Esileht Tööelu, raha ja seadused. Reisikindlustus

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 93 )

Teema: Reisikindlustus

Postitas:
Kägu

Miks selles iizis uuringut peab tegema, nad ju kõik euro siia-sinna poole suht sama hinnaga?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA räägid siis meile ka, kuidas tasuta said?

Võtsin ikka selle vaba tagasimaksega krediitkaardi. Mul oli ka seni krediitkaart, aga sellist tüüpi, millel ei olnud küll kuumakset, aga paraku ka mitte reisikindlustust.

Nüüd sain tasuta kuumaksega gold krediitkaardi, millel on reisikindlustus olemas.

Kas see vaba tagasimaksega kaart jäi ka alles?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks selles iizis uuringut peab tegema, nad ju kõik euro siia-sinna poole suht sama hinnaga?

No selleks et seda teada saada ilmselgelt 😀
Kui varem pole reisikindlustust teinud, siis ta ei tea ju.
Aga tõesti, selle Goldi võtmine nii mõttekas nüüd ka ei olnud, kui teine kaart veel kinni sai seepärast pandud. Aasta pärast maksab kaardi kuutasudena oma reisikindlustuse kenasti kinni ja pealegi. Reisil ta ju nii sageli ei käi, et see ära tasuks.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks selles iizis uuringut peab tegema, nad ju kõik euro siia-sinna poole suht sama hinnaga?

No selleks et seda teada saada ilmselgelt ????

Kui varem pole reisikindlustust teinud, siis ta ei tea ju.

Aga tõesti, selle Goldi võtmine nii mõttekas nüüd ka ei olnud, kui teine kaart veel kinni sai seepärast pandud. Aasta pärast maksab kaardi kuutasudena oma reisikindlustuse kenasti kinni ja pealegi. Reisil ta ju nii sageli ei käi, et see ära tasuks.

Eee,miks ja kus ma sellest kirjutasin, et selle teis krediitkaardi kinni panin? Ikka alles on. Ja hetkel on mõlemad kaardid null kuutasuga. Aasta lõpus panen selle uue, mille edaspidi on kuutasu, mõistagi kinni.

Ehk oskad selgitada, mida ma kenasti kinni maksan?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on jabur ainult sel põhjusel krediitkaart avada.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on jabur ainult sel põhjusel krediitkaart avada.

Miks?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on jabur ainult sel põhjusel krediitkaart avada.

Miks?

Tahaks ka teada, miks jabur tasuta leping sõlmida ja  reisikindlustus saada?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on jabur ainult sel põhjusel krediitkaart avada.

Miks?

Tahaks ka teada, miks jabur tasuta leping sõlmida ja reisikindlustus saada?

Inimesel oli juba krediitkaart – ta vahetas teise vastu.

Jah on kuutasuline, aga oma ostukindlustuse, terve koosreisiva pere! reisikindlustusega on päris kasulik just sellistel lähiriikide reisidel. Lähete korraks perega riia loomaaeda – kui paljud perele selle jaoks eraldi reisikindlustuse teevad?

Ainuke asi, mis on see, et tingimusi peab lugema. Kunagi oli see punkt, et tasuma peab sama kaardiga, nüüd vist on vaid see, et tasuda võib sama isik ka samas pangas oleva muu kaardi/kontoga.

Vaatasin üle, mida gold endas sisaldab – ütleks, et 5-6€ kuutasu eest super ju? Kasutan goldi nagu tavalist pangakaarti, st ei lähe miinusesse vaid kannan raha peale, sellisel juhul ei ole ka mingit lisanduvat intressi. Lisaks isegi kui läheb miinusesse siis 40 päeva on intressivaba ehk kui järgmine palgapäev juba raha peale kanda ei lisandu kuutasule rohkemat. Krediitkaart reisivale inimesele (nt osades riikides autorendid ei usaldanud krediitkaardi tunnustega meie debit kaarte) kulub ikka ära. Lisaks ostukindlustus jne.

 

<article style=”padding: 0px 10px; color: #512b2b; font-family: RobotoRegular, Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 15px;”>

  • Paljud kulud, mis on seotud reisiplaanide ootamatute muudatustega (lendude tühistamine, hilinemised jms).
  • Uus! Nüüd on reisikindlustuse meditsiiniabi summa 750 000 eurot kindlustatu kohta.
  • Varastatud või kadunud pagas.
  • Reisil saadud vigastused (õnnetused suusarajal või basseinis jms).
  • Vajadus õigusabile.
  • Reisi tühistamine haiguse tõttu.
  • Paljud teised juhtumid.

</article>

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesel oli juba krediitkaart – ta vahetas teise vastu. Jah on kuutasuline, aga oma ostukindlustuse, terve koosreisiva pere! reisikindlustusega on päris kasulik just sellistel lähiriikide reisidel. Lähete korraks perega riia loomaaeda – kui paljud perele selle jaoks eraldi reisikindlustuse teevad?

Ei vahetanud ju teise vastu. Võtsin teise lisaks. Ja ilmselt vaid ajutiselt, kuna ma ei reisi lakkamatult. Soome või Riia loomaaeda minekuks ei ole ma tõesti reisikindlustust teinud.

Palmi all käin väga harva. Ja mujal olen pereta reisinud. Siis on olnud ühekordne reisikindlustus kahtlemata soodsam kui goldkaardi kuutasud aasta jooksul kokku.

Seega, praegu teen küll nii, et võtan selle kuutasuta gold kaardi ja hoian seda nii kaua kuni kampaaniaperiood lõppeb. Siis panen kinni.

Ma lihtsalt ei näe mingit pointi maksta iga kuu 6 eurot mitte millegi eest. Reaalselt seda funktsiooni, mille jaoks krediitkaart on mõeldud, ma nagunii mitte iialgi ei kasuta.

Kasutan goldi nagu tavalist pangakaarti, st ei lähe miinusesse vaid kannan raha peale, sellisel juhul ei ole ka mingit lisanduvat intressi.

Sorry, aga mida see sulle annab? Miks mitte kasutada tavalist deebetkaarti? Jääb ära igasugune jälgimine – et raha oleks õigel ajal tagasi makstud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sorry, aga mida see sulle annab? Miks mitte kasutada tavalist deebetkaarti? Jääb ära igasugune jälgimine – et raha oleks õigel ajal tagasi makstud.

Ostukindlustus, reisikindlustus – mugav on üht kaarti kasutada ja harjumuspäraselt on selleks just see gold kaart saanud. Ei tundu mõistlikum hakata igaks reisiks kaarti tegema või avama.

Polegi midagi jälgida – kui krediitkaarti limiiti kasutanud siis kaks palka on 30 päeva, mis on alati 40 päeva intressivaba perioodi sees. Sinna ei puutu ju see, et kas on muu või gold krediitkaart – kui kasutatud peab ju tagasi ikka kandma. Kuna palk peab kodulaenu tõttu laekuma üldse teise panka siis kannangi pärast arvete tasumist raha gold kaardi peale (see ju ei maksa miskit ja tuleb ka sekunditega üle).

Mulle meeldib, et on krediitkaart igaks elujuhtumiks olemas – just seepärast kui ongi mõte kasvõi kiirelt Riiga või Soome minna, kõik oma suuremad ostud teen krediitkaardiga (just ostukindlustuse pärast). Ja just gold vastab mu vajadustele. Kunagi just reisimise päras sai gold tehtud ja olengi nõus selle eest see 6€ kuus maksma, et püsivalt on nii reisi kui ostukindlustus olemas. Suviti käin Riiga päris tihti, natuke vaid kauem sõita kui Tallinnasse. Nt juhul kui ostetud tehnikaga miskit juhtub siis krediitkaardi omavastutus on 30€, samal ajal kui kodukindlustusel on 200€ (periood küll lühem). Minu jaoks on tüütum meeles pidada, et vot, see asi on kallim sellele ostukindlustust vaja, et selle maksan nüüd selle kaardiga/selle kontoga. Ongi lihtsam, et oman üht kuldkaarti ja kõik ostud teen sellega.

See kulub kuumakseteks rohkem kui eraldi kindlustades pole minu jaoks väga oluline, kuna pigem olen kindlustatud kogu aeg ilma mõtlemata, et vaja teha, endale, kaaslasele ja lapsele. See 6€ kuus kehtib koos reisides meile kõigile. Ning ma ei mõtle ju, et krt, koer, maja ja korter on kindlustatud, aga näe, ei juhtunudki midagi. Sh enamasti kui mingi kindlustusjuhtum juhtub siis see summa ületab igal juhul ühe aasta maksumuse.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisele.

Selle sinu ostukindlustusega on selline lugu, et üldjuhul katab sellised kahjud ilusti kodukindlustus.

Mis tehnikasse puutub, siis tehnikal on reeglina nagunii garantiiperiood. Ja toote oma garantii on tavaliselt pikem kui ostukindlustuse kehtivusaeg.

Ma isiklikult tegin kõik oma ostud krediitkaardiga siis, kui oli veel boonuspuntki süsteem. Punkte kogunes usinasti ja need sai siis nö rahaks teha. Ostukindlustus oli ka sel ajal juba olemas. Aga ma ei mäleta mitte üht ainsat korda, kus ma oleksin ostukindlustust vajanud.

Nii et ma ei näe küll pointi tasulise kuumaksega krediitkaarti pidada.

Reisikindlustuse puhul sõltub tõesti inimese elustiilis. Kui teed aastas vaid paar kolm reisi, kuhu oleks reaalselt reisikindlustust vaja, siis tõenäoliselt on soodsam reisikindlustus eraldi osta.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisele.

Selle sinu ostukindlustusega on selline lugu, et üldjuhul katab sellised kahjud ilusti kodukindlustus.

Mis tehnikasse puutub, siis tehnikal on reeglina nagunii garantiiperiood. Ja toote oma garantii on tavaliselt pikem kui ostukindlustuse kehtivusaeg.

Ma isiklikult tegin kõik oma ostud krediitkaardiga siis, kui oli veel boonuspuntki süsteem. Punkte kogunes usinasti ja need sai siis nö rahaks teha. Ostukindlustus oli ka sel ajal juba olemas. Aga ma ei mäleta mitte üht ainsat korda, kus ma oleksin ostukindlustust vajanud.

Nii et ma ei näe küll pointi tasulise kuumaksega krediitkaarti pidada.

Reisikindlustuse puhul sõltub tõesti inimese elustiilis. Kui teed aastas vaid paar kolm reisi, kuhu oleks reaalselt reisikindlustust vaja, siis tõenäoliselt on soodsam reisikindlustus eraldi osta.

Just sai öeldud, et ostukindlustuse omavastutus on ainult 30€, kodukindlustusel aga 200€. Garantii kehtib vaid kui viga on tootja poolne, mitte see, et laps ajab vee arvuti peale või kukutab kaamera põrandale.

Iga krediitkaart on ju kuutasuline? Tavaline ~2€, gold ~6€ – jah, see lisa 4€ annab mulle suurema turvatunde mille eest ma nõus maksma lähtuvalt mu elustiilist.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnele on pangatöötaja ikka põhjaliku selgitustöö teinud, inimene on nii veendunud, et tal on seda kaarti hirmsasti vaja 🙂

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga krediitkaart on ju kuutasuline? Tavaline ~2€, gold ~6€ – jah, see lisa 4€ annab mulle suurema turvatunde mille eest ma nõus maksma lähtuvalt mu elustiilist.

Ei ole iga krediitkaart kuutasuline. Mul on püsimaksega krediitkaart, millel kuutasu puudub. Ja tegemist ei ole kampaaniaga, vaid kaarditüüp ongi selline – kuu tasuta.

P S Mitu korda sa reaalselt oled seda ostukindlustuse abi kasutanud?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja nagu teemaalgataja ütles, teda ei huvita eriti tervisekindlustus….

Huvitav, mis siis veel võiks oluline olla? ????

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostukindlustus, reisikindlustus – mugav on üht kaarti kasutada ja harjumuspäraselt on selleks just see gold kaart saanud. Ei tundu mõistlikum hakata igaks reisiks kaarti tegema või avama.

Täiesti nõus sinuga. Vaatasin selle teema peale Gold krediitkaardi tingimusi ja mulle tundub, et juba kindlustusele mõeldes tasub see 6-eurone kuumaks ära (vähemalt meie 5-liikmelise pere puhul).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja nagu teemaalgataja ütles, teda ei huvita eriti tervisekindlustus….

Huvitav, mis siis veel võiks oluline olla? ????

Toimetab mingi kalli kauba vedu, kaup kallim kui enda tervis ja elu.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja nagu teemaalgataja ütles, teda ei huvita eriti tervisekindlustus….

Huvitav, mis siis veel võiks oluline olla? ????

Toimetab mingi kalli kauba vedu, kaup kallim kui enda tervis ja elu.

Kui tihti te endale eraldi tervisekindluse teete kui näiteks nädalavahetuseks Riiga või  Helsinki lähete?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tihti te endale eraldi tervisekindluse teete kui näiteks nädalavahetuseks Riiga või  Helsinki lähete?

Alati, aga ma ei käi ka sageli.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tihti te endale eraldi tervisekindluse teete kui näiteks nädalavahetuseks Riiga või  Helsinki lähete?

Alati. Mis küsimus see on?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei lähe kunagi Eestist välja ilma reisikindlustuseta. Ka mite Lätti ega Soome

Euroopas veidi lihtsam, siin kehtib EU ravikindlustuskaart. Aga see ei kata nt. transpordikulusid, kui tahad Eestisse ravile tulla.  Ega uusi lennupileteid, kasutamata jäänud majutusi, rendiautot. Mul endal on vaja läinud just seda Swedbanki kuldkaardikindlustust.

Patsiendi  meditsiinitransporgiga Lätist ja Soomest Eestisse toomine võib maksta 10 000 ja rohkemgi, aga tahaks ju, et ravitaks koduses keeles ja lähedaste juures.

Ostukindlustusel on omavastutus 30.-, istusin prillid katki, hüvitas seesama kaardikindlustus

Reisikindlustus pole kohustuslik. Ega kodukindlustus. Igaüks otsustab ise, aga siin on  soovitused, kuidas end saatuse löökide eest materiaalselt  kaitsta 😀

6.- eurot kuus meelerahu eest maksta pole just suur summa.

Reisikindlustuse koha pealt tasub teada, et osad summad on KAARDI, mitte inimese kohta. Lugege kindlustuslepingu tingimusi

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reisikindlustuse koha pealt tasub teada, et osad summad on KAARDI, mitte inimese kohta. Lugege kindlustuslepingu tingimusi

Just. Kui on kallim reis ja mitu inimest, siis tasuks nt reisitõrkele lisakindlustus teha, sest SWEDI kuldkaart katab vaid ca 2000.- kaardi kohta, mitte reisija kohta. Tervisekindlustuse summa on neil küll päris hea (meie leping on siiani 4.99 eurot kuus, 60 eurot aastas). See summa tasus ära juba esimese reisiga peale lepingu sõlmimist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tihti te endale eraldi tervisekindluse teete kui näiteks nädalavahetuseks Riiga või Helsinki lähete?

Alati. Mis küsimus see on?

täiesti õigustatud küsimus, mite kunagi, ei tule selle pealegi

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole hullu, kui mõni nendest asjadest juhtub a la avarii luumurd vms, siis ta korraldab nutukampaania-korjanduse, kus kõik sõbrad ja Eesti riik veel takkaotsa peavad tema ükskõiksuse kinnimaksma ja abistama, neid juhtumeid on olnud piisavalt.

Reisikindlustuse esmane eesmärk ongi ju meditsiinilise abi tagamine. See valik on vaikimisi alati sees. Lihtsalt summa suurust võid ise valida.  Seega, ei mõista sinu pilkamist. Praegu oled hoopis ise loll, et sellist asja ei tea. Aga ikka mõnuga irvitad kellegi teise üle.

Ehk ei tasuks sellistes teemades väga laia lõuaga kommenteerida ja “nõu anda”, mille kohta endal teadmised puuduvad?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tihti te endale eraldi tervisekindluse teete kui näiteks nädalavahetuseks Riiga või Helsinki lähete?

Alati. Mis küsimus see on?

täiesti õigustatud küsimus, mite kunagi, ei tule selle pealegi

Kipun ka arvama, et see on vähemuses. Eriti kui ka silmas pidada neid isegi, kes soomes tööl käivad – heal juhul võetakse oma ravikindlustuskaart kaasa.

Ise üle piiri “kiirelt” käies on ka ravikindlustuskaart ja siis gold kaart, nende kahe kombo hetkel piisav. Vahepeal saab Lätis ka nii “möödaminnes” käidud, nt Ape laadale, Valmiera DEPOs vmt, sellised paari tunnised-päevased käigud, mõni kord ka lihtsalt piirile lähedal olles käigu pealt otsustades, aga ega õnnetus ju ei küsi, kas oled seal 20 minutit või 20 päeva kui juhtub teisel pool piiri.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks selles iizis uuringut peab tegema, nad ju kõik euro siia-sinna poole suht sama hinnaga?

TA olen.

Tegin huvi pärast seal iizi lehel asja läbi. Minu vanus 52 aastat. Reisi pikkus 1,5 päeva. Med abi panin miinimumi, ehk 35  000 eurot, pagasi kadumine 0 eurot ja reisitõrge 300 eurot. Ja vahe on hämmastavalt suur.

Kõige odavam oli 8.83 eurot. Kõige kallim 19.24 eurot. Kallima eelis oli vaid see, et reisitõrke summa oli teistest suurem ja see hakkab kehtima kohe, tasumise hetkest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kipun ka arvama, et see on vähemuses. Eriti kui ka silmas pidada neid isegi, kes soomes tööl käivad – heal juhul võetakse oma ravikindlustuskaart kaasa.

Ise üle piiri “kiirelt” käies on ka ravikindlustuskaart ja siis gold kaart, nende kahe kombo hetkel piisav.

Soomes tööl käijatel on ehk tööandja poolt ravikindlustus kaetud? Vastasel juhul ei kujuta küll ette, kui loll peab olema, et suurema osa elust seal ilma kindlustuskatteta elada.
Muus osas sinu näide ju ei päde, kui Gold kaart olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soomes tööl käijatel on ehk tööandja poolt ravikindlustus kaetud? Vastasel juhul ei kujuta küll ette, kui loll peab olema, et suurema osa elust seal ilma kindlustuskatteta elada.

Aga Eesti kindlustust ju pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soomes tööl käijatel on ehk tööandja poolt ravikindlustus kaetud? Vastasel juhul ei kujuta küll ette, kui loll peab olema, et suurema osa elust seal ilma kindlustuskatteta elada.

Aga Eesti kindlustust ju pole.

Ja siis? Ilmselgelt kahes riigis elaja peab ise kindlaks tegema, et mõlemal maal vajadusel arstiabi saaks.
See ei puutu enam käesolevasse teemasse, mis räägib tavalisest reisikindlustusest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reisikindlustuse esmane eesmärk ongi ju meditsiinilise abi tagamine. See valik on vaikimisi alati sees. Lihtsalt summa suurust võid ise valida.  Seega, ei mõista sinu pilkamist. Praegu oled hoopis ise loll, et sellist asja ei tea. Aga ikka mõnuga irvitad kellegi teise üle.

Õnneks ikka mõnes firmas saab ka tervisekindlustuseta valida. Alati pole seda tõesti vaja, kuna kas on juba krediitkaardiga olemas või on tööandja korduvkindluse teinud vms, aga on vaja nt vaid mõnd suuremat lisakindlustust osta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 93 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Reisikindlustus