Esileht Ajaviite- ja muud jutud Repsi kommunism!

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 249 )

Teema: Repsi kommunism!

Postitas:
Kägu

Kas sul on infot, et see kulu ei ole tema palga osa?

Kui see nii oleks, oleks ta selle kaardi esimesena välja käinud.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Leiadki, et kui naisel on 6 last, siis isegi kui tal on haridust, taibukust ja ambitsiooni, ei tasu juhtivast kohast unistada? Kui tal just rikkaid vanemaid või rikast meest pole, kes talle tugipersonali kinni maksaks. Aga kuhu jääb sooline võrdsus, naiste õigused, emantsipatsioon? Või kehtivad need vaid siis, kui naisel (liiga palju) lapsi pole?

Lapsed on natuke nagu ühiskonna solidaarne vastutus ka, kas ei oleks edumeelne ja solidaarne luua ühele töökale, võimekale ja aktiivsele emale tingimused, et ta saaks vaatamata oma 6 lapsele töötada juhtival kohal? Tundub, et praegused eeskirjad seda ei võimalda.

Ma ikka ei jõua seda kadedust ja õelust ära imestada.

Kuule kägu. Kas ma sain sinust õigesti aru? Minul on neli last, kelle transpordi organiseerimine on ainult minu ja minu mehe (laste isa) õlul. Ma olen täiesti võimekas ja taibukas inimene, magistrikraadiga ja teen erialast tööd, palk ka täitsa hea. Sa ütled nüüd, et kui ma teeks veel kaks last juurde, siis oleks normaalne, et maksumaksja võtab kõigi minu laste lasteaeda-kooli-trenni-huviringi sõidutamise ning poest toidukraami toomise finantseerimise ja organiseerimise enda peale? Suurepärane mõte, mul poleks selle vastu midagi 🙂

+26
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Klassikalie korruptsioonijuhtum.

+23
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga delfi üks kommentaator väidab, et ministril on kaks ametiautot, koos kahe juhiga. Üks autojuht koos autoga veab lapsi, teine on ministri ametisõitudeks.

Mind huvitaks pigem see, et KELLE tellimusel see “Delfi Karoliina” Repsil järgi käima hakkas?

Samuti kes maksis kinni selle Õhtulehe kogu seltskonna (Stass Kuznetsov, Helen Mihelson, Risto Berendson | Video: Robin Roots, Hannes Dreimanis,) tõmblemise?

Kas need asjad maksti kinni kellegi eraisiku taskust, erakonna kassast või koguni üleliidulisest rahast?

Kes on huvitatud, et Repsi peksma hakatakse? Mida ta viimasel ajal “valesti” on teinud?

Seda oleks palju põnevam teada.

Sest mitte ükski asi ei juhtu meil siin iseenesest ja luuavarrest ikka niisama pauku ei tule. Togi seda luuda, palju tahad.

Täpselt, minu meelest ka on see kõige huvitavam kogu loo juures.

Ma usun, et ilma autojuhi ja ametiauto kasutamiseta laste logistika jaoks ei saaks Reps selles ametis töötada. Või siis ta tõhusus oleks märksa väiksem, sest osa ajast ja energiast läheks asjadele, mida ta nüüd delegeerib. Tal on KUUS last, enamus naisi ei kujuta üldse ettegi, mis sellise karja haldamine ja majandamine tähendab.

Tegelikult peaks olema kuidagi legaalselt võimalik neid asju korraldada. Siin on öeldud, et sel juhul peaksid tööandjad kõigile paljulapselistele emadele selliseid soodustusi võimaldama. Aga ministril ikkagi on teatud privileegid, mitte igaüks ei sobi ministriks (ja Reps on vaieldamatult hea selles ametis). Tööandjal peaks olema võimalik seaduslikult aidata 6 lapsega üksikemal tööd ja pereelu ühitada. Ministri töö nõuab nii aja- kui energiaressursi mõttes enamat kui mõni tavatöö, ta ei saa selles ametis olles kõiki oma lastega seotud argiseid toimetusi ka üksi ära teha. Kui need sõidud ametiautoga on nüüd kuritegu, siis võiks järgmise ministrikoha täitmise juures juba samahästi välja öelda, et paljulapselised (üksik)emad seda tööd teha ei saa.

Mind ikkagi paneb imestama, kui üdini ausad ja printsipiaalsed siin nüüd kõik on. Jutt ei ole firma raha oma tasku tõstmisest ega riigihangete pettusest, lihtsalt üks kuue lapse ema püüab oma tööd teha ja olmeasju korraldada. Ja kividega loopijaid jagub.

Mõlemad, nii kuue lapse saamine kui ka ministriamet, on täiesti vabatahtlikud. Miks lasteveoks just ametiautot ja juhti peab kasutama? Miks mitte isikliku raha eest palgatud autojuhti?

Ta pole ju ometi vallasema, et mingist üksikemast räägitakse? Kas laste isa tõesti elatist ei maksa? Pidi ju minuteada rikas mees olema?

+24
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ministri privileeg on korralik palk, ka laste isa ei ole just päris keskmise palgaga virelev inimene. selliste sissetulekute juures jõuab vabalt autoga lapsehoidja palgata. kõiki kuut ei ole ju vaja igapäevaselt transada, pooled on üsna suured ja peaksid olema iseseisvad.

Mulle on need ametiautode reeglid alati veidi absurdsed tundunud. Kui inimesel on ametiauto, siis võib ta ise selle ametiautoga tööle sõita, aga oma lapsi ühtlasi lasteaeda või kooli viia ei tohi. Selleks peaks näiteks tema abikaasa teise autoga, nende isiklikuga, samal ajal nende kodu juurest startima, et ametiautot mitte kuritarvitada. Kui tohutult ebapraktiline ja ebaökoloogiline. ( Ja õhtul tohib inimene oma ametiautoga sõita koju, aga vahepeal spordisaali juurde sõita ei tohi.)

Vabandust, ma ei ole nende eeskirjadega kursis, aga miks see kedagi ei lepita, kui Reps väidab, et erisoodustusmaks on makstud? Kas siis, kui selle erisoodustusmaksu maksaks ta isiklikult, mitte tööandja, oleks korras?

Kui Reps tahaks asju korrektselt ajada, siis peaks ta niisiis ostma omale auto ja palkama laste sõidutaja, ja hommikul sõidaks see inimene koos lastega ühes autos ja Reps ise ametiautoga teises autos linna poole (ma ei tea muidugi, kus ta elab ja kas laste koolid/lasteaiad jääksid tee peale, kui ta tööle läheb).

Vaata, asi on selles, et Reps ise polnudki selles autos….

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sul on infot, et see kulu ei ole tema palga osa?

Kui see nii oleks, oleks ta selle kaardi esimesena välja käinud.

Erisoodustuse tasumine ju sisuliselt seda tähendabki.

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ütled nüüd, et kui ma teeks veel kaks last juurde, siis oleks normaalne, et maksumaksja võtab kõigi minu laste lasteaeda-kooli-trenni-huviringi sõidutamise ning poest toidukraami toomise finantseerimise ja organiseerimise enda peale?

Kui sa oled riigi palgal, siis niikuinii maksumaksja finantseerib sind (nagu ka kõiki teisi riigipalgalisi).

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Erisoodustusmaks on suurem, kui oleks maksta väikesepalgalisele autojuht-koduabiline-lapsehoidjale  töötasu omast taskust.

Kust sa seda võtad? On sul andmed?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ikkagi paneb imestama, kui üdini ausad ja printsipiaalsed siin nüüd kõik on. Jutt ei ole firma raha oma tasku tõstmisest ega riigihangete pettusest, lihtsalt üks kuue lapse ema püüab oma tööd teha ja olmeasju korraldada. Ja kividega loopijaid jagub.

Tõepoolest. Kui võtta asja sedapidi, et laste kooliviimine on Repsi kõige suurem luukere kapis, siis on ilmselgelt tegu ühe ausaima poliitikuga :).

+12
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõepoolest. Kui võtta asja sedapidi, et laste kooliviimine on Repsi kõige suurem luukere kapis, siis on ilmselgelt tegu ühe ausaima poliitikuga :).

Kuue lapse emaks olemine ei siin üldse oluline. Küsimus on korrumpeerunud Eesti Vabariigi ministris, kes hetke eest Ringvaates vassis ja ennast ebaveenvalt õigustas. Muuhulgas väitis, et alates tänasest autojuht tema lapsi enam ei vea. Kuidas siis nii, tänaseni oli kõik seaduse piires, tänasest ei enam ei ole!

+23
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ringvaates täitsa kohtlane jutt ikka Repsil. Umbes et: …aitäh tõesti ajakirjandusele et tähelepanu juhtisite…vaatan nüüd ise ka et läksin liiale…peab jah vaatama mida saab ümber korraldada, tõesti jah, nii ei saa jätkata…tõesti, kõrvalt vaadates saan nüüd ise ka aru…jne

+22
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti, vaatasin ka seda ja ei saanud aru, kas ise olen loll või mis, et ma aru ei saa tema vastustest… selline jutt tuli sealt suust välja. Kokkuvõttes ühelegi Reikopi küsimusele nagu väga adekvaatset vastust ei andnudki. Ta on Ratase kõrval hea õpilane olnud vastuste andmises 😀

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enamus Eesti lapsi saab bussiga koolis käidud kuid tema pesamunad peavad autoga sõitma. Kui paljud maal elavad lapsed peavad pikad maad jala käima, kuidas ministril häbi ei ole?

No Repsi enda sõnade järgi on jutt kahest noorimast lapsest, ühe lapse eelkool ja teise lastead. Kahe noorima lapse vanused on 3 ja 6. Ma elan ka maal. Siin küll nii väikesed lapsed iseseivalt bussiga ja jala ei liigu. Kui sinu kolmene ja kuuene liuguvad, peaks lastekaitse teile tähelepanu pöörama.

Kui erisoodustus makstud, on auto kasutamine minu meelest ok. Autojuhi kasutamist ma ei oskagi hinnata… Kui on tegemist ta tööajaga, mis niikuinii makstud ning ta tööks autojuhtimine, siis ehk ei olegi probleem? Kui Reps ise saaks tööpäeva kell 4 lõpetada, siis ju sõidaks autojuht täpselt sama marsuuti täpselt samal ajal ja ei oleks probleemi, sest Reps ise ka autos?

Erisoodustuse maksab riik, mitte Reps !!!

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enamus Eesti lapsi saab bussiga koolis käidud kuid tema pesamunad peavad autoga sõitma. Kui paljud maal elavad lapsed peavad pikad maad jala käima, kuidas ministril häbi ei ole?

No Repsi enda sõnade järgi on jutt kahest noorimast lapsest, ühe lapse eelkool ja teise lastead. Kahe noorima lapse vanused on 3 ja 6. Ma elan ka maal. Siin küll nii väikesed lapsed iseseivalt bussiga ja jala ei liigu. Kui sinu kolmene ja kuuene liuguvad, peaks lastekaitse teile tähelepanu pöörama.

Kui erisoodustus makstud, on auto kasutamine minu meelest ok. Autojuhi kasutamist ma ei oskagi hinnata… Kui on tegemist ta tööajaga, mis niikuinii makstud ning ta tööks autojuhtimine, siis ehk ei olegi probleem? Kui Reps ise saaks tööpäeva kell 4 lõpetada, siis ju sõidaks autojuht täpselt sama marsuuti täpselt samal ajal ja ei oleks probleemi, sest Reps ise ka autos?

Erisoodustuse maksab riik, mitte Reps !!!

Jah, ma ei ole midagi vastupidist väitnudki. Saan aru, et kui erisoodustus on makstud, siis põhimõtteliselt võib tööautoga teel töölt koju lasteaiast lapse peale võtta. Küsimus on selles, et autojuht tegi ekstra sõidu, Repsi ennast ei olnudki peal?

No sel juhul peavad nad lihtsalt seal valitsuses kella 16-17:30 oma arutelude vahe tegema. Reps istub ametiautosse, korjab oma kaks väiksemat last autosse, viib koju lapsehoidjale ja sõidab tööle tagasi. Kas see oleks parem? Oleks korrektne?

+2
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No sel juhul peavad nad lihtsalt seal valitsuses kella 16-17:30 oma arutelude vahe tegema. Reps istub ametiautosse, korjab oma kaks väiksemat last autosse, viib koju lapsehoidjale ja sõidab tööle tagasi. Kas see oleks parem? Oleks korrektne?

Kas seda kujutad ette, et nt poemüüja jalutab kassast iga päev samamoodi tunnikeseks minema? Paljudel inimestel on lapsed, aga käivad tööl ja saavad kõik oma asjad organiseeritud ilma mingi kahtlase sahkerdamiseta. Ja kui siin mitte midagi kahtlast ei oleks, siis minister ei oleks ETVs vabandanud ja prokuratuur ei kaaluks kriminaalmenetluse algatamist.

+28
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui MailisTheAsendamatu mingi ime kombel pukist nüüd maha võetaks, kas ta siis saadetakse ka meile Viimsi?

Selles võib üsna kindel on, et Eestis ei hakata sellepärast umbusaldama või ei lähe see läbi.

Haa, opositsioonist kostab selle peale “hoidke meie õlut”.

Ja Viimsi on ju reformarite pehme maandumise koht, Repsi ei laseks sinna keegi.

Ahjaa, ma mõtlesin et kõik hüljatud viimsisse aga ref peab ju olema.

Pakun, et nädala pärast on see lugu unustatud ja kerkib uuesti päevavalgele jälle 4 aasta päradt. Jokk!

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas seda kujutad ette, et nt poemüüja jalutab kassast iga päev samamoodi tunnikeseks minema? Paljudel inimestel on lapsed, aga käivad tööl ja saavad kõik oma asjad organiseeritud ilma mingi kahtlase sahkerdamiseta. Ja kui siin mitte midagi kahtlast ei oleks, siis minister ei oleks ETVs vabandanud ja prokuratuur ei kaaluks kriminaalmenetluse algatamist.

Nojah, kassapidaja muidugi ei jaluta. Neil on väga kindlad tööajad. Samas ministrid töötavad nii päeval kui õhtul kui nädalavahetustel kohati. Kaheksast viieni nende töö niikuinii ei kesta, nii et sellise töö puhul tundub loogiline, kui mingitel hetkedel ka tööle vahesid tehakse.

+3
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

No sel juhul peavad nad lihtsalt seal valitsuses kella 16-17:30 oma arutelude vahe tegema. Reps istub ametiautosse, korjab oma kaks väiksemat last autosse, viib koju lapsehoidjale ja sõidab tööle tagasi. Kas see oleks parem? Oleks korrektne

Selge, kuulutame siis üle-Eestiliselt kella 16-17.30 vaheajaks, mil juuksur viskab poole lõikuse pealt käärid nurka, kirurg jätab operatsiooni pooleli, lasteaiaõpetaja kaob lasteaiast – kõik tormavad tööd pooleli jättes oma võsukestele kooli-lasteaeda-koorilaulu järgi. Normaalne.

Kui haridusministeerium nii ema-lapsesõbralik ning pere- ja tööaja ühitaja on, siis võib-olla võiks organiseerida kõigile oma töötajatele (kes seda vajavad) oma majas lastesõime-aia-hoiu. Kuid tea, kas minister tahab oma võsukesi pööbliga kokku lasta? Saavad endale veel midagi koledat külge…

Kuidagi saamatu tundub Reps oma pereelu korraldamisel olevat.

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks lapsukeste autojuhile on tal 3500 eurose palgaga lapsepõlvesõbranna tööle võetud, mugavalt kodukontorisse. Ebanormaalne! Keskerakonna puhul samas mitte üllatav, Edgari õpilased.

+22
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selge, kuulutame siis üle-Eestiliselt kella 16-17.30 vaheajaks, mil juuksur viskab poole lõikuse pealt käärid nurka, kirurg jätab operatsiooni pooleli, lasteaiaõpetaja kaob lasteaiast – kõik tormavad tööd pooleli jättes oma võsukestele kooli-lasteaeda-koorilaulu järgi. Normaalne.

Ma ei õelnud, et selline käitumine oleks normaalne. Ma küsisin, kas see oleks ok tööauto kasutamise mõttes. 🙂

Normaalne oleks muidugi see, kui ta lapsehoidja ise lapsi transpordiks või kui lapsehoidja mingil põhjsuel ei saa, siis oleks transpordiks eraldi inimene.

Aga mind huvitab just see, et kas oleks ok, kui Mailis Reps ise autos oleks, kas siis oleks laste trasnportimine ametiautoga ok? Eeldusel, et erisoodustus on makstud.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hakkab välja tulema, mis seal ministeeriumis toimub.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mind huvitab just see, et kas oleks ok, kui Mailis Reps ise autos oleks, kas siis oleks laste trasnportimine ametiautoga ok? Eeldusel, et erisoodustus on makstud.

Ei oleks. Tal on piisavalt suur ministripalk, nii et pole vaja erisoodustusmaksuga täiendavalt maksumaksjat kurnata. Erisoodustusmaks on päris suur.

Ministriproua peaks oma palga eest küll suutma endale lapsehoidja palgata ja autokese liisida, millega lapsehoidja võsukesed punktist a punkti b transpordib.

Pealegi riigikontroll ütles, et erisoodustusmaksu tasumine ei tähenda, et ametiauto = isiklik auto.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Repsi pr- üritus on nii häbiväärne kui olla saab. Nii Ringvaates kui nüüd ETV uudistes. Selline vassija, keerutaja ja valetaja ei tohiks olla EV minister. Piinlik, väga piinlik …

Ainult ühe ministri autodele kulutada 20 000 on kohutav, samal ajal kui 52 000 inimest on tööta ja elavad peost suhu, Toidupangal ei jätku perede toitmiseks süüa ja inimesed on meeleheitel ja ebakindlad tulevikus suhtes, sest majanduslangus aina süveneb. Selline inimene ei tohiks olla mitte mingil juhul riigiametnik.

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Erisoodustusmaks (mis tuleb meie taskust) on vaid üks asi. Lisaks sellele on ju riik soetanud eraldi BUSSI ja maksab PALKA autojuhile, nii tema enda omale kui laste omale!

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lehe võib vist nüüd kohtusse kaevata kuna piltidel on ka lapsed kelle emalt pole laste pildistamiseks luba küsitud.

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lehe võib vist nüüd kohtusse kaevata kuna piltidel on ka lapsed kelle emalt pole laste pildistamiseks luba küsitud.

Avalik ruum – pildista, keda tahad.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Fotod on udustatud, ei ole kedagi kohtusse kaevata. Rahune maha.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

“ Reps käis ministeeriumi autoga Horvaatias puhkamas tööajast” Postimees.

https://www.postimees.ee/7113230/mailis-reps-kais-ministeeriumi-autoga-horvaatias-puhkamas-tooajast

vai, vai, ei raatsind puhkust ka võtta?

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eks ajakirjanduse taktika on selline. Infot tilgutatakse jupphaaval ja vaadatakse, mis Mailis vastab. Mingi hetk tekib valetamine ja siis saab süüdistada juba ministrit valetamises. Nagu AK uudistes täna juba pisut oli. Naljakas, et inimene ei mäleta, millise autoga Horvaatias käidi, kas töö või isiklikuga. Hiljem Mailis vaatas pilte ja siis meenus. Kes usub nii nõrka mälu? Kas nii viletsa mäluga sobib inimene ministriks?

+30
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas siinolevad kisakõrid ja nende kaasad deklareerivad 100% kõik oma tulu ja maksavad riigile ausalt 100% kõik maksud?

+6
-30
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 249 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Repsi kommunism!