Esileht Hobinurk reisiplaanid praegusel ajal

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: reisiplaanid praegusel ajal

Postitas:

Me mehega väikeettevõtjad, töötame paljuski projektist projektini. Hetkel on kahe suure projekti vahel paus, kuni aprilli lõpuni. U kuu aega tagasi, kui eelmise suure projekti lõpp hakkas paistma, arutasime, et läheks aprilli algul või märtsi lõpul nädalasele reisile kuhugi. Jutust käisid läbi Itaalia ja Portugal. Rannapuhkus meil eriti eesmärk pole, pigem kultuurireis. Aga oleks muidugi tore, kui sihtkohas juba päike paistaks, oleks soojem kui samal ajal siin ja ehk saaks huviväärsuste vahel isegi natuke basseinis sulistada ja päikest võtta.
Aga nüüd on see koroona-paanika. Itaalia ilmselt võib maha tõmmata. Kas ja kuhu te üldse julgeksite tänavu kevadel reisida?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 13:47; 01.03 10:45; 10.03 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel on märtsi lõpuks-aprilli alguseks ilmselt natuke keeruline plaane teha. Euroopas muutub olukord iga päevaga. Ühel päeval pole ühtegi nakatunut järgmisel päeval aga 100. Kui võimalik, siis ma ise ilmselt ootaksin nii märtsi lõpuni ning otsustaksin siis selle järgi, mis seis kuskil riigis on. Itaalia ilmselt võib maha kanda, kuid Portugalis äkki puhangut ei ole (hetkel ei ole). Midagi ära otseselt ei ostaks, äärmisel juhul broneeriks selliseid hotelle, kus saab päev-paar enne tasuta tühistada.
Märts-aprill ilmselt näitab, kas olukord paraneb. Meil endal plaanid suve alguses Itaaliasse minna. Kui seis sama, mis praegu, siis jääb muidugi ära.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 14:26; 05.03 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina paniköör ei ole, arvestades, et see viirus on juba igal pool. Kui te pole ise ja teil pole riskigruppi kuuluvaid lähisugulasi, siis mina ostaks sellised viimase hetke piletid kohta, kus veel probleeme pole. Nt Maltale. Rahvarohkeid kohti väldiks, lennujaamas kannaks maski ja tagasi tulleks puhkaks veel 2 nädalat kodus.
Või siis tõesti ootaks veel 2-3 nädalat ja vaataks siis edasi.

Meil endal juunikuus reis ootamas, praegu küll ei tunne hirmu, et peaks ära jätma. Muidugi kui meie sihtkohas peaks midagi hullu olema, siis jätkas ära…

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Itaaliasse kindlasti ei läheks. Ei julgeks hetkel kusagile reisida. Nagu eelnev kommenteerija ka kirjutas, Euroopas muutub olukord igapäevaga.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädal on selline mõnus aeg, et saaks Eestis mingit enda jaoks vähem tuntud piirkonda avastada. Ma ise rendiks mõnusa puhkemaja, naudiks loodust ja niisama lebotamist. Või puhkaks mõnes kultuurivõimalustega Eesti linnas, käiks teatris ja muuseumites, võtaks heas hotellis toa või spaas, naudiks lihtsalt kodusest rutiinist eemal olemist ja kohustustevaba aega.

Kuidas Euroopas nädala-paari pärast olukord on või kus järgmine suurem kolle, ei oska keegi ennustada. Nii et ma välisreisi ei plaaniks.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 16:51; 04.03 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hotellis ei peatuks, pigem võtaks air bnb-ga midagi või rendiks mingi korteri vms. Pärast oled ühe nakatunud inimese pärast nädalaid hotellis karantiinis ja nakatud ka veel seal selle tõttu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me mehega väikeettevõtjad, töötame paljuski projektist projektini. Hetkel on kahe suure projekti vahel paus, kuni aprilli lõpuni. U kuu aega tagasi, kui eelmise suure projekti lõpp hakkas paistma, arutasime, et läheks aprilli algul või märtsi lõpul nädalasele reisile kuhugi. Jutust käisid läbi Itaalia ja Portugal. Rannapuhkus meil eriti eesmärk pole, pigem kultuurireis. Aga oleks muidugi tore, kui sihtkohas juba päike paistaks, oleks soojem kui samal ajal siin ja ehk saaks huviväärsuste vahel isegi natuke basseinis sulistada ja päikest võtta.

Aga nüüd on see koroona-paanika. Itaalia ilmselt võib maha tõmmata. Kas ja kuhu te üldse julgeksite tänavu kevadel reisida?

Mängige mõttes läbi olukord, kus te ei jõua aprilliks koju, jääte karantiini. VÕi üks teist haigestub reisi ajal ja pannakse haiglasse, sest ei lähe näiteks kehatempreratuuri testimisega läbi kontrollist? Haigestumise tõenäosus on väike, aga ka selle võiks läbimängida. Kui palju hakkaks teie lähedased muretsema näiteks kui lähete puhkusele Põhja-Itaaliasse? Kas saaksite seal üldse rahus olla, kui koguaeg tunned selja taga mõlema perekonna närveldamist? Ise vaataks vahelduse mõttes sellise kauguse, kuhu saab minna autoga ja kus saan ise autoga ka koju tagasi sõita. Lennujaamasid on nii lihtne kinni panna, kui mingi jama on. Igaljuhul oleksid igasugused saared välistatud, kuhu muud viisi ei saa kui ainult lennukiga.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil juba mõni aeg tagasi ostetud reis aprilliks Küprosele, ammu enne seda kui see koroona paanika lahti läks. Hetkeseisuga ära jätta ei plaani, aga eks jälgime olukorda, sest tõesti muutub kiirelt. Poleks praegu midagi ostetud, siis hetkel ilmselt lähikuudeks ei ostaks. Haigestumist otseselt ei karda, aga kahju oleks rahast ilma jääda, kui tõesti asi nii hulluks läheb, et piire kinni panema hakatakse, sest siis ei hüvita kindlustus ka midagi.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 21:47; 08.03 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige suurem tõenäosus nakkust saada on lennujaamad, mis kubisevad inimestest. Probleem ei olegi sihtpunkt, vaid kuidas sinna saada.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järgmine erareis on plaanitud juunikuuks, loodan, et selle aja peale on suurem jama möödas. Lähiaja tööreisid tühistan.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.02 15:49; 01.03 17:58; 06.03 00:08; 06.03 13:29; 09.03 10:59; 14.03 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koroona on ju pmst külmetushaigus. Küllap see viirus raugeb, kui ilm soojemaks-kuivemaks läheb. Lõuna pool Euroopas tõenäoliselt aprilli keskpaigas, meil paar nädalat hiljem. Probleem just selles, et meil tuleb 20.aprilli paiku uus suur projekt peale, mis meid suve keskpaigani endasse neelab. Järgmine variant kuhugi reisida oleks juuli-oktoober. Kuna suvel ei tahaks Eestist ära minna, siingi ilus, siis september-oktoober.

+5
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 13:47; 01.03 10:45; 10.03 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks pean järgmisel nädalal minema tööreisile (seal hetkel 1 koroona juht). Ei soovi minna, kuid tööandja tühistada ei luba. Loodan, et koolituse korraldaja viimasel minutil ise koolituse tühistab.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks pean järgmisel nädalal minema tööreisile (seal hetkel 1 koroona juht). Ei soovi minna, kuid tööandja tühistada ei luba. Loodan, et koolituse korraldaja viimasel minutil ise koolituse tühistab.

Väga imelik ja mittemõistev tööandja siis. Meil suur rahvusvaheline ettevõte, Hiinasse reisimine juba ammu keelatud, nüüd lisandusid ja teised riigid sellesse nimistusse. Ülejäänud riikidesse võib reisida, aga EI PEA. Tööandja rõhutab igati, et soovitab reisimisest hoiduda ning reisimine on igal juhul vabatahtlik. Kedagi kuhugi ei sunnita ja planeeritud reisid võib tühistada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.02 15:49; 01.03 17:58; 06.03 00:08; 06.03 13:29; 09.03 10:59; 14.03 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lihtsalt ei saa inimestest aru, mis valu see praegusel ajal reisida on? Jah, on veel riike, kus seda COVID 19 veel pole, või on mõni üksik juhtum. Ega Itaalias ka polnud kohe alguses 1000 juhtu, need ikka tekkisid ajaga. Kuna sellel viirusel on peiteaeg nii erinev ja mõnel juhul isegi 42 päeva, siis sa ei või ju kunagi teada, kes tegelikult on juba nakatunud. Mulle meeldis ühe netikommentaatori ütlus, et tema võrdleb reisijaid sarimõrvariga. Ega see väga vale ju polegi. Käid reisul ära ja sul veab, sest juhtumeid seal riigis oli 0, kuid lennujaamas istusid kõrvuti nakatunud isikuga ja sa tood selle meie armsamale maarjamaale. Käid siin uhkelt pea püsti ringi ja kena päevitus näol, kuid iga kord kui poes piima järel käid nakatad salaja mitmeid inimesi ja seal hulgas memmesid ja taate, kellele see võib saatuslikuks saada. Äkki on nende memmede ja taatide hulgas sinu enda ema või isa. Võibolla on mõni ainus pere toitja või sinu lapse armastatud õpetaja. Mis tunne on edasi elada, kui sinu reisi pärast sureb hiljem mitu inimest???

+13
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei paanitse. Meil on ammu reis plaanitud Mallorcale aprillis.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 20:35; 14.03 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks pean järgmisel nädalal minema tööreisile (seal hetkel 1 koroona juht).

kuidas sa eestis elada julged? ei lähe kodunt välja?

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 09:01; 09.03 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lihtsalt ei saa inimestest aru, mis valu see praegusel ajal reisida on? Jah, on veel riike, kus seda COVID 19 veel pole, või on mõni üksik juhtum. Ega Itaalias ka polnud kohe alguses 1000 juhtu, need ikka tekkisid ajaga. Kuna sellel viirusel on peiteaeg nii erinev ja mõnel juhul isegi 42 päeva, siis sa ei või ju kunagi teada, kes tegelikult on juba nakatunud. Mulle meeldis ühe netikommentaatori ütlus, et tema võrdleb reisijaid sarimõrvariga. Ega see väga vale ju polegi. Käid reisul ära ja sul veab, sest juhtumeid seal riigis oli 0, kuid lennujaamas istusid kõrvuti nakatunud isikuga ja sa tood selle meie armsamale maarjamaale. Käid siin uhkelt pea püsti ringi ja kena päevitus näol, kuid iga kord kui poes piima järel käid nakatad salaja mitmeid inimesi ja seal hulgas memmesid ja taate, kellele see võib saatuslikuks saada. Äkki on nende memmede ja taatide hulgas sinu enda ema või isa. Võibolla on mõni ainus pere toitja või sinu lapse armastatud õpetaja. Mis tunne on edasi elada, kui sinu reisi pärast sureb hiljem mitu inimest???

Aga arenda enda empaatiat ikka muudes suundades ka peale selle, mis hetkel mugav tundub, sest sinul planeeritud reise hetkel ei ole. Mugav positsioon teistele moraalilugemiseks!

Kujuta ette, et sinu pere oleks selline keskmine Eesti pere, kes endale igal aastal või üle aasta reise lubada ei saa, aga on nüüd, ütleme näiteks detsembris, kui koroonast veel midagi ei teatud, üle mitme aasta kogunud piisavalt raha ja planeerinud perereisi. Võtnud puhkused. Leidnud asendajad. Planeerinud marsruudid. Ostnud lennupiletid. Broneerinud või juba välja maksnud hotellid, autorendi, kindlustuse jne. Ehk siis teinud üsna suured kulutused ja logilistiliselt keerukad kokkulepped. Mingit raha tagasi saada pole võimalik, kui reis sinu rõõmuks ära jätta. Sihtpunktis pole hetkel koroonajuhte või on neid võrreldavas suurusjärgus Eestiga (nt 1 juht milj elaniku kohta).

Lihtsalt ÜRITA ennast nende inimeste olukorda panna.
Jube mugav on endale vastu rinda taguda ja teistele moraali lugeda, kui omal sama olukorda pole.
Ma ka ei planeeriks iialgi omale reisi praegustes tingimustes. Aga kui mul on juba novembrist/detsembrist planeeritud ja suures osas välja makstud perereis, mida ma tühistamise juhul saaksin heal juhul uuesti endale lubada võib-olla 2 aasta pärast alles, siis ma ei leia, et ma oleks kurjategija, kui ma praegustel andmetel siiski lähen reisile (otselennuga, riiki, kus koroonajuhte on 10 milj elaniku kohta hetkel 2).

+15
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.03 19:39; 03.03 20:23; 04.03 18:07; 05.03 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lihtsalt ei saa inimestest aru, mis valu see praegusel ajal reisida on? Jah, on veel riike, kus seda COVID 19 veel pole, või on mõni üksik juhtum. Ega Itaalias ka polnud kohe alguses 1000 juhtu, need ikka tekkisid ajaga. Kuna sellel viirusel on peiteaeg nii erinev ja mõnel juhul isegi 42 päeva, siis sa ei või ju kunagi teada, kes tegelikult on juba nakatunud. Mulle meeldis ühe netikommentaatori ütlus, et tema võrdleb reisijaid sarimõrvariga. Ega see väga vale ju polegi. Käid reisul ära ja sul veab, sest juhtumeid seal riigis oli 0, kuid lennujaamas istusid kõrvuti nakatunud isikuga ja sa tood selle meie armsamale maarjamaale. Käid siin uhkelt pea püsti ringi ja kena päevitus näol, kuid iga kord kui poes piima järel käid nakatad salaja mitmeid inimesi ja seal hulgas memmesid ja taate, kellele see võib saatuslikuks saada. Äkki on nende memmede ja taatide hulgas sinu enda ema või isa. Võibolla on mõni ainus pere toitja või sinu lapse armastatud õpetaja. Mis tunne on edasi elada, kui sinu reisi pärast sureb hiljem mitu inimest???

Aga arenda enda empaatiat ikka muudes suundades ka peale selle, mis hetkel mugav tundub, sest sinul planeeritud reise hetkel ei ole. Mugav positsioon teistele moraalilugemiseks!

Kujuta ette, et sinu pere oleks selline keskmine Eesti pere, kes endale igal aastal või üle aasta reise lubada ei saa, aga on nüüd, ütleme näiteks detsembris, kui koroonast veel midagi ei teatud, üle mitme aasta kogunud piisavalt raha ja planeerinud perereisi. Võtnud puhkused. Leidnud asendajad. Planeerinud marsruudid. Ostnud lennupiletid. Broneerinud või juba välja maksnud hotellid, autorendi, kindlustuse jne. Ehk siis teinud üsna suured kulutused ja logilistiliselt keerukad kokkulepped. Mingit raha tagasi saada pole võimalik, kui reis sinu rõõmuks ära jätta. Sihtpunktis pole hetkel koroonajuhte või on neid võrreldavas suurusjärgus Eestiga (nt 1 juht milj elaniku kohta).

Lihtsalt ÜRITA ennast nende inimeste olukorda panna.

Jube mugav on endale vastu rinda taguda ja teistele moraali lugeda, kui omal sama olukorda pole.

Ma ka ei planeeriks iialgi omale reisi praegustes tingimustes. Aga kui mul on juba novembrist/detsembrist planeeritud ja suures osas välja makstud perereis, mida ma tühistamise juhul saaksin heal juhul uuesti endale lubada võib-olla 2 aasta pärast alles, siis ma ei leia, et ma oleks kurjategija, kui ma praegustel andmetel siiski lähen reisile (otselennuga, riiki, kus koroonajuhte on 10 milj elaniku kohta hetkel 2).

Ikka see raha on esmmatähtis. Kuidas ma ka ei püüaks, ma ei saa Sinust aru.

+3
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 16:36; 05.03 01:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lihtsalt ei saa inimestest aru, mis valu see praegusel ajal reisida on? Jah, on veel riike, kus seda COVID 19 veel pole, või on mõni üksik juhtum. Ega Itaalias ka polnud kohe alguses 1000 juhtu, need ikka tekkisid ajaga. Kuna sellel viirusel on peiteaeg nii erinev ja mõnel juhul isegi 42 päeva, siis sa ei või ju kunagi teada, kes tegelikult on juba nakatunud. Mulle meeldis ühe netikommentaatori ütlus, et tema võrdleb reisijaid sarimõrvariga. Ega see väga vale ju polegi. Käid reisul ära ja sul veab, sest juhtumeid seal riigis oli 0, kuid lennujaamas istusid kõrvuti nakatunud isikuga ja sa tood selle meie armsamale maarjamaale. Käid siin uhkelt pea püsti ringi ja kena päevitus näol, kuid iga kord kui poes piima järel käid nakatad salaja mitmeid inimesi ja seal hulgas memmesid ja taate, kellele see võib saatuslikuks saada. Äkki on nende memmede ja taatide hulgas sinu enda ema või isa. Võibolla on mõni ainus pere toitja või sinu lapse armastatud õpetaja. Mis tunne on edasi elada, kui sinu reisi pärast sureb hiljem mitu inimest???

Aga arenda enda empaatiat ikka muudes suundades ka peale selle, mis hetkel mugav tundub, sest sinul planeeritud reise hetkel ei ole. Mugav positsioon teistele moraalilugemiseks!

Kujuta ette, et sinu pere oleks selline keskmine Eesti pere, kes endale igal aastal või üle aasta reise lubada ei saa, aga on nüüd, ütleme näiteks detsembris, kui koroonast veel midagi ei teatud, üle mitme aasta kogunud piisavalt raha ja planeerinud perereisi. Võtnud puhkused. Leidnud asendajad. Planeerinud marsruudid. Ostnud lennupiletid. Broneerinud või juba välja maksnud hotellid, autorendi, kindlustuse jne. Ehk siis teinud üsna suured kulutused ja logilistiliselt keerukad kokkulepped. Mingit raha tagasi saada pole võimalik, kui reis sinu rõõmuks ära jätta. Sihtpunktis pole hetkel koroonajuhte või on neid võrreldavas suurusjärgus Eestiga (nt 1 juht milj elaniku kohta).

Lihtsalt ÜRITA ennast nende inimeste olukorda panna.

Jube mugav on endale vastu rinda taguda ja teistele moraali lugeda, kui omal sama olukorda pole.

Ma ka ei planeeriks iialgi omale reisi praegustes tingimustes. Aga kui mul on juba novembrist/detsembrist planeeritud ja suures osas välja makstud perereis, mida ma tühistamise juhul saaksin heal juhul uuesti endale lubada võib-olla 2 aasta pärast alles, siis ma ei leia, et ma oleks kurjategija, kui ma praegustel andmetel siiski lähen reisile (otselennuga, riiki, kus koroonajuhte on 10 milj elaniku kohta hetkel 2).

Ikka see raha on esmmatähtis. Kuidas ma ka ei püüaks, ma ei saa Sinust aru.

Oi, aga teeme siis nii, et sina maksad minu, halva ja vastutustundetu rahaahne inimese ärajäänud reisi kinni? Ja meie pere jääb koju. Sobib? Ikka üldsuse heaks ja viiruse leviku tõkestamiseks. Sind summa tõenäoliselt ei huvita, sest raha pole ju tervisega võrreldes – tsiteerin – esmatähtis, aga see jääb 2000 euro kanti, loodan, et see sobib sulle 🙂
Anna teada, mis arvad!

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.03 19:39; 03.03 20:23; 04.03 18:07; 05.03 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koroona on ju pmst külmetushaigus. Küllap see viirus raugeb, kui ilm soojemaks-kuivemaks läheb. Lõuna pool Euroopas tõenäoliselt aprilli keskpaigas, meil paar nädalat hiljem. Probleem just selles, et meil tuleb 20.aprilli paiku uus suur projekt peale, mis meid suve keskpaigani endasse neelab. Järgmine variant kuhugi reisida oleks juuli-oktoober. Kuna suvel ei tahaks Eestist ära minna, siingi ilus, siis september-oktoober.

Päris nii ikka ei ole, ründab eelkõige kopse, mitte lihtsalt ülemisi hingamisteid, nagu tavalised külmetusviirused. Keskmiselt läheb kuu, et sellest paraneda. Ja võivad jääda tüsistused: hingamisraskused, jõuetus jne. Praeguseks on mitmed riigid oma elanikel soovitanud igasugustest reisidest, mis ei ole eluliselt tähtsad, loobuda. Üks uuemaid põhjalikke ülevaateid koroonaviirusest: https://www.vox.com/2020/3/2/21161067/coronavirus-covid19-china?fbclid=IwAR190irWhrFMaM_q-fGH663DMsE4DafuOE4NwzqbU5FqAAMoWzFS0VKKD2k Tasub lugeda.

Haigestunuid tuleb Euroopas juurde iga päev: https://www.worldometers.info/coronavirus/
Ja enam ei ole isegi nii, et kahest-kolmest koldest uued haigestunud tulevad (Hiina, Itaalia), nt Poola esimene juhtum on “sisse toodud” Saksamaalt, kus haigus hoogsalt levib. Viimaste päevade arengud Euroopas küll kuhugi reisimist ei julgusta. Osad lennufirmad tühistavad teatud reise või lõpetavad ajutiselt lennud teatud sihtkohtadesse.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 16:51; 04.03 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun linki väitele, et riigid soovitavad hoiduda reisimisest – loomulikult soovitatakse hoiduda nakkuskoldega riikidest, mis terviseameti lehelgi kirjas. Samuti tühistatakse reise ju üksnes kõige suurema nakkumisega riikidesse – Euroopas ainult Itaaliasse hetkel.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.03 19:39; 03.03 20:23; 04.03 18:07; 05.03 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lihtsalt ei saa inimestest aru, mis valu see praegusel ajal reisida on? Jah, on veel riike, kus seda COVID 19 veel pole, või on mõni üksik juhtum. Ega Itaalias ka polnud kohe alguses 1000 juhtu, need ikka tekkisid ajaga. Kuna sellel viirusel on peiteaeg nii erinev ja mõnel juhul isegi 42 päeva, siis sa ei või ju kunagi teada, kes tegelikult on juba nakatunud. Mulle meeldis ühe netikommentaatori ütlus, et tema võrdleb reisijaid sarimõrvariga. Ega see väga vale ju polegi. Käid reisul ära ja sul veab, sest juhtumeid seal riigis oli 0, kuid lennujaamas istusid kõrvuti nakatunud isikuga ja sa tood selle meie armsamale maarjamaale. Käid siin uhkelt pea püsti ringi ja kena päevitus näol, kuid iga kord kui poes piima järel käid nakatad salaja mitmeid inimesi ja seal hulgas memmesid ja taate, kellele see võib saatuslikuks saada. Äkki on nende memmede ja taatide hulgas sinu enda ema või isa. Võibolla on mõni ainus pere toitja või sinu lapse armastatud õpetaja. Mis tunne on edasi elada, kui sinu reisi pärast sureb hiljem mitu inimest???

Aga arenda enda empaatiat ikka muudes suundades ka peale selle, mis hetkel mugav tundub, sest sinul planeeritud reise hetkel ei ole. Mugav positsioon teistele moraalilugemiseks!

Kujuta ette, et sinu pere oleks selline keskmine Eesti pere, kes endale igal aastal või üle aasta reise lubada ei saa, aga on nüüd, ütleme näiteks detsembris, kui koroonast veel midagi ei teatud, üle mitme aasta kogunud piisavalt raha ja planeerinud perereisi. Võtnud puhkused. Leidnud asendajad. Planeerinud marsruudid. Ostnud lennupiletid. Broneerinud või juba välja maksnud hotellid, autorendi, kindlustuse jne. Ehk siis teinud üsna suured kulutused ja logilistiliselt keerukad kokkulepped. Mingit raha tagasi saada pole võimalik, kui reis sinu rõõmuks ära jätta. Sihtpunktis pole hetkel koroonajuhte või on neid võrreldavas suurusjärgus Eestiga (nt 1 juht milj elaniku kohta).

Lihtsalt ÜRITA ennast nende inimeste olukorda panna.

Jube mugav on endale vastu rinda taguda ja teistele moraali lugeda, kui omal sama olukorda pole.

Ma ka ei planeeriks iialgi omale reisi praegustes tingimustes. Aga kui mul on juba novembrist/detsembrist planeeritud ja suures osas välja makstud perereis, mida ma tühistamise juhul saaksin heal juhul uuesti endale lubada võib-olla 2 aasta pärast alles, siis ma ei leia, et ma oleks kurjategija, kui ma praegustel andmetel siiski lähen reisile (otselennuga, riiki, kus koroonajuhte on 10 milj elaniku kohta hetkel 2).

Ikka see raha on esmmatähtis. Kuidas ma ka ei püüaks, ma ei saa Sinust aru.

Oi, aga teeme siis nii, et sina maksad minu, halva ja vastutustundetu rahaahne inimese ärajäänud reisi kinni? Ja meie pere jääb koju. Sobib? Ikka üldsuse heaks ja viiruse leviku tõkestamiseks. Sind summa tõenäoliselt ei huvita, sest raha pole ju tervisega võrreldes – tsiteerin – esmatähtis, aga see jääb 2000 euro kanti, loodan, et see sobib sulle ????

Anna teada, mis arvad!

2000 eurot on siis Sinu lähikondlaste hind?

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 16:36; 05.03 01:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun, et aprilliks on itaallased terveks saanud ja hädas on need riigid, kus praegu on veel vähe juhtumeid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun, et aprilliks on itaallased terveks saanud ja hädas on need riigid, kus praegu on veel vähe juhtumeid.

See võib tõesti nii olla, et kuu pärast on suurem nakatumine just nendes riikides, kus praegu asi kontrolli all. Siiski ei tähendaks Eestis ka nt 1000-2000 inimese nakatumine ju mingit anomaaliat, viirustesse nakatubki kevad-talvisel perioodil tuhandeid inimesi. Aga kahtlemata oleks sellise stsenaariumi puhul näidustatud rangem reisimise piiramine ning üldse märksa suurem ettevaatlikkus (piirkondlikult suletud lasteasutused, kodukontorite propageerimine jne).

2000 eurot on siis Sinu lähikondlaste hind?

Loomulikult mitte. Kui sihtriigis oleks nakatunuid väga palju ehk siis reaalne ja Eestist suurem võimalus nakatuda, siis me sinna loomulikult ei reisiks. Aga sina ei näi mõistvat (või ei taha tunnistada), et MINU raha eest on sul palju mugavam mulle moraali lugeda. Sest kui sa siiralt arvad, et minu MITTE NAKKUSKOLDESSE reisimine on ohtlik ja ma tulen tagasi nakatajana, siis kehtib su küsimus sinu enda kohta ka: kas tõesti 2000 eurot on sinu lähikondlaste hind? Nii et jätkuvalt ootan sinu kui rahast mitte hooliva inimese arvamust, kas oled nõus minu reisist loobumise oma rahast kinni maksma? See annaks su moraalitsemisele lihtsalt veidi tõsiseltvõetavust 🙂

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.03 19:39; 03.03 20:23; 04.03 18:07; 05.03 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun, et aprilliks on itaallased terveks saanud ja hädas on need riigid, kus praegu on veel vähe juhtumeid.

See võib tõesti nii olla, et kuu pärast on suurem nakatumine just nendes riikides, kus praegu asi kontrolli all. Siiski ei tähendaks Eestis ka nt 1000-2000 inimese nakatumine ju mingit anomaaliat, viirustesse nakatubki kevad-talvisel perioodil tuhandeid inimesi. Aga kahtlemata oleks sellise stsenaariumi puhul näidustatud rangem reisimise piiramine ning üldse märksa suurem ettevaatlikkus (piirkondlikult suletud lasteasutused, kodukontorite propageerimine jne).

2000 eurot on siis Sinu lähikondlaste hind?

Loomulikult mitte. Kui sihtriigis oleks nakatunuid väga palju ehk siis reaalne ja Eestist suurem võimalus nakatuda, siis me sinna loomulikult ei reisiks. Aga sina ei näi mõistvat (või ei taha tunnistada), et MINU raha eest on sul palju mugavam mulle moraali lugeda. Sest kui sa siiralt arvad, et minu MITTE NAKKUSKOLDESSE reisimine on ohtlik ja ma tulen tagasi nakatajana, siis kehtib su küsimus sinu enda kohta ka: kas tõesti 2000 eurot on sinu lähikondlaste hind? Nii et jätkuvalt ootan sinu kui rahast mitte hooliva inimese arvamust, kas oled nõus minu reisist loobumise oma rahast kinni maksma? See annaks su moraalitsemisele lihtsalt veidi tõsiseltvõetavust ????

Küsimus ei ole MITTE NAKKUSKOLDESSE minekus. Küsimus on lennujaamades ja lennukites. Isegi kui lähed ja tuled otselendudega. Miks sa sellest aru ei saa?
Mina ei ole mingi paniköör ja konserve kokku ei osta. Tahtsin lihtsalt öelda, et arusaamatu, miks sa rõhutad sihtkohta, kuid ei saa aru, et minek ja tulek on riskitegurid, mitte sihtkohas olemine. Kinnine väike suletud ruum, kus teie pere istub mitu tundi + uuesti mitu tundi tont teab kellega koos, ja te ei hoia ometi kõik see aeg maske peas. Sööte ju ka seal lennukis ja lapsed ei suudaks elu sees nii kaua maski peas hoida. Ja selle tagamine, et mitte ükski pereliige ei katsu lennujaamas mitte ühtegi pinda – see on ju võimatu.
Ja muideks minu arvates on ka see 2000 eurot ikka kommiraha. Kas poleks nii nigelate reisimisvõimaluste juures vajalik oma tähelepanu koondada rohkem teenimisele?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks halvustada kellegi rahalisi võimalusi? Vahet pole palju kellegi reis maksab, inimesed koguvad ja püüavad, et oma perega koos reisida ning elamusi saada. 2000 eurot on suur raha ikka ning tõenäoliselt pole tegemist reisi kogumaksumusega, vaid ettemakstud kuludega. Loomulikult pole see kerge olukord kui kauaoodatud reis ähvardab ära jääda. Enamik nakatunuid on siiski nakkuse saanud kriisikolletest ning seal viibinud. Kui reisisihtkohas on mõned üksikud haigusjuhud, siis mina pigem kaaluksin minekut ning vajadusel oleksin valmis pärast 2 nädalat kodus karantiinis istuma ka.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 14:26; 05.03 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minek ja tulek on üks asi, aga inimesed tihtilugu ei arvesta sellega, et need puhangud võivad tekkida väga äkitselt ja sama kiirelt võidakse nad kuskile hotelli karantiini panna. Minu teada seda karantiinis istumist kindlustus ei kata (võin muidugi eksida).

Aga igal juhul on see ebameeldivus, mida igaüks tahaks vältida, eriti kallilt makstud puhkuse ajal. Sellisteks asjadeks peab antud olukorras valmis olema.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.02 15:49; 01.03 17:58; 06.03 00:08; 06.03 13:29; 09.03 10:59; 14.03 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada seda karantiinis istumist kindlustus ei kata (võin muidugi eksida).

Swedbanki reisikindlustus:
Kui juba ollakse reisil ning reisisihtkoha hotell, linn või riik pannakse karantiini, mistõttu ei saa planeeritud kuupäeval reisilt tagasi pöörduda, kas kindlustus hüvitab tekkinud kahju?

“Hüvitame pikenenud reisi majutus- ja/või viibimiskulud, kui sellised kulud on tekkinud. Lisaks hüvitame kodumaale naasmiseks vajaminevad transpordipiletid. Eelduseks on, et reisikindlustuse lepingusse on valitud ka reisitõrkekindlustus.”

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea…see on ju nagu gripp. Gripi pärast küll keegi reisimata jäta iga talv. Ma ise sõidan paari nädala pärast…ärajäänud tööreisile, st üritus jäeti ära, aga ma sõidan siis niisama väikesele linnapuhkusele. Ja ostisn just juuniks Milanosse piletid. Üldse ei karda. Aga tõsi, oleks kodus, kui mul oleks mingi krooniline tõbi küljes ja/või oleks 70+ vanuses. Ja kui mu kallid vanavanemad elaksid, siis pärast reisi ootaks 2 nädalat enne, kui neile külla sõidaks.
Ma ei tea, kuidas teemaalgatajal rahalised võimalused, aga, kui lennujaamad peaks tagasi tulles kinni olema või lende pole, siis saab kohapealt ju mingi vana auto osta ja sellega läbi euroopa tulla (ma ei usu, et piire hakatakse kinni panema).

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada seda karantiinis istumist kindlustus ei kata (võin muidugi eksida).

Swedbanki reisikindlustus:

Kui juba ollakse reisil ning reisisihtkoha hotell, linn või riik pannakse karantiini, mistõttu ei saa planeeritud kuupäeval reisilt tagasi pöörduda, kas kindlustus hüvitab tekkinud kahju?

“Hüvitame pikenenud reisi majutus- ja/või viibimiskulud, kui sellised kulud on tekkinud. Lisaks hüvitame kodumaale naasmiseks vajaminevad transpordipiletid. Eelduseks on, et reisikindlustuse lepingusse on valitud ka reisitõrkekindlustus.”

Nojah, mine nüüd võta kinni, mismoodi on…

https://www.err.ee/1056959/tavaline-reisikindlustus-koroonapuhangust-tulenevate-torgete-puhul-ei-aita

Selge in see, et kindlustus peab korralik ja läbimõeldud olema, aga läbimõeldud peavad olema ka sammud, mis siis kui…
Kas töökoht on valmis selleks, kui üks töötaja kuskil paar nädalat kauem ette teatamata viibib ja näole ei anna. Palka selle aja eest ilmselt ei saa. Laste koolid ilmselt on ka murekoht, kuigi võibolla väiksem.

Ühesõnaga, riskianalüüs tuleb teha enne puhkusereisi 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.02 15:49; 01.03 17:58; 06.03 00:08; 06.03 13:29; 09.03 10:59; 14.03 14:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Hobinurk reisiplaanid praegusel ajal