Esileht Kodunurk Renoveerimisküsimus: kas suurem elutuba, lapsele suurem tuba või kabinet?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Renoveerimisküsimus: kas suurem elutuba, lapsele suurem tuba või kabinet?

Postitas:

Hakkame tegema oma majakesele juurdeehitust ja saame muuta natuke ka olemasolevat ruumiplaani. Nüüd on küsimus, mida eelistada. Peres on kolm last. Ruumid, mille suurust ei saa muuta, on magamistuba ja kahe lapse toad, need kõik on piisavalt suured. Nüüd on aga küsimus, kuidas ehitada üks sein. Ühe variandi puhul saaks kõik kolm last võrdse suurusega toad (15 ruutu), aga selle arvelt jääb elutuba pisut väiksemaks (koos avatud köögiga 28 ruutu) ega ole kabinetti. Teise variandi puhul saab kolmas laps 9-ruutmeetrise toa, aga saab teha kas endale kuueruuduse kabineti või elutoa kuus ruutmeetrit suurema, nii et elutoas jääks aknad kahele poole (lisaks lõunale tekiks aken ka läände). Töötame mehega mõlemad aeg-ajalt kodus, nii et kabinet kuluks ära küll, aga ei tea, kas see on olulisem kui lapsele suurem tuba või suurem elutuba. Praegu on kaks nooremat last nii väikesed, et ei kujuta hästi ette, millised on nende vajadused suuremana ja kui suurt elutuba on vaja, kui majas on suuremad lapsed. Kas lapsel on mingis vanuses vahet, kas tema tuba on 9 ruutu või 15 ruutu? Kas kolme lapsega peres on suur vahe, kas elutuba-köök on 28 ruutu või 34 ruutu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suured/vanad su lapsed on? Kui üks laps on teistest tükk maad vanem, nagu su tekstist tundub, ning teed ühe lastetoa väiksema, siis saab näiteks alguses kaks väikest last majutada kahepeale kahte tuppa (väiksemas magavad, suuremas mängivad) ning kui need kasvavad niipalju suuremaks, et tahavad eraldi elada, siis ehk on suurim selles vanuses, et talle polegi seda põrandapinda eriti vaja. Muidugi on ka variant, et teete teie magamistoast ühe lapse toa ning ise saate väikese.

Aga seda, kas teil oleks kabinetti vaja või kui suurt elutuba vajate, ei oska mina küll arvata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeksin suurema elutoa. Köök-elutuba 28 m2 5-liikmelise pere peale on ikka vähe. Kui kabinetti väga vaja oleks, siis selle teeks mõne olemasoleva toa poolitamise teel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 13:55; 10.04 09:52; 11.04 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma arvan, et kui sa ühele oma lastest eluaegset psühhotraumat ei taha pōhjustada siis jätad laste elutoad 15m2 – ks. Vōi vähenda kōigil elamispinda vōrdselt. 9m2 on muidugi selline piiripealne. 12m2 oleks ok. Jääb ruumi toas ringi keeramiseks ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 14:10; 10.04 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kujuta planeeringut täpselt ette. Juhul kui kabinet tuleks köök-elutoa ühte serva, siis eraldaksin selle elutoast voldikseinaga või lükand-ustega. Et kui on privaatsust vaja, siis tõmbaks seina ette. Kui ruumi vaja, siis lükkaks eest.
28m2 pole minu meelest köök-elutoaks liiga väike. Või no oleneb, mida te seal õhtuti teete. Meil on kombeks süüa teha, süüa, telekat vaadata, arvutis olla, raamatuid lugeda, omavahel rääkida jne ja ma tõesti ei tea, milline neist tegevustest suurt pinda nõuaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kabinet muidugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oleneb sellest konkreetsest lapsest ja teie pere omavahelistest suhetest. Kui laps on sendisaagijat tüüpi ja üldse on kombeks kõike millimeetri pealt võrrelda, siis suurendaksin lapse tuba. Minu lastel on 9 ja 10 m2 toad ja ei tundu küll, et ruumi puudu oleks. Nii et kui laps on oma toaga niigi rahul ja muudatusi ei soovi, siis teeksin lühandustega või kahepoolsete klaasustega kabineti, et päike läbi kabineti elutuppa paista saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

28m2 pole minu meelest köök-elutoaks liiga väike. Või no oleneb, mida te seal õhtuti teete. Meil on kombeks süüa teha, süüa, telekat vaadata, arvutis olla, raamatuid lugeda, omavahel rääkida jne ja ma tõesti ei tea, milline neist tegevustest suurt pinda nõuaks.

Meil käib kogu elu köök-elutoas. Telekas on üldse omaette nurgas, et muud elu ei segaks. Lapsed sõidavad ringiratast igasugu liikuritega (talveperioodil). Väiksemal lapsel on oma mängunurk. Koolilapsed õpivad. Ise loeme, oleme arvutis. Meil see köök-elutuba on ka üüratult suur: 130m2. Ja siis tundubki, et 28m2 on liiast väike.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 13:55; 10.04 09:52; 11.04 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

28m2 pole minu meelest köök-elutoaks liiga väike. Või no oleneb, mida te seal õhtuti teete. Meil on kombeks süüa teha, süüa, telekat vaadata, arvutis olla, raamatuid lugeda, omavahel rääkida jne ja ma tõesti ei tea, milline neist tegevustest suurt pinda nõuaks.

Meil käib kogu elu köök-elutoas. Telekas on üldse omaette nurgas, et muud elu ei segaks. Lapsed sõidavad ringiratast igasugu liikuritega (talveperioodil). Väiksemal lapsel on oma mängunurk. Koolilapsed õpivad. Ise loeme, oleme arvutis. Meil see köök-elutuba on ka üüratult suur: 130m2. Ja siis tundubki, et 28m2 on liiast väike.

WAtt??!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 14:10; 10.04 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eelistaksin suuremat köök-elutuba. Meie kodus on nii kujunenud, et kõik kogunevad siia ja just sellel lihtsal põhjusel võikski see suurem olla.

PS! Seda 130 m2 köök-elutuba tahaks näha. Kas võib külla tulla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 19:37; 11.04 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eelistaksin suuremat köök-elutuba. Meie kodus on nii kujunenud, et kõik kogunevad siia ja just sellel lihtsal põhjusel võikski see suurem olla.

PS! Seda 130 m2 köök-elutuba tahaks näha. Kas võib külla tulla?

Arvan, et selle elutoa osas peksab segast. Siin Perekoolis tavaline, et mingit umbluud aetakse suust välja. 130 m2 elutuba – sealt ei leiaks üksteist üleski, kui neid laps just 15 tükki ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeks lastele elutoa arvelt võrdsed toad, nagunii mingist vanusest alates istutakse oma toas arvutis ja elutuba läheb vaja peamiselt külaliste vatuvõtuks. Meil pole lastel võrdse suurusega toad ja väiksema toa omanik (kes on titest peale oma tuba omanud, teine jagas kuni kooliminekuni meiega magamistuba) heidab siiani ette, et peab “riidekapis” elama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui palju lapsed mängivad üldse oma toas, põrandal?

Kui hiljem tekivad lastel tülid tubade suurusega, siis saab ju iga paari aasta tagant tube vahetada. Tubade kujundus neutraalselt teha, et ei ole liiga titekas või roosa vmt.

Suurem elutuba juba siis hea, kui külalised.

Ps kujutan 130 m2 köök-elutuba küll. Suurema 2kordse maja alumine korrus. Osad on rikkad ja elavad suures majas. Mul endal 120m2 elamine ja ei ole nii üüratu. Ongi ruumi suure köögi jaoks, mängunurga jaoks, korraliku söögilaua jaoks (ei sööda vahetult köögimööbli kõrval) jne. Sellist elutuba saab suurema diivani/diivanitega mõnusalt liigendada ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eelistaksin suuremat köök-elutuba. Meie kodus on nii kujunenud, et kõik kogunevad siia ja just sellel lihtsal põhjusel võikski see suurem olla.

PS! Seda 130 m2 köök-elutuba tahaks näha. Kas võib külla tulla?

Võib ikka. Jäta oma email ja tule külla kasvõi kogu perega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 13:55; 10.04 09:52; 11.04 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eelistaksin suuremat köök-elutuba. Meie kodus on nii kujunenud, et kõik kogunevad siia ja just sellel lihtsal põhjusel võikski see suurem olla.

PS! Seda 130 m2 köök-elutuba tahaks näha. Kas võib külla tulla?

Võib ikka. Jäta oma email ja tule külla kasvõi kogu perega.

See lahke kutse oli küll ootamatu. Miks mitte luua üks uus tutvus – minu email on mariolen85@yahoo.com
PS! Mul on väiksed lapsed, nii et palju ruumi läheb asja ette 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 19:37; 11.04 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen elanud lapsena aastaid nii 12-ruutmeetrises toas kui mõnda aega 20-ruutmeetrises ja mõnda aega 9-ruutmeetrises. Igale poole mahtus mu kraam ära, otsest ruumipuudust polnud kusagil. Aga 9-ruutmeetrises oli see häda, et kui teismelisena tahtsin põrandal trenni teha, jäi vahel põrandapinnast väheks ja pidin trenni jaoks muu ruumi majas vaatama. See iseenesest polnud meil probleem, sest maja oli suur ja võis oma harjutusi mujalgi teha.
9-ruutmeetrise toa puhul on oluline ventilatsioon, hommikuks võib kehva ventilatsiooni korral õhk natuke paksuks minna. Vaja on kasvõi mikrotuulutusega aken või midagi, kust saaks õhuvahetuse aega-ajalt korraldada.
Suur elutuba on hea, kui seda reaalselt ka kasutatakse. Kui peres pole kombeks koos istuda ja ka koos sugulaste-külaliste-sõpradega seal istuda, siis on lahmakas elutuba mõttetu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Renoveerimisküsimus: kas suurem elutuba, lapsele suurem tuba või kabinet?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.