Esileht Ilu ja tervis Retafer ja kõht ei käi läbi

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Retafer ja kõht ei käi läbi

Postitas:

Mul raud väga madal ja arst määras kolmeks kuuks retaferi. Olen võtnud peaaegu kaks kuud ja kõht nii raske. Alguses oli kõht kinni ja tuli hirmsasti punnitada, aga nüüd ei tule enam midagi välja ja pole ka sellist kakahäda tunnet. Hea kui päeva jooksul ühe lambapaula saan.

Olen nii masendunud, sest kehakaalu on selle aja jooksul kolm kilo juurde tulnud. Söön pigem vähem ja suppe, kiudaineid ning värsket. Liigun ka piisavalt.

Kas on lootust, et kui ma selle kuuri lõpetan, siis seedimine taastub ja saan oma ülekilodest lahti? Ja mida teha, et see kuu veel vastu pidada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtsin seda raseduse viimasel kuul ja mul läks väljaheide roheliseks. Oli ebameeldiv küll. Pärast sünnitust läks mingi aja pärast üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul raud väga madal ja arst määras kolmeks kuuks retaferi. Olen võtnud peaaegu kaks kuud ja kõht nii raske. Alguses oli kõht kinni ja tuli hirmsasti punnitada, aga nüüd ei tule enam midagi välja ja pole ka sellist kakahäda tunnet. Hea kui päeva jooksul ühe lambapaula saan.

Olen nii masendunud, sest kehakaalu on selle aja jooksul kolm kilo juurde tulnud. Söön pigem vähem ja suppe, kiudaineid ning värsket. Liigun ka piisavalt.

Kas on lootust, et kui ma selle kuuri lõpetan, siis seedimine taastub ja saan oma ülekilodest lahti? Ja mida teha, et see kuu veel vastu pidada.

Peaks üle minema. Mäletan et rasedana võtsin ja oli kôht jms kivikõva ja ka nagu eelmisel postitajal ????. Mida teha? Proovi iga hommik juua keefiri. Ja söö ainult suppe ntx

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta mingit muud rauda, retafer on seedimisele kõige hullem. Sellest imendub kõige vähem ja see imendumata raud põhjustabki seedehäireid. Kui raatsid, siis osta heemset rauda.
Igaks juhuks küsin, et kas sa oled ikka teadlik, et väga paljud toiduained takistavad raua imendumist? Väga laias laastus on liha, puuviljad ja juurviljad OK, apelsinimahl oleks ka väga hea. Enamus muid toiduaineid peaks rauapreparaatidest mitme tunni kaugusele hoidma (kohv, tee, munad, piimatooted, teraviljatooted jms)
Liiga vähe süüa pole ka hea, siis pole seda massi, mis kakakt tekitaks, seega jääb kakal käimine harvemaks ja kaka läheb kõvemaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ferribioga kogemus, et ei pannud kõhtu kinni ega muutnud värvust, muud raualisandid on seda kõik teinud. Samas testidega kinnitatud, et rauanäit tõusis ilusti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retaferi peaks võtma üle päeva 1 tablett uuemate teadmiste kohaselt, siis see imendub kõige paremini ja kõrvaltoimeid on ka vähem. Kui oled ekstra tubli olnud ja iga päev võtnud, siis esiteks teeks seniks pausi, kui kõhu käima saab (võta kasvõi duphalaci), siis teeks arsti juures uued vereproovid ja vajadusel võtaks edasi ülepäevase kuurina (viimase portsu 2 kuuga). Kui on kroonilist verekaotust nt vererohked päevad, siis tuleks sellega ka tegeleda. Kui raud on ikka madal ja retaferiga kõrvaltoimed, siis arst saab määrata rauda, mida tehakse veeni kaudu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka perearst soovitab just Retaferi võtta, kuna sellel pidi parem toime olema.

Hetkel võtan seda

Mis te sellest arvate?

Seda olen usinalt võtnud, aga raua näit on normi alumisel piiril. Kuidas sooletegevusele mõjub, ei oska öelda. Mul on alati ja koguaeg kehv seedimine olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea kuu kannatama, kui seedimisele mõjub halvasti (värvimuutus on tavaline ja ohutu, aga kõht kas kinni või lahti), siis tuleb ikka vahetada rohtu. Retafer on üks odavamaid ja paljukasutatud, sellepärast arstid eelistavad seda kirjutada.
Kui armastad, siis tavalised loomse verega toidud (verivorst ja verikäkk) on väga head, seedimisele on need tavaliselt ohutud ja seal on palju kergeminiomastatav raud, koos kõigi teiste verekomponentidega. Muidugi ainult nendega ei saa rauda püsivalt korda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retafer on saast nagu ka ferrola (kaksteistsormiksoole krambid). Koige paremini mojus nogene, koht läks korda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul raud väga madal ja arst määras kolmeks kuuks retaferi. Olen võtnud peaaegu kaks kuud ja kõht nii raske. Alguses oli kõht kinni ja tuli hirmsasti punnitada, aga nüüd ei tule enam midagi välja ja pole ka sellist kakahäda tunnet. Hea kui päeva jooksul ühe lambapaula saan.

Olen nii masendunud, sest kehakaalu on selle aja jooksul kolm kilo juurde tulnud. Söön pigem vähem ja suppe, kiudaineid ning värsket. Liigun ka piisavalt.

Kas on lootust, et kui ma selle kuuri lõpetan, siis seedimine taastub ja saan oma ülekilodest lahti? Ja mida teha, et see kuu veel vastu pidada.

Retaferi juurde tasub kindlasti süüa kiivit – see on looduslik lahtisti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma söön ka Retaferi, muidu ei jaksa midagi teha ja jään autosõidul magama, roolis või mitte. Kõhu teeb see kinni küll, kuid mul annab natuke leevendust jooga ja kreekapähkliõli, mida iga hommik pudru sisse panen (päris parajalt).
Varsti lähen lapsega arstile, siis küsin enda rauapreparaadi kohta ka, kas on midagi kõhusõbralikumat (kasvõi kallimat).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sõin lapsega koos hiljuti retaferi. Meil kummalgi ei pannud kõhtu kinni. Lahti ka ei teinud, see on ka võimalik kõrvalmõju. Vedas ilmselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtsin ka raseduse ajal. Kõht oli veelrohkem kinni ja väljaheide must.
Olen lugenud/kuulnud, et raud siirupi kujul pidi paremini imenduma ja vähem kõhuhädasi põhjustama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutasin Maltofer-i tilku peale sünnitust nii beebil kui ka endal. Kuna lastearst ütles, et see on hea kraam ja “no kui kuskilt kätte saate”. Müüakse Soomes. Lasin Soomest osta ja tuua.

Hea kogemus – ei tekitanud mingeid kõrvatoimeid, ei muutnud seedimist, rauatase oli pärast 1 pudeli äratarvitamist ilusti tõusnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle käskis ka arst seda peale sünnitust võtta, sest kippusin ära minestama ja raud oli ülimadal. Kuna see tegi kõhu ikka totaalselt kinni, nädal aega ei tulnud midagi välja, siis pidi klistiiri tegema, siis mina lõpetasin võtmise ära. Kuna beebiga oli palju tegemist, siis ei mõelnud sellele rauaasjale enam nii palju, nõrkus hakkas ka ise üle minema. Kuu aja pärast arst tegi uuesti vereproovi ja ütles, et no näe, kui hästi on rohi mõjunud, raud nii kiiresti täiesti normis. Kui ütlesin, et ma ei võtnudki seda, oli imestunud. Tegelikult oligi organism ise taastunud ja seda preparaati ei olnudki vaja. Kui veel peaks kunagi võtma, siis kohe keelduksin, prooviks midagi muud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Retafer ja kõht ei käi läbi