Esileht Ajaviite- ja muud jutud Riesling nafta lõhnaga

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Riesling nafta lõhnaga

Postitas:
Kägu

Ühel veinikoolitusel sain kunagi maitsta rieslingut, millel oli tugev ja väga spetsiifiline nafta lõhn/maik.
Kas on siin liikvel mõni veinispets, kes oskab konkreetset marki/aastat soovitada maitseelamuse kordamiseks?
Google abiga värskendasin mälu teemal, miks tekib ja kuidas seda veinitootjad seda vältida saavad, kuid ei leidnud ühtegi konkreetset soovitust kuidas sellist veini leida või siis vastupidist hoiatust, kuidas ära tunda ja vältida.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Neste tanklast

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii ei ole ilus – lootusi üles kütta, et keegi ongi äkki soovituse andnud, enne kui vastust lugesin.
Aga vastus pani muidu muigama küll. Aga päriselt ka – see oli omaette maitseelamus. Ja mõistan ka seda kui totralt see kõlab, kui ei ole kokku puutunud.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul õnnestus poest ükskord mingit mahlajooki 0.5l pudelis osta. Tundmatu mark ja polnud enne proovinud. Kui korgi lahti keerasin, oli kohe vänge bensiini hais juures. Uus asi, mõtlesin. Proovisin maitsta ühe sõõmu ja ajas öökima. Kallasin ülejäänud vedeliku kraanist alla, aga suhu jäi terveks päevaks kohutav maitse, nagu oleks diislit joonud. Kirjutasin tootjale ka tookord kaebuse, äkki mingi masinaõli sattus tootmisesse vms, vabandati, aga sinnapaika asi jäi. Ma ei tea siiani, mida ma endale sisse jõin, aga ehedalt on meeles

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Riesling-viinamarjale ongi omane lõhnabukett, kus domineerib petrooleum. Mõnel vaevumärgatav, mõnel ülitugev. Maitses see muidugi nii tugevalt ei peaks kajastuma, aga maitsemeel võib lõhna peale pettekujutelmi tekitada. Vaevalt see aastakäigust sõltub, pigem hoopis kasvupiirkonnast ja sealsetest tingimustest. Proovi meenutada, mis piirkonna veine tol koolitusel tutvustati ja asu katsetama.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tundub, et koolitaja jättis üht-teist elementaarset rääkimata.

teemaalgataja ei kirjuta ju sõnagi sellest, mida koolitaja rääkis?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koolitusest mäletan, et see oli vanalinnas, sel ajal kui olid Cherry vautšerid, tugevalt üle 10 aasta tagasi.
Saime koolituselt/degustatsioonilt isegi mingid materjalid kaasa, aga need on ajaga hävinenud. Ma mäletan ehedalt seda maitsmise emotsiooni ja maitset ennast, koolitaja jutust mitte sõnagi (aga minu kaitseks võib öelda, et olin hirmus armunud ka ja mitte koolitajasse…). Nüüd googeldades sain teada millest tingitult see maitse tuleb (esile), koolituselt tulin teadmisega, et piirkondlik eripära (noh, kliima on ka piirkondlik eripära) ja ma ei ütle koolitaja kohta mitte üks paha sõna. Minu tähelepanuvõime oli häiritud 😉

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rieslingule ongi omane petrooli (nafta) lõhn ja natuke ka maitse. Ma ise ei ole Rieslingute fänn, pigem vastupidi 🙂 seetõttu ei oska ka konkreetset veini soovitada. Aga mine kuhugi veinipoodi, kus müüjad on sommeljeed, ja ütle, et soovid Rieslingut, kus petrool oleks maitses selgelt tuntav. Sommeljeeharidusega müüjad on nt Bestwine poodides, olemas nii Tallinnas kui Tartus. E-drinksist ei tea, kas nende müüjad just sommeljeeharidusega on, aga veinivalik on neil suur. Tallinnas Veerenni tänaval on ka üks veinipood sommeljee-müüjatega.

Üldse, kui on misiganes küsimus veinide kohta, tahaks tugeva sõnnikumaitsega Pinot Noir´d või eriti vürtsikat Margaux´d, alati tasub pöörduda kvalifitseeritud müüjatega spets veinipoodidesse!

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

bensiini hais juures.  nagu oleks diislit joonud.

Kes neid mõlemaid asju on joonud, teab, et neil on ikka VÄGA erinev maitse. Seega perekoolikas võiks vähem kõvatada oma kütuste joomise teemaga. Petrool on neist kahest veel omakorda väga erinev.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ühel veinikoolitusel sain kunagi maitsta rieslingut, millel oli tugev ja väga spetsiifiline nafta lõhn/maik.

Kas on siin liikvel mõni veinispets, kes oskab konkreetset marki/aastat soovitada maitseelamuse kordamiseks?

Google abiga värskendasin mälu teemal, miks tekib ja kuidas seda veinitootjad seda vältida saavad, kuid ei leidnud ühtegi konkreetset soovitust kuidas sellist veini leida või siis vastupidist hoiatust, kuidas ära tunda ja vältida.

kas naftajoomine on igapäevane tegevus? Lõhnast saan aru, aga nafta maitset teada? Kus naftat joogiks pakutakse?

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas naftajoomine on igapäevane tegevus? Lõhnast saan aru, aga nafta maitset teada? Kus naftat joogiks pakutakse?

Kägu 16:40 ju kirjutas sulle, kus pakutakse. (lugemisoskus halb?) Lisaks veel Circle-K ja Alexela jne.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kendermanns Riesling Kabinett on hea jook. Ei ole siiani tundnud üheski joogis nafta maitset.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
helevalge

Seletus siin:

https://www.winespectator.com/articles/what-causes-petrol-note-in-aged-riesling-57107

Sisaldab looduslikku naftaleeni ehk naftaliini.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seletus siin:

https://www.winespectator.com/articles/what-causes-petrol-note-in-aged-riesling-57107

Sisaldab looduslikku naftaleeni ehk naftaliini.

Ooo, nii et jood rieslingut ja siis täispeaga lähed riidekappi magama ja saad ka koidest lahti…win-win igatepidi 😀

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võid proovida vanemaid Rheingau Rieslinguid.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rieslingule ongi omane petrooli (nafta) lõhn ja natuke ka maitse. Ma ise ei ole Rieslingute fänn, pigem vastupidi 🙂 seetõttu ei oska ka konkreetset veini soovitada. Aga mine kuhugi veinipoodi, kus müüjad on sommeljeed, ja ütle, et soovid Rieslingut, kus petrool oleks maitses selgelt tuntav. Sommeljeeharidusega müüjad on nt Bestwine poodides, olemas nii Tallinnas kui Tartus. E-drinksist ei tea, kas nende müüjad just sommeljeeharidusega on, aga veinivalik on neil suur. Tallinnas Veerenni tänaval on ka üks veinipood sommeljee-müüjatega.

Üldse, kui on misiganes küsimus veinide kohta, tahaks tugeva sõnnikumaitsega Pinot Noir´d või eriti vürtsikat Margaux´d, alati tasub pöörduda kvalifitseeritud müüjatega spets veinipoodidesse!

kui nimetamiseks läks, siis Veinisõber ka

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võid proovida ka elu ilma alkoholita. Pole vaja nuumata kapitaliste ülehinnatud veini ostes ja koormata tervishoiusüsteemi alkoholi manustades.

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korralik riesling ongi alati autokütuse maitsenüansiga ja lõhnas ka tunda.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võid proovida ka elu ilma alkoholita. Pole vaja nuumata kapitaliste ülehinnatud veini ostes ja koormata tervishoiusüsteemi alkoholi manustades.

võin imetada ka veel muid paljusid asju, mis on rohkem ülehinnatud kui veinid ja ilma milleta saad elada, näiteks, saad elada ka ilma PK-ta, pole vaja teemasse mittepuutuva kommentaariga negatiivsust pritsida tee oma teema, kui tahad vaidlust alustada

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Aitäh! Lähen uurimisretkele millalgi ja loodetavasti leian otsitava.</p>

0
0
Please wait...

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Riesling nafta lõhnaga