Esileht Ajaviite- ja muud jutud Reisimine tuleks keelata hetkel

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )

Teema: Reisimine tuleks keelata hetkel

Postitas:
Kägu

See on vastandlik soov nendele tüüpidele, kes Toompeal ja Vabaduse platsil piketeerivad politseiriigi vastu. See soov on just nimelt politseiriigi soov ehk karmi käe poliitika soov. Ma ise kaldun ka pigem teemaalgataja leeri, ehk otseste karmide piirangute poole. Kindlasti ei tunne ma mingit ühisosa meeleavaldajatest ullikestega. Aga – need ullikesed on ka meie riigi kodanikud. Valitsus peab laveerima kahe äärmuse vahel. Teemaalgataja soovile vastu tulek tähendaks ju, et meeleavaldajad Vabaduse platsil lähevad täiesti pöördesse. Nii et otsuste tegija peavad alati kuigivõrd valima mingisuguse kesktee, või kolmandiktee. Nad ei saa olla täiesti ühegi äärmuse meele järele.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loodetavasti on õigus reisikeeld panna sellises olukorras nagu meil praegu on. Ma olen nii tüdinud neist imbetsillidest(ei oska muud nimetust anda hetkel), kes on põhiseaduse pähe õppinud, et oma lolli käitumist õigustada

See, kes on loll, ei ole hetkel küll nii üheselt kindel kui sa arvad. Ma ei õigustanud lolli käitumist vaid juhtisin tähelepanu Põhiseadusele. Kui leiad Põhiseadusest enda arvamust kinnitava paragrahvi, võiksid seda siin ka teistega jagada.

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Praegu on Egiptuses 1000 perekonda, öeldi just “Suud puhtaks” saates.</p>

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reisimisest praegusel ajal https://www.postimees.ee/7229622/egiptuses-suri-2-aastane-eesti-laps

See kehtib igal ajal reisimise kohta. Üsna karm karistus selle eest, et anatoomia tunnis ei ole õpitud. Midagi võiks põhikoolist siiski külge ka jääda.

+4
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina vist ei kirjutaks. Tundub, et pigem oleks aeg hakata keskenduma sellele, kuidas reisimist turvalisemaks muuta. See pidi ju uus normaalsus olema, milles elame. Reisimine on normaalse elu osa.

+13
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kirjutaks sellele alla, et kõik need, kes pole läbi põdenud, reisida, poodi ja kooli ei saa.

Läbipõdemine annab reaalse immuunsuse vastupidiselt vaktsineerimisele või kodus istumisele.

Eestis on 100 000 pos testi omanikku ja seireuuringu kohaselt 200 000 läbipõdenut. See tähendab seda, et pooled positiivsed ei käinud isegi mitte testi tegemas vaid jõid kodus teed ja sõid vitamiine kui tervis vähegi kahtlane oli.

Need 200 000 läbipõdenut tulekski nüüd vabaks lasta. Ülejäänud las süstivad ja testivad edasi (hea oleks kui omaenda raha eest).

+4
-39
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma kirjutaks sellele alla, et kõik need, kes pole läbi põdenud, reisida, poodi ja kooli ei saa.

Läbipõdemine annab reaalse immuunsuse vastupidiselt vaktsineerimisele või kodus istumisele.

Eestis on 100 000 pos testi omanikku ja seireuuringu kohaselt 200 000 läbipõdenut. See tähendab seda, et pooled positiivsed ei käinud isegi mitte testi tegemas vaid jõid kodus teed ja sõid vitamiine kui tervis vähegi kahtlane oli.

Need 200 000 läbipõdenut tulekski nüüd vabaks lasta. Ülejäänud las süstivad ja testivad edasi (hea oleks kui omaenda raha eest).

Ma saan aru, et paniköörid panevad miinuseid, aga reaalselt, mis teil selle vastu saab olla kui ma oma antikehade kõrge tiitriga saan testi tulemust näidates baaris käima hakata või reisil käia?

Millega ma teid ohustan? Miks mina maski kanda pean? Sest sina kardad mind? Mul on reaalselt olemas värske sertifikaat, et oman piisavalt antikehi, mis viitab läbipõdemisele või vaktsineerimisele. Reisilt tulles ei pea ma karantiini jääma. Aga ikkagi hea oleks kui minusugused ei saaks reisida onju?  Tuleb ikka läbipõdenuid täiega edasi ahistada. Eestlane on ikka hull kiusupunn.

+6
-25
Please wait...
Postitas:
Kägu

Isiklikke veendumusi ei tasuks siiski tõe pähe esitada.

+24
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Valikuline reisikeeld oleks kõige suurem lollus, see ei päästaks mitte midagi. Ka eelpool viidatud artiklis on kirjas, et suurem osa ohtlikest tüvedest tuuakse hoopis naaberriikidest. Kui keelata ära, siis igasugune üle piiri liikumine (n.ö. ohtlikes riikides saab ringiga ju ikka käia), mis oleks absurd. Pigem ikka kehtestada karmim isolatsiooninõue ja kontroll selle üle koos reaalse karistusega.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reisimisest praegusel ajal https://www.postimees.ee/7229622/egiptuses-suri-2-aastane-eesti-laps

Kui tegu oli rotaviirusega, siis selle oleks saanud vanemad ära hoida. Sellistes riikides reisides peaksid vanemad aru saama, et laste ohutuse nimel , peaks lapsed olema vaktsineeritud. Tänu vaktsineerimisvastastele on Taist ka leetrid mitu korda Eestisse jõudnud.

Ja reisikeelu koha pealt, siis nii mõnigi riik on seda teinud ning tundub, et sealsete elanike elu ei jää seisma kui mingisse Egiptusse ei saa

+17
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seoses suure reisimishuviga oleme endal ja lastele teinud kõik võimalikud vaktsiinid , sest reisil haigestumise risk on suur – lennujaamad, basseinid, väljas söömised jne.

Aga kurb lugu selles peres, ise käisin sama vana lapsega 10 aastat tagasi Egiptuses.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isiklikke veendumusi ei tasuks siiski tõe pähe esitada.

Ise ka vaatasid seda videot?

Tsiteerin seda eesti noort teadlast:

“Meil ikkagi mingid inimesed nakatuvad, see on paratamatus. Need vaktsiinid ei ole 100% tõhusad, nagu ka kõik teised vaktsiinid siin maailmas”.

https://youtu.be/NbnY48TXB9w?t=3808

Kas vaktsineeritud inimesed kannavad viirust edasi?

“See on keeruline küsimus ja sellele ei ole lihtsat vastust. Lihtne vastus on, jah, nad kannavad edasi”.

Ja ülejäänud jutt läheb edasi stiilis “arvatakse”, “tõenäoliselt”, “me kujutame ette”, “need numbrid on spekulatiivsed”, “katsun mõttemänguga väljendada mis kasu neist vaktsiinidest on”, “tõenäoliselt”, “tõenäoliselt”, “tõenäoliselt”…..

https://youtu.be/NbnY48TXB9w?t=3878

“Kindlasti, kindlasti, vaktsineeritud inimesed on võimelised nakatama ka ümberkaudseid inimesi……””Siin ei ole võimalik reaalseid numbreid panna….””

https://youtu.be/NbnY48TXB9w?t=4127

Ja edasi jätkub teadlase soovmõtlemine karjaimmuunsusest, mis tegelikkuses ei saa toimida kuna vaktsineeritud inimesed on võimelised nakatama ümberkaudseid inimesi.

Siis on pikk jutt vaktsineerimisega saavutatavast kõrgemast antikehade tasemest, rääkimata sõnakesti rakulisest immuunsusest, mis on püsiv ja mis tekib ainult läbipõdemisega.

Samuti ei sõnagi sellest, et SARS-CoV-2 on beetakoroonaviirus. Sellega lähedaste beetakoroonaviiruste, nagu SARSi ja MERSi tekitajate vastane immuunsus on haiguse läbipõdemisel olnud kestev. Nii on näiteks leitud, et SARSi spetsiifilised T-rakud võivad veres püsida vähemalt 17 aastat. Mida ei saa öelda ühegi vaktsiini kohta… https://meditsiiniteadused.ut.ee/et/covid19# (12.02.2021)

Ja ei sõnagi sellest, et tulemused näitavad, et SARS-CoV-2 nakkus tekitas primaatidel kaitsva immuunsuse SARS-CoV-2-ga uuesti kokkupuute suhtes, vahendas Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste veebileht „Tõenduspõhine info COVID-19 kohta“ artiklit, mis on ilmunud ajakirjas Science.

0
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka läbipõdemine ei anna täielikku immuunsust – ühe tüve läbipõdemine ei pruugi kaitsta teise tüve eest (LAVi tüve eest äärmiselt tõenäoliselt ei kaitsegi), lisaks on tunduvalt suurem tüsistusteoht.

Põdesime mehega mõlemad aasta alguses koroona läbi ja kuigi haigus ise oli küll ebameeldiv, aga mitte kohutav (ei vajanud haiglaravi vms), siis mehel olid peavaluhood pea igal õhtul veel üle kuu aja. Mina siiani väsin trepist käies, kuigi olin enne haigestumist sportlik inimene ja olen jõudumööda ka praegu – aeglaselt tuleb see taastumine. Nii et kui valida antaks, eelistaksin kindlasti vaktsiini läbipõdemisele.

Egiptsusega on see teema, et esiteks on neil niigi kehv meditsiinisüsteem ja hetkel on see kindlasti veel ERITI kehvas seisus, sest ressursid lähevad koroona peale ära. Nii et praegu vaktsineerimata sinna minek on täielik vene rulett.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ise hetkel ei reisiks, kuna see on tehtud nii ebamugavaks seoses pandeemiaga. Lisaks see maskiga ringi leekimine ka vabas õhus- pigem olen siis juba kodus. Kedagi halvustama ka ei tõtta reisimise pärast. On ju palju neid, kes on põdenud ja vaktsineeritud. Ka turismisektor tahab ellu jääda. Peame selle viirusega elama harjuma. Nii lihtsalt on.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ise hetkel ei reisiks, kuna see on tehtud nii ebamugavaks seoses pandeemiaga. Lisaks see maskiga ringi leekimine ka vabas õhus- pigem olen siis juba kodus. Kedagi halvustama ka ei tõtta reisimise pärast. On ju palju neid, kes on põdenud ja vaktsineeritud. Ka turismisektor tahab ellu jääda. Peame selle viirusega elama harjuma. Nii lihtsalt on.

Elamise õppimine koos viirusega pädeks kui ei tekiks uusi tüvesid. Uued tüved nullivad Eesti senised pingutused vaktsineerimise ja muuga.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elamise õppimine koos viirusega pädeks kui ei tekiks uusi tüvesid. Uued tüved nullivad Eesti senised pingutused vaktsineerimise ja muuga.

Kahjuks peamegi elama muteerunud viirusega. Ka gripiviirus muteerus igal aastal…. Eks ka pidevalt tehakse tööd uute ja paremini kaitset pakkuvate vaktsiinide väljatöötamisega.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et paniköörid panevad miinuseid, aga reaalselt, mis teil selle vastu saab olla kui ma oma antikehade kõrge tiitriga saan testi tulemust näidates baaris käima hakata või reisil käia?

Millega ma teid ohustan? Miks mina maski kanda pean? Sest sina kardad mind? Mul on reaalselt olemas värske sertifikaat, et oman piisavalt antikehi, mis viitab läbipõdemisele või vaktsineerimisele. Reisilt tulles ei pea ma karantiini jääma. Aga ikkagi hea oleks kui minusugused ei saaks reisida onju? Tuleb ikka läbipõdenuid täiega edasi ahistada. Eestlane on ikka hull kiusupunn.

Läbipõdemise järgne immuunsus on ca 6 kuud. Inimene võib uuesti nakatuda. Põdemine EI ANNA 100% garantiid, et nüüd lehvin ringi nagu puutumatu. Rääkides diskrimineerimisest, siis Eestis ei diskrimineeri keegi neid, kes haiguse läbipõdenud. Ära paanitse sedasi.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Läbipõdemise järgne immuunsus on ca 6 kuud. Inimene võib uuesti nakatuda. Põdemine EI ANNA 100% garantiid, et nüüd lehvin ringi nagu puutumatu. Rääkides diskrimineerimisest, siis Eestis ei diskrimineeri keegi neid, kes haiguse läbipõdenud. Ära paanitse sedasi.

Läbipõdemise järgselt antikehad on tuvastatavad vähemalt 6 kuud. Antikehade kadumine aga ei tähenda, et immuunsus kaoks. T-rakud (mida vaktsineerimisel ei teki) on rakuline ehk tõeline immuunsus.

https://www.kliinik.ee/uudised/aid-41398/avastus-osal-inimestel-on-olnud-immuunsus-covid-19-vastu-juba-aastaid-enne-pandeemiat

https://forte.delfi.ee/artikkel/90759215/varsked-uuringud-kuidas-on-see-voimalik-paljude-inimeste-immuunsusteem-tunneb-koroonaviiruse-ara

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka läbipõdemine ei anna täielikku immuunsust – ühe tüve läbipõdemine ei pruugi kaitsta teise tüve eest (LAVi tüve eest äärmiselt tõenäoliselt ei kaitsegi), lisaks on tunduvalt suurem tüsistusteoht.

Jällegi rumal jutt. Ma ikka imestan, miks inimesed eeldavad, arvavad, oletavad selle asemel, et lugeda teadusuuringuid.

30.märtsil 2021 avaldati uuring: läbipõdemisel tekkinud T-rakud suudavad kaitsta inimest nii UK, Lõuna-Aafrika kui Brasiilia tüve vastu.

https://www.nih.gov/news-events/news-releases/t-cells-recognize-recent-sars-cov-2-variants

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris rumal inimene oled. Vaktsineerimine annab KORDI parema immuunsuse kui läbipõdemine.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris rumal inimene oled. Vaktsineerimine annab KORDI parema immuunsuse kui läbipõdemine.

Tõesta 🙂

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et siis järgmiseks 10 aastaks Eesti lukku? See ei ole ju reaalne! Ega see viirus siit maamunalt enam ei kao ja ilmseks ka viimaseks ei jää. Paljudel ju teised kodud, tööd ja pered väljaspool Eestit. Lihtsalt reisilt tulles tuleb vastutustundlikult käituda. Toit koju tellida, testida ja karantiinis püsida. Samamoodi võiks ju muidu maakondadevahelise liikumise keelata (maakondade vahel liigub viirust üle Eesti oluliselt rohkem, kui testitud reisijatelt).

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesta 🙂

Tegelikult annavad mõlemad hetke andmete põhjal immuunsuse 6-9 kuuks. Niiet pole midagi, et põen läbi ja olen igaveseks kaitstud ja võin teha, mis tahan.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kirjutaks kahel käel alla, aga sellega ollakse väga hiljaks jäänud. Ma ütlen ausalt, et koroonasurmad on meie valitsuse hingel. Mina Kaja Kallase asemel ei julgeks kuskil oma nägu näidata. See suur haigestumine tekkis ainult selle pärast, et eriolukorda ei kuulutatud välja ja piire kinni ei pandud. Ega siis Eestis endas inglise ja LAVi tüvi ei tekkinud. Kõik toodi meile sisse. Eestis sees pandi kõik kinni ja samal ajal inimesed reisisid ja peesitasid oma tagumikke päikese käes. Umbes sama, et keerame vaadil kraani kinni, aga see, et põhjas auk on, ei huvita kedagi. Täiesti vastutustundetu käitumine. Ja rõhumine sellele, et inimesed on mõistlikud ja peavad karantiinist kinni. No kui naiivne ja rumal saab üks valitsus ometigi olla. 40% vilistas igasuguste karantiinis istumiste peale. Ikka peaks ju nagu teadma, et lambakarja ohjeldatakse ikka koerte ja taradega. Nemad ise ei mõtle.
Ja seal samas piir pandi Soomega kinni. Enamus pereisasid jäid Eestisse. Siis selgus, et siin ka tööd ei ole. Väiksemad ehitusfirmad teevad pakkumisi, aga ikka keegi napsab töö eest ära, sest teeb seda tööd olematu raha eest. Aga rikkamatel peab olema õigus reisida mööda maailma. See on lausa inimõigus. Savi sellest koroonast.

+4
-13
Please wait...
Postitas:
Kägu

Liikuma peaksid vaid need kel vaja perekondlikel v töistel põhjustel

Kui vaid see viirus ka teaks, et just see reisija on perekondlikel põhjustel ringi liikumas…

Minu meelest tuleks nulltolerants reisimise suhtes määrata, sest need Soome kalevipojad saaliksid siis ikka igsnädalaselt edasi-tagasi oma kallade juurde, kes siin beebsudega üksi hakkama ei saa.
Kaubavahetust saab ju korraldada, et ühes kogas pannakse kaup peale, teises kohas võetakse maha, aga inimesed omavahel kokku ei puutu.
Kaptenid-piloodid-meeskonnaliikmed elavad koha peal v sihtriigis hotellis.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kindlasti ei kirjutaks alla.

Olen vaktsineeritud ja palju reisiplaane ees.

Oleme abikaasaka samuti kahe doosiga vaktsineeritud (mina Pfizeriga, tema Zenecaga), aga terve mõistus jäi mõlemal alles.

+4
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kusagil on see algatus?

Minu teada mitte, aga sa võid ju rahvaalgatuse ise korraldada!

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ainus inimene minu tutvusringkonnast, kes on viimasel ajal Egiptuses käinud, on … lasteaiakasvataja.

Lasteaias on õpetajad, mitte kasvatajad, ega me nõukaajal ei ela.

Samas õpivad nad kasvatus-, mitte õpetusteadust.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

See kehtib igal ajal reisimise kohta. Üsna karm karistus selle eest, et anatoomia tunnis ei ole õpitud. Midagi võiks põhikoolist siiski külge ka jääda.

Praegusel ajal on reisimisel lisarisk, et sihtkohas ei pruugi lihtsalt võimalik olla arstiabi saada. Sul võib olla viimase peal reisikindlustus, aga see on kasutu kui kohapealne meditsiinisüsteem on koroonaga hädas.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liikuma peaksid vaid need kel vaja perekondlikel v töistel põhjustel

Kui vaid see viirus ka teaks, et just see reisija on perekondlikel põhjustel ringi liikumas…

Minu meelest tuleks nulltolerants reisimise suhtes määrata, sest need Soome kalevipojad saaliksid siis ikka igsnädalaselt edasi-tagasi oma kallade juurde, kes siin beebsudega üksi hakkama ei saa.

Kaubavahetust saab ju korraldada, et ühes kogas pannakse kaup peale, teises kohas võetakse maha, aga inimesed omavahel kokku ei puutu.

Kaptenid-piloodid-meeskonnaliikmed elavad koha peal v sihtriigis hotellis.

Keelata lastel nende vanematega kohtuda ja inimestel tööl käia on ikka uus tase! Ma küll ei tea, mis need Kalevipojad ja nende lapsed sulle halba on teinud aga on veel terve hulk ametikohti, mis eeldavad välismaal viibimist. Sinu arvates peaks siis inimene valima vaesuse või pere? Nagu Eestis veel vähe vaesust ja depressiooni oleks.

+10
-5
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Reisimine tuleks keelata hetkel