Esileht Ajaviite- ja muud jutud Replica toodete massiline müümine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Replica toodete massiline müümine

Postitas:
Kägu

Viimasel ajal olen märganud, et kuidagi suuremaks on läinud replica toodete müük Eesti müüjatel. Kasvõi Lisanna Closet, Tallinsh jms..

Saan aru, et ostjaid palju aga kuidas sellist massilist müümist fake toodetega on võimalik? Kas MTAl on suva? Kas Denim Dreami ketil on savi, et GUESS ja CK feiki saab poole odavamalt siitsamast Tallinnast?

Minu teada on replica toodete müük keelatud? Ka tegelikult vist suures koguses Türgist toomisel, ei?

+12
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasel ajal olen märganud, et kuidagi suuremaks on läinud replica toodete müük Eesti müüjatel. Kasvõi Lisanna Closet, Tallinsh jms..

Eluaeg on see asi käinud nii, et kui keegi midagi head välja mõtleb või teeb, siis tekib ka terve armee neid, kes seda jäljendavad.

Mis mõttes “viimasel ajal”? Kui roomlased leiutasid kiviviskekahuri, siis tehti sellest varsti koopiad.
See oli 2000 aastat tagasi…

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu teada on replica toodete müük keelatud?

On küll keelatud, võid selle kohta avalduse teha, minnakse ja korjatakse ära.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei ole tõesti näinud nii avalikult müüvaid online poode, kes müüvad feik kraami nii julgelt.

Jah, replica tooted on ammuilma meil 🤦 ma ei mõelnud seda ju.. vaid seda, et kuidas neid saab niiii palju müüa, ilma et keegi keelustaks või trahvi saaks.

Tean isiklikult inimesi, kes saanud trahve MTAlt, kes on tellinud fake kraami 1-2tk..

Vōibolla on müúja maksuametnik.
Vōibolla on tal selline “saatus” ja “ōnn”.
Vōibolla pole pistelisele kontrollile vahele jäänud vōi pole keegi “koputanud”.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tean isiklikult inimesi, kes saanud trahve MTAlt, kes on tellinud fake kraami 1-2tk..

Või tead sa “isiklikult” inimesi, kes on sellist juttu rääkinud…?

Sinusugusele räägi mida tahad, ikka usud.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ära plähmerda.

Prooviks avalikus foorumis kasutada sõnu, mida http://www.eki.ee/dict/qs/qs.html ka teab?

Need sinu “plähmerdamised” jäta omade jaoks, kes sind mõistavad ja samal lainel on. Sama lollikari, ühesõnaga.

+3
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

No selliste asjade kandmine on enesetunde küsimus. Ma ostan originaali, sest tean, et see on originaal ja kvaliteetne. Feiki kandes oleks mul enda ees piinlik.
Ja suht ilmselgelt on näha, kas keegi kannab feiki või mitte. Need on ikka ebakvaliteetsed ja kuskil on mingi kiiks, mis reedab. Või kandja ise reedab- hoolistemata naine ja kaltsudes MK kotiga- no päevselge, mis kraamiga tegu.

+16
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

sinu puhul siis õelad ja ussitavad inimesed?

Siin on Eesti kõige õelamate ja ussitavamate inimeste foorum.
Kuhu me oleme kogunenud just sellesama reklaami peale. Enam õelamat ei ole olemas.

Mis su probleem on? Mingi lollike oled wä?
Mine kuhugi teise kohta siis.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja – kui replikate müük sind häirib, siis anna sellest kasvõi anonüümselt teada Maksu- ja Tolliameti või politsei vihjetelefonile. Küll siis kontrollitakse ja vajadusel ka trahv määratakse.

Mis puutub trahvi saamist isiklikuks tarbeks tellitud 1-2 faketoote eest, siis see on küll vale. Pigem on need “isiklikult teadaolevad trahvi saanud tuttavad” pidanud tasuma käibemaksu või ka tollimaksu, mida nad ekslikult trahviks on pidanud.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasel ajal olen märganud, et kuidagi suuremaks on läinud replica toodete müük Eesti müüjatel.

Analoogtoode öeldakse eesti keeles, kui jutt on parfüümidest vmt. Replika on jäljend, a la võtad muuseumist kuninganna Victoria krooni ja teed selle järgi filmivõtete jaoks teise samasuguse, mis on teisest materjalist, lihtsalt välja näeb samasugune. Siis öeldakse, et see on replika.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja – kui replikate müük sind häirib, siis anna sellest kasvõi anonüümselt teada Maksu- ja Tolliameti või politsei vihjetelefonile. Küll siis kontrollitakse ja vajadusel ka trahv määratakse.

Mis puutub trahvi saamist isiklikuks tarbeks tellitud 1-2 faketoote eest, siis see on küll vale. Pigem on need “isiklikult teadaolevad trahvi saanud tuttavad” pidanud tasuma käibemaksu või ka tollimaksu, mida nad ekslikult trahviks on pidanud.

kusjuures toll on rohkem kui küll pidanud kinni ilmselgete piraatkauba tunnustega tooteid ka siis kui neid on vaid 1-2tk. kogu protseduur ei ole aga nii lihtne, et peetakse kinni ja hävitatakse ära … toll peab esmalt võtma ühendust kaubamärgi kohaliku esindajaga (patendivolinik), kes siis omakorda kontakteerub kaubamärgiomanikuga. viimane siis alles otsustab, kas ta viitsib mingi väikse koguse pärast üldse pabereid määrida ja kulusid kanda (üldjuhul on kogu asjaajamine kõvasti kulukam kui kinnipeetud kauba väärtus). üks, kes aga alati on valmis võimlema ka ühe kella pärast on Rolex 🙂

et siis soe soovitus – kui näete müügis ilmselgelt kellegi kaubamärgiõigusi rikkuvat kaupa, saatke info kohalikule patendivolinikule ja küll nemad edastavad selle juba sinna kuhu vaja. esindajate andmed on leitavad Patendiameti andmebaasist https://andmebaas.epa.ee/avalik/#/trademarks

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üpris nahaalseks on läinud jah see vufflimüük. Ilmselt tänu FB-le ja igasugu müügikeskkondadele. Kunagi käisid Kadaka turul mingid kontrollid, hunnikute viisi võeti piraatkaupa ära ja hävitati või saadeti pärast märkide eemaldamist laste- ja vanadekodudele. Nüüd on see müük massiline, paljud on uhked butiigid püsti pannud ja müüvad täiesti reaalsetes poodides.
Pigem on kummaline see,et et kaubaks läheb järgitehtud Guess, TH jm. brändid, mis niigi on odavad. Mis järgmiseks? Vuffel H&M? Tegelt ei imesta, FBs müüakse järgitehtud Javeri jalatseid, mille originaalid maksavad 10-12 eurot.
Maksuamet ilmselgelt ei jõua nende müüjatega tegeleda- FBs on neid tuhandeid. Kuigi natuke võiks kõrvetada küll- saaks vähemaks seda rämpsumüüki ja keskkonna reostamist.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lisanna Closet

Kus see Klosett asub?

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üpris nahaalseks on läinud jah see vufflimüük. Ilmselt tänu FB-le ja igasugu müügikeskkondadele. Kunagi käisid Kadaka turul mingid kontrollid, hunnikute viisi võeti piraatkaupa ära ja hävitati või saadeti pärast märkide eemaldamist laste- ja vanadekodudele. Nüüd on see müük massiline, paljud on uhked butiigid püsti pannud ja müüvad täiesti reaalsetes poodides.

Pigem on kummaline see,et et kaubaks läheb järgitehtud Guess, TH jm. brändid, mis niigi on odavad. Mis järgmiseks? Vuffel H&M? Tegelt ei imesta, FBs müüakse järgitehtud Javeri jalatseid, mille originaalid maksavad 10-12 eurot.

Maksuamet ilmselgelt ei jõua nende müüjatega tegeleda- FBs on neid tuhandeid. Kuigi natuke võiks kõrvetada küll- saaks vähemaks seda rämpsumüüki ja keskkonna reostamist.

TH küll odav pole ja kust sa tead et sa denim dreamist replicat ei saa ja mismõttes replica rämpsust on? Tavaline materjal.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Saan aru, et ostjaid palju aga kuidas sellist massilist müümist fake toodetega on võimalik? Kas MTAl on suva? Kas Denim Dreami ketil on savi, et GUESS ja CK feiki saab poole odavamalt siitsamast Tallinnast?

Minu teada on replica toodete müük keelatud? Ka tegelikult vist suures koguses Türgist toomisel, ei?

Brändinime kopeerimine on keelatud, sest see on registreeritud kaubamärk, aga stiili kopeerimine mitte. Moetööstus põhinebki sellel, et kopeeritakse populaarseid tooteid. Seda teeb ka näiteks kiirmoetööstus. Moekunstnikke pole see häirinud, sest selleks ajaks, kui kopeeringud valmivad, siis on see nende jaoks juba eelmine hooaeg ning nende kliendid seda nagunii ei ostaks. Seoses interneti tekkega mõjutavad hooajad aga üha vähem, vanasti oli nii, et ametlikult esitleti talve- ja suvehooaega ning otsutati, et mis on moes. Nüüd aga võib igaüks internetist osta ja hooajad enam ei loe, sest kõik on pidevalt saadaval ja näeb moodi üle maailma. Teisalt, see mõjub klassikalistele ja omapärastele moekunstnikele halvemini, sest nende puhul ei ole hooaeg nii oluline, vaid neil on kliendid, kes konkreetselt seda moekunstnikku või midagi klassikalist tahavad. Kui neid kopeerida, siis need kopeeringud võistlevad nendega. Gucci jms on ikkagi üsna peavool, vähemalt see, mis moelavalt tavapoodidesse jõuab. Fake Guccit ostvad inimesed nagunii ei ostaks originaali, sest neil pole selleks raha ega piisavalt tahet, et koguda, sest enamik neist teeb seda trendi pärast, mitte tõsisest huvist.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

TH küll odav pole ja kust sa tead et sa denim dreamist replicat ei saa ja mismõttes replica rämpsust on? Tavaline materjal.

See ilmselgelt ongi piraattoodete müümise põhjus- alati on keegi, kelle meelest mingi asi on kallis. Mõnele käib üle jõu ka 12 euroste Javeride ostmine ja tellib FB “butiigist” 5 eurot maksvad.
Denim Dreamist ja nende müüdavate toodete originaalsusest ei tea ma midagi, ei külasta seda poodi.
Materjalil ja materjalil on loomulikult vahe. Kui sinu meelest on puuvill ja polüester üks ja seesama, siis olgu.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ilmselgelt ongi piraattoodete müümise põhjus- alati on keegi, kelle meelest mingi asi on kallis. Mõnele käib üle jõu ka 12 euroste Javeride ostmine ja tellib FB “butiigist” 5 eurot maksvad.

Denim Dreamist ja nende müüdavate toodete originaalsusest ei tea ma midagi, ei külasta seda poodi.

Materjalil ja materjalil on loomulikult vahe. Kui sinu meelest on puuvill ja polüester üks ja seesama, siis olgu.

Sinu õnnetuseks teen vahet. Replica t särgid on näiteks puuvillased. Tahad väita et kallimate brändide riideid pole polüestrist, või mida sa öelda tahtsid?
Muidigi kui mul on valida kas TH puuvillane pusa replica 35.- või originaal 99.95, siis ma valin esimese. Välja näevad muideks täpselt samasugused ja peale pesu püsivad ilusad. Aga sina maksa rohkem, keegi ei keela.

0
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina saadaks toodete müüja lingi MTA-le. Replica müümine/ostmine on varguse toetamine.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina saadaks toodete müüja lingi MTA-le. Replica müümine/ostmine on varguse toetamine.

Mina olen seda teinud ja antud poega ei juhtunud mitte midagi. Müüvad rõõmsalt edasi oma feik adi ja Nike dresside komplekte.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, mida siin peenelt replica-toodeteks nimetatakse, on eesti keeli võltsrämps.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidigi kui mul on valida kas TH puuvillane pusa replica 35.- või originaal 99.95, siis ma valin esimese. Välja näevad muideks täpselt samasugused ja peale pesu püsivad ilusad. Aga sina maksa rohkem, keegi ei keela.

Milleks? Kui originaali osta ei jõua-siis pole see sinu jaoks. Koopiat kandev wannabe on ikka eriti piinlik.

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milleks? Kui originaali osta ei jõua-siis pole see sinu jaoks. Koopiat kandev wannabe on ikka eriti piinlik.

Sul pn piinlik? No häbene siis. 🙄👈 😂

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

No need smailid käivad ikka sinu kohta rohkem.
Naeruväärne oled.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

No need smailid käivad ikka sinu kohta rohkem.

Naeruväärne oled.

Aa, aga miks ma olen naeruväärne?

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks te arvate, et kõik need replicad kindlasti piraaditud on? Ehk on hoopis litsentsi järgi valmistatud. Mul on küll teisest valdkonnast, aga siiki, Colti 1851 navy replica, mille on valmistanud hoopiski Pietta Itaalias. Pietta, Uberti ja teised on valmistanud seda ja teisi sellesarnaseid litsentsi järgi möödund sajandi 60ndatest alates. Märksa paremast materjalist, stabiilsema kvaliteediga, ja kordades soodsamad kui originaalid.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks te arvate, et kõik need replicad kindlasti piraaditud on? Ehk on hoopis litsentsi järgi valmistatud.

See kaup, mille kohta mina teate tegin, saabus müüjale suurtes ruudulistes kilekottides otse Poolast. Kõik need Gucci ja Versace teksad, rihmad, kotid ja muu vidin kindlasti originaalid ei olnud. Juba nende lõhn oli kohutav. Meil olid tööruumid samas majas ja iga kord, kui sellele naisele need kaubakotid saabusid, lõhnas koridor vastikult. Ja siis hakkasid plastripsmetega tibid sisse-välja voorima, et seda võltskaupa osta.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks te arvate, et kõik need replicad kindlasti piraaditud on? Ehk on hoopis litsentsi järgi valmistatud.

See kaup, mille kohta mina teate tegin, saabus müüjale suurtes ruudulistes kilekottides otse Poolast. Kõik need Gucci ja Versace teksad, rihmad, kotid ja muu vidin kindlasti originaalid ei olnud. Juba nende lõhn oli kohutav. Meil olid tööruumid samas majas ja iga kord, kui sellele naisele need kaubakotid saabusid, lõhnas koridor vastikult. Ja siis hakkasid plastripsmetega tibid sisse-välja voorima, et seda võltskaupa osta.

Ei tea, pole Poola repicatega kursis. USA st toodud replicad küll ei haise.
Sa ise haised, läksid vihast nii higiseks et haisesid nii et olid isegi iseendale vastik. Vaeseke, sinu “nahas” küll elada ei tahaks. Sellised pisiasjad häirivad. Ja suurest kotist nägid sa muidugi täpselt läbi mis kraam seal oli…ja siis veel tibid, sa ise oled ju koll, inetu sisemaailmaga.

+1
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks te arvate, et kõik need replicad kindlasti piraaditud on? Ehk on hoopis litsentsi järgi valmistatud. Mul on küll teisest valdkonnast, aga siiki, Colti 1851 navy replica, mille on valmistanud hoopiski Pietta Itaalias. Pietta, Uberti ja teised on valmistanud seda ja teisi sellesarnaseid litsentsi järgi möödund sajandi 60ndatest alates. Märksa paremast materjalist, stabiilsema kvaliteediga, ja kordades soodsamad kui originaalid.

Siin müüdavad, vabandust, “ühistellitavad”, dressid jm kaup ei ole kindlasti litsentseeritud, olen reaalselt näinud ja katsunud neid tooteid.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis kuradi “replika”.

Vuffel, feik, piraatkaup on selle nimi. Adibass ja Rääbis.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea, pole Poola repicatega kursis. USA st toodud replicad küll ei haise.
Sa ise haised, läksid vihast nii higiseks et haisesid nii et olid isegi iseendale vastik. Vaeseke, sinu “nahas” küll elada ei tahaks. Sellised pisiasjad häirivad. Ja suurest kotist nägid sa muidugi täpselt läbi mis kraam seal oli…ja siis veel tibid, sa ise oled ju koll, inetu sisemaailmaga.

Tõestasidki ära, et oled naeruväärne. Lisaks sellele, et odav.

+11
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Replica toodete massiline müümine