Esileht Ajaviite- ja muud jutud Reisipiltidel ainult selfid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Reisipiltidel ainult selfid?

Postitas:
Kägu

Miks inimesed teevad reisipilte, kus on peamiselt ainult selfid? Näiteks on albumi pealkirjaks “Veneetsia” või “Pariis” ja siis on posu pilte, kus reisija istub laua taga, mingi lobi ees. Või istub kuskil pargipingil ja on väga ilus. Või seisab lillepõõsa kõrval ja on taas väga ilus. Ja nii edasi. Väga vähe mingeid vaateid sihtkohale ja infot sihtkoha kohta. Selliseid pilte saab ju väga edukalt ka kodus teha, milleks nende jaoks reisile sõita?

Hea küll, eneseeksponeerijad on sellised. Aga sama tendents on sageli ka majutuskohtade reklaambuklettides või kinnisvarakuulutustes. Kaunis paar basseiniserval või saunas. Lill laual. Mitu pilti mingist kivist või rukkipeast, konnakesest või liblikakesest, mis mingit infot ei lisa. Samades kuulutustes on ülevaatlikke fotosid päris vähe. Ma mõtlen selliseid, kust tegelikult ka ülevaate saab, milline see kinnisvara tegelikult on – kus nurgas miski asub, kus sisse- ja väljapääsud, kuidas on hooned õuele paigutatud jne. Üks pilt lillekesest, teine uksepiidast, kolmas parketilipist, neljas lillevaasist laual. Õppige oma müüdavat kinnisvara pildistama! Ja reise ka.
Milleks?

+20
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga milliseid pilte siis peaks reisil tegema? Niisama eifelli pildistama või? Neid võid ju googlest ka vaadata.

Müügikuulutuste puhul olen küll palju küsitavaid pilte näinud.

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga milliseid pilte siis peaks reisil tegema? Niisama eifelli pildistama või? Neid võid ju googlest ka vaadata.

No võiks leida mingi nurga, mis selle eifelli-kogemuse individuaalseks teeb. Olgu, igaühele pole antud loomingulist lähenemist. Isegi sel juhul on eifelli pildistamine mõttekam kui iseenda näo paigutamine kaadri keskmesse. Reeglina on sellise inimese konto nagunii selfisid kuhjaga täis, nii et kõik teavad niigi, milline tema välja näeb.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on õnneks vaba maa, kus igaüks võib pildistada, mida taha, kuna tahab ja kuidas tahab seni kuni ei riku seadust. Mis majutuskohatadesse puutub, siis neid lilli ja meeleolu pilte pakkuvatest kohtades tuleks kaugema hoida. Kui nad paneks tõelised pildid, siis ei satuks neisse mitte keegi. Aga nüüd mõni läheb õnge ja läheb ostma meeleolu. Ja meeleolu ta ka saab, mis siis et majutukoht ise pole ideaalne. Nii majutukohades tehtu piltidel lillekesed ja liblikad omavad oma tähendust ka müügi mõttes. Läheb see, kellele sobib ja pärast ei saa öelda, et teda on petetud.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on õnneks vaba maa, kus igaüks võib pildistada, mida taha, kuna tahab ja kuidas tahab seni kuni ei riku seadust.

Seda loomulikult. Ega perekool ei olegi politsei vihjelehekülg. Siin heietatakse niisama. Selfikägudele teadmiseks, et teie näolapp on enamikule teie sõbralistist juba peensusteni tuttav. Näidake Eifeli torni ka.

Majutuskohtadest – ei kujuta ette, et keegi valib majutuskoha kanaperseõie järgi.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igatahes vaataks enne inimest (mis meeleolu, millega reisil tegeleb) kui neid igavaid postkaardipilte kohustuslikest monumentidest ja vaadetest. Esiteks on internet täis pilte nendest kohtadest, mis on tehtud päris fotograafide poolt nii et ongi väga ilus ja korralik pilt (google). Teiseks enamus reisib tavalistesse kohtadesse, kus enamik piltide vaatajaid on juba käinud, ja pole huvitav vaadata seda “Eifelit” kui oled ise seal samas seisnud juba. Viimati oli mul neid postkaardipilte huvitav vaadata Iraanist. Lisaks reisib sõbralistis koguaeg inimesi ja alati keegi postitab neid vaatepilte. Vähesed nutikamad (ja palju reisivamad) saavad aru, et see pole enam kellegi feedis eriline.

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks üldse oma peakest sellise asjaga vaevata?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eneseeksponeerijad on natuke naljakad tõesti. Enamasti lihtsalt imetlevad end ja loodavad, et teised ka. No andku minna, imetlegu.
Aga kinnisvara ja hotellide lehtedel olen ise ka hädas olnud nende roosiõite ja ilupiltidega, no milleks minu kui potentsiaalse huvilise aega raisata? Saan aru, kui laual on lilleõis, ja terve tuba on pildistatud, nii et lilleõis jääb peale, ok. Aga hägustatud pilt ainult roosist? Ja müüdavas korteris maalidest, mis minema viiakse? Ja diivanipatjadest? No klientide aja raiskamine, ei muud. Päris laipu ka ei tahaks fotodel näha (kunagi oli üks korterikuulutus, kus mees kõrvaltoas põrandal täis või lausa surnud), aga olgu ikka plaan ja ruutmeetrid jms, mitte mingi tilu-lilu, mida pealegi pärast korteris või hotellitoas pole.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reisil on võimalik teha ka kolmandat sorti pilte, mis minu arust on kõige huvitavamad – kohalikud inimesed, mingid eriti lahedad majad (fassaadid), mingi liiklusmärk, mingi poe väljapanek, turulett, lapsed, kerjused ja nende sildid jne jne. Kohalik ELU, kohalikud INIMESED. Mitte selfid ja mitte eiffelid.
Miks selliseid ei tehta? Huvitutakse ikkagi vaid iseendast?

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Reisil on võimalik teha ka kolmandat sorti pilte, mis minu arust on kõige huvitavamad – kohalikud inimesed, mingid eriti lahedad majad (fassaadid), mingi liiklusmärk, mingi poe väljapanek, turulett, lapsed, kerjused ja nende sildid jne jne. Kohalik ELU, kohalikud INIMESED. Mitte selfid ja mitte eiffelid.

Mina teen. Aga kindlasti ei pane neid kõiki tasuta vaatamiseks feissbuuki. Head pildid teen ise vaatamiseks, lähedastele koos reisijutu ja reisilt kaasa toodud joogiga tarbimiseks, aga viimasel ajal ka müümiseks.

Täna vaatan kõiki pilte arvamusfestivalist. Selfi ja allkirjaks et on tore ja huvitav
No tore on. Näitaks siis pilti mõne kõneleja siis, kirjutaks allkirjaks mis kõige rohkem muljet avaldas või midagi millega oled või ei ole nõus.
Selfi arvamusfestivalil ‘oli tore’
Mida see rikastab?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No täpselt.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga viimasel ajal ka müümiseks.

Mismoodi?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga sa katsu reisil kohalikust inimesest pilti teha.. Aga teemast üldiselt – kui tuttavate pilte vaatan, siis tegelikult peatuma jään ikka neil piltidel, kus tuttav ise ka peal on. Ülejäänud vaated pigem lihtsalt lipsin läbi.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reisidel teen pilte, kui oleme ise peal. Kunagi ka klõpsustasin vaimustunult igat kirikut ja skulptuuri – aga neid ju näeb ka netist, postkaardilt ning mis kõige hullem – lõpuks ei mäleta ka enam, mis kirik see oli. Kõige hullem on see – lõppeks tahetakse, et sa neid fotosid veel vaataksid ka.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niisama kohtadest võib ju postkaarte osta

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu fotoalbumist ongi ainult sellised fotod ja minu tutvusringkonnas on sama. Pean hoolega meenutama, kas meil ongi kedagi tuttavat, kes selfisid harrastab.
Ma teen reisil ka oma lastest pilte, aga need jäävad ainult mulle vaatamiseks, mitte teistele.
Kui need pildistajad on sul FB-s, siis FB sõpru saab igaüks ise valida.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Müügikuulutuste puhul olen küll palju küsitavaid pilte näinud.

Täpselt sama meelt. Kauneid vaateid, hooneid jms. pildistivad profid ja neid pilte on internet täis. Sõbrad-tuttavad tahavad näha, milline nende lähedane reisil oli ja mida tegi. Ükski amtöör ega turist ei suuda vaatamisväärsusi profiga samaväärselt pildistada, kasvõi juba seetõttu, et alati on kohal turistide massid, vaade on piiratud, alt-üles vms.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pole küll kv kuulutustes midagi taolist näinud. Teemaalgataja ei oska põhjaplaani ja projekti lugeda, tema vaatab ainult pildikesi ning tõenäoliselt hindab kogu kinnisvara kellegi mööblipaigutuse ja kardinate järgi.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pole küll kv kuulutustes midagi taolist näinud. Teemaalgataja ei oska põhjaplaani ja projekti lugeda, tema vaatab ainult pildikesi ning tõenäoliselt hindab kogu kinnisvara kellegi mööblipaigutuse ja kardinate järgi.

Oskan küll. Ma räägin ainult neist kuulutustest, kus sellised pildid on. Loomulikult on ka palju asjalikke kuulutusi. Samas päriselt ülevaatlikke ja informatiivseid pilte küll ülearu palju pole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ükski amtöör ega turist ei suuda vaatamisväärsusi profiga samaväärselt pildistada,

Seal ju üks kägu ütles, milliseid pilte võiks reisil teha: enda avastatud huvitavaid kohti. Mitte postkaardipilte. Mind küll ei huvita näha, milline mu tuttav kohvikulaua taga välja näeb, ma tean seda niigi.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seal ju üks kägu ütles, milliseid pilte võiks reisil teha: enda avastatud huvitavaid kohti. Mitte postkaardipilte. Mind küll ei huvita näha, milline mu tuttav kohvikulaua taga välja näeb, ma tean seda niigi.

No aga jälle vana hea jutt – mis sa klõpsid neid pilte lahti siis? Olen hetkel reisil, just laadisin FB-sse 12 fotot, ilmuvad pisipiltide galeriina. Kui sulle ikka nii vastu hakkab mõte oma tuttavaid näha, siis milleks neid pilte laht klõpsida? Aga kui sa mõtled, miks ülepea ei tehta kunstilisi kauneid pilte? No tänase kohta ma võin küll täpselt vastata näiteks. Sooja 37 kraadi, väsind üksjagu nädal kestnud reisist ja vot ongi nii: suvalisi vaateid klõpsida jõuan, aga kunsti teha enam ei jõua.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igal juhul vaataksin meeleldi inimest pildil, kui neid kohustuslikke vaatamisväärsuseid. Neid näen ma raamatutes, Google pildiotsingus. Samuti on jaburad need lõputud lobi pildid – mingi järjekordne kotlet, burger, jäätis jne. Samuti ajab muigama, kui pildistatakse kokteile ja veine. Muidu intelligentne inimene, aga puhkusepilt on veiniklaasist alapealkiri “minu Itaalia”. Päris kahju kohe.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
ninakaspreili

Absoluutselt ei häiri. Kui suur fotograafiahuviline pole ja ei oma ka annet jäädvustada nn ‘olustikust’ erilisi pilte, siis tulebki rodu mõttetuid pilte, mida ei viitsi keegi läbi vaadata. Iga kell eelistan vaadata oma tuttavat, keda ma ju tema enda tõttu jälgin, esiplaanil. Pakub huvi just kuidas inimene ja taust kokku sulavad, mis kellelgi seljas on, kellega pildil on, omavaheline keemia, juuksed, meik, kõik on huvitav. Oluliselt huvitavam kui suvalist maastikku või päikeseloojangut vaadata. Pigem olgu inimene selles loojangus. Samuti ei tea eriti kedagi, kes väga feissbukki pilte enam üles laeks. 90% kasutab selleks siiski Instagrami kui profiilipildid jms välja jätta.

/ninakaspreili

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei armasta ise pildil olla, ja teisi ei viitsi ka vaadata. Pildistan üsna vähe, peamiselt huvitavaid maju, olustikulisi lahedaid hetki, ilusaid vaateid ja detaile. Ka sõprade piltidest jään pikemalt vaatama just selliseid.
Samas – ega mind ei häiri ka teiste selfid, las olla – ega ma pea seda ju vaatama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt ei häiri. Kui suur fotograafiahuviline pole ja ei oma ka annet jäädvustada nn ‘olustikust’ erilisi pilte, siis tulebki rodu mõttetuid pilte, mida ei viitsi keegi läbi vaadata. Iga kell eelistan vaadata oma tuttavat, keda ma ju tema enda tõttu jälgin, esiplaanil. Pakub huvi just kuidas inimene ja taust kokku sulavad, mis kellelgi seljas on, kellega pildil on, omavaheline keemia, juuksed, meik, kõik on huvitav. Oluliselt huvitavam kui suvalist maastikku või päikeseloojangut vaadata. Pigem olgu inimene selles loojangus. Samuti ei tea eriti kedagi, kes väga feissbukki pilte enam üles laeks. 90% kasutab selleks siiski Instagrami kui profiilipildid jms välja jätta.

/ninakaspreili

mis su vigastus on?
Ninakaspreili???

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks inimesed teevad reisipilte, kus on peamiselt ainult selfid? Näiteks on albumi pealkirjaks “Veneetsia” või “Pariis” ja siis on posu pilte, kus reisija istub laua taga, mingi lobi ees. Või istub kuskil pargipingil ja on väga ilus. Või seisab lillepõõsa kõrval ja on taas väga ilus. Ja nii edasi. Väga vähe mingeid vaateid sihtkohale ja infot sihtkoha kohta. Selliseid pilte saab ju väga edukalt ka kodus teha, milleks nende jaoks reisile sõita?

Hea küll, eneseeksponeerijad on sellised. Aga sama tendents on sageli ka majutuskohtade reklaambuklettides või kinnisvarakuulutustes. Kaunis paar basseiniserval või saunas. Lill laual. Mitu pilti mingist kivist või rukkipeast, konnakesest või liblikakesest, mis mingit infot ei lisa. Samades kuulutustes on ülevaatlikke fotosid päris vähe. Ma mõtlen selliseid, kust tegelikult ka ülevaate saab, milline see kinnisvara tegelikult on – kus nurgas miski asub, kus sisse- ja väljapääsud, kuidas on hooned õuele paigutatud jne. Üks pilt lillekesest, teine uksepiidast, kolmas parketilipist, neljas lillevaasist laual. Õppige oma müüdavat kinnisvara pildistama! Ja reise ka.

Milleks?

Sa ajad põhjuse ja tagajärje segamini. Inimesed ei käi reisimas selleks, et pilte teha. Pildid on kaasnev nähtus.
Täiesti jabur on pildistada reisil postkaardivaateid ilma inimesteta – suvaka suveniirimüüja juures on müügil postkaardid mis on tehtud õige päikese rakursiga, õige ilmaga, õige tehnikaga, ilma turistideta. Võib osta sihtkohas fotoraamatu, mille teinud fotograaf on maailmanimi, kes elas raamatu tegemiseks objekti naabruses mitu kuud ja käis selle perioodi jooksul iga päev huvitavaid ja unikaalseid kaadreid otsimas. Üritades neid kaadreid üle lüüa, raiskad terve puhkuse ühe pildi tegemiseks.

Mul on ka üks küsimus. Miks inimesed vaatavad teiste pilte, kui need tegelikult ei huvita? See on mingi töö või kohustus selline?

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milleks?

Sa ajad põhjuse ja tagajärje segamini. Inimesed ei käi reisimas selleks, et pilte teha. Pildid on kaasnev nähtus.

Täiesti jabur on pildistada reisil postkaardivaateid ilma inimesteta – suvaka suveniirimüüja juures on müügil postkaardid mis on tehtud õige päikese rakursiga, õige ilmaga, õige tehnikaga, ilma turistideta. V?

kuidas kellelegi – mulle on just jaburad need pildid, kus reisiline palmiga/kokteiliga/kitsega jne. Pildistades vaadet või olukorda, jäädvustad konkreetse hetke enda jaoks. Emotsiooni, ilma, tuju. Seinale paneksin tõesti proffi tehtud foto, aga isiklikku pildialbumisse ei taha kindlasti võõraid hetki ja elamusi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kuidas kellelegi – mulle on just jaburad need pildid, kus reisiline palmiga/kokteiliga/kitsega jne. Pildistades vaadet või olukorda, jäädvustad konkreetse hetke enda jaoks. Emotsiooni, ilma, tuju. Seinale paneksin tõesti proffi tehtud foto, aga isiklikku pildialbumisse ei taha kindlasti võõraid hetki ja elamusi.

Aga “reisiline palmiga/kokteiliga/kitsega” ongi ju selle reisilise emotsioon ja elamus??

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ajad põhjuse ja tagajärje segamini. Inimesed ei käi reisimas selleks, et pilte teha.

Aga mulle tundub, et käivad küll.

Mul on ka üks küsimus. Miks inimesed vaatavad teiste pilte, kui need tegelikult ei huvita? See on mingi töö või kohustus selline?

Aga ma vastan selle sulle ilusti ära. Ma nimme ei vaatagi, need on lihtsalt näha. Ei, ma ei saa sellest infarkti ega midagi ja ma ei asu selfitajaid oma listist paljalt sellepärast eemaldama. Minu küsimus oli: mis ajendab reisil peamiselt selfitama ehk iseennast pildistama, kui sa juba kord oled reisil? Jah, küsin anonüümses foorumis, sest ma ei arva, et peaksin selle küsimusega tuttava poole pöörduma. Ma ei taha teda isiklikult solvata nimelt. Mind huvitab, miks ta seda teeb, ja anonüümsed käod, kes on ise selfitajad, ehk oskavad ära vastata. Ei, ma ei saa infarkti, kui ma vastust ei saagi.

No mis küsimusi sul veel võiks olla? Võib-olla et “miks teha perekooli mõttetuid teemasid?” Vastan: sest see on siin igasuguste, ka mõttetute teemade koht.
Tahad küsida: “Kas sul oma elu ei ole?`”
Vastan: “On küll.”

Mis sa veel võiksid nüüd küsida?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult võikski teemat veidi keerata: miks üldse tehakse iga päev selfisid? Selfikäod, mis emotsiooni te sellest saate, kui panete kas iga päev või mitu korda nädalas endast järjekordse mittemidagiütleva näopildi või üldvaate, kus sa oled küll väga ilus, aga seda teab enamik tuttavaid niigi.
Küsin tõemeeli. Instas on ilmselt mingi võistlus laikide pärast ja see on kuidagi kasulik. Aga Facebookis? Kas on mingi laikide sõltuvus ja mis tunne on, kui sinu uue ilusa selfi alla on tunni aja jooksul ilmunud ainult kaks laiki, sest tuttavad lihtsalt enam ei jaksa?
Selfihaigus ei taba tegelikult üldse mitte ainult noori ja ilusaid.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Reisipiltidel ainult selfid?