Esileht Kodunurk Riided haisevad

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Riided haisevad

Postitas:

Kui tulevad kuivatist välja. Mul on kuivatiga pesumasin, aga kui kuivatan riideid, siis nad ei lõhna pärast nagu värskelt pestud pesu vaid nagu koppind/kapuka haisuga on. Millest see ometi tuleb?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 20:21; 24.03 07:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tulevad kuivatist välja. Mul on kuivatiga pesumasin, aga kui kuivatan riideid, siis nad ei lõhna pärast nagu värskelt pestud pesu vaid nagu koppind/kapuka haisuga on. Millest see ometi tuleb?

Vale kuivatus programm,loe kasutusjuhend korralikult läbi

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutatud kondoom on jäänud riiete taskusse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi on koppind/kapuka lōhn?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi on koppind/kapuka lōhn?

koppind – kopitanud
kapukas – paks sokk, villane suss vms

Kopitanud lõhn tekib mul pesumasinas juhul, kui ma pesu pärast pesemist kohe välja ei võta. Vbl on kuivatiga sama – pesu jääb ummuksisse.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi on koppind/kapuka lōhn?

koppind – kopitanud

kapukas – paks sokk, villane suss vms

Kopitanud lõhn tekib mul pesumasinas juhul, kui ma pesu pärast pesemist kohe välja ei võta. Vbl on kuivatiga sama – pesu jääb ummuksisse.

Sellisel juhul on masin seest must.
Oled sa teemaalgataja ikka regulaarselt masinat puhastanud?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist on täiesti uue masinaga.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 20:21; 24.03 07:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on see kummitihendite hais, mis kaks-ühes pesumasinates kuivatamisel juurde jääb. Mul on endal olnud 2 masinat sellist ja mõlemal on sama, seepärast kasutangi kuivatamisrežiimi ainult hädajuhtudel, kui millegagi on kiire (no tegelikult sellepärast kaks-ühes masina üldse valisin ka, reeglina mulle meeldib ikka restil kuivatada ja meie õhksoojuspumbaga kodus on see isegi kasulik, sest see niiskus tasakaalustab siis soojuspumba kuivust). Nii et ma pakun, et asi on tihendites, võibolla ainult kuivatavatel masinatel on need mingid teistsugused ja ei haise nii hullusti, et sealt väljub mingi hästi lõhnav pesu (tavalise kuivatiga kogemused puuduvad).

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist on täiesti uue masinaga.

Kui uue? Siin pole milleski kindel, mõnele on 3a vana masin ka veel “uus”

Millal viimati filtrit kontrollisid/puhastasid või pesumasina kasvõi äädikaga tühjalt läbi pesid?
Kindlasti nüüd küsid, et mis ja kus see filter veel on…sest youtubesse trükkida “washing mashine filter” on keeruline.

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 10:57; 25.03 17:26; 02.04 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli sama probleem, masinast välja võetud pesu oli läppunud haisuga. Aitas masina puhastus, enamuses poodides on puhastusvahendid müügil (nt Selver). Teiseks- peale pesu pesemist võta pesupulbri sahtel välja ja jäta nt kraanikaussi tagurpidi kuivama. Samuti jäta masina uks mõneks ajaks (üleöö) lahti, et masin kuivada saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuivatis ei tohiks midagi haisema minna. Kummitihendid teoreetiliselt võivad algul haiseda, aga mul pole sellist juhtunud. Küll aga väikeste laste ajal, kui sai mingeid titeriiete ja ökopesuvahendeid kasutatud, siis pesumasin läks küll seest hallitama. Ja nagu riided veidi kauemaks märjalt sisse jäid, nii oli peale kuivatamist kopituse hais juures. Sai pesumasina hallitusega jännatud, kuid lõpuks uus masin lahendas olukorra kõige paremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kord kuus võiks 90/95 kraadiga ja natukese äädikaga masina läbi pesta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kord kuus võiks 90/95 kraadiga ja natukese äädikaga masina läbi pesta.

Just. Kord kuus pesen äädikaga läbi, nagu ka remondifirma soovitas.
Ja masina ust ei pane kunagi kinni, kogu aeg käib õhk läbi, sest päris põhja jääb ju vesi alati. Selle saab välja vaid siis, kui iga kord põhjast klapi lahti võtad ja sellest alumisest voolikust vee välja lased.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 21:23; 08.04 09:42; 13.04 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi alustuseks masina ust pilukil asendis hoida, kui mitte pidevalt, siis vähemalt 3-4 tundi pärast kasutamist, äkki piisab juba nii vähesest. Kui ei piisa, siis mõtled edasi…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on see kummitihendite hais, mis kaks-ühes pesumasinates kuivatamisel juurde jääb. Mul on endal olnud 2 masinat sellist ja mõlemal on sama, seepärast kasutangi kuivatamisrežiimi ainult hädajuhtudel, kui millegagi on kiire (no tegelikult sellepärast kaks-ühes masina üldse valisin ka, reeglina mulle meeldib ikka restil kuivatada ja meie õhksoojuspumbaga kodus on see isegi kasulik, sest see niiskus tasakaalustab siis soojuspumba kuivust). Nii et ma pakun, et asi on tihendites, võibolla ainult kuivatavatel masinatel on need mingid teistsugused ja ei haise nii hullusti, et sealt väljub mingi hästi lõhnav pesu (tavalise kuivatiga kogemused puuduvad).

ah, mine metsa, kui sul on mingi kogemus, siis ei saa selle põhjal üldistada. mul ei ole 2-in-1 masinatega mingit lõhnaprobleemi olnud. osta normaalse tootja masin.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesumasina uks peab kogu aeg lahti olemagi. Ja äädikaga ei tohi kodumasinaid läbi pesta, see kahjustab tihendeid ja paneb pikapeale masina lekkima.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja äädikaga ei tohi kodumasinaid läbi pesta, see kahjustab tihendeid ja paneb pikapeale masina lekkima.

Kui pikk see aeg peab sul olema?
50a pead ilmselt silmas, sest 10a äädikapuhastust ei tee veel midagi.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 10:57; 25.03 17:26; 02.04 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on see kummitihendite hais, mis kaks-ühes pesumasinates kuivatamisel juurde jääb. Mul on endal olnud 2 masinat sellist ja mõlemal on sama, seepärast kasutangi kuivatamisrežiimi ainult hädajuhtudel, kui millegagi on kiire (no tegelikult sellepärast kaks-ühes masina üldse valisin ka, reeglina mulle meeldib ikka restil kuivatada ja meie õhksoojuspumbaga kodus on see isegi kasulik, sest see niiskus tasakaalustab siis soojuspumba kuivust). Nii et ma pakun, et asi on tihendites, võibolla ainult kuivatavatel masinatel on need mingid teistsugused ja ei haise nii hullusti, et sealt väljub mingi hästi lõhnav pesu (tavalise kuivatiga kogemused puuduvad).

vastab tõele
mul ka 2in1 masin ja vahel pesul selline rõve hais juures. remondimees ütles, et tihendid kulumata ja nii see hais tekibki. pidi aja jooksul paremaks minema, kui tihendid kuluvad.
mul tekib see hais vahel ka 1400 pöördega kuivatades

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina avastasin, et sünteetilised riided hakkavad pesukuivatis haisema. Nüüd võtan enne kuivatisse panemist nt spordiriided välja. Eriti hakkavad just spordiriided kuumusega haisema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina avastasin, et sünteetilised riided hakkavad pesukuivatis haisema. Nüüd võtan enne kuivatisse panemist nt spordiriided välja. Eriti hakkavad just spordiriided kuumusega haisema.

Miks sa spordiriideid kuivatis kuivatad??? Need kuivavad ju niigi silmapilk ära.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sul Lg masin pole. Mul oli sellega sama jama. Pesule jäi imelik lõhn ja lõpuks jättis üldse niiskeks. Remondimees ütles, et see tüüpviga, sest puudub tolmukogumis filter, tolm koguneb ajapikku masinasse ja see haiseb. Puhastada saab ainult masinat lahti monteerides. Lõpuks tüütas ära ja ostsin eraldi masinad ja enam seda probleemi pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui masin oli uus, jäi meie riietele ka mingi hais külge, küll aga ei nimetaks ma seda hapukaks (ei olnud selline nagu siis, kui pesu jääb liiga kauaks masinasse). Nüüd enam ei jää riided haisema, seega võimalik, et uue masina teema. Selliselt nad muidugi ei lõhna nagu õues kuivanid pesu 🙂 – ma ütleks, et enam ei lõhna nad kuidagi, mis on vist hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina avastasin, et sünteetilised riided hakkavad pesukuivatis haisema. Nüüd võtan enne kuivatisse panemist nt spordiriided välja. Eriti hakkavad just spordiriided kuumusega haisema.

Minul sama tähelepanek. Mul on ka 2 in 1 masin, aga tavapesu küll ei haise. Kui on sattunud mingi sünteetiline asi sisse, siis võib terve pesu haisema panna. Pärast on veel paar pesu seda haisu masinas. Kõik sünteetilised asjad ei tekita seda, aga osad asjad küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina avastasin, et sünteetilised riided hakkavad pesukuivatis haisema.

Kas sellise sildiga sünteetilisi kuivatad pesukuivatis?

Keegi rääkis, et kõik maailma naised oskavad neid silte lugeda ja pesumasinaid kasutada.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 10:57; 25.03 17:26; 02.04 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

DO NOT TUMBLE DRY tähendab, et et ei tohi kuivatis kuivatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.virumaapuhastus.ee/wp-content/uploads/2009/12/Hooldusmargid.pdf

Viimane parempoolne märk tähendabki, et mitte kuivatisse panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 21:23; 08.04 09:42; 13.04 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta nt. Euronics poest korralikku pesumasina hooldusvahendit ja saad asja korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen tähele pannud et riietele jääb siis kopitanud ja vastik hais kui pesed musti riideid liiga madala pesutemperatuuriga, lihtsalt bakterid ei hävi ja see jätabki riided haisema. Olen aegajalt siis 60 kraadiga pesnud, mitte 30ga. mul oli ka et trennipüksid mis on puhas sünteetika jäi haisema vastikult. trennis olles tundsin, nagu oleks pesemata. Siis järgmine kord pesin 60ga ja oli kõik korras. Ja aegajalt võid voodipesu 90ga pesta.

_

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta nt. Euronics poest korralikku pesumasina hooldusvahendit ja saad asja korda.

Remondimeeste arvamys on, et see on puhas raha tuulde loopimine ja lisaks vee kahjulik masinale. Viimane kord mulle seletati üsna pikalt, kuidas need tegelikult toimivad.
Baktereid nad ei hävita küll kuidagi.
Pigem tõesti vahel kasutada ka 90 kraadi, kui ukse lahti jätmisest ka abi pole.
Minul on uks kogu aeg lahti ja miski ei haise. Pole eluski haisenud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 21:23; 08.04 09:42; 13.04 23:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Kodunurk Riided haisevad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.