Esileht Kodunurk Remonditööd “mustalt” v. ametlikult

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Remonditööd “mustalt” v. ametlikult

Postitas:

Kas need kes teevad remonditöid mustalt küsivad lõppkokkuvõttes sama suurt tasu kogu töö eest kui need kes tegutsevad registreeritud ettevõtjana? Keegi teab ehk?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.06 11:53; 18.06 12:02; 18.06 12:49; 18.06 18:46; 19.06 12:09; 19.06 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tellijale ikka soodsam ametlikult võtta ja võimalusel kasvõi tuttavate kaudu taustaga tegijad.
Riiklikku hinnakirja aga pole ja kõik on kokkuleppe küsimus.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 11:59; 18.06 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tellijale ikka soodsam ametlikult võtta ja võimalusel kasvõi tuttavate kaudu taustaga tegijad.

Riiklikku hinnakirja aga pole ja kõik on kokkuleppe küsimus.

Ei ole kõik päris kokkuleppe küsimus, sest ei ehitaja ega tööde tellija ei saa kuidagimoodi muuta ehitusmaterjalide hindu.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.06 11:53; 18.06 12:02; 18.06 12:49; 18.06 18:46; 19.06 12:09; 19.06 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot, mõtlesid, et materjali saab ka kuskilt varastada või annab ehitaja selle tasuta?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 11:59; 18.06 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot, mõtlesid, et materjali saab ka kuskilt varastada või annab ehitaja selle tasuta?

Oi kui “humoorikas”. Miks selline lahmiv postitus minu teemasse?

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.06 11:53; 18.06 12:02; 18.06 12:49; 18.06 18:46; 19.06 12:09; 19.06 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel kogemusi?

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.06 11:53; 18.06 12:02; 18.06 12:49; 18.06 18:46; 19.06 12:09; 19.06 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kogemusi? Miks mingit “musta” äri taga ajad? Rahapesuga tegeled või?
Normaalne inimene otsib tegija,sõlmib lepingu, maksab arve, saab tehtud tööle garantii jne.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tellijale ikka soodsam ametlikult võtta ja võimalusel kasvõi tuttavate kaudu taustaga tegijad.

Riiklikku hinnakirja aga pole ja kõik on kokkuleppe küsimus.

Ei ole kõik päris kokkuleppe küsimus, sest ei ehitaja ega tööde tellija ei saa kuidagimoodi muuta ehitusmaterjalide hindu.

Ametlik tegija saaab materjale palju soodsamalt. Tellija hind sellest muidugi ei muutu, ainult teostaja kasum.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ametlik tegija saaab materjale palju soodsamalt.

ka km-ta tegijad saavad materjale odavamalt kui sina ja mina. kui just päris algaja üksikettevõtja ei ole.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lepinguta töötajaga riskid praagi puhul lisakuluga. Lepinguga töömehe puhul on sul võimalusi oma õigusi kaitsta rohkem. Tavaliselt tuleb mustalt tehes vaid siis odavam, kui oled teemaga kursis ja ise karm tüüp, kes lihtsalt sita eest ei maksa.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ise karm tüüp

Tavaliselt karmid tüübid käivadki ju pk foorumis nuiamas, et “Veel kogemusi?”
Eksole.
Aga selge see, et see TA tädi soovib oma näpud ise kontakti ära panna, eks siis saab oma “kogemuse”

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 08:29; 19.06 12:22; 20.06 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lepinguta töötajaga riskid praagi puhul lisakuluga. Lepinguga töömehe puhul on sul võimalusi oma õigusi kaitsta rohkem. Tavaliselt tuleb mustalt tehes vaid siis odavam, kui oled teemaga kursis ja ise karm tüüp, kes lihtsalt sita eest ei maksa.

Sa paistad karm tüüp olema kui sõnakasutust vaadata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.06 11:53; 18.06 12:02; 18.06 12:49; 18.06 18:46; 19.06 12:09; 19.06 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa paistad karm tüüp olema kui sõnakasutust vaadata.

Sõnakasutusega on tänapäeval nii, et mida neutraalsem, seda karmim ja mida heinolikum, seda vedelam tüüp.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 08:29; 19.06 12:22; 20.06 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on väga väike tööke teha ja sa leiad tuttava ehitusmehe, kes palgatöö kõrvalt selle sulle ära teeb, siis saad muidugi odavamalt. Kindlasti on ka väikefirmasid, kes lühemaid töid mustalt teevad. Aga samas on väga palju neid soss-seppi, kelle puhul mustalt töötamine on nende ainus pluss. St saad odavalt tehtud töö, aga kvaliteeti keegi ei garanteeri ja kaevata pole ka kellelegi. Ja muidugi on õige ka see, mida sa ise kirjutasid, et võib ka nii minna, et lõpuks maksad sama palju kui ametliku lepingiga oleksid maksnud, sest algselt kokku lepitud summa muudkui kasvab ja kasvab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm lasi teha kogu korteri remondi mustalt, sest tegijad olid tuttavad (mitte sõbrad) ja talle oli kokkuhoid oluline. Alguses proovis saada ametlikult, kuid enamik korralikke firmasid ei viitsi tulla ühte väikest korterit remontima. Järjekorrad on ka pikad. Materjalid ostis kõik ise, et vältida nende hindadega sahkerdamist. Kui töömehed oli keset päeva vaja pahtlit juurde, siis selle raha maksis tagasi tšeki alusel.

Kvaliteet? Olenes tegijast. Üks oli tubli ja osav ning tema töölõigud olid hästi teinud. Teine oli tubli, kuid mitte nii osav ja tal palusime mitu asja ära parandada (oma kuludega). Sul peab olema keegi, kes oskab näha vigu ja enne tööd vastu ei võta ega maksa, kui kõik korras.

Üks ruum, mille puhul ma kindlasti ei soovita mustalt tegijaid võtta, on vannituba/WC. Nende puhul jäi seal kvaliteedist vajaka ja kui kõiki teisi ruume on suhteliselt kerge üle teha, siis neid mitte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te spetsiaalselt käite hiljem kontrollimas, et riigimaksud on makstud? Või mida te mustalt töötamise all mõtlete?
Mina küll ei tea, kas nt EE makse maksab või ei.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 17:55; 20.06 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te spetsiaalselt käite hiljem kontrollimas, et riigimaksud on makstud? Või mida te mustalt töötamise all mõtlete?

Mina küll ei tea, kas nt EE makse maksab või ei.

Osad ettevõtjad ei maksagi makse või mida silmas pidasid?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.06 11:53; 18.06 12:02; 18.06 12:49; 18.06 18:46; 19.06 12:09; 19.06 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te spetsiaalselt käite hiljem kontrollimas, et riigimaksud on makstud? Või mida te mustalt töötamise all mõtlete?

Mina mõtlen mustalt töötamise all seda: leidsin firma (kaugelt-kaugelt tuttavad mehed), käisid vaatamas, mida teha vaja, pakkusid oma hinna + käibemaks. Küsisin, kas saame ka ilma ametliku arveta teha ja mis sel juhul tööraha oleks.
Selgus, et kui iga päeva õhtul sulas maksan, saaksin mitte vaid 20% käibemaksu võrra odavamalt vaid veel 5 % alla.
Materjalide hinnas vahet polnud – käisime koos kõike ostmas, nemad ostsid firmale ja said igast poest soodustusi vastavalt lepingule, mina kassas maksin.
Kes siin rääkis, et mitte lasta mustalt vannituba remontida, siis ma lasin vannitoa majale lausa juurde ehitada – polnud pooli seinugi.
Ja kõik töötab korralikult juba 12 aastat.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te spetsiaalselt käite hiljem kontrollimas, et riigimaksud on makstud? Või mida te mustalt töötamise all mõtlete?

Mina mõtlen mustalt töötamise all seda: leidsin firma (kaugelt-kaugelt tuttavad mehed), käisid vaatamas, mida teha vaja, pakkusid oma hinna + käibemaks. Küsisin, kas saame ka ilma ametliku arveta teha ja mis sel juhul tööraha oleks.

Selgus, et kui iga päeva õhtul sulas maksan, saaksin mitte vaid 20% käibemaksu võrra odavamalt vaid veel 5 % alla.

Materjalide hinnas vahet polnud – käisime koos kõike ostmas, nemad ostsid firmale ja said igast poest soodustusi vastavalt lepingule, mina kassas maksin.

Kes siin rääkis, et mitte lasta mustalt vannituba remontida, siis ma lasin vannitoa majale lausa juurde ehitada – polnud pooli seinugi.

Ja kõik töötab korralikult juba 12 aastat.

See on tavaline hinnaläbirääkimine. Kui ma poes ostan külmiku ja mulle pakutakse 5% soodust, siis ikka võtan vastu. Ega ma tea, muda hiljem deklaleeritakse või makstakse

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 17:55; 20.06 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kõik töötab korralikult juba 12 aastat.

Pole ju mõtet seda siia kirjutada.
Nüüd perekoolikas arvab, et kõik mustalt töötavadki 100% nii.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 08:29; 19.06 12:22; 20.06 11:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Kodunurk Remonditööd “mustalt” v. ametlikult