Esileht Kodunurk Retsepte

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Retsepte

Postitas:

Ahoi.

Palun soovitage huvitavaid retsepte. Kuna majapidamises teen põhiliselt mina süüa, siis on mõistus otsas, et mida teha. Elukaaslane ka ei oska miskit soovitada :D. Tavaliselt teen kas tatart, riisi või pastat mingi kastmega ning kõrvale värske salat. Vahel siis kas ahjuvorm, supp või kala, aga tahaks proovida midagi muud ja huvitavat. Kuna hetkel olen tervise tõttu kodune, siis võib vabalt olla midagi aeganõudvamat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukaaslane ka ei oska miskit soovitada :D.

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu.

Perekooli Moderaator

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 20:44; 12.12 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukaaslane ka ei oska miskit soovitada :D.

Kommentaar eemaldatud.

Said end kellegi teise kulul jälle kord välja elatud ja oled rahul? Loota jääb, et pead lausa nädalakese vahet oma nõmedate kirjutistega nii pika teksti järel. Jälk lugeda.

Tavaliselt teen kas tatart, riisi või pastat mingi kastmega ning kõrvale värske salat. Vahel siis kas ahjuvorm, supp või kala, aga tahaks proovida midagi muud ja huvitavat.

Kas sa ei tahaks mõelda vastupidi – et ei tee mitte riisi, makarone või tatart, aga loomaliha, lindu või kala eri variantides ja siis mõtled, mis sinna lisandiks võiks sobida? Äkki ainult salat, ehk mõnele riis, ehk mõnele tatar, ehk mõnele kartul 🙂
Või te liha üldse ei söö?
Võiksin igasuguse lihakraamiga retsepte palju soovitada. Prae- ja ahjuliha igasugustest loomadest ja lindudest, kotletid, rullid nii ahjus kui pannil jne.
Aga soolased lahtised pirukad, kas need ei meeldi? Orsoto? Munamuffinid, vrapid erinevate täidistega, kevadrullid nii toored kui küpsetatud?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske on soovitada, kui ei tea, mida te sööte või üldse ei söö või mida eelistate.

Vahelduseks suppe nt. Lisaks seljankale, klimbisupile, hernesupile, frikadellisupile, saab teha ka püreesuppe. Kõrvitsa, porgandi, kartuli-porru, lillkapsa.

Ahjus kanakintsud koos juurviljadega.

Sooje salateid. Praetud kartuli, peekoni, praetud seente ja erinevate juurviljade segu. Kõrvale topsi koorene kaste.

Proovige ube. Chili con carne? Läätsi. Läätsesuppi?

Heeringas keedetud kartuli ja külma kastmega, milles on hapukurki ja tilli nt.

Mõnda koduhiinakat. See ei pea igapäevatoiduks väga peen ka olema. Võib osta ka kanafilee marinaadis, peenteks ribadeks, pannile, pakist aasiapärane kaste, wokisegu juurde ja lõpuks sega keedetud nuudlitega läbi.
Kui rohkem tahtmist on, siis otsi netist nt chop suey. Või phad thai.

Väga palju võimalusi on, aga raske soovitada lambist.

Kapsarullid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul ideed otsa saavad, loen siin seda “Mis täna süüa teete?” pikka, lohisevat teemat. Alati olen mõne idee sealt saanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel teemal siin väikses kastis ei ole mõtet kirjutama hakatagi. Võta endale tunnike aega, mine lehitse raamatupoes kokaraamatuid ja osta paar huvitavamana tunduvat ära. Siis jätkub paariks aastaks kindlasti uusi huvitavaid retsepte.
Teine asi, tutvu meie laia köögiviljavalikuga – kui sisse arvata ka kõik erinevad kaunviljad, siis annab see tohutult laias valikus maitseid. Võid ise eksperimenteerida. Mul näiteks on kodus alaealine, kes ei suvatse pooli asju süüa, aga kui kotleti/pikkpoisi tainas koosneb poolenisti köögiviljadest, läheb väga hästi. Viimati panin näiteks portsu püreestatud aedube, ühe sibula ja riivitud porgandit lisaks pakile sea-veisehakklihale, väga maitsev sai. Kõrvits, eriti muskaatkõrvits on paljudes kombinatsioonides väga hea (ainult mitte selles vanaemade piima-mannasupis – aga kindlasti on ka selle austajaid). Jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi vahelduseks taimetoitu, näiteks mine http://www.taimetoit.ee ning ülevalt retseptid. Soovitan näiteks seeneseljankat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Said end kellegi teise kulul jälle kord välja elatud ja oled rahul? Loota jääb, et pead lausa nädalakese vahet oma nõmedate kirjutistega nii pika teksti järel. Jälk lugeda.

Miks sul jälk lugeda oli?

Vastan ise – sest sa ei saanud taas kirjutise mõttest aru.
Point oli, et see asi ei toimi sel viisil, et sul on toiduvalmistamise ideed otsas ja teed anonüümsesse foorumisse postituse, et davai pakkuge retsepte, ma nüüd hakkan kohe ilgelt nende järgi kokkama.

Anonüümses foorumis ongi inimesed seinast seina; alates tuvisööjatest kuni tippkokkadeni – saad sa sellest aru?
Ja kas arvad, et madala empaatiavõimega tehtud postitusele võivad vastata ainult need, kes tunnetavad ära, et tema pakutud retsept nagu sobiks kuidagi teemaalgatajale?
Ei tunneta siin keegi midagi, kõik vastavad.

P.S. Kui sa aru ei saanud, siis see tuvipirukas oli kohandatud mingist analoogilisest http://www.linnuliha.ee/retseptid/kodujuustu-suitsukana-quiche/ ja on minu versioonis veel lihtsam ja argitoiduna valmistatav.
(vähemalt mina ei viitsi iga kord tainast ise teha ja sinihallitus meeldib mulle samuti rohkem)

P.S.2 Seda sa ilmselt samuti ei tea, et metstuvi oli ja on toiduks tarvitatav lind, retseptid näiteks siin.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 20:44; 12.12 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ideaalis 3, aga on 2. Mees on loruvõitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Retsepte