Esileht Hobinurk Reisipettumus

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Reisipettumus

Postitas:

Ei oska arvata, kas asi minus või oligi vilets reis. Käisin elus esimest korda puhkusereisil – Egiptuses. Varem olen korra õpingute asjus vaid Rootsis käinud.
No üldse ei jäänud rahule – söögid-joogid olid täiesti kõlbmatud, kohalikud pealetükkivad (kohati isegi ebaviisakad). Mingeid vaatamisväärsusi nt püramiidid ei näinud. Olid küll nt safari, snorgeldamine jt – aga need kestsid vaid 15 minutit! Ma oleks eeldanud ikka terve päev kestvat safarit jne. Kuskile ise minna ka ei saanud, igal pool sõdurid ja politseinikud (terroriohu tõttu).
Ühesõnaga – puhkusepäevadest on tohutult kahju, tunnen, et need oleks nagu täiesti mõttetult raisatud (seda enam, et ma ei saa puhkust igal aastal ja soovitud ajal, vaid selleks peab pikalt planeerima ja kompromisse tegema).

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oska arvata, kas asi minus või oligi vilets reis. Käisin elus esimest korda puhkusereisil – Egiptuses. Varem olen korra õpingute asjus vaid Rootsis käinud.

No üldse ei jäänud rahule – söögid-joogid olid täiesti kõlbmatud, kohalikud pealetükkivad (kohati isegi ebaviisakad). Mingeid vaatamisväärsusi nt püramiidid ei näinud. Olid küll nt safari, snorgeldamine jt – aga need kestsid vaid 15 minutit! Ma oleks eeldanud ikka terve päev kestvat safarit jne. Kuskile ise minna ka ei saanud, igal pool sõdurid ja politseinikud (terroriohu tõttu).

Ühesõnaga – puhkusepäevadest on tohutult kahju, tunnen, et need oleks nagu täiesti mõttetult raisatud (seda enam, et ma ei saa puhkust igal aastal ja soovitud ajal, vaid selleks peab pikalt planeerima ja kompromisse tegema).

Egiptusesse minnes jäi Sul järelikult kodutöö tegemata – see ongi täpselt selline koht, on alati olnud. Minu Egiptuse reisid jäid sinna kuskile 6-7 aasta tagusesse aega ja juba siis oli terrorioht, müüjad pealetükkivad ja ekskursioonidele sõideti ainult järelvalve all. Järgmisel korral minge kuhugi Euroopasse, seal saab vabalt liikuda ja vajadusel kasvõi auto rentida ning igale poole vaatamisväärsusi vaatama minna. Euroopas võid eeldada ka, et müügitaktika ei ole nii agressiivne.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reisiv inimene peab kohalike oludega alati arvestama ja veidi ka eeltööd tegema. Kui minna reisile lootuses, et seal saab samamoodi ja hästi või paremini süüa kui kodus, dušš on sama survega ja inimesed kõik eestlased, ainult alati veel heatujulised ja rõõmsad ka, ja üldse kõik on parem kui meil, siis pettudki.
Reisil käiaksegi selleks, et näha, mismoodi mujal elatakse ja käitutakse. Paljureisinud inimesed vinguvad Eesti üle ka väga harva, sest elu Eestis on 90% maailma paikadest igas mõttes parem.
Egiptus ei ole ammu enam koht, kuhu kultuurireisile minna. See on koht, kus on garanteeritud päike (ja muide detsember-jaanuar-veebruar on päris külm ja tuuline, kuid päike ikka) ja saab mererannas raamatut lugeda või basseini ääres võimelda. Söök on loomulikult hoopis teistsugune kui meil (ei sööda ju sealiha ega paljusid muid meile meeldivaid toite), aga täiesti söödav.
Kas sa arvustusi netist üldse enne minekut ei lugenud?

+23
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Egiptus ongi täpselt selline maa, kuhu minna lihtsalt nädalaks basseini äärde päikest võtma. Ma ise ei ole üldse selline “basseinireisija”, aga see aasta mõtlen ka Egiptuse peale, kuna eelarve on piiratud ja tahaks sooja saada. Mujale paarisaja euroga talvel ei saa, kus oleks sooja.

Söökide ja jookide kvaliteet sõltub suuresti hotellist. Kui on soov minna all in paketiga ja saada head toitu, soovitan vaadata minimaalselt 4* hotelli ja teha hotelli tagasiside lugemisega ka eeltööd, sest eks need lõunamaa standardid ei ole Põhja-Euroopa omad.

Ma ise olen all iniga reisidel võtnud alati korraliku ja kallima hotelli ja ei ole toitudes pettunud. Nirum hotell sobib siis kui ongi plaan hotellis ainult magamas ja pesemas käia. Joogid on muidugi nagu nad on, ega kuskilt tuleb see “all in” pakkumiste raha ju tasa teenida. Me viimati Kreekas käies ostsime veini pigem poest, seda hotellis pakutavat vaadiveini ei kannatanud juua.

Kahju, et sa oma reisiga rahule ei jäänud, aga edaspidi oled targem ja oskad rohkem eeltööd teha. Mõnus ju seegi, et said vähemalt päikest ja sooja. 🙂

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 19:50; 09.02 18:28; 16.02 16:06; 16.02 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled ise süüdi, sest ei selgitanud välja, kas Egiptus on see puhkusekoht, mis vastab sinu soovidele? Ma ei ole ise Egiptuses käinud, kuna minu andmetel ei paku see seda, mida mina puhkuselt ootan. Minu ettekujutuses on Egiptus koht, kuhu minna talvel päikese alla, kui sa midagi muud, kui päikest ei soovi. Ok, sa saad puhata selles mõttes, et elad hotellis, kodutöid tegema ei pea, toit on hotellis ja toad koristab personal. Päeval lebotad basseini ääres või snorgeldad, õhtul on hotelli restoranis lihtsamat sorti etendused ja libistad baaris kokteilikesi. Minu meelest sobib Egiptus puhkamiseks väikelastega peredele, sest kui on mitu väikelast, siis sa kultuurireisi niikuinii nautida ei saa.
Püramiidide juurde vist tehakse ikka ekskursioone, aga need on kuurortitest suhteliselt kaugel ja sõiduks kulub terve päev.
Kui vaatad Egiptuse kaarti, siis kõik vaatamisväärsused on kuurortitest päris kaugel.
Kui soovid kultuurireisi, siis vali mõni muu sihtkoht! Või kui soovid kombineerida päikesereisi kultuurireisiga, siis näiteks Kreetal on olulisi varemeid ja on võimalik teha pikk matk kurus. Või Andaluusia, teed tiiru Granada-Cordoba-Sevilla ja lõpuks vedeled veel Marbellas ka paar päeva.
Kui tahad lisaks bassu ääres vedelemisele vahelduseks ka midagi muud teha, siis on Egiptus absoluutselt viimane koht! Isegi Tenerifel on võimalik Loro pargis käia ja Teide otsa ronida.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahta näha Egiptuse kultuuri, püramiide, templeid, Kuningate orgu jms, tuleb kas Eestist osta Niiluse kruiis või kohalikelt büroodelt lisareise.
Ja neid on palju, mida pakutakse:
vaata siia
Saab nii püramiidide juurde kui Kuningate orgu, nii Aswani kui Philae saarele, bussiga, lennukiga, rongiga või laevaga.
Sorgeldadamis- ja sukeldumistuure on igas pikkuses, koos lõunaga või ilma, kuidas aga tahad. Safarid samuti.
Hotelle on igas hinnaklassis, ka toidud vastavad.
Ei saa ometi mõelda, et odava paketikaga saad kogeda kõike, mida Egiptusel pakkuda on.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

15 minutit safarit ja snorgeldamist? Kullake, ilmselgelt oled sa petta saanud. Teinekord ikka guugelda ja otsi enne minekut lisainfot, kasvõi siitsamast.

Laevareis kestab ikka 7-8 tundi ja koos snorgeldamise ja söökidega maksab u 35 euri nägu (võtsime kindluse mõttes sellest eesti firmast).
Toit sõltub ikka palju hotellivalikust ja automaatidega mehed olid juba 12 a tagasi teede ääres – ikka turistide heaolu pärast.

Ja sa tõesti ei teadnud, et araabia kaupmehed on pealetükkivad? nojah…

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu arust oleks keegi pidanud need püramiidid sulle tooma hotelli?
Ja teinekord võta ikka paremate tärnidega hotell.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun su juttu, ka ilma ise seal käimata ma tean jub ette, et nii võib olla. Esiteks, pealetükkivad kohalikud on esimene asi, mis mind sihtkohast eemale peletab. Teiseks ma ei kannata kuuma. Ja kolmandaks on need kohad kindlalt ära leierdatud, kohalikud turistidega nn ära rikutud, ja keegi ei pea sinna turiste millega meeldivaga kohale meelitama ega vaeva nägema. Olen aastaid aastakümneid tagasi juba kuulnud ja lugenud, kuidas on jamad söögid ja jamad majutused.

Kõige paremini teab ikka see, kes ise ei ole käinud ega midagi näinud.
Egiptus on väga hea koht puhkuseks. Mina ei pea seda reisiks, vaid lihtsalt puhkusekohaks. 5* hotell korallrannas ja kõik on super. Ma ei käigi kolamas, vaid puhkan soojust ja merd nautides. Toidud on pisut teised, aga valik suur ja heas hotellis küll probleemi ei ole. Kui on võetud UAI, siis on ka muud joogid hinnad ja hoopis mõnus.
Igal kohal oma võlu ja Egiptus on nagu suur spaa minu jaoks. Boonusena muidugi Punane meri korallide ja kõikide nende imeliste kaladega.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingeid vaatamisväärsusi nt püramiidid ei näinud. Olid küll nt safari, snorgeldamine jt – aga need kestsid vaid 15 minutit!

Oot, kas sa olid seal kuidagi kinni seotud või mis takistas püramiidide vaatamist ja kauem snorgeldamist?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oska arvata, kas asi minus või oligi vilets reis.

Ma olen maailmas väga palju reisinud ja ei viitsi pikka vastust kirjutada. Lühike vastus on, et asi oli sinus.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kullake, ilmselgelt oled sa petta saanud.

No selge, kullake.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Egiptus ja Türgi on sellised kohad, kus tuleb võtta 5-tärni hotell. Ja soovitavalt sealt territooriumilt mitte välja tulla. Olen väga palju reisinud ja need on kindlalt TOP viimaste seas.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Egiptus ja Türgi on sellised kohad, kus tuleb võtta 5-tärni hotell.

Ja mitte ainult 5* hotell, vaid ka uurida, missugune on hotelli tagasiside. Päris paljudel Egiptuse 5* kategoorias olevatel hotellidel on juba reisifirmade lehel juurde kirjutatud, et ei vasta kategooriale.

Siin on juba fotodel näha, et 5* hotellil ja 5* hotellil on ka vahe. Alati tuleb arvestada, et reklaamifotod on niikuinii reaalsusest ilusamad.

Mina olen tavaliselt enne hotelli valimist vaadanud tripadvisorist külastajate tehtud fotosid, saab reaalsema pildi kui profifotograafi pilte vaadates, mis ongi sellise nurga alt tehtud, et pisikesed basseinid tunduvad üüratud ja osades hotellides on pildistatud ainult renoveeritud tube, kui samas pooled toad võivad renoveerimata olla.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 19:50; 09.02 18:28; 16.02 16:06; 16.02 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah. Kunagi vingusin Indiareisi üle. Mulle tundus see veel mõttetum koht kui Egiptus. Raha maitse oli suus. Nüüd aastaid hilje mõtlen, et küll on hea et ära sai käidud.
Egiptuses olen käinud mitu korda ja peale pealetükkivate inimeste mind muu ei häirinud küll. Toidud olid head, hotellid said valitud nii, et seal võis rannas hommikust õhtuni snorgeldada. Püramiidid ja Kairo valmistasid pettumust, aga Kairo kontrasti nägemini avardas silmi.
Mõtlen isegi, et kas lähen nüüd Egiptusse vedelema ja ei tuleks hotellistki välja, sööks-loeks, laeks päikest ja snorgeldaks või sõidaks kevadel Türki, seal pole käinud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Egiptus on selline koht, kuhu elu sees enam minna ei taha. Teemaalgataja, mis takistas sul mõnda pikemat reisi püramiidide, hauakambrite või Karnaki templit vaatama minna. Need on vaatamist väärt. Kuurortitest tehakse ju sinna reisie, müüakse iga nurga peal. Egiptus on räpane ja looduse poolest igav liiv ja tühi väli. Punane meri on muidugi fantastiline. Teinekord otsi põnevam reisisihtkoht ja naudi reisimist täiega. Egiptus sobib tõesti vaid rannapuhkuseks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Egiptus ja Türgi on sellised kohad, kus tuleb võtta 5-tärni hotell. Ja soovitavalt sealt territooriumilt mitte välja tulla. Olen väga palju reisinud ja need on kindlalt TOP viimaste seas.

Türgi kohta küll päris ebaõiglane hinnang. Ma ei ole muidugi Türgi kuurortlinnades käinud, aga Istanbul ja muud suurlinnad on küll toredad, rääkimata veel Türgi loodusest…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Egiptus ja Türgi on sellised kohad, kus tuleb võtta 5-tärni hotell. Ja soovitavalt sealt territooriumilt mitte välja tulla. Olen väga palju reisinud ja need on kindlalt TOP viimaste seas.

Türgi kohta küll päris ebaõiglane hinnang. Ma ei ole muidugi Türgi kuurortlinnades käinud, aga Istanbul ja muud suurlinnad on küll toredad, rääkimata veel Türgi loodusest…

Jaa, tahtsin just lisada, et ilmselt see eelmine vastaja, keda tsiteerisid, pole eriti Türgis küll reisinud, vähemalt mitte väljaspool Antalyat. Sisemaal on imeilus loodus, mäed, külakesed, mine kasvõi Kappadokia regiooni. Olen seal ringi matkanud, toredad inimesed, armsad väikses külahotellid, turvaline.

Istanbul on väga lahe samuti

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin aastaid tagasi ja jäin küll rahule. Ei passinud basseini ääres. Käisin ekskursioonidel, Kairos püramiide vaatamas, delfiinišhow, paadisõit Niilusel, turul jne. Päevitasin rannas. Söögivalik suur ei olnud tõesti, aga kõht tühjaks ka ei jäänud ja ei kurda. Olid toredas kohalikud ja toredad giidid. Veel saime tuttavaks ka teise Eesti paariga. Kõige suurem pluss ongi see, et soe ja päike on garanteeritud ja vihma tuleb haruharva. Läheksin veel, aga vahepeal ka teisi maid avastanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veetsin üleeelmise nädala Sharmis, ise ostsin lennupiletid (Brüsselist lendab TUI air sinna), ise broneerisin viietärnihotelli Booking.com kaudu (ainult täiskasvanutele, snorkeldamiskoht ja sukeldumisinstruktorid kohapeal) ja viimase hetke hind oli üle poole odavam, kui muidu nende tavahind on. Hotellis võeti kokteiliga vastu, teenindus oli parim, mida kunagi kuskil kohanud olen (ja ma olen väga palju ringi reisinud). Söögid võtsin samuti hotellis ja iga päev oli erinev ning väga lai valik, väga head toidud olid seal. Suurema osa ajast veetsin hotelli territooriumil, sest see oli tõesti väga suure ala peal ja rand oli korralik. Linna peal käies ei tekkinud ka mingeid probleeme, kuigi kõndisin südaöösel seal üksiku naisterahvana ringi. Jah tulevad ligi, aga saavad samas aru ka, kui pole lootustki. Mõnega oli päris huvitav rääkida isegi, kes oli Inglismaal elanud ja rääkis siis neist muljetest ja kes oli tegelikult ratsahobuste treener suurema osa elust olnud. Oma isiklik taksojuht oli mul ka, kellega lennujaamas kohe hästi sobima hakkasin ja kellele edaspidi helistasin, kui kuskile minna oli vaja. Ta ei üritanud hindasid üle võlli kruvida, nagu muud taksistid, kes hotelli juures kergeusklikele vahti pidasid. Üks elu parimaid reise oli ja ei jõua ära oodata, et tagasi saaksin minna. Püramiide jmt olen varasematel reisidel ära vaadanud, seega selle lühikese viiepäevase puhkuse veetsingi peamiselt snorkeldades, sukeldudes ja päevitades.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 14:32; 16.02 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veetsin üleeelmise nädala Sharmis, ise ostsin lennupiletid (Brüsselist lendab TUI air sinna), ise broneerisin viietärnihotelli Booking.com kaudu (ainult täiskasvanutele, snorkeldamiskoht ja sukeldumisinstruktorid kohapeal) ja viimase hetke hind oli üle poole odavam, kui muidu nende tavahind on. Hotellis võeti kokteiliga vastu, teenindus oli parim, mida kunagi kuskil kohanud olen (ja ma olen väga palju ringi reisinud). Söögid võtsin samuti hotellis ja iga päev oli erinev ning väga lai valik, väga head toidud olid seal. Suurema osa ajast veetsin hotelli territooriumil, sest see oli tõesti väga suure ala peal ja rand oli korralik. Linna peal käies ei tekkinud ka mingeid probleeme, kuigi kõndisin südaöösel seal üksiku naisterahvana ringi. Jah tulevad ligi, aga saavad samas aru ka, kui pole lootustki. Mõnega oli päris huvitav rääkida isegi, kes oli Inglismaal elanud ja rääkis siis neist muljetest ja kes oli tegelikult ratsahobuste treener suurema osa elust olnud. Oma isiklik taksojuht oli mul ka, kellega lennujaamas kohe hästi sobima hakkasin ja kellele edaspidi helistasin, kui kuskile minna oli vaja. Ta ei üritanud hindasid üle võlli kruvida, nagu muud taksistid, kes hotelli juures kergeusklikele vahti pidasid. Üks elu parimaid reise oli ja ei jõua ära oodata, et tagasi saaksin minna. Püramiide jmt olen varasematel reisidel ära vaadanud, seega selle lühikese viiepäevase puhkuse veetsingi peamiselt snorkeldades, sukeldudes ja päevitades.

Palun maini ka ära, mis hotelli kiidad! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 19:50; 09.02 18:28; 16.02 16:06; 16.02 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veetsin üleeelmise nädala Sharmis, ise ostsin lennupiletid (Brüsselist lendab TUI air sinna), ise broneerisin viietärnihotelli Booking.com kaudu (ainult täiskasvanutele, snorkeldamiskoht ja sukeldumisinstruktorid kohapeal) ja viimase hetke hind oli üle poole odavam, kui muidu nende tavahind on. Hotellis võeti kokteiliga vastu, teenindus oli parim, mida kunagi kuskil kohanud olen (ja ma olen väga palju ringi reisinud). Söögid võtsin samuti hotellis ja iga päev oli erinev ning väga lai valik, väga head toidud olid seal. Suurema osa ajast veetsin hotelli territooriumil, sest see oli tõesti väga suure ala peal ja rand oli korralik. Linna peal käies ei tekkinud ka mingeid probleeme, kuigi kõndisin südaöösel seal üksiku naisterahvana ringi. Jah tulevad ligi, aga saavad samas aru ka, kui pole lootustki. Mõnega oli päris huvitav rääkida isegi, kes oli Inglismaal elanud ja rääkis siis neist muljetest ja kes oli tegelikult ratsahobuste treener suurema osa elust olnud. Oma isiklik taksojuht oli mul ka, kellega lennujaamas kohe hästi sobima hakkasin ja kellele edaspidi helistasin, kui kuskile minna oli vaja. Ta ei üritanud hindasid üle võlli kruvida, nagu muud taksistid, kes hotelli juures kergeusklikele vahti pidasid. Üks elu parimaid reise oli ja ei jõua ära oodata, et tagasi saaksin minna. Püramiide jmt olen varasematel reisidel ära vaadanud, seega selle lühikese viiepäevase puhkuse veetsingi peamiselt snorkeldades, sukeldudes ja päevitades.

Palun maini ka ära, mis hotelli kiidad! ????

Sunrise Montemare resort. Takso lennujaamast sinna maksab 300 kohalikku raha. Naama Baysse saab sealt 50 kohaliku rahaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 14:32; 16.02 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veetsin üleeelmise nädala Sharmis, ise ostsin lennupiletid (Brüsselist lendab TUI air sinna), ise broneerisin viietärnihotelli Booking.com kaudu (ainult täiskasvanutele, snorkeldamiskoht ja sukeldumisinstruktorid kohapeal) ja viimase hetke hind oli üle poole odavam, kui muidu nende tavahind on. Hotellis võeti kokteiliga vastu, teenindus oli parim, mida kunagi kuskil kohanud olen (ja ma olen väga palju ringi reisinud). Söögid võtsin samuti hotellis ja iga päev oli erinev ning väga lai valik, väga head toidud olid seal. Suurema osa ajast veetsin hotelli territooriumil, sest see oli tõesti väga suure ala peal ja rand oli korralik. Linna peal käies ei tekkinud ka mingeid probleeme, kuigi kõndisin südaöösel seal üksiku naisterahvana ringi. Jah tulevad ligi, aga saavad samas aru ka, kui pole lootustki. Mõnega oli päris huvitav rääkida isegi, kes oli Inglismaal elanud ja rääkis siis neist muljetest ja kes oli tegelikult ratsahobuste treener suurema osa elust olnud. Oma isiklik taksojuht oli mul ka, kellega lennujaamas kohe hästi sobima hakkasin ja kellele edaspidi helistasin, kui kuskile minna oli vaja. Ta ei üritanud hindasid üle võlli kruvida, nagu muud taksistid, kes hotelli juures kergeusklikele vahti pidasid. Üks elu parimaid reise oli ja ei jõua ära oodata, et tagasi saaksin minna. Püramiide jmt olen varasematel reisidel ära vaadanud, seega selle lühikese viiepäevase puhkuse veetsingi peamiselt snorkeldades, sukeldudes ja päevitades.

Palun maini ka ära, mis hotelli kiidad! ????

Sunrise Montemare resort. Takso lennujaamast sinna maksab 300 kohalikku raha. Naama Baysse saab sealt 50 kohaliku rahaga.

Aitäh, see tundub tõesti kena hotell!

Teemat ära kasutades, siis kas kellelgi on kogemust Egiptuses ka “Jaz” keti hotellidega? Tunduvad samuti vähemalt piltidel korralikud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 19:50; 09.02 18:28; 16.02 16:06; 16.02 18:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Hobinurk Reisipettumus