Esileht Ajaviite- ja muud jutud Reisimine tuleks keelata hetkel

Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )

Teema: Reisimine tuleks keelata hetkel

Postitas:
Kägu

Kirjutaks kahel käel alla, aga sellega ollakse väga hiljaks jäänud. Ma ütlen ausalt, et koroonasurmad on meie valitsuse hingel. Mina Kaja Kallase asemel ei julgeks kuskil oma nägu näidata. See suur haigestumine tekkis ainult selle pärast, et eriolukorda ei kuulutatud välja ja piire kinni ei pandud. Ega siis Eestis endas inglise ja LAVi tüvi ei tekkinud. Kõik toodi meile sisse. Eestis sees pandi kõik kinni ja samal ajal inimesed reisisid ja peesitasid oma tagumikke päikese käes. Umbes sama, et keerame vaadil kraani kinni, aga see, et põhjas auk on, ei huvita kedagi. Täiesti vastutustundetu käitumine. Ja rõhumine sellele, et inimesed on mõistlikud ja peavad karantiinist kinni. No kui naiivne ja rumal saab üks valitsus ometigi olla. 40% vilistas igasuguste karantiinis istumiste peale. Ikka peaks ju nagu teadma, et lambakarja ohjeldatakse ikka koerte ja taradega. Nemad ise ei mõtle.

Ja seal samas piir pandi Soomega kinni. Enamus pereisasid jäid Eestisse. Siis selgus, et siin ka tööd ei ole. Väiksemad ehitusfirmad teevad pakkumisi, aga ikka keegi napsab töö eest ära, sest teeb seda tööd olematu raha eest. Aga rikkamatel peab olema õigus reisida mööda maailma. See on lausa inimõigus. Savi sellest koroonast.

Ja mis nüüd minu postituses oli ebasobivat? See, et ma ausalt välja ütlesin, mis ma asjast arvan? See, et ma mainisin Kaja Kallast? Ma ju pole teda solvanud. Ja mina ei arva, et Soome ehitajad peaksid edasi-tagasi sõeluma. Ma ei saa lihtsalt aru, miks ühed tohivad ja teised ei tohi. Ja need ühed ei tohi sellepärast, et need teised reisisellid on meile oluliselt ohtlikumad viirusetüved sisse toonud. Ja neid tuuakse veel edasi sisse.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma otseselt ei näe probleemi reisimises, kui järgitakse kõiki reegleid: kantakse maski, pestakse korralikult käsi ja 10-päevane isolatsioon reisilt saabudes. Vahet pole, et oled vaktsineeritud või läbipõdenud.

Ise käisin eelmine aasta veebruar Singapuris, kus juhtumeid oli vähe, aga siiski oli. Lennujaamades oli mask ees, käsi pesin pidevalt, ka Singapuris olles (kuigi juhtumite arv oli seal alla 100). Tagasi Eestisse jõudes läksin otse lennujaamast koju ja olin isolatsioonis 14 päeva. Tegelt välja ei jõudnudki, sest siis pandi kõik kinni.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liikuma peaksid vaid need kel vaja perekondlikel v töistel põhjustel

Kui vaid see viirus ka teaks, et just see reisija on perekondlikel põhjustel ringi liikumas…

Minu meelest tuleks nulltolerants reisimise suhtes määrata, sest need Soome kalevipojad saaliksid siis ikka igsnädalaselt edasi-tagasi oma kallade juurde, kes siin beebsudega üksi hakkama ei saa.

Kaubavahetust saab ju korraldada, et ühes kogas pannakse kaup peale, teises kohas võetakse maha, aga inimesed omavahel kokku ei puutu.

Kaptenid-piloodid-meeskonnaliikmed elavad koha peal v sihtriigis hotellis.

Keelata lastel nende vanematega kohtuda ja inimestel tööl käia on ikka uus tase! Ma küll ei tea, mis need Kalevipojad ja nende lapsed sulle halba on teinud aga on veel terve hulk ametikohti, mis eeldavad välismaal viibimist. Sinu arvates peaks siis inimene valima vaesuse või pere? Nagu Eestis veel vähe vaesust ja depressiooni oleks.

Mis vaesusest sa räägid? Eestis on samamoodi võimalik tööga teenida, aga ära lähevad ikka need, kes siin hakkama ei saa.

Jah, eriolukord ei peagi mugav olema, samas ei kesta see ka igavesti. Kui tahame veel kunagi tavapärast elu-olu tagasi saada, tuleb selle nimel kõigil pingutada. Kalevipojad saavad ka siin ajutiselt tööd teha (aga teada on, et see ühele osale neist ei kõlba).
“Terve hulk ametikohti” on tööandja teha. Mõistlik tööandja loobus koroona ajal töölähetuste tegemisest.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ainus inimene minu tutvusringkonnast, kes on viimasel ajal Egiptuses käinud, on … lasteaiakasvataja.

Lasteaias on õpetajad, mitte kasvatajad, ega me nõukaajal ei ela.

Samas õpivad nad kasvatus-, mitte õpetusteadust.

Õpetajad õpivad ka kasvatusteaduste instituudis. Kas sa tahad nende kohta ka kasvataja öelda? Koolikasvataja 🤓?

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis selgus, et siin ka tööd ei ole. Väiksemad ehitusfirmad teevad pakkumisi, aga ikka keegi napsab töö eest ära, sest teeb seda tööd olematu raha eest.

Minu abikaasa ettevõttes oli ja on ajutiselt mitmed Soomest-Norrast kojujäänud inimest tööl. Üks osa neist on väga tublid, teine osa vingatsid, kes on väga viletsa töösse suhtumisega, kuid targutavad tasu üle esimese asjana. Selge see, et siis istu kodus ja oota oma valget laeva. Tublil töötajal on alati tööd ning sisse tulek hea. Ei maksa arvata, et kaks suve isaga kuuri värvinud tüüp on professionaalne ehitaja netopalgaga 5000€, nagu nad ise ette kujutavad.
Lisaks on nende seas 50% kohtutäituritega hädalisi, osadel pole ei juhtimisõigust ega sõiduvahendit. Alkoholiprobleemidest ei räägigi.
Selliseid ei taha tõesti ükski tööandja, kuigi tüübid ise on endast super arvamusel.

Kordan – heal ja oskuslikul töötajal on see kuulus “saba ukse taga”.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liikuma peaksid vaid need kel vaja perekondlikel v töistel põhjustel

Kui vaid see viirus ka teaks, et just see reisija on perekondlikel põhjustel ringi liikumas…

Minu meelest tuleks nulltolerants reisimise suhtes määrata, sest need Soome kalevipojad saaliksid siis ikka igsnädalaselt edasi-tagasi oma kallade juurde, kes siin beebsudega üksi hakkama ei saa.

Kaubavahetust saab ju korraldada, et ühes kogas pannakse kaup peale, teises kohas võetakse maha, aga inimesed omavahel kokku ei puutu.

Kaptenid-piloodid-meeskonnaliikmed elavad koha peal v sihtriigis hotellis.

Keelata lastel nende vanematega kohtuda ja inimestel tööl käia on ikka uus tase! Ma küll ei tea, mis need Kalevipojad ja nende lapsed sulle halba on teinud aga on veel terve hulk ametikohti, mis eeldavad välismaal viibimist. Sinu arvates peaks siis inimene valima vaesuse või pere? Nagu Eestis veel vähe vaesust ja depressiooni oleks.

Mis vaesusest sa räägid? Erstis on samamoodi võimalik tööga teenida, aga ära lähevad ukka need, kes siin hakkama ei saa.

Jah, eriolukord ei peagi mugav olema, samas ei kesta see ka igavesti. Kui tahame veel kunagi tavapärast elu-olu tagasi saada, tuleb selle nimel kõigil pingutada. Kalevipojad saavad ka siin ajutiselt tööd teha (aga teada on, et see ühele osale neist ei kõlba).

“Terve hulk ametikohti” on tööandja teha. Mõistlik tööandja loobus koroona ajal töölähetuste tegemise.

Sul on ilmselgelt lihtsalt kitsas silmaring, kui sa nii arvad. Väljaspool Eestis teeb suurepärast karjääri nii teadlaseid, diplomaate, arste, it- inimesi jne. Igast elu valdkonnast. Lisaks ei pea kõik inimesed olema haritlased, tippspetsialistid jms. Et ühiskond toimiks on meil vaja ka ehitajaid, koristajaid, müüjaid jne. Madalam ametikoht ei tee neid inimesi või nende peret vähemväärtuslikuks.  Nii mõnigi neist on enda südames ja tegudes parem inimene, kui kõrgelt haritud spetsialist. Ja ka nemad vajavad elamiseks raha. Hetkel on Eestis mitukümmend tuhat inimest enda töö juba kaotanud. Laenumaksed vajab ikka maksmist ja lapsed toitmist.
Jah, kõik peavad pingutama aga mitte töökoha ja perekonna arvelt.
Mõtle vahelduseks sellele, kas sina oleksid nõus enda sissetulekust ja õigusest peret näha nõus loobuma? Või vahetama enda palga miinimumi ja kehvade töötingimuste vastu?

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma kirjutaks sellele alla, et kõik need, kes pole läbi põdenud, reisida, poodi ja kooli ei saa.

Läbipõdemine annab reaalse immuunsuse vastupidiselt vaktsineerimisele või kodus istumisele.

Eestis on 100 000 pos testi omanikku ja seireuuringu kohaselt 200 000 läbipõdenut. See tähendab seda, et pooled positiivsed ei käinud isegi mitte testi tegemas vaid jõid kodus teed ja sõid vitamiine kui tervis vähegi kahtlane oli.

Need 200 000 läbipõdenut tulekski nüüd vabaks lasta. Ülejäänud las süstivad ja testivad edasi (hea oleks kui omaenda raha eest).

Ja miks minusugune, kes ei kuulu riskigruppi ning ka vanust pole nii palju, et vaktsiini saaksin pean kodus istuma ning ei tohi kuhugile minna? Haige ka pole olnud. Kas sinusuguse arust peaksin minema seda tõbe endale hankima minema või?

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik soome ehitajad ei sõelu edasi-tagasi. Tuttav käib kuna koroona läbi põdenud ja tõend arstilt kaasas. Sõber ei ole mitu kuud koju saanud ja peret näinud kuna tagasisaamine oleks võimatu

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ainus inimene minu tutvusringkonnast, kes on viimasel ajal Egiptuses käinud, on … lasteaiakasvataja. Lasteaias on õpetajad, mitte kasvatajad, ega me nõukaajal ei ela.

Samas õpivad nad kasvatus-, mitte õpetusteadust.

Tohoh?? Vaid kasvatusteadust? Õpetamise metoodikat samuti ja mitte vähe!

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jah, seda oleks tulnud teha, eriti enne koolivaheaega, millel siiski ilmselt mingi mõju reisimisele on.

Mul üks tuttav töötab Sveitsis ning seal on kindel reegel: koju võid siit küll reisida, aga tagasi ära enam tule.

Väga lihtne.

Kusjuures ei ole politseriik, lihtsalt on pandeemia tõttu eriolukord välja kuulutatud.

Ja kõik istuvadki kuulekalt kodus, teevad kodutööd ja isegi Eestis kodus ei käi. Trahvid on samuti võimalikud.

Keegi ka Egiptuses reisimas ei käi.

Politseikoeri ja eriüksusi samuti kuskil igapäevaselt virvendamas ei ole.

Aga seal on ilmselt ka pisut teistsugune valitsus, demokraatlikult valitud ning ei sõltu reisifirmade rahadest.

Meie valitsus ei sõltu ka kohe kindlasti mitte reisifirmade rahadest, küll aga makstakse Šveitsis firmadele see sunnitud tööta olek kinni, mida meil ei saada ega saada tehtud. Minu meelest need kõige keelajad võiks minna ja elada Hiinas, kus valitsus ütleb, mida nad teha ja mõelda võivad. Vaadaku, kuidas meeldib. Meie elu on täis erinevaid haigusi, ohte ja mida kõike veel, aga keskendutakse ainult ühele ja täiesti mõistuse vastaselt. Ei ole koroonaeitaja ega lamemaalane, just saying.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

saying

Keel läks sõlme või?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

saying

Keel läks sõlme või?

Kirjutasin meelega, tahtsin näha, kas mõni Lydia Koidula tuleb näppu viibutama, ära tuli! 🙂

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtle vahelduseks sellele, kas sina oleksid nõus enda sissetulekust ja õigusest peret näha nõus loobuma? Või vahetama enda palga miinimumi ja kehvade töötingimuste vastu?

Mida sa nüüd küsida tahadki?
Jah, kokkuleppel perega olen nõus loobuma paar kuud füüsilisest kohalolekust kodus pere juures. Suurepärane kommunikatsioon on meil arenenud ja vähemalt näo ja/või häälega saame igapäevaselt ikkagi suhelda. Annan andale aru, et see lühiajaline distants on oluline KÕIGILE. Saad aru – KÕIGILE! Mitte ainult mina, mina, mina.

Kordan siis uuesti – heal töötajal on võimalik igal poole hästi hakkama saada. Muide, ka siin põlatud Eestis.
Miks pesksin korraga halbades tingimustes tööle hakkama? Olen selleks eelnevalt piisavalt vaeva näinud, et hakkama saada ja kui ka olukord nõuab veidi püksirihma pingutamist, siis mis seal ikka – pingutan.
Jätkuvalt pole kriis igavene ja jätkuvalt ütlen, et tööpuudust meil ei ole.
Nii et ma ei saa su vastuargumentidest aru.

+1
-2
Please wait...

Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Reisimine tuleks keelata hetkel