mängida ja pole seda kordagi mõelnud, et teda kaasa ei võtaks. Sul on ikka päris raske olukord seal enda peres, kui üksteisest puhata tahate. Õnneks minu suured lapsed pole kuidagi tüdinenud oma väikesest vennast, sest mul ei ole kombeks neid rakendada lapsehoidjateks.
Ära muretse nii väga selle kõige pärast. Meil on perega koosolemisega kõik väga hästi.

Aitäh asjalikele vastajatele!

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.07 08:56; 07.07 12:18; 07.07 17:28; 08.07 10:17; 08.07 10:22; 10.07 13:28; 11.07 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks nädal selliseks reisiks on vähe. Kui veel mitu peatust Leedus ka… Hull uhamine tuleb. Hundikoopasse jõuate. Mõnes järves ujuda ka. Nautida eriti ei jõua ???? Google Maps võta lahti ja otsi omale teekond välja. Maps otsingusse pane: attractions näiteks :).

Leedus muidu on üks selline koht, mis jääb umbes tunnise sõidu kaugusele suurest (Via Baltica) maanteest: Cold war museum. See on ehitatud kunagisse venelaste maa-alusesse raketibaasi. Eriti pubekate jaoks, kes on juba midagi ajaloost kuulnud, on see üks põnev seiklus.

Mina olen Poolas ringi kolistanud rohkem kui kolmel korral ja ikka 2-3 nädalat arvestanud. Praegugi tagasiteel ????

Aitäh. Meil on mõlema riigi jaoks aega 4 päeva. Leedus oleme 4 päeva ühes linnas ja jõuame seal käia ikka ringi ja Poolas tahaksime ka ikka peamiselt ühes linnas olla, et ei peaks tagumikke kangeks autos istuma ????

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.07 08:56; 07.07 12:18; 07.07 17:28; 08.07 10:17; 08.07 10:22; 10.07 13:28; 11.07 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 tk on üle 10a ja üks alla 2 aastane.

See alla kahene jäta koju. Rikub 10+ seltskonna “peo” ära ja ei suuda seda ise nautida.

Sa ju ise ka ei mäleta, mida sa 1,5 aastaselt tegid või kus käisid.

See alla kahene pole veel piisavalt iseseisev, et üksi koju jääda.

Kui laps väsib, kondab isa suurte lastega ringi ja mina saan väikesega olla. Ta ei ole kuidagi takistuseks.

Teema tegin selleks, et ideid saada. Meeldiksid seikluspargid, lõbustuspargid ja sellised meelelahutuslikud kohad.

Aitäh teistele ????

Lapsed tahtsid ise Auschwitzi näha. Nad lugenud selle kohta ja teavad nendest mineviku koledustest palju. Mind ennasr huvitab ka, aga no natuke kaugele jääb.

Põnev küll, et 10-astased on Auschwitzist huvitatud, aga üks asi on lugeda ja teine asi päriselt näha. Hea meel, et see teile veel liiga kaugeks jääb. Ehk 5 aasta pärast…

Aga Poolas on Gdansk kindlasti külastamisväärt linn, seal ju ka maailmasõja märke, eelkõige varemeid. Malborki linnus on äge. Rannad on sealkandis ka muidugi imelised ja on loodusparke. Kas tahate rohkem loodust või kultuuri?

Ma pole öelnud, et lapsed on 10 vaid 10+.

Täpsemalt siis tüdruk 13 ja poiss 14.

Nad ei ole mingid pehmed lumehelbekesed, et igast asjast traumat saavaf. Pealegi pole ju küsimus hetkel selles.

Ja tahame meelelahutust. Olgu see looduse või kultuuri näol.

Ihihiii, kui laste kohta öeldakse 10+, siis ma küll pigem eeldan, et and on 10 ja mõned kuud. Loodan, et su teismelised ei solvu, et sa neid pigem 10-ligi liigitad. Aga noh, oleneb ju perspektiivist, mina, kes ma 30+ olen ju ka tegelikult 10+.

Tegelikult, selle jutu peala ma uuriks, et miks te ei lähe Auschwitzi!? Kui lapsed on tõeliselt huvitatud. See on ju ehk üks öö sõitmist ja oletegi kohal, lapsed ja beebi (või on ta pigem juba 2-ne asjapulk (!) magavad autos ja öösel ongi Poolas vaata et turvalisem sõita, sest vähem liiklust, kuigi pimedus muidugi mängib ka rolli. Lisaks on nii Krakow kui ka Katowice seal lähedal väga ägedad linnad, Czestochowa oma usukeskusega rääkimata.

Muidugi, kui tahad nii ennast kui lapsi enne veidi proovile panna, siis käige kindlasti kõigepealt selle riigi “Auschwitzis” ära, kus protsentuaalselt kõige rohkem juute tapeti 2. MS ajal, lisaks Eesti omadele veel ka teistest balti riikidest pärit juute… Kloogal peaks olema päris informatiivne mälestusmärk sellest. Kui seal ära käite ja kõigile värv näkku jää ning öösel magada saate, siis miks mitte edasi juba suuremõõtmelisemasse Auschwitzi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 13:18; 08.07 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me loobusime Auschwitzist, kui sealset järjekorda nägime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koonduslaagreid on leebemaidki, meie käisime kunagi Prantsusmaal ühes. Võibolla mõni laps ei saa šokki, kui näeb neid hambakuhjasid, juuksemägesid, kingahunnikuid, jubedate valgete glasuurplaatidega laudu koos vere jaoks tehtud rennidega, kus inimkatseid tehti jms, sest ta lihtsalt ei kujuta ette, et need asjad ja hambad ja juuksed on röövitud ja kistud inimeste küljest, kes aeti sealsamas ahju – ahjud ka reas näha, sildid juures, et lapsed visati ahju elusana…
Ma küll ei kujuta ette, et viiksin lapsed sellisesse kohta, kus endalgi on raske seda õõva tunda. Võibolla mõni inimene ei ole nii empaatiline, laseb ühest kõrvast sisse, teisest välja, aga mina nii ei suuda. Meie seltskonnas kõik arvasid, et Auscwitzi ei soovi me ise ka kunagi minna, aitab sellest väikesest laagristki, millest enamus kuulnudki pole. Ma ei arva, et lapsed peaks vati sees kasvama või neid peaks kõige eest hoidma, kuid mõni asi on ikka endalegi liiga ränk, kas peab ikka lastele sellest etenduse tegema? Kuigi jah, nägime meiegi seal surmalaagris selfiesid tegevaid inimesi. See vist oli õudsamgi kui see laager ise…

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 10:52; 08.07 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole ka mingi nõrganärviline, aga Auscwitzist sõitsin ma mööda, sest ma tean, et ma poleks pärast nädalaid magada saanud. Mul on piisavalt hea kujutlusvõime, et isegi pilte vaadates hakkab paha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastega kindlati mitte Auschwitzi minna, see on tõesti väga negatiivne ja masendav koht!
Ja soovin jõudu ja jaksu, alla 2a lapsega nii kaugele sõita on piin nii talle kui ka kogu perele.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead teemaalgataja, ära kuula neid, kes soovitavad küll lapse koju jätta või mitte koonduslaagrisse minna… Need on nende valikud ja arusaamad, sinul on ōigus talitada täpselt nii nagu teie pere soovib!
Olen märganud, et need, kes arvavad, et väikelast ei tasu reisidele kaasa võtta, pole seda enamasti ise mingil põhjusel teinud.
Lapsele on peamine veeta aega oma vanematega ja isegi kui talle sellel reisil on miski pisut ebameeldiv või tüütu, on kogemus kui selline siiski väga arendav ja peret veel kokkuhoidvamaks muutev!
Meie käisime oma lapsega esimest korda autoreisil just Poolas, kui laps oli pisut alla kaheaastane, enne olime ainult lennukiga reisinud.
Meie muidu keskmisest tujukam ja tollal suurte jonnihoogudega maadlev laps üllatas meid sel reisil igati positiivselt. Terve 1.5-nädala jooksul saime ainult ÜHE korraliku jonnihoo osalisteks! ????
Isegi kui see aasta jätate logistilistel põhjustel Auschwitzi minemata, tehke seda kunagi hiljem.
Seal on küll masendav, aga ka väga mõtlemapanev laiemas plaanis. Üldmulje sõltub ka sellest, millise ilmaga sinna satute, meil juhtus olema kaunis suvepäev. Küll aga käisid sõbrad sompus tuulise sügisilmaga ja nemad ütlesid, et väga raske oli.
Ja neile, kes kōige väiksema lapse pärast muretsevad – mänguväljakuid on isegi kiirteede äärsetel puhkealadel, rääkimata linnadest. Pea igas suuremas linnas on loomaaed, rääkimata MacDonadsist, mille lasteeine mänguasi ikka meele rõõmsaks teeb ????
Meie tulime just autoga Hollandist, Belgiast ja Prantsusmaalt. Kuigi pea neljasel lapsel oli seekord reisi ajal ka palju tüdimust, oli ka väga suuri emotsioone, millest vanaemadele juba teist nädalat räägitakse ja aasta pärast koju jääma ei olda kohe kindlasti nõus.
Igal juhul ei saa elu ees silmi kinni panna ja need, kes kõike kardavad, konutagugi kodus. Reisimine õpetab nii väikestel kui suurele väga palju! ????

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 00:08; 10.07 00:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastega kindlati mitte Auschwitzi minna, see on tõesti väga negatiivne ja masendav koht!

Ja soovin jõudu ja jaksu, alla 2a lapsega nii kaugele sõita on piin nii talle kui ka kogu perele.

Kõik sõltub lapsest! Sellest, milline on tema iseloom, kasvatus, huvid jne jne. On lapsi, kellega see on võimatu ja on lapsi, kellega on lust reisida. Oleme oma varsti neljaseks saava pojaga juba kolm korda pikkadel autoreisidel käinud. Kusjuures sõidame alati ühe jutiga vähemalt Poola, seekord lausa Amsterdami. Peale minu enda ei kurtnud keegi ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 00:08; 10.07 00:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead teemaalgataja, ära kuula neid, kes soovitavad küll lapse koju jätta või mitte koonduslaagrisse minna… Need on nende valikud ja arusaamad, sinul on ōigus talitada täpselt nii nagu teie pere soovib!

Olen märganud, et need, kes arvavad, et väikelast ei tasu reisidele kaasa võtta, pole seda enamasti ise mingil põhjusel teinud.

Lapsele on peamine veeta aega oma vanematega ja isegi kui talle sellel reisil on miski pisut ebameeldiv või tüütu, on kogemus kui selline siiski väga arendav ja peret veel kokkuhoidvamaks muutev!

Meie käisime oma lapsega esimest korda autoreisil just Poolas, kui laps oli pisut alla kaheaastane, enne olime ainult lennukiga reisinud.

Meie muidu keskmisest tujukam ja tollal suurte jonnihoogudega maadlev laps üllatas meid sel reisil igati positiivselt. Terve 1.5-nädala jooksul saime ainult ÜHE korraliku jonnihoo osalisteks! ????

Isegi kui see aasta jätate logistilistel põhjustel Auschwitzi minemata, tehke seda kunagi hiljem.

Seal on küll masendav, aga ka väga mõtlemapanev laiemas plaanis. Üldmulje sõltub ka sellest, millise ilmaga sinna satute, meil juhtus olema kaunis suvepäev. Küll aga käisid sõbrad sompus tuulise sügisilmaga ja nemad ütlesid, et väga raske oli.

Ja neile, kes kōige väiksema lapse pärast muretsevad – mänguväljakuid on isegi kiirteede äärsetel puhkealadel, rääkimata linnadest. Pea igas suuremas linnas on loomaaed, rääkimata MacDonadsist, mille lasteeine mänguasi ikka meele rõõmsaks teeb ????

Meie tulime just autoga Hollandist, Belgiast ja Prantsusmaalt. Kuigi pea neljasel lapsel oli seekord reisi ajal ka palju tüdimust, oli ka väga suuri emotsioone, millest vanaemadele juba teist nädalat räägitakse ja aasta pärast koju jääma ei olda kohe kindlasti nõus.

Igal juhul ei saa elu ees silmi kinni panna ja need, kes kõike kardavad, konutagugi kodus. Reisimine õpetab nii väikestel kui suurele väga palju! ????

Aitäh nii toredale vastusele 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.07 08:56; 07.07 12:18; 07.07 17:28; 08.07 10:17; 08.07 10:22; 10.07 13:28; 11.07 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaanis on lähiajal väikesele tripile minna…Esialgu plaanisime külastada Auschwitzi, aga kuna see asub Lõuna-Poolas, siis kahjuks jääb see ära, sest üks lastest on veel liiga väike, nii pika autosõidu jaoks…

Sorry, aga minu esimene mõte selle sissejuhatuse peale oli küll, et perekond Totakad? Väike “tripp”(???) lastega Auschwitzi??? Kas 2-aastane Tšernobõli ei tahaks?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka Poola reis plaanis ning selles osas oleme kindlalt järeldusele jõudnud, et Poola on mõistlik jagada kaheks reisiks-põhjaosa ja lõunaosa. Kõik korraga on liiga palju. Mina olen üldiselt võtnud eeskuju erinevate reisifirmade bussireisi kavadest, sest seal üldiselt on kõik olulised vaatamisväärsused ilusti sees ja loogilises järjestuses.
Lastega reisimise osason perede harjumused erinevad. Tutvusringikonnas on nii neid, kelle jaoks on 5-aastasega (rääkimata väiksemast) Tallinn-Tartu otsa läbimine terve teadus, milleks valmistutakse nagu sõjaks. Teised käivad lastega üsna titest peale mööda Euroopat autoga tiirutamas ja naudivad. Samas üldiselt lapsel, kes on harjunud reisima ja sõitma, pole ka pikemad sõidud mingi küsimus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See alla kahene jäta koju. Rikub 10+ seltskonna “peo” ära ja ei suuda seda ise nautida.

Sa ju ise ka ei mäleta, mida sa 1,5 aastaselt tegid või kus käisid.

Miks? Imelik soovitus. Isa-ema soovid võivad ju ka olla erinevad laste omadest. Perereisi omapära ongi see, et kõigile pakutakse midagi, õpitakse samas erinevate huvidega arvestama, nagu elus ikka vaja on. Lisaks peamine, kes selle kahesega tegeleb on ju lapsevanem. Meie reisidel ei ole pisema pärast midagi tegemata jäänud. Kahene on seljas kaasas, rõõmus, et saab ema-isa läheduses olla. Kui väsib, magab sealsamas kõhu või seljakotis täiesti rahulikult. Ega siis kahene ju ei dikteeri kus ja mida teha saab.

Lisaks on nii, et lastel peabki olema teatud motivatsioon iseseisvaks saada. Sest perega koos saab teha ühtesid asju, kui tahad teha ainult enda soovide järgi asju, on vaja saada iseseisvaks ( loe: täiskasvanuks, kes ise end majandab ja üksi või sõbraga reisib). Absoluutselt kõiki asju ei peagi saama issi-emmega koos teha.

Auschwitshi jms. kohta tuleb lihtsalt piisavalt enne selgitustööd teha. Nii suured lapsed võiksid juba teada, milleks inimesed võimelised on ja kuidas massipsühhoos töötab.

Mina olen kõigi lastega igaastastel auto-telgi kümnepäevastel reisidel käinud alates ajast, mil väikseim kahene ja mingeid ebameeldivaid mälestusi pole olnud. Kõik on reise nautinud, aastaid veel rääkinud. Väga pisike aga naudib lihtsalt ema lähedust ja turnimisvõimalusi, kusiganes need ka tekivad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaanis on lähiajal väikesele tripile minna…Esialgu plaanisime külastada Auschwitzi, aga kuna see asub Lõuna-Poolas, siis kahjuks jääb see ära, sest üks lastest on veel liiga väike, nii pika autosõidu jaoks…

Sorry, aga minu esimene mõte selle sissejuhatuse peale oli küll, et perekond Totakad? Väike “tripp”(???) lastega Auschwitzi??? Kas 2-aastane Tšernobõli ei tahaks?

Ära vaeva oma pead selliste mõtetega, eks. Laste enda soov oli sinna minna, mitte minu idee. Kahe aastasel pole küll vahet, kas ta on Auschwitzis või kuskil suvalises linnas. Või arvad, et saab hirmus suure trauma?
Ja üldse võid nüüd rahulik olla. Me ei hakka nii kaugele sõitma ja kõik lapsed jäävad šokiteraapiata.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.07 08:56; 07.07 12:18; 07.07 17:28; 08.07 10:17; 08.07 10:22; 10.07 13:28; 11.07 16:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Pereelu ja suhted Reis Põhja-Poola?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.