Esileht Väikelaps reisil autorent ja turvavarustus

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: reisil autorent ja turvavarustus

Postitas:

Kas olnud kellelgi kokkupuudet, et autorendil pole sobivat turvavarustust?

Peagi Bulgaariasse reis, lapsed umb 18 kg ja 13 kg (4a ja 2a). Kui kevadel rendiautosid vaatasime, olid kõikjal toolid al 18kg… reisikorraldaja soovitas üldse rentida alles kohapeal ja mitte broneerida.

Minul aga mure, tooli ju siit kaasa vea. Kui väiksemas autos kannataks suurem laps ehk ka pepualusega, siis väiksemal on igas suuruses autos rihmad valesti, kui pole tooli… Kuidas teistel olukord olnud? Või on alati ikka rendis ka toole saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.07 16:15; 09.07 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen alati lennukiga kaasa võtnud turvatooli. Turvatool ja vanker lennufirmadel tasuta. Auto oleme rentinud internetist alates lennujaamast kogu reisil oleku ajaks ja sellisel juhul on turvatooli rentimine rohkem maksnud kui koha peal uus tool osta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuulen esimest korda, et tool tasuta. Mismoodi seda tooli seal pagasis loobitakse? See ju kohvrisse ei mahu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.07 16:15; 09.07 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasub lugeda oma lennufirma tingimusi aga nii palju kui ma olen kokku puutunud on pigem mõeldud ikka turvahälli, mille paned lennukis istmele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me oleme küll rendiautoga kaasa saanud sobivas suuruses turvatooli. Otsi erinevatest kohtadest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 08:10; 17.07 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ostad endale pagasiga lennupileti, siis näiteks Finnair ja SAS lubavad sama grupi INF piletiga (alla 2-aastane) kaasa võtta 1 pagasiühiku + käru ja/või turvatooli. Tool läheb pakituna erimõõdulisse pagasisse (puust ette ja punaseks: sinu enda kohver, + veel kaks ühikut pagasit, millest üks siis kohver või mõlemad erimõõdulised, aga päris nii ei saa, et see INF erimõõduline on golfi- või suusakott, ikka käru või turvatool peab olema). Kas või kuidas loobitake – garantiid ei ole, kui ikka nähtavalt vigastatud, korvab kahju reisikindlustus nagu muu pagasigi puhul. 2-12-aastase piletiga on 1 pagasiühik minu teada, kui lisaks ka tool, siis maksad nagu muu suvalise lisapagasi eest. Kõige mõistlikum on reisikorraldajalt/vedaljalt täpsemalt küsida.

Turvahälli saad mu teada lennukisse võtta ainult siis, kui lapsele ostetud isiklik koht. Alla 2-aastane reisib muidu täiskasvanu süles ja siis pole küll hälli lennukis kuhugi panna. Vanem kui 2-aastane (kellele müüakse piletiga eraldi koht) enam hälli ei mahu ja ega sellisele lapsele sobiv turvatool ka naljalt lennuki istmele mahu.

Kui võtta rendiauto, siis tasub ikka lastega reisides auto koos sobiva turvavarustusega ette broneerida. Igal firmal ei ole neid toole kohe lennujaamas kuskilt võtta, peavad minema kuskilt kesklaost tooma sulle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Turvahälli saad mu teada lennukisse võtta ainult siis, kui lapsele ostetud isiklik koht. Alla 2-aastane reisib muidu täiskasvanu süles ja siis pole küll hälli lennukis kuhugi panna. Vanem kui 2-aastane (kellele müüakse piletiga eraldi koht) enam hälli ei mahu ja ega sellisele lapsele sobiv turvatool ka naljalt lennuki istmele mahu.

Ma viimastel aastatel ei ole väikelastega lennanud, aga varem sai küll 2+ lapsele turvatooli lennukisse kaasa võtta. Mõndadel toolidel on märgitud, et sobivad kasutamiseks lennukis ja need on küll kenasti lennukiistmele mahtunud. Kõige targem on muidugi küsida lennufirmalt üle.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps nüüd juba 7, seega hetkeseisu päris kindlalt ei tea. Aga isegi odavlennufirmadel nagu Ryanair ja Easyjet oli vähemalt veel paar aastat tagasi laste turvavarustus tasuta ja seda vanusest sõltumata. Pakkisidki oma hälli/tooli kilesse või vastavasse kotti, registreerisid check-in´is ära ja viisid erimõõdulise pagasi lauda. Kättesaamine oli enamasti pagasilindilt koos kohvritega.
Korra Kreekas oleme tooli koos autoga rentinud. Tool oli üsna määrdunud ja laps mahtus sinna üsna napilt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need rendiautode toolid on reeglina parajad juustud. Millega ta sõidab siin, turvahälli enam ju ei mahu, ongi 2.grupi turvatool. Mina võtaksin kaasa, neljasele võtaksin sealt tooli kohe rendiautosse (pead erinevaid pakkumisi vaata,a mõnikord on tõesti rentimine = uue odava tooli hind).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bulgaarias ei ole käinud, aga autot rentinud oleme lastega palju. Oma turvatoole pole kordagi kaasa vedanud, need on päris suured ja rasked ju. Kui lapsel on lennukis oma koht, siis sinna võib ta turvatooliga kinnitada küll, aga äraantavat pagasit loobitakse nii hullusti, et turvavarustust ma sinna ei julgeks panna.

Autorendis on turvatoolide valik alati suur olnud, antakse valida, millist tahad, on SSS ja NSS, aga eks nad sellised odavamapoolsed ja äratrööbatud kipuvad olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitmetel reisidel käinud ja alati on Sixtil varustus olemas olnud, kui oleme eelnevalt seda broneerinud. Ja ei ole al. 18kg, on ka väiksemad alati valikus olnud

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 15:11; 17.07 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd oleme targemad ja võtame turvatooli kaasa. On kogemust, et kohapeal ei ole õiget saada (nt aastasele lapsele pakutakse 15kg+ autotooli). Lisaks on need enamasti ülivanad või kehvas seisus või lihtsalt räpased, nägin nt, kuidas neid hoitakse hunnikus päikese käes jne. Ja kui ikkagi sobivat leiad, siis selle rent maksab päevas umbes sama palju, nagu auto ise.
Oleme korra reisil olles lähimasse poodi jalutanud ja kõige odavamat tooli sealt ostnud. Maksis kokkuvõttes vähem kui rent 10-ks päevaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd oleme targemad ja võtame turvatooli kaasa. On kogemust, et kohapeal ei ole õiget saada (nt aastasele lapsele pakutakse 15kg+ autotooli). Lisaks on need enamasti ülivanad või kehvas seisus või lihtsalt räpased, nägin nt, kuidas neid hoitakse hunnikus päikese käes jne. Ja kui ikkagi sobivat leiad, siis selle rent maksab päevas umbes sama palju, nagu auto ise.

Oleme korra reisil olles lähimasse poodi jalutanud ja kõige odavamat tooli sealt ostnud. Maksis kokkuvõttes vähem kui rent 10-ks päevaks.

mis rendifirma te võtate ja mis riiki, et sellist saasta pakutakse ? Pole kunagi nii olnud.

Tundub uskumatu

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 15:11; 17.07 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas see sõltub riigist või rendifirmast, aga kui on tasuline lasteiste, siis kipub see tõesti olema väga kallis (10-15 eurot päevas). Aga näiteks Kanaaridel oli kuni kahele lapsele iste tasuta, õige suurus anti ka. Hea küll, mingi tipptase sellel toolil polnud, aga enam-vähem puhas oli küll ja ajas asja ära ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 08:10; 17.07 15:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps reisil autorent ja turvavarustus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.