Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rendi-elektritõukside kasutajad on valdavalt hipsterid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Rendi-elektritõukside kasutajad on valdavalt hipsterid?

Postitas:
Kägu

Miks tuntuimate rendi-elektritõuksidega (Bolt, Citybee) sõidavad peaaegu eranditult ainult hipsterid? Tallinna kesklinnas neid sõitjaid jälgides no ikka väga harva kui nende kasutajaks poleks ca 25-40 vanuses mees- või naisolend, kellel tüüpilised hipsterite stiilis soengud, habemed, riietus… Mul maja ees vuhiseb neid mööda 3…5 tk iga 10 minuti jooksul ja ei ole juba kaua aega näinud nende sõitjate hulgas ei ühtki kooliõpilast ega 50+ inimest. Lapsed sõidavad küll, aga omaenda tõuksidega (valdavalt mitte-elektrilised).

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hmm, ma küll ei tea milline täpselt see sinu kirjeldatud hipsteri univorm on aga kas sa ei arva, et äkki ongi mood selline…
See ongi ju pigem nooremale täiskasvanule ja keskealisele nõeldud teenus. Esiteks maksab see raha, seega on ju igati loogiline, et sihtgrupiks on kõige maksujõulisem elanikkonna osa. 50+ inimene on alalhoidlik ning kardab ehk konte murda ja lapsed – kooli ja koju sõiduks rentida ratas on mõttetu raharaisk, koolis pole kohta seda hoida või lõhutakse/varastatakse ära.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nende rendi-elektrirataste kasutamise juures on vanuse alampiir – alaealised ei saa neid kasutada.

lisaks on kohustus omada nutitelefoni või tahvelarvutit,
pangakonto peab olema seotud selle telefoni sees oleva kasutajakontoga,
telefon peab olema piisavalt võimeka kaameraga,
peab oskama lugeda qr koodi,
telefoni aku peab olema piisavalt täis, et saaks peale sõidu lõppu pilti teha,
telefonis peab olema netiühendus.
mõtle nüüd palun ka sellele, kui paljudel 50+ kodanikel sellised asjad on või kui on, siis oskab kasutada

endal on küll nutitel olemas, aga see ei ole seotud mu pangakontoga ega hakkagi olema.
kui ma lugesin seda pikka nimekirja, millele see äpp tahab juurdepääsu (piltidele, e-mailidele, pangakontole, wifi paroolidele, wifi võrgu seadetele ja millele kõik veel…) siis meie pere leppis turvalisuskaalutlustel kokku, et kui on soov elektritõuksiga sõita, siis ostame perele ühe, aga kohe kindlasti ei anna sellisele suva äpile kõiki neid juurdepääse.
ostes tuleb odavam, kui riskida rentides sellega, et su pangaarve nulli viiakse.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laste osas on ilmselt vanusepiir.
Seeniorid ei julge.
Koduperenaistel on lapsed ja kompsud, kuidagi ei mahuta rattale.
Rullnokad sõidavad autoga.
Jäävadki hipsterid (ehk valdavalt kesklinna piirkonnas elav ja töötav 30-ringis) ja turistid…

Ise olen 50-, äpi juba laadisin, aga sõita pole veel söandanud.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen näinud lahedaid vanemaid prouasid tõuksidega sõitmas (Kristiine- Uue Maailma piirkond), aga neil mu meelest pigem enda omad mitte rendikad. Ja tõest ikka eakamad- halli peaga prouad, aga normkaalus ja nooruslikult riides. Ühtegi hallipäist meest pole küll kunagi tõuksi peal näinud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

50+ inimene on alalhoidlik ning kardab ehk konte murda

No kui vaadata kui palju sportlikke seeniore osaleb näiteks rahvajooksudel (kolmandik) ja kepikäimistel (enamus), siis ei tohiks ka tõukeratas füüsiliselt midagi võimatut olla, vähemalt sellele sportlikumale kontingendile. Ka maksejõulisuse osas pole 50+ veel kaugeltki mitte kõik vaesed prükkarid.

(Ahh, see viimane seos tuli meelde praegu just kuna pool tundi tagasi möödus üks tõuksiga nooremapoolne prügikoll, suured taarakotid üks selja peal ja teine kõhu ees. Aga tal polnud renditõuks ka mitte).

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Defineeriks keegi selle hipsteri ka ära.
Krunn pealael, prillid, lillekast jalgrattakorvis, lohakas kampsun ja siis oledki hipster?

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Krunn pealael, prillid, lillekast jalgrattakorvis, lohakas kampsun ja siis oledki hipster?

See on näha olekust üldiselt juba. No näiteks sa ilmselt suudad ka kõrvaltvaadates eristada 30ndates eluaastates ehitustöölist ja hipsterit/boheemlast (ja ma ei mõtle siinkohal isegi mitte riietust).

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hipsterid on ju kõige normaalsemad inimesed.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui vaadata kui palju sportlikke seeniore osaleb näiteks rahvajooksudel (kolmandik) ja kepikäimistel (enamus), siis ei tohiks ka tõukeratas füüsiliselt midagi võimatut olla, vähemalt sellele sportlikumale kontingendile. Ka maksejõulisuse osas pole 50+ veel kaugeltki mitte kõik vaesed prükkarid.

Ega ei olegi midagi võimatut aga vanema inimese liikumistaju on lihtsalt veidi teistsugune, ta eelistab SPORTIDA iseenese liikumiskiirusel, pealegi ei saa eletritõuksiga Tallinna liikluses kimades küll mingit naudingut liikumisest…

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Defineeri normaalsus 😉

Aga üldiselt kipuvad hipsterid olema liiga omas mullis (nii ideede kui väljendusoskuse osas) ja mõnes elementaarses praktikas kohati elukauged. Ma just õpetasin uude majja kolinud nooremapoolset hipsterit muruniitjat kasutama, ei saanud ta pihta mida üks pingutusmutter teeb ja mida teine. Lõpuks panin tal niiduki ise igatpidi trimmi. Natuke aega see hipster siis niitis. Aga mõni nädal hiljem oli palganud oma pisikest murulappi niitma hoopis tellitud töömehe. Ise kadus oma pisikesse korterisse ja rohkem eriti õue ei tulnud. Poliitikas on too hipster ka süvausklik roheline. Kõik peab tal maailmas olema roheline ja öko. Veidrusteni välja. Ise tegeleb millegi disain-projekteerimisega (vist isegi peatänava utoopiaga seotud), aga keegi tema projekte eriti ei taha. Nojah…

…aga see pole praegu siin teemaks.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi teab/tunneb heas toitumuses hipsterit? Mina ainult väga kõhetuid. Imelik, miks nad nii kudenud kalad välja näevad?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

teemaalgataja on aknament. oma elu puudub.
vot mina teeks teema sellisest inimesest ja lahkaks tema eraelu.
miks inimene ei leia muud tegevust, kui vahtida aknast välja, kes möödub, millega möödub ja milline välja näeb. masekas.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

Sa kas oled verinoor või lävid mingite kummaliste inimestega 🙂 50+ inimesed, keda mina tead, ei ole kohe kindlasti mingid alalhoidlikud nuputelefonidega tudisevad vanurid 🙂 Mul on enamik koostööpartnereid 50 +, juhtivate ja edukate firmade juhid või omanikud. Heal järjel, targad inimesed. Ettevõttes, kus ka ise töötan, on juhtkonnas samuti 40+-60+ inimesed. Käivad ektreemreisidel, kanuutavad, õpivad, teevad tugeval tasemel sporti, mitmetel on väiksed lapsed jne. Need ajad on ikka mõõdas, kus 50+ ainult kodus nurgas hallitama kõlbas.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Milvi Kiisu

Mina seda ei usu. Kas hipsterid pole pahemliberaalid? EKRE-t nad vist ei vali.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

50+ on piisavalt rikas, et ostab endale just sellise elektritõuksi nagu tahab. 😛

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

spordi mõttes on see tõuksiga liikumine vähem sportlik tegevus kui kõndimine.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei pea ju kimama. Mulle meeldib tõuksi puhul, et saab jalakäija kiirusega sõitja.

Ei ole veel kordagi nii aeglaselt sõitjat näinud, isegi mitteelektrilisega.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

teemaalgataja on aknament. oma elu puudub.

vot mina teeks teema sellisest inimesest ja lahkaks tema eraelu.

miks inimene ei leia muud tegevust, kui vahtida aknast välja, kes möödub, millega möödub ja milline välja näeb. masekas.

Kuhu peab siis vaatama poemüüja, kellel pole parajasti ostjaid, aga tänavast eraldab ruumi vaid suur maani akendega klaasist sein?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa kas oled verinoor või lävid mingite kummaliste inimestega 🙂 50+ inimesed, keda mina tead, ei ole kohe kindlasti mingid alalhoidlikud nuputelefonidega tudisevad vanurid 🙂 Mul on enamik koostööpartnereid 50 +, juhtivate ja edukate firmade juhid või omanikud. Heal järjel, targad inimesed. Ettevõttes, kus ka ise töötan, on juhtkonnas samuti 40+-60+ inimesed. Käivad ektreemreisidel, kanuutavad, õpivad, teevad tugeval tasemel sporti, mitmetel on väiksed lapsed jne. Need ajad on ikka mõõdas, kus 50+ ainult kodus nurgas hallitama kõlbas.

Nii on, 42-45 saadakse veel lapsi tänapäeval, 50ndaks eluaastaks ei paista ka pension kusagilt, vaid tuleb muudkui edasi rühkida. Pere, laste, töö ja hobide kõrvalt ei ole 50+ eriti aega niisama ringi tudiseda ja stagneeruda.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Heh, avasin teema kuna ise kasutan rõõmuga renditõukse, aga ennast hipsteriks kindlasti ei pea.

Mina kasutan renditõukse sellistel põhjustel:

Mu töökoht asub kesklinnast väga kaugel ning kui mul on linnas kohtumised, määran ma need üldiselt ühe päeva peale. Need sõidud tasub tööandja.

Keset suve, kui mul on valik, liikuda Telliskivist Narva mnt-le, võtan ma rõõmuga tõuksi – saan olla vabas õhus, ei pea ootama ei ühistransporti ega taksot ning kui ma võtan Bolti oma, saan ma need sõidud ka raamatupidamisele esitada (ja need on kordades odavamad).

Isiklikus elus olen kasutanud juhtudel:
– jäi tee peale ette, kui olin lubanud sõbranna poole jalutada, sõitsin järgijäänud 1,2km tõuksil
– näitasin küllatulnud välismaalastele Tallinnat
– pean liikuma kahe objekti vahel, mis on ühistranspordi mõttes väga ebamugaval trassil, tõuks lubab kasutada kõige lühemat teed

Arvete järgi olen kasutanud suve jooksul natuke vähem kui 11 euro eest, niiet kõige aktiivsem kasutaja pole, aga negatiivseid kogemusi ka pole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui ma lugesin seda pikka nimekirja, millele see äpp tahab juurdepääsu (piltidele, e-mailidele, pangakontole, wifi paroolidele, wifi võrgu seadetele ja millele kõik veel…) siis meie pere leppis turvalisuskaalutlustel kokku, et kui on soov elektritõuksiga sõita, siis ostame perele ühe, aga kohe kindlasti ei anna sellisele suva äpile kõiki neid juurdepääse.

Natuke veider paranoia. Kõik need juurdepääsud on vajalikud selleks, et saaks äppi sihtotstarbeliselt kasutada. Et saaksid sõitu alustada ja lõpetada, selle eest maksta. Apple’iga või Google’iga oled nõus absoluutselt igat asja oma telefonis jagama aga vaat nüüd muud ettevõtted ei sobi? Äkki ei peaks telefonis nii olulisi asju üldse hoidma, telefone saab ikka nii ka seadistada.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Natuke veider paranoia. Kõik need juurdepääsud on vajalikud selleks, et saaks äppi sihtotstarbeliselt kasutada. Et saaksid sõitu alustada ja lõpetada, selle eest maksta. Apple’iga või Google’iga oled nõus absoluutselt igat asja oma telefonis jagama aga vaat nüüd muud ettevõtted ei sobi? Äkki ei peaks telefonis nii olulisi asju üldse hoidma, telefone saab ikka nii ka seadistada.

ei, ma pole nõus midagi jagama ei apple ega googlega.
erinevalt sinu arvamusest ongi mul nii telefonides kui tahvlites “kõik kraanid kinni keeratud” ning ükski nutiseade ei oma otsest juurdepääsu pangakontole.
võin värskest kogemusest öelda, et nt android 8 puhul kulus sügavale peidetud ebaturvaliste tehaseseadete ülesleidmisele ja kinnikruttimisele peaaegu nädal puhkusest.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suur osa sõitjatest on ju välismaalased. Võib-olla nad näevad lihtsalt sõites hipsterite moodi välja – tuul sasib juukseid vms?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

erinevalt sinu arvamusest ongi mul nii telefonides kui tahvlites “kõik kraanid kinni keeratud” ning ükski nutiseade ei oma otsest juurdepääsu pangakontole.

Milliste seadete all on määratud “juurdepääs pangakontole”? Ma oma telefonis ei leia, android 9. Kuigi ma isegi ei mäleta, et ma oleksin pangakonto või krediitkaardi numbri kuskile telefoni sisestanud. Kas telefon saab ülekandeid teha minu kontolt ka ilma nendeta? 😮

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei, ma pole nõus midagi jagama ei apple ega googlega.
võin värskest kogemusest öelda, et nt android 8 puhul kulus sügavale peidetud ebaturvaliste tehaseseadete ülesleidmisele ja kinnikruttimisele peaaegu nädal puhkusest.

Kas tahad öelda, et sul ei ole nutitelefonis mitte ühtegi äppi? Kui kasutad Google operatsioonisüsteemiga telefoni, siis jagadki kõike Google’iga. Sa võid enda arvates need kraanid ju kinni keerata, kuid isegi kui sa telefoni rangelt ainult helistamise ja sõnumite saatmiseks kasutad, siis jagad seda infot ka Google’iga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas telefon saab ülekandeid teha minu kontolt ka ilma nendeta? 😮

Jah, iga kord kui telefoni kätte võtad läheb sent. Nali, loomulikult.

Krediitkaardi andmete salvestamine otsi, mitte pangakontole juurdepääsu. Kui oled oma andmetes kaardi andmed salvestanud, siis saad teha läbi äppide makseid. Seal peaks olema võimalus seadistada ka lisaturvalisus, et makseid tehakse ainult pärast parooli või sõrmejälje sisestamist jne. Kui tahad täiesti kindel olla, siis kustuta kaardi andmed.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

heas toitumuses hipsterit? Mina ainult väga kõhetuid. Imelik, miks nad nii kudenud

Panin Google otsingusse “paks hipster” (koos jutumärkidega) – null tulemust. Ma polnudki sellist google otsingutulemuste ekraani varem näinud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elektritõukeratas ise on väga tugev hipsteri tunnus.
Seega kõik elektritõukeratastega sõitvad inimesed on hipsterid.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole hipster, aga Bolti tõuksiga sõidan, väga meeldib. Olen 52-aastane.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Rendi-elektritõukside kasutajad on valdavalt hipsterid?