Esileht Pereelu ja suhted riid peres

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: riid peres

Postitas:
Kägu

No armastusega ja pehmelt vihjab. Vaat kui oleks oleks südametäiega öelnud, et “Sina, naene, oled loll kut üks vineerivabriku laua jalg”, siis oleks küll pidanud vähemalt ühe padjapüüri märjaks nutma.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu vanemad ka vaidlesid ja tuliselt, aga iial ei öeldud teisele solvavaid sõnu. Ka meil on mehega ütlemisi, siis kõige rängem on see, kui mees ütles, ah – mine metsa. Ma ei kujutaks ette, et ta mind lambaks nimetaks.

Ma ei nimetaks seda vaimseks vägivallaks, vaimne vägivald on inimesega manipuleerimine, tema tegude halvustamine, kas näite rohkem naiste poolt (aga ka meeste) irisemine, halvustamine jne. Näiteks, kui naine provotseeris tüli ja mees vihahoos ütles -lammas, siis ei saaks meest süüdistada.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas, veider on see, et lambaks nimetamine on leebem kui lehmaks nimetamine, kuigi lehm on ju palju kasulikum loom.

Tegelikult ju loomad ise pole üldse ära teeninud, et nad inimeste kõnepruugis nii negatiivse tähenduse on saanud: no siga näiteks, mis mõttes sead on pahatahtlikud, egoistlikud, hoolimatud? Isegi räpasus on neil ainult kooselus inimesega võimalik, metssead looduses kindlasti oma toidujäänuseid laiali ei loobi.

Öeldes “lammas” mõeldakse: rumal, mõtlemisvõimetu, iseloomutu. Öeldes “lehm” aga: räpakas, kultuuritu, halbade elukommetega “emane”. Miks selline tähendus on välja kujunenud, ma küll ei tea. St lambad kui karjaloomad inimese arust võibolla käituvad jah arulagedalt, tegelikult on neil muidugi aru täiesti piisavalt. No ja lehm on selline suur kohmakas loom, inimese perspektiivist võibolla mitte just ilus (kui näiteks metskitse või hirvega võrrelda).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et vägivallaks saab seda pidada sellisel juhul, kui ta on muul ajal samamoodi tõre ja halvustav. Mitte miski naise tehtust ei sobi, kõik on valesti, pisendab naise tegemisi, alandab igal võimaluse, seejuures kasutades viisakaid sõnu, ega seda ei tehtagi ju mingi räige karjumise või roppuste saatel, piisab sellest kui pidevalt leebeltki öelda, et  naine olgu õnnelik, et keegi teda tahab jms.

Kui see “Sa oled lammas” on öeldud äkkviha hoos ja pärast lepitakse ära, vahepealsel ajal on kõik chill ja suhe armastav, teist tunnustatakse, respekteeritakse, siis ma seda lambaks nimetamist ei peaks vägivallaks, siis võiks arvata, et mees ehk ise äkiliselt solvus millegi peale, ega ei tea ju mis olukorras seda öeldi. Lammas on nii pehme väljend ka, kui oleks öeldud a la täielik värdjas, abordijäänus, sitapea, mõrd vms vängemat, siis seda ei saaks enam väga niisuguseks pidada, et inimene läks korraks endast välja aga muidu armastab.

Vaimne vägivald on ikkagi selline asi, mis on süstemaatiline. Kui keegi mõnikord vihahoos midagi välja purtsatab, siis see on erandlik väljaelamine, mis siis et võib teisele ka sõnades haiget teha.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aidake lahti mõtestada, mis on perevägivald? Kui mees on äkkvihaga ja ütleb naisele koledasti, näiteks ” sa oled lammas”. Naine on ääretult solvunud, aga nad lepivad ära. Järgmisel korral, kui tekib riid ja mees ütleb jälle halvasti. Kas see on perevägivald? Või on naine nii õrn ja ise liiga tundlik ja reageerib üle? Ikka ju riieldakse kõikides peredes

Kui mees ütleb naisele lammas, peaks naine KOHE asjad pakkima ja lahkuma. Naine ei reageeri, selles on asi. Kui mees teaks, et naine lahkub  kohe, kui ta naist solvab, jääk kõik lambad hammaste taha kinni. Halvasti ütlejad peaksid niikaua elama üksi, kuni taipavad, kuidas häid suhteid luu ja hoida.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed on erinevad, pered on erinevad. Ma kardan küll, et 20 aasta abielu jooksul on mees mulle lammas öelnud. Tavaliselt nimetab küll blondiks lihtsalt. Teist sama kindel olen, et mina olen meest seaks nimetanud. Jah, meie peres ei poo keegi end sellise sõnakasutuse juures üles. Vastupidi, meil on tugev pere. Ma usun, et kui üks pool paarisuhtes on nii tundlik, et teda sellised väljendis solvavad ja  hingepõhjani alandavad, teine pool neid aga siiski kasutab, siis see paar lihtsalt ei sobi kokku.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi peredes vaieldakse, aga et lambaks või lolliks sõimatakse, sain teada alles Perekoolist. Enamus neist naistest peavadki seda normaalseks, et mees nad kord kuus persse saadab. Või igatahes nad elavad rahulikult selliste tümikatega koos. Ei saa aru, ei lubaks iial, pole ise kunagi midagi sellist mehele öelnud ega ammugi tema mulle.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on mehega võrdne seis. Kohe kui hakkab ekse kiitma, teen sama. Ning kui hakkab toitu kiitma, küsin kohe seksi kohta, et räägime kohe kogu ajaloo ära, mida seal saan paremaks muuta ja võimalikult sarnaselt Pillelt saadud minetti järgi teha. Samuti räägin, kui suur oli minu eksil, mis on tõsi. Tema lepib minu väikeste rindadega, kõigil teistel naistel olid suuremad. Pulmapilte vaatame koos muidugi, sest meie polegi abielus, et ühiseid pilte vaataks. Lapsi meil ka pole, temal oma endise abikaasaga on.

Soovitatav oleks kirjutada kaine peaga, siis teised saavad ka aru.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub valus oss olema :D. Ükski norm mees ei nimeta oma naist koledate sõnadega, isegi tüli käigus mitte.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli suhe, kus oli emotsionaalne vägivald. Alguses ei saanudki aru, et asi on hull, kuid nüüd jälle vabana meenub küllaga lugusid, ms ei olnud ok.
Aga nüüd siis sellest partneri väljaminemisest. Mõnikord on pinged nii suured, et ikka öeldakse asju, mida poleks pidanud ütlema, see võib teisele ka karjumisena tunduda. On minul nii juhtunud, on ka mulle nii tehtud. Aga mina eeldan, et kui tüli on olnud, siis hiljem analüüsitakse ning proovitakse paremini edasi liikuda, ei jää miskit salavimma. Tüli pole paha asi, sest see aitab intensiivselt oma seisukohta selgitada. Küll oli minu jaoks piiriks see, et kui mees saatis mind persse. Mõni ütleb, et mis siis sellest, kuid tegemist on intelligentse ning muidu oma emotsioone korntrolliva inimesega, mistõttu sel hetkel ta soovis selline inimene olla. Ja viimaseks piisaks oli see, et kui ma hiljem rahulikult väljendasin, et mulle see ei sobi ja minu arvates peaks ta vabandama, et järgmine kord sellist asja ei juhtuks, siis tema kommentaar oli, et tema ei vabanda ja kui tal on selline naise, siis kavatseb ta ka tulevikus sedasi käituda. Me ei ole enam paar, sest sellest hetkest hakkasin mina kaugenema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui naine on mehe arvates lammas, siis kuidas nimetada meest, kes elab koos lambaga?

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on mehega võrdne seis. Kohe kui hakkab ekse kiitma, teen sama. Ning kui hakkab toitu kiitma, küsin kohe seksi kohta, et räägime kohe kogu ajaloo ära, mida seal saan paremaks muuta ja võimalikult sarnaselt Pillelt saadud minetti järgi teha. Samuti räägin, kui suur oli minu eksil, mis on tõsi. Tema lepib minu väikeste rindadega, kõigil teistel naistel olid suuremad. Pulmapilte vaatame koos muidugi, sest meie polegi abielus, et ühiseid pilte vaataks. Lapsi meil ka pole, temal oma endise abikaasaga on.

Soovitatav oleks kirjutada kaine peaga, siis teised saavad ka aru.

No tegelikult juba vastasin, et sobis tookord sinna pulmapiltide teemasse. Tegelikult naised ju samuti võrdlevad oma ekse ja ikkagi suhtuvad shitasti oma meestesse ja no mehed mõtlevad, et oleks pidanud modelli saama, aga peab siis leppima.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed on erinevad, pered on erinevad. Ma kardan küll, et 20 aasta abielu jooksul on mees mulle lammas öelnud. Tavaliselt nimetab küll blondiks lihtsalt. Teist sama kindel olen, et mina olen meest seaks nimetanud. Jah, meie peres ei poo keegi end sellise sõnakasutuse juures üles. Vastupidi, meil on tugev pere. Ma usun, et kui üks pool paarisuhtes on nii tundlik, et teda sellised väljendis solvavad ja hingepõhjani alandavad, teine pool neid aga siiski kasutab, siis see paar lihtsalt ei sobi kokku.

Hea eeskuju teie lastele. Isa kustub ema lambaks ja ema isa seaks. Uus põlvkond õpib. Rõve.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin ei ole mingit muud varianti, kui lahkuminek… kui juba lambaks on sõimatud, siis siit edasi enam minna ei ole võimalik. Oleks siis vähemalt petnud või silma siniseks löönud aga nimetada kedagi lambaks- andestamatu!

Ma ei oskagi sellise asja peale miskit muud öelda, kui et natuke iseloomu ja enesekehtestamist naised ei teeks teile üldse paha!

Ei poolda kohe kindlasti ühelgi moel vägivalda ja reaalselt vägivaldsest suhtest tuleks tõepoolest päevapealt lahkuda! Aga suutmata mehele vastata nii, et ta ise on üks suur lammas ja näha selles vägivalda- mida iganes. Mina ei oleks sellise naisega koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks siis vähemalt petnud või silma siniseks löönud aga nimetada kedagi lambaks- andestamatu!

Need nimetatud asjad on kõik andestamatud. Lugupidamatud.
Üks normaalne naine muidugi ei hakkaks, nagu sina soovitad, vastu kaagutama, et ise oled lammas, see on rohkem teine eesti. Sõim, solvangud, alandamine – see on vägivald.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin ei ole mingit muud varianti, kui lahkuminek… kui juba lambaks on sõimatud, siis siit edasi enam minna ei ole võimalik. Oleks siis vähemalt petnud või silma siniseks löönud aga nimetada kedagi lambaks- andestamatu!

Ma ei oskagi sellise asja peale miskit muud öelda, kui et natuke iseloomu ja enesekehtestamist naised ei teeks teile üldse paha!

Ei poolda kohe kindlasti ühelgi moel vägivalda ja reaalselt vägivaldsest suhtest tuleks tõepoolest päevapealt lahkuda! Aga suutmata mehele vastata nii, et ta ise on üks suur lammas ja näha selles vägivalda- mida iganes. Mina ei oleks sellise naisega koos.

Ma tahaks näha, kui leebe sa ise oleksid, kui su naine sulle “alaarenenud lambaaju, kao minema, lammas” ütleks. Või mehed võivad, naised ei või?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Pereelu ja suhted riid peres