Esileht Hobinurk Reisimineautoga euroopas-kui kulukas jne

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Reisimineautoga euroopas-kui kulukas jne

Postitas:
Kägu

Äsja autoomanikuks(ja lubadeomanikuks) saanuna tekkis mõte sõita autoga kusagile euroopasse(sihtkohast pole veel aimugi, üks variant oleks holland, samas norra tundub ka väga ilus maa olevat(räägitakse et kallis muidugi). Kuna see oleks esimene kord üldse niimodi sõites, siis pole õrna aimugi kulude kohta. Odavam vist oleks sihtkohariiki lennata ja sealt auto rentida, aga kahjuks vahtralehega sõites rendiautot ei saa. Enne kui tõsisemalt reisi planeerimisega tegelema hakata, siis oskab ehk keegi jagada oma kogemusi-kui pikalt jaksab üks inimene järjest sõita(et arvestada hotellide broneerimisega), kas lisandub ka veel nö. varjatud kulusi peale elementaarse bensiinikulu, mille saab lihtsalt kilometraaži abil välja arvutada. Ühesõnaga-kas sellisel reisil on üldse mõtet või on sõitja lõpuks nii väsinud ja reisist on meeles ainult maanteed ja väsimus? 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Su küsimuste põhjal arvan, et sa ei ole kunagi ka kellegi teisega koos autoreisil käinud. Algajale juhile ja kogemusteta reisijale soovitan esialgu lühem ots ette võtta: Soome, Rootsi, Läti (Kuramaa näiteks). Saad kohe paljudele küsimustele ise vastused. Inimesed on erinevad, ka sõiduvõime osas, ja sina enda oma veel ei teagi. Hollandisse ja Norrasse peaks mitme juhiga minema, et kõik saaksid ka reisi nautida.
Kuna muretsed põhiliselt kulude pärast, siis lühem reis annaks ka pildi sellest, kui palju läheb rohkem kui sa arvutasid. Mida kaugemale, seda rohkem rohkem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma käisin Norras, üks vahtralehega kaaslane kaasas. Sõitis, aga käsi värises. Päris-Euroopas ei kujutaks ma ette, et vahtralehtedega seltskond paugust pääseb.

Harjuta, nagu eelmine Kägu soovitas, enne kodu lähedal. Läti-Leedu, Soome-Rootsi. Ring ümber Botnia lahe on päris hea ja ilus marsruut.

Euroopa suurlinnades pole autoga miskit peale hakata. Sama hästi võid Ryaniga kohale lennata ja ühistranspordiga edasi. Noored peaks rongipileteid odavamalt saama kui täiskasvanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma käisin Norras, üks vahtralehega kaaslane kaasas. Sõitis, aga käsi värises. Päris-Euroopas ei kujutaks ma ette, et vahtralehtedega seltskond paugust pääseb.

Harjuta, nagu eelmine Kägu soovitas, enne kodu lähedal. Läti-Leedu, Soome-Rootsi. Ring ümber Botnia lahe on päris hea ja ilus marsruut.

Vabandust, aga nii rumal jutt. Läti liiklus (isegi Eesti oma) on üks Euroopa hullemaid. Norras pole isegi sellist variant, et saaks midagi juhtuda. Max kiirus 80 ja möödasõite suurtel teedel teha peaaega ei saagi. Kogu Lääne-Euroopa liiklus on võrratult turvalisem (k.a. liiklejad), kui siin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen käinud autoga nii Slovakkias kui ka Portugalis. Põnev on! Aga meeletult väsitav. Üksinda ei jõua sa palju korraga sõita, kindlasti peab olema sul kaasas teine lubadega inimene, kes sulle siis puhkust annab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kägu kirjutas:Ma käisin Norras, üks vahtralehega kaaslane kaasas. Sõitis, aga käsi värises. Päris-Euroopas ei kujutaks ma ette, et vahtralehtedega seltskond paugust pääseb.

Vabandust, aga nii rumal jutt. Läti liiklus (isegi Eesti oma) on üks Euroopa hullemaid. Norras pole isegi sellist variant, et saaks midagi juhtuda. Max kiirus 80 ja möödasõite suurtel teedel teha peaaega ei saagi. Kogu Lääne-Euroopa liiklus on võrratult turvalisem (k.a. liiklejad), kui siin.

Ma olen mitu korda sõitnud Inglismaalt Eestisse ja tagasi. Juba Leedu väiksematele teedele jõudes toimub tohutu pingelangus kuna teed on tühjad ja sõitmine on võrreldes Saksamaa kiirteedega tõeline nauding. Vahel võid kusagil Lätis pool tundi sõita enne kui mõnda autot näed (ma ei räägi siin muidugi Riia ümbrusest). Kindlasti on autojuhte, keda just paelub see kiirteede kiirus. Algajale on aga vaiksed rahulikud teed tunduvalt lihtsamad sõita. Norras sõitnud pole, nii et nende teedega kogemus puudub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Norras pole isegi sellist variant, et saaks midagi juhtuda. Max kiirus 80 ja möödasõite suurtel teedel teha peaaega ei saagi.

Norras olid teed väga kitsad. Rootsist üle piiri minnes oli kohe tunda – pidi väga täpselt jooni pidi sõitma. Algajale hea harjutus.

Ma olen käinud Norras autoga kaksk korda, mölemad suhteliselt “keskel”, üleni mägisel maal. Võib-olla on Lõuna- ja Põhja-Norra teistsugused.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ühinen eelkirjutajatega selles osas, et käi kuskil lähedal ära. Soomes, lätis – leedus näiteks. Saad ehk pihta , kas Sulle sõitmine meeldib või mitte. Lisaks saad aru, kas tahad rohkem sõita või rohkem vaadata või kohapeal olla. See on täiesi individuaalne.

Sõida üks Riia reis ära, käi Jurmalas näiteks, veepark ja muu. Saad sõitmisest maigu suhu ja küsimustele vastused. Paras 300 km ots prooviks.

Euroopasse ei tasu esimest reisi kohe teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esialgu alusta ikka lähemalt, tee kas või eestile tiir peale või mine soome, lätti. Kas kujutad end ette kiirteel sõitmas? Mul on 15 aastat sõidukogemust ja esialgu võtsid need kiirused ja mööda vuhisevad autod ikka õõnsaks. Võõrad teed, veidi erinevad liiklusolukorrad, teemaksud, suurlinnade liiklusest ja parkimisest rääkimata. Väsimus on veel omaette teema. Milleks endale sellist stressi kohe tekitada puhkuse asemel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kange naine oled, kui äsja loa saanuna kohe Euroopasse tahad põrutada…
Mul on juhtimisõigus juba aasta aega, aga pole veel (ise roolis) Tartuski käia julgenud, Tallinnast rääkimata. Elan väikelinnas ja siin rahulik liiklus, maal vanemate juures käin ka, aga kaugemale pole siiani minna julgenud. Tartuga ehk saaksin isegi hakkama, aga Tallinnas liiklemist ei kujuta ettegi, linna ei tunne, autosid palju ja liiklus tihe…ei taha sinna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõigepealt võid proovisõiduks valida mõne lähemaloleva riigi. Näiteks Leedu. Saaksid tunde kätte, mida tähendab sõitmine. Saaksid teada, kui kaua sa suudad roolis olla ja kui kiiresti sul roolisolemisest ikka täiesti kõrini saab. Autoga liikumine peab olema nauding. Kui kasvõi 1 isik autos ei naudi autoga reisimist, on kõigil reis rikutud. Nii uuri ennast kui autojuhti, et mis sulle sobib ja kuidas. Kui Leedu tundub kaugevõitu, siis võid alustada ka mitmepäevasest Eesti turneest. Saad igalajal oma katse lõpetada ja koju linadevahele magama sõita 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sõbranna pere on korduvalt käinud autodega eurotripil. Tema isa on juba vana sõitja, aga noh, ütleme nii, et üle 10 tunni ikka ei jaksa väga. Kõige parem oleks, kui oleks mitu autojuhti, et see toredaks reisiks planeeritud väljasõit ühele päris piin poleks. Ilmselt tuleb siiski odavam lennukiga minna ja kindlasti ka mugavam, aga kui soov just autoga, siis kas või google mapsist võta kilomeetrid välja ning oma auto kütusekulu järgi arvutad välja ligikaudse kulu.
Värske autojuhina aga eales ei läheks teistesse riikidesse pikki otsi sõitma. Liiklus ikkagi üsna teine. Ise elan Pärnus ja värske juhina oli isegi Tallinnas jube segadus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Harjuta ikka EEstis esialgu. Kas sul elukaaslane või mõni sõbranna ei sõida, kellega juhtimist jagada? Sõida siin Eestis kasvõi mõnes võõras linnas. Kui oled ise tallinlane, siis käi Tartus ja pärnus. Isegi Tallinna võõrad linnaosad on nagu teine maailm. Sa oled praegu vist natuke rumalalt hulljulge, kui tahad kohe välismaale põrutada. Sul võib õnneks minna, aga ei pruugi. Euroopa suurlinnades on hullumaja. Võõras linn, tihe liiklus, teistsugune liikluskultuur.
Kui kuhugi lääne poole sõita, siis on tohutult nüri Läti-Leedu-Poola läbimine.
Soovitan alustada tõesti Riia ja Jurmala külastamisest. Riias saad võõra suurlinna maigu kätte:)
Meie oleme vist kõige rohkem järjest sõitnud 16 tundi, mõned pissi- kohvi- ja söögipeatused ka. Poolast Poznanist ühe hooga Eestisse Tallinna. Üks juht sõitis, mees, ta lihtsalt ilmselt tunneb ennast liiga “mehena”, et mind rooli lasta vahepeal:P

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Hobinurk Reisimineautoga euroopas-kui kulukas jne

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.