Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rh- veri ja rasestumine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Rh- veri ja rasestumine

Postitas:

Küsimus rh- verega naistele, kellel on varasemalt sündinud rh+ laps. Kas uuesti rasestumine on probleemne olnud? Ise tegin just läbi raseduse peetumise 6+ nädala pealt ning hakkasin lugema ja leidsin, et peetumise põhjus võis olla ka minu ja loote verede mittesobivuses.

Kas keegi oskab kommenteerida? ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 18:22; 19.07 17:59; 03.08 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene laps oli rh+ ja mina ise rh-. Rasedusega oli kõik korras. Peale sünnitust sain mina süsti, et ei tekiks probleeme teise rasedusega.

p.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hetkel sama teema. Lähengi homme tabletipuhastusest. Ilmselt ka kuskil kuuendal nädalal peetus. Mul üks laps olemas….peale sünnitust sain süsti. Aga peale esimest last polegi jäänud enam ise. Nüüd jäin ivf kolmanda ringiga mis ka ju peetus. Vot ei teagi vastust kas tõesti minu veri ehk mõjutab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 14:01; 19.07 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hetkel sama teema. Lähengi homme tabletipuhastusest. Ilmselt ka kuskil kuuendal nädalal peetus. Mul üks laps olemas….peale sünnitust sain süsti. Aga peale esimest last polegi jäänud enam ise. Nüüd jäin ivf kolmanda ringiga mis ka ju peetus. Vot ei teagi vastust kas tõesti minu veri ehk mõjutab.

Olen teemaalgataja. Käisin just täna Pelgus, sain esimese tableti, kolmapäeval võtan ülejäänud neli tabletti ning neljapäeval saan ikkagi selle anti-D antikehade süsti. Mina täna uurisin ka, et kas minu rh- veri võis peetumise põhjustada ning ämmaemand ütles, et võis küll, aga pigem on see väga harv juhus (eriti kui peale sünnitust selle süsti oled saanud), aga eks mul sees jääb ikka hinge kriipima, mis see tegelik põhjus siis oli .. Loodetavasti taastub tsükkel kiirelt ja saab varsti jälle proovima hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hetkel sama teema. Lähengi homme tabletipuhastusest. Ilmselt ka kuskil kuuendal nädalal peetus. Mul üks laps olemas….peale sünnitust sain süsti. Aga peale esimest last polegi jäänud enam ise. Nüüd jäin ivf kolmanda ringiga mis ka ju peetus. Vot ei teagi vastust kas tõesti minu veri ehk mõjutab.

<p style=”text-align: left;”>Olen teemaalgataja. Käisin just täna Pelgus, sain esimese tableti, kolmapäeval võtan ülejäänud neli tabletti ning neljapäeval saan ikkagi selle anti-D antikehade süsti. Mina täna uurisin ka, et kas minu rh- veri võis peetumise põhjustada ning ämmaemand ütles, et võis küll, aga pigem on see väga harv juhus (eriti kui peale sünnitust selle süsti oled saanud), aga eks mul sees jääb ikka hinge kriipima, mis see tegelik põhjus siis oli .. Loodetavasti taastub tsükkel kiirelt ja saab varsti jälle proovima hakata.

Kui pikk vahe eelmisest sünnitusest? Mina jälle mõtlen, et kui juba katkemisega pean selle süsti saama siis võib ju olla, et vahepeal oma nelja aasta triibu püüdmise sees võis ju juhuslikult midagi olla, kuid katkes nii vara, et ei teadnud ise veel rasedusest midagi. Sellisel juhul ma ju süsti saanud ei ole ja see võis mõjutada. Selle loogika järgi saaks uuele rasedusesele kindlamalt vastu minna kuna süst nüüd käes ja kestab.</p>

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 14:01; 19.07 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hetkel sama teema. Lähengi homme tabletipuhastusest. Ilmselt ka kuskil kuuendal nädalal peetus. Mul üks laps olemas….peale sünnitust sain süsti. Aga peale esimest last polegi jäänud enam ise. Nüüd jäin ivf kolmanda ringiga mis ka ju peetus. Vot ei teagi vastust kas tõesti minu veri ehk mõjutab.

<p style=”text-align: left;”>Olen teemaalgataja. Käisin just täna Pelgus, sain esimese tableti, kolmapäeval võtan ülejäänud neli tabletti ning neljapäeval saan ikkagi selle anti-D antikehade süsti. Mina täna uurisin ka, et kas minu rh- veri võis peetumise põhjustada ning ämmaemand ütles, et võis küll, aga pigem on see väga harv juhus (eriti kui peale sünnitust selle süsti oled saanud), aga eks mul sees jääb ikka hinge kriipima, mis see tegelik põhjus siis oli .. Loodetavasti taastub tsükkel kiirelt ja saab varsti jälle proovima hakata.

Kui pikk vahe eelmisest sünnitusest? Mina jälle mõtlen, et kui juba katkemisega pean selle süsti saama siis võib ju olla, et vahepeal oma nelja aasta triibu püüdmise sees võis ju juhuslikult midagi olla, kuid katkes nii vara, et ei teadnud ise veel rasedusest midagi. Sellisel juhul ma ju süsti saanud ei ole ja see võis mõjutada. Selle loogika järgi saaks uuele rasedusesele kindlamalt vastu minna kuna süst nüüd käes ja kestab.</p>

Sünnitasin 2019 juunis. Minu teada sellel ei ole nö kehtivust kui rase ei ole. Raseduse ajal tehakse see süst tavaliselt 28n ja 36n (juhul kui antikehi tekkinud ei ole). Ja süsti vajadus otsustakse raseduse suuruse järgi, kusjuures ITK-s tehakse 9+ nädalat rasedatele, aga Pelgus saavad kõik olenemata raseduse suurusest, mis mulle iseenesest väga sobib, sest kuidagi halba see süst teha ei saa. Ja nii palju kui aru saanud olen, siis mingil hetkel elab loode ema vere peal, enda vereringe kujuneb veidi hiljem (ehk siis varajae katkemise puhul lootel enda vereringet veel ei ole).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 18:22; 19.07 17:59; 03.08 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 Rh+ last, rasestumisega pole probleeme olnud. Peetus hoopis kõige esimene rasedus, veel enne lapsi. Süstid olen saanud pärast peetumisele järgnenud puhastust (see oli 12n) ja pärast sünnitusi, raseduste ajal mitte (on see mingi uus komme? Mul on noorim laps juba 10a).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina Oneg, esimene laps 0neg, teine laps 0pos.

Nüüd hiljuti oligi peetumune, samuti ei tea millest. Sain ka süsti, et järgmise rasedusega reesuskonflikti ei tekiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka reesus negatiivne ja ei saanud mingit süsti peale katkemist. Katkemine oli detsembris, siiani ei ole õnnestunud uuesti rasestuda. Viimane sünnitust 15 aastat tagasi. Kas seda tagant järele ka tehakse ja kelle poole pöörduma peaksin?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka reesus negatiivne ja ei saanud mingit süsti peale katkemist. Katkemine oli detsembris, siiani ei ole õnnestunud uuesti rasestuda. Viimane sünnitust 15 aastat tagasi. Kas seda tagant järele ka tehakse ja kelle poole pöörduma peaksin?

Tagantjärele ei tehta 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 18:22; 19.07 17:59; 03.08 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina neg ja mees pos. Minul 2015 katkes rasedus 7n, päev enne katkemist tehti vereproovid ja antikehasi ei olnud tekkinud, kuigi kogu raseduse aegajalt oli veidi määrinud . Süsti ei pakkunud keegi ja ei osanud ise ka tol ajal küsida. Rasedaks uuesti ei jäänud aastaid, seletamatu viljatus. 2020 lõpuks jäin, alates 7n veritsesin tugevalt, kuna suur hematoom oli. Antikehi ei kontrollinud keegi ja süsti ka ei pakutud, tagantjärgi tarkusena siis nagu oleks tegelt pidanud pressima rohkem, aga arst väitis, et pole vaja. 11n jäi beebi süda seisma ja kuna mul oli seal üle kuu aja ka see hematoom veritsenud, mis oli suurem kui beebi kogu oma pesaga kokku, siis saadeti kirurgilisele puhastusele. Seekord küsisin ise süsti enne protseduuri ja sain ka protseduuri ajal. Üldiselt öeldakse jah, et raseduse alguse poole kui veritsusi pole, siis see RH ei tohiks midagi lugeda, aga samas olen lugenud välismaa foorumites naistest kes aastaid tulutult proovimisi on RH süsti saanud ja rasedaks vahetult peale seda jäänud, seega kes teab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rh- veri ja rasestumine