Esileht Pereelu ja suhted riid peres

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: riid peres

Postitas:
Kägu

Aidake lahti mõtestada, mis on perevägivald? Kui mees on äkkvihaga ja ütleb naisele koledasti, näiteks ” sa oled lammas”. Naine on ääretult solvunud, aga nad lepivad ära. Järgmisel korral, kui tekib riid ja mees ütleb jälle halvasti. Kas see on perevägivald? Või on naine nii õrn ja ise liiga tundlik ja reageerib üle? Ikka ju riieldakse kõikides peredes

 

+2
-28
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riieldakse ikka jah aga lambaks sõimamine on juba midagi muud.

+33
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vägivald võib olla väga mitmesugune ja vaimne vägivald sõim võib areneda, aga ei pruugi, edasi füüsiliseks vägivallaks.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimestel on emotsioonid. Mina ja olen sellega hdas. Ma olen pere kõige emotsionaalsem inimene ja minu reaktsioone ka mu pere ei talu. Isegi kui ma tõstan häält kui muutun emotsionaalseks. Vaatamata sellele et mu on juba 25 aastat pere,ei saa ma lahti sellest oma lapsepõlvekodu suhtlemisest. Seal öeldi, öeldi vihaga ka inetult. Aga elu läks edasi ja kõik said öeldud nii nagu tundsid mingil hetkel. Aga nüüd ma olen nagu kammitseb. Pean olema nagu poliitik, tasakaalukas. Aga ma pole seda alati.

+6
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult ei oleks koos inimesega, kel on äkkviha probleemid.

+19
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult ei oleks koos inimesega, kel on äkkviha probleemid.

Äkkviha on huvitav asi. Minul on ka vahel nii. Aga seda seepärast et ma olen enamust ajast  nn mõistev. Samas eitan oma tundeid. Kuni lööb kaane pealt. Sest öelda ju midagi ei tohi. Igasugune teine arvamus on teise jaoks vale ja halb

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, naine ei ole ”liiga tundlik”. Mees ju näitab, et ta ei respekteeri oma kaaslast, miks peaks seda keegi tolereerima? Siis ei peaks ka naine enam meest austama.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osad inimesed lihtsalt ei suuda oma emotsioone kontrollida. Minu jaoks täiesti mõeldamatu – ma ei kujutaks ette kui mina või mu mees selliseid asju ütleks.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliste inimestega on väga raske õnnelikus suhtes olla, kes vihasena ja konflikti ajal valimatult asju ütlevad ja isegi sõimavad. Olen mitme sellisega kokku puutunud. Nad ise võivad arvata, et öeldu ei tähenda ju midagi, ei mõelnud päriselt nii, ainult emotsioonide ja viha ajel. Aga paratamatult jääb teisele kõik öeldu meelde ning võtab tõsiselt, eriti kui ise selline valimatu plärtsataja pole. Lõpuks kaob usk, et teine sust hoolib ja armastab. Muidu ju solgiga üle ei valaks ning kaaluks teise tundeid enne kui sedasi ütleb. Austus on ka sellisel juhul ikka väga tugeva kahtluse all ning mis suhet saab olla austuseta.

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aidake lahti mõtestada, mis on perevägivald? Kui mees on äkkvihaga ja ütleb naisele koledasti, näiteks ” sa oled lammas”. Naine on ääretult solvunud, aga nad lepivad ära. Järgmisel korral, kui tekib riid ja mees ütleb jälle halvasti. Kas see on perevägivald? Või on naine nii õrn ja ise liiga tundlik ja reageerib üle? Ikka ju riieldakse kõikides peredes

Ma ei tea, kas see on vägivald ütleja arvates. Suure tõenäosusega tema meelest mitte. Naine võiks vaadata filmi The Break- Up, et mõelda, miks seda taluda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me tegelikult ei tea, kuidas ja kellest see riid algab.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tülitseda peab oskama. Muidu on see lihtsalt solvamine, mis pikaks ajaks meelde ja okkana südamesse jääb. Lihtsalt sõimamine on väga ebaintelligentne tülitsemine ja see vähendab armastust vägagi palju, austusest rääkimata üksteise vahel. Mees on täiskasvanud inimene ja peaks aru saama ja suutma kontrollida, mida suust välja ajab, olgu äkkiviha või mitte. Kui ei saa aru, siis kas vabandab või kunagi peab tõdema, et naine teda enam ei armasta. (Naissõimajaga muidugi sama lugu.)

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praeguse seisuga kus on sõda ja tapetakse, mõjub Lammas ütlemine ikka hullu vägivallana. Seda ütlust võiks sõjas kasutada teise poole alandamisena

+4
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praeguse seisuga kus on sõda ja tapetakse, mõjub Lammas ütlemine ikka hullu vägivallana. Seda ütlust võiks sõjas kasutada teise poole alandamisena

Mõjub ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praeguse seisuga kus on sõda ja tapetakse, mõjub Lammas ütlemine ikka hullu vägivallana. Seda ütlust võiks sõjas kasutada teise poole alandamisena

Inimene, mis soga sa ometi ajad? Täitsa ära keeranud selle sõja teemaga.

+12
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Selliste inimestega on väga raske õnnelikus suhtes olla, kes vihasena ja konflikti ajal valimatult asju ütlevad ja isegi sõimavad. Olen mitme sellisega kokku puutunud. Nad ise võivad arvata, et öeldu ei tähenda ju midagi, ei mõelnud päriselt nii, ainult emotsioonide ja viha ajel. Aga paratamatult jääb teisele kõik öeldu meelde ning võtab tõsiselt, eriti kui ise selline valimatu plärtsataja pole. Lõpuks kaob usk, et teine sust hoolib ja armastab. Muidu ju solgiga üle ei valaks ning kaaluks teise tundeid enne kui sedasi ütleb. Austus on ka sellisel juhul ikka väga tugeva kahtluse all ning mis suhet saab olla austuseta.

Sellise inimesega sellised olukorrad ju muudkui korduvad.

Ja tõesti raske on säilitada usku, et armastab, kui oled saanud juba kümme korda lambaks või millekski veel hullemaks sõimatud ja tead, et ilmselt ka tulevikus sõimab samamoodi.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks keegi peaks tahtma olla koos kaaslasega, kes teda lambaks peab, järjepidevalt solvab ja temasse lugupidamatult suhtub?

Muidugi riieldakse paljudes perekondades. See aga ei hõlma kaaslase vaimset vägivalda.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkkviha on huvitav asi. Minul on ka vahel nii. Aga seda seepärast et ma olen enamust ajast  nn mõistev. Samas eitan oma tundeid. Kuni lööb kaane pealt. Sest öelda ju midagi ei tohi. Igasugune teine arvamus on teise jaoks vale ja halb

Miks sa nii teed? Et elad enda sisse? Sellist asja pole ju mitte kellelgi tarvis. Kui midagi ei meeldi, tuleb kohe suu lahti teha.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda, kas on vägivald või ei ole, saab ainult see lammas-naine otsustada. Me mehega oleme erinevatest peredest pärit. Tema lapsepõlve-peres ei ropendatud, ei saadetud üksteist ebasündsasse kohta ja oldi üldiselt viisakad. Minu peres tehti seda kõike. Samas pole mees kunagi oma perega lähedane olnud ja see on kandunud edasi nüüdseks tema enda poegadele, kellega ta tänaseks ei suhtlegi (meil ei ole ühised lapsed.) Minu pere seevastu hoolib üksteisest väga, suhtleme iga päev ja oleme tõesti lähedased. Kuigi oleme üksteist saatnud nii sinna kui tänna.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimestel on emotsioonid. Mina ja olen sellega hdas. Ma olen pere kõige emotsionaalsem inimene ja minu reaktsioone ka mu pere ei talu. Isegi kui ma tõstan häält kui muutun emotsionaalseks. Vaatamata sellele et mu on juba 25 aastat pere,ei saa ma lahti sellest oma lapsepõlvekodu suhtlemisest. Seal öeldi, öeldi vihaga ka inetult. Aga elu läks edasi ja kõik said öeldud nii nagu tundsid mingil hetkel. Aga nüüd ma olen nagu kammitseb. Pean olema nagu poliitik, tasakaalukas. Aga ma pole seda alati.

Täiskasvanud inimene võiks ju osata oma emotsioone kontrollida.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on mehega võrdne seis. Kohe kui hakkab ekse kiitma, teen sama. Ning kui hakkab toitu kiitma, küsin kohe seksi kohta, et räägime kohe kogu ajaloo ära, mida seal saan paremaks muuta ja võimalikult sarnaselt Pillelt saadud minetti järgi teha. Samuti räägin, kui suur oli minu eksil, mis on tõsi. Tema lepib minu väikeste rindadega, kõigil teistel naistel olid suuremad. Pulmapilte vaatame koos muidugi, sest meie polegi abielus, et ühiseid pilte vaataks. Lapsi meil ka pole, temal oma endise abikaasaga on.

+1
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimestel on emotsioonid. Mina ja olen sellega hdas. Ma olen pere kõige emotsionaalsem inimene ja minu reaktsioone ka mu pere ei talu. Isegi kui ma tõstan häält kui muutun emotsionaalseks. Vaatamata sellele et mu on juba 25 aastat pere,ei saa ma lahti sellest oma lapsepõlvekodu suhtlemisest. Seal öeldi, öeldi vihaga ka inetult. Aga elu läks edasi ja kõik said öeldud nii nagu tundsid mingil hetkel. Aga nüüd ma olen nagu kammitseb. Pean olema nagu poliitik, tasakaalukas. Aga ma pole seda alati.

Täiskasvanud inimene võiks ju osata oma emotsioone kontrollida.

Pigem on see intelligentsi teema.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aidake lahti mõtestada, mis on perevägivald? Kui mees on äkkvihaga ja ütleb naisele koledasti, näiteks ” sa oled lammas”. Naine on ääretult solvunud, aga nad lepivad ära. Järgmisel korral, kui tekib riid ja mees ütleb jälle halvasti. Kas see on perevägivald? Või on naine nii õrn ja ise liiga tundlik ja reageerib üle? Ikka ju riieldakse kõikides peredes

See pole riid, see on sõim.  Riid on siis kui mõlemad väljendavad end. Kui üks sõimab ja teine nutab, siis pole mingit riidu. Naine peab selgelt ja otse ütlema – Minuga nii ei räägita. Kui ei ütle, siis on nõus sellise suhtlemisega.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On jah lammas, kui sellise oinaga elab.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimestel on emotsioonid. Mina ja olen sellega hdas. Ma olen pere kõige emotsionaalsem inimene ja minu reaktsioone ka mu pere ei talu. Isegi kui ma tõstan häält kui muutun emotsionaalseks. Vaatamata sellele et mu on juba 25 aastat pere,ei saa ma lahti sellest oma lapsepõlvekodu suhtlemisest. Seal öeldi, öeldi vihaga ka inetult. Aga elu läks edasi ja kõik said öeldud nii nagu tundsid mingil hetkel. Aga nüüd ma olen nagu kammitseb. Pean olema nagu poliitik, tasakaalukas. Aga ma pole seda alati.

Täiskasvanud inimene võiks ju osata oma emotsioone kontrollida.

Pigem on see intelligentsi teema.

Muidugi. Ja mitte ainult EQ vaid IQ teema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimestel on emotsioonid. Mina ja olen sellega hdas. Ma olen pere kõige emotsionaalsem inimene ja minu reaktsioone ka mu pere ei talu. Isegi kui ma tõstan häält kui muutun emotsionaalseks. Vaatamata sellele et mu on juba 25 aastat pere,ei saa ma lahti sellest oma lapsepõlvekodu suhtlemisest. Seal öeldi, öeldi vihaga ka inetult. Aga elu läks edasi ja kõik said öeldud nii nagu tundsid mingil hetkel. Aga nüüd ma olen nagu kammitseb. Pean olema nagu poliitik, tasakaalukas. Aga ma pole seda alati.

Täiskasvanud inimene võiks ju osata oma emotsioone kontrollida.

Pigem on see intelligentsi teema.

Muidugi. Ja mitte ainult EQ vaid IQ teema.

Üldse ei mõista “nagu mustlase püss” tüüpi inimesi. Samuti ei mõista, et seda ägedaks jooneks peetakse. Minu arust on sellised inimesed tülgastavad, kes ei suuda oma emotsioone ja käitumist kontrollida.

Üldse ei ole nõus kellegi eelneva arvamusega, et enda sisse ei tohi mitte midagi jätta ja kõik tuleb pauguga välja puristada, mis sülg suhu toob. Tõsi, probleemidest tuleb omavahel rääkida ja kui midagi ei meeldi tuleb seda väljendada. Aga küsimus on, kuidas seda teha. Tasakaalukas inimene hingab enne rahulikult sisse ja välja ning mõtleb läbi, mida ütleb ja teeb, mitte ei karju teistele “tõde” näkku. Oma sisemised pinged ja viha tuleb mõistagi välja elada, aga kasuta selleks poksikotti, mitte ära ela seda teise inimese peal välja. Oma arvamust avalda alles siis, kui sul on oma seisukoht rahulikult läbi mõeldud ja on midagi konstruktiivset öelda.

Minu tutvusringkonnas on hüsteeriliselt, sireenina kriiskavad naised ja röökivad mehed kõik lihtsad ja madala IQga inimesed. Ju üksteist lambaks nimetavad inimesed samamoodi.

+12
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on mehega võrdne seis. Kohe kui hakkab ekse kiitma, teen sama. Ning kui hakkab toitu kiitma, küsin kohe seksi kohta, et räägime kohe kogu ajaloo ära, mida seal saan paremaks muuta ja võimalikult sarnaselt Pillelt saadud minetti järgi teha. Samuti räägin, kui suur oli minu eksil, mis on tõsi. Tema lepib minu väikeste rindadega, kõigil teistel naistel olid suuremad. Pulmapilte vaatame koos muidugi, sest meie polegi abielus, et ühiseid pilte vaataks. Lapsi meil ka pole, temal oma endise abikaasaga on.

Masendav.

See on ka vägivald, kui ma oma kaaslast eksidega võrreldakse ja teda eelnevatest halvemaks peetakse. Eriti jube, kui see esineb veel sellisel kujul, et “näed, kõigil mu eelnevatel naistel olid suuremad rinnad kui sul”, “minu eks tegi küll suuseksi paremini kui sina” “minu eksil oli palju suurem peenis kui sul” “minu eks oli atraktiivsem kui sina”.

See on täiesti ebanormaalne. Siinkohal ütleks küll, et lahuta.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mustlase püss võib ju olla, ma ise olen ka nt suht temperamentne, kuigi samas hobuse kannatusega, mis on suht vastandlikud omadused 🙂 Aga oluline on, nagu ka eelkõnelejad on märkinud, et vihastades ei kukutaks teineteist “ristima”, vaid räägitaks konkreetsest asjast. Kuigi katus sõidab, aga intelligentsel inimesel ta ikka niiiii kuradi sõita ei tohiks, et partsab välja, mis sülg suhu toob ja maa must. St et jah, on kasvatuse küsimus, mida sa ka suures vihas ütled ja mida mitte. No kassikurivaimule, kui jälle nõmetseb, ma ütlen küll, et ta on üks igavene saabas ja et peksa saab, aga saapast pole tal sooja ega külma ja peksa ma talle ju tegelikult ei anna. Ja sealsamas ta on jälle nii tibu, et annad kõik andeks. Kui mees mind saapaks nimetaks, saaks ta ilmselt sellesama saapaga vastu pead, ja igasugune austus oleks kadunud.

Samas, veider on see, et lambaks nimetamine on leebem kui lehmaks nimetamine, kuigi lehm on ju palju kasulikum loom. No vahel võid endamisi ka salaja tunnistada, et lammas olid ja vooluga kaasa läksid ja korralikult järele ei mõtelnud. Aga mehepoolsele lehmaks nimetamisele ei ole andestust, see oleks sama, mis löömine.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on mehega võrdne seis. Kohe kui hakkab ekse kiitma, teen sama. Ning kui hakkab toitu kiitma, küsin kohe seksi kohta, et räägime kohe kogu ajaloo ära, mida seal saan paremaks muuta ja võimalikult sarnaselt Pillelt saadud minetti järgi teha. Samuti räägin, kui suur oli minu eksil, mis on tõsi. Tema lepib minu väikeste rindadega, kõigil teistel naistel olid suuremad. Pulmapilte vaatame koos muidugi, sest meie polegi abielus, et ühiseid pilte vaataks. Lapsi meil ka pole, temal oma endise abikaasaga on.

Masendav.

See on ka vägivald, kui ma oma kaaslast eksidega võrreldakse ja teda eelnevatest halvemaks peetakse. Eriti jube, kui see esineb veel sellisel kujul, et “näed, kõigil mu eelnevatel naistel olid suuremad rinnad kui sul”, “minu eks tegi küll suuseksi paremini kui sina” “minu eksil oli palju suurem peenis kui sul” “minu eks oli atraktiivsem kui sina”.

See on täiesti ebanormaalne. Siinkohal ütleks küll, et lahuta.

Sobib sinna pulmapiltide teemasse.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see mees üldse nii loll oli, et lambaga elama hakkas? Sa küsi mehe käest, et kui ma nii loll ja lammas olen, siis miks sa minuga üldse tegemist tegema hakkasid? Või oled sa aastatega äkki lambaks muutunud ja mehel keegi uus kiisu silmapiiril? Kui uus on silmapiiril, siis tundubki oma naine ikka eriline lammas.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


Esileht Pereelu ja suhted riid peres