Esileht Kodunurk Remondi-ja eluasemelaen ühes, võimalik ?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Remondi-ja eluasemelaen ühes, võimalik ?

Postitas:

Eluase ostmiseks leitud, aga seal on näha suuremaid kulutusi remondile, köögimööbel jm.

On kellelgi kogemusi, annab pank lisaks eluasemelaenule ühes ka remondilaenu, nii 2000-3000  lisaks ?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 10:14; 29.05 10:59; 29.05 12:23;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Pangast ei oska küsida?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pangast ei oska küsida?

 

küsimus oli, on kellelgi kogemusi ?

 

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 10:14; 29.05 10:59; 29.05 12:23;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ei ole ju nii, et ainult üks laen võib korraga olla, paljudel on nt kodulaen + autoliising jne. Kui sissetulek võimaldab, siis võta nii palju laenu kui sa ise tahad ja mida pank sulle annab, aga perekool ei ole sinu panga laenuhaldur.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa kodulaenuna rohkem, kui kodu väärt, miinus sissemaks.

kodulaenu tingimused on täiesti teised lihtsalt. Kui arvad, et eraldi laenu ei saa remondi jaoks, siis tasuks ehk remonditud kodu ostmiseks vaadata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saad jah hüpoteegi ulatuses eluasemelaenu, mitte rohkem. Mina maksin paar aastat laenu tagasi ja siis võtsin remondi jaoks lisa, ehk siis algse laenusumma jälle täis. nii sai. Aga kohe ei oleks seda remondiosa juurde saanud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa kodulaenuna rohkem, kui kodu väärt, miinus sissemaks.

kodulaenu tingimused on täiesti teised lihtsalt. Kui arvad, et eraldi laenu ei saa remondi jaoks, siis tasuks ehk remonditud kodu ostmiseks vaadata.

Saab küll. Just sain! Korteri hindamisakt oli madalam, omanik oma hinnas polnud nõus alla tulema. Laenu sain ikkagi kõrgema hinna järgi ja lisaks küsisin remondi jaoks.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 11:38; 01.06 21:03; 01.06 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa kodulaenuna rohkem, kui kodu väärt, miinus sissemaks.

kodulaenu tingimused on täiesti teised lihtsalt. Kui arvad, et eraldi laenu ei saa remondi jaoks, siis tasuks ehk remonditud kodu ostmiseks vaadata.

Saab küll. Just sain! Korteri hindamisakt oli madalam, omanik oma hinnas polnud nõus alla tulema. Laenu sain ikkagi kõrgema hinna järgi ja lisaks küsisin remondi jaoks.

Oli see Swed kui tohib küsida ? Seal siis remondilaenu intress ka tunduvalt kõrgem eksole..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 10:14; 29.05 10:59; 29.05 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain küll. Näiteks korter maksis 70k ja ma tahtsin 5k veel remondi jaoks, siis lihtsalt laen tuli kokku 75k. Mingit eraldi lepinguid või asju ei pidanud tegema. Coop oli pank.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab küll nii, mina võtsin korraga ühe laenu, milles oli kodulaenu osa ja remondilaenu osa. Kodulaenu osa kanti müüja arvele, remondilaenu osa minu arvele.

Remondilaenu jaoks pidi esitama enne laenu saamist midagi eelarve sarnast, et mida sa teha kavatsed, a la tapeet, aknad, parkett ja siis mingi ehituspoe hind juurde. Iseenesest formaalsus, sest mingeid täpsemaid projekte ei nõutud, mul oli ka nagunii see mõeldudki iluremondiks ja natukese mööbli jaoks.

Kui kodulaenu intressidest rääkida, siis maksuamet on tagasi maksnud siis ainult selle kodu hinna pealt. Aga mina maksan laenu tagasi ühe laenuna ja pangas on selleks kirjas kodulaen. Mitte kaks eraldi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 12:57; 31.05 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab küll. Just sain! Korteri hindamisakt oli madalam, omanik oma hinnas polnud nõus alla tulema. Laenu sain ikkagi kõrgema hinna järgi ja lisaks küsisin remondi jaoks.

Pank andis sulle rohkem laenu, kui hindamisakti järgi vara väärtus oli?
See on küll erand, mida ei maksa tavalisena ringi hõisata.
Või oli sul lisatagatis äkki?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 23:59; 31.05 00:02; 04.06 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain küll. Näiteks korter maksis 70k ja ma tahtsin 5k veel remondi jaoks, siis lihtsalt laen tuli kokku 75k.

Mis näited need küll on?
70 tuh maksva korteri eest 75 tuhat laenu, ja sissemaksu polnudki?
Ei ole usutav

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 23:59; 31.05 00:02; 04.06 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või oli sul lisatagatis äkki?

Minul oli tõesti lisatagatis, kirjutasin siin eespool, et mul on laen võetud kodulaenuna, millest osa oli ka remondilaen. Õigupoolest mul oligi ainult tagatis, sissemaksu ma ei teinudki. Tagatiseks pandud korteri väärtus on ostetud korteri väärtusest mõnevõrra suurem.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 12:57; 31.05 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa kodulaenuna rohkem, kui kodu väärt, miinus sissemaks.

kodulaenu tingimused on täiesti teised lihtsalt. Kui arvad, et eraldi laenu ei saa remondi jaoks, siis tasuks ehk remonditud kodu ostmiseks vaadata.

Saab küll. Just sain! Korteri hindamisakt oli madalam, omanik oma hinnas polnud nõus alla tulema. Laenu sain ikkagi kõrgema hinna järgi ja lisaks küsisin remondi jaoks.

Oli see Swed kui tohib küsida ? Seal siis remondilaenu intress ka tunduvalt kõrgem eksole..

Ei olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 11:38; 01.06 21:03; 01.06 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab küll. Just sain! Korteri hindamisakt oli madalam, omanik oma hinnas polnud nõus alla tulema. Laenu sain ikkagi kõrgema hinna järgi ja lisaks küsisin remondi jaoks.

Pank andis sulle rohkem laenu, kui hindamisakti järgi vara väärtus oli?

See on küll erand, mida ei maksa tavalisena ringi hõisata.

Või oli sul lisatagatis äkki?

Mul oli sissemaks olemas, lisatagatist mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 11:38; 01.06 21:03; 01.06 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sissemaks olemas, lisatagatist mitte.

Mida see “laenu sain kõrgema hinna järgi” siis tähendas?
Täitsa huvitav, kuidas väljendusid need numbrites: hindamisakti väärtus, tegelik ostuhind, antud laenusumma, remondikulu, omafinantseering

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 23:59; 31.05 00:02; 04.06 19:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Remondi-ja eluasemelaen ühes, võimalik ?