Esileht Kodunurk Riided magmistoas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Riided magmistoas

Postitas:
Kägu

Kuidas olete lahendanud oma koduriiete panemise magamistoas. Minule kohe mitte ei meeldiks, et nad kuskil vedelevad, samas saan aru, et iga õhtu garderoobikappi panna on tüütu. Mees sokutab triikimislauale, kui see on lahti või siis voodi otsale, kummuti peale. Nagisid meil magamistoas ei ole, ei saa panna ka. Osta mõni tumba või tool selle jaoks?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nagisid meil magamistoas ei ole, ei saa panna ka. Osta mõni tumba või tool selle jaoks?

Miks mitte põrandanagi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuna meil käib tavaliselt järjekorras pesemine > magama minek, siis on vannitoas nagid, kuhu saab panna seljast võetavad riided, mida pessu ei pane. Meil on muidugi suur vannituba ja igaühele on seal paar-kolm nagi, kuhu saab oma rätikuid/ asju panna.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas olete lahendanud oma koduriiete panemise magamistoas. Minule kohe mitte ei meeldiks, et nad kuskil vedelevad, samas saan aru, et iga õhtu garderoobikappi panna on tüütu. Mees sokutab triikimislauale, kui see on lahti või siis voodi otsale, kummuti peale. Nagisid meil magamistoas ei ole, ei saa panna ka. Osta mõni tumba või tool selle jaoks?

Kui sind ei häiri magamistoas lahtiselt seisev triikimislaud, siis miks sind häirivad sellel olevad riided?

+20
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul on eraldi riiul öökapis, kus käivad juba seljas olnud riided. Mulle on täiesti vastumeelne puhaste riiete riiulisse panna seljas olnuid. Aga ikka mul on kohti puudu. Elan maal, käin ülepäeviti metsas, seenel, jalutamas vms. Need rõivad on puuke ja põdrakärbseid täis, neid ei taha jälle teiste riietega, millega olen korra linnas käinud, või millega kodus olen, kokku panna. Samas iga kord neid uuesti pesta pole ka mõistlik. Nii, et ikka pean mingi nutsaku kuhugi peale veel eraldi tekitama. Olen leidnud, et mul oleks vaja kolme riiuliga öökappi.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Magamistoa nurgas põrandal, mehel voodi kõrval tema poolel tumbal. Magamistuba on üsna väike, mingeid põrandanagisid ei taha panna. Neile võib pimedas ja unisena otsakoperdada.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elan maal, käin ülepäeviti metsas, seenel, jalutamas vms. Need rõivad on puuke ja põdrakärbseid täis…

Täiesti teadlikult tassid endale tuppa mingid “puuke täis” riided ja paned need rahumeeli mingisse “kolme riiuliga öökappi”???

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka ei taha korra kantud kuid puhtaid riideid tagasi kappi panna, nii et meil on selle jaoks stange. Võibolla mõnda häiriks kui riideid seal niimoodi ripuvad (niisama peale visatud, riidepuid sellel ei kasuta, sest kogu asja mõte ongi see, et saaks kiiresti kõrvale panna), kuid minu meelest ikka parem kui kuskil põrandal või toolil kägaras.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elan maal, käin ülepäeviti metsas, seenel, jalutamas vms. Need rõivad on puuke ja põdrakärbseid täis, neid ei taha jälle teiste riietega, millega olen korra linnas käinud, või millega kodus olen, kokku panna. Samas iga kord neid uuesti pesta pole ka mõistlik. Nii, et ikka pean mingi nutsaku kuhugi peale veel eraldi tekitama. Olen leidnud, et mul oleks vaja kolme riiuliga öökappi.

Appi, miks sa neid metsariideid omale öökappi topid?
Riputa kuhugi koridorinurka nagisse vm
Nendega ei tuleks tuppa sissegi.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis põhjusel riided üldse magamistoas on?

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehk ei ole eraldi garderoobi elamises? Pole ometi nii kujuteldamatu

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on veel palju hullem. Olen mõelnud teha teemat stiilis “kas kellelgi on veel nii?” ja küsimus oleks, kas kellelgi on veel magamistoas tool, mille seljatoel kõrgub virn korra kasutatud riideid? Mul ei ole lihtsalt koduriided, vaid neid on mitu komplekti, vastavalt vajadusele ja olukorrale. Käin koeraga jalutamas, sõltuvalt ilmast tekib sellest juba mitu kompekti erinevaid riideid. Poodi minemiseks vähe viisakamad riided. Kodus olemise riided. Praegu on seal viis erinevat pluusikest, mida suve jooksul on korra selga pandud. Peab nad varsti pessu panema ja talveks ära panema, suvi ju läbi. Korra kandmise järel ma ei taha veel asja pesta, see poleks kuigi keskkonnasäästlik ja mõjuks halvasti rõiva elueale. Talveks ära panemiseks ma muidugi pesen need korra kantud suvepluusid siiski ära.
Aga vastus küsimusele, meil on magamistoas selleks tool, kus on minu riided ja neid on seal terve hunnik. Mees riputab oma riided nagisse. Ta suudab ka oma erinevate rõivaste vohamist paremini ohjeldada.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hommikumantel. Käib voodi ees maas lambanahal.
Koduriided lähevad kappi või pesumasinasse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus nad sinuarust siis olema peaksid? Enne pesemaminekut jätan riided magamistuppa ja lähen hommikumantlis või ka üldse ilma riieteta pesema. Peale seda panen öösärgi selga. Hommikul kõik vastupidi.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on eraldi riiul öökapis, kus käivad juba seljas olnud riided. Mulle on täiesti vastumeelne puhaste riiete riiulisse panna seljas olnuid. Aga ikka mul on kohti puudu. Elan maal, käin ülepäeviti metsas, seenel, jalutamas vms. Need rõivad on puuke ja põdrakärbseid täis, neid ei taha jälle teiste riietega, millega olen korra linnas käinud, või millega kodus olen, kokku panna. Samas iga kord neid uuesti pesta pole ka mõistlik. Nii, et ikka pean mingi nutsaku kuhugi peale veel eraldi tekitama. Olen leidnud, et mul oleks vaja kolme riiuliga öökappi.

Mul on öökapp küll nii tilluke, et lamp, telefon ja raamat vaid mahuvad peale. Sahtlis on mõned ravimid ja salfakad, kapi osa on lahtine, seal ka paar raamatut, mis ootavad lugemisjärge. Ei kujuta ette riideid öökappi litsuda…

Seljast võetud riided käivad garderoobi selleks ette nähtud riiulile/nagisse. Ma ei ole laisk, pole probleemi “toppida”.
Magamistoas ukse taga on nagu hommikumantlite jaoks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kõik ihu vastas olnud riided lähevad mustapesukasti. Teksad ja pikkade varrukate pluus jääb vannituppa järgmist päeva ootama. Mina olen see perekoolikas, kel on lapsepõlvest trauma hunnikus vedelevatest ja kappi mitte pandud riietest, nii et mul ongi riided kapis või vannitoas mustapesukastis, v.a see pluusi-pükstepaar, mis järgmisel päeval selga läheb.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei kujutaks ette, et magamistoas mingi ladu oleks, riided, triikimisvahendid, toolid, lauad.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehk ei ole eraldi garderoobi elamises? Pole ometi nii kujuteldamatu

Mitte see ei ole kujuteldamatu, vaid ilmselt see, et kui inimene õhtul pesemas käib (eeldamine pole muidugi kuigi tark tegu, aga mina vähemalt siiski eeldan, et inimesed peevad ennast õhtuti?), siis miks neid päeval seljas kantud riideid peaks magamistuppa tassima. Hommikul ju EELDATAVASTI minnakse ka vetsu/pesema – kas siis kõnnitakse selle riidekuhjaga tagasi või tõesti miks peaks magamistoas riided olema? Mina isiklikult lähen garderoobi (see võib ka vannituba olla), võtan seal riided ära, panen oma kohale või viin pessu mis vaja, garderoobis on hommikumantel, lähen pesema. Pesen ära, lähen magamistuppa, hommikumantli panen nagisse ja ise voodisse. Hommikul mantel selga, pesema jne. Abikaasa riietub vannitoas ja jätab sinna riided (või viib pessu mis tarvis).
Need on siis koduriided. Jah, me käime kodus eraldi riietega, kuigi mäletan üht tulist vestlust mingi käoga, kes sellisest asjast aru ei saanud (ta kandnud õhtu otsa pliiatsseelikut ja mees isegi suvel pintsakut. Ok, vahet pole, meie ei imiteeri “Pilvede all” tegelasi).

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hommikul ju EELDATAVASTI minnakse ka vetsu/pesema – kas siis kõnnitakse selle riidekuhjaga tagasi või tõesti miks peaks magamistoas riided olema? Mina isiklikult lähen garderoobi (see võib ka vannituba olla), võtan seal riided ära, panen oma kohale või viin pessu mis vaja, garderoobis on hommikumantel, lähen pesema. Pesen ära, lähen magamistuppa, hommikumantli panen nagisse ja ise voodisse. Hommikul mantel selga, pesema jne. Abikaasa riietub vannitoas ja jätab sinna riided (või viib pessu mis tarvis).

Kõik oleks olnud OK, kui sa olekski kirjeldanud enda korraldusest, mitte kuidas enamik inimesi sinu arvates EELDATAVASTI elab.
Mulle näiteks ei meeldi vannitoas need kuhjad (kujuta ette, see ruum võib ka mõnel inimesel piisavalt pisikene olla, et lisaks rätikutele veel riideid nagis või kuskil kuhjas hoida). Lisaks ei soovi, et külalised, kes peaksid meil tualetti külastama/vannitoas käsi pesema, peaks meie koduriideid vahtima. … ja tõtt öelda ajab ennastki närvi, kui näha seal mehe toapükse rippumas või laste riideid vedelemas 🙂 Riided tuleb ikka korda ja ära sättida, isegi õhtul.
Alati ei ole pesu esimene asi hommikul ja viimane asi õhtul, palju elu jääb sinna vahele ning hommikul ei pane ju õhtuseid koduriideid selga
jne…. Üüratult palju põhjuseid ja variante, miks hoida koduriideid mujal kui vannitoas.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maainimesed, noh – otse metsast seenelt sängi koos sita ja samblaga.

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pean seda ülimaks luksuseks, kui kellelgi on tänapäeval loodus nii lähedal, et on võimalik metsast otse sängi astuda. Nii, et asfalti koduümbruses ei kohtagi.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pean seda ülimaks luksuseks, kui kellelgi on tänapäeval loodus nii lähedal, et on võimalik metsast otse sängi astuda. Nii, et asfalti koduümbruses ei kohtagi.

Kuidas see antud teemaga haakub?

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna mul onkodus kass, siis sellise looma olemasolek on mind juba lapsest saati harjutanud selliseks, et nii kui kuskilt väljast koju jõuan, panen koduriided selga ja väljaskäimise riided kappi ära. Mitte enne und, vaid skohe kui ma koju saabun.

Mis läheb pessu, see läheb pessu ja kui on mingi muu asi – pintsak,kampsun, püksid, seelik, siis see läheb kappi. T-särgid ja pluusid lähevad pessu iga kord kui on üks kord seljas olnud.

Mind ei häiri, kui mingi kantud seelik ripub kõrvuti kandmata kleidiga, sest hullem on see, kui sellel seelikul ja kleidil oleks kassikarvad. Kui ma tahan kodus kassi sülle võtta või lösutada tugitoolis, kus kass magab, siis väljaskäimise riietele jääks kohe märgatav hulk kassikarvu. Mind mingitel viigipükstel häirib juba see, kui seal on ÜKS kassikarv.

Aga koduriided ma viskan õhtul lihtsalt voodi kõrvale tooli peale, kui need sel päeval just pessu ei lähe. Kasutatud alukaid ja sokke ma kuskile maha või toolile ei viska, pole eriline vaev need abiruumi ära viia (seal on pesumasin) 😀

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna mul onkodus kass, siis sellise looma olemasolek on mind juba lapsest saati harjutanud selliseks, et nii kui kuskilt väljast koju jõuan, panen koduriided selga ja väljaskäimise riided kappi ära. Mitte enne und, vaid skohe kui ma koju saabun.

Mis läheb pessu, see läheb pessu ja kui on mingi muu asi – pintsak,kampsun, püksid, seelik, siis see läheb kappi. T-särgid ja pluusid lähevad pessu iga kord kui on üks kord seljas olnud.

Mind ei häiri, kui mingi kantud seelik ripub kõrvuti kandmata kleidiga, sest hullem on see, kui sellel seelikul ja kleidil oleks kassikarvad. Kui ma tahan kodus kassi sülle võtta või lösutada tugitoolis, kus kass magab, siis väljaskäimise riietele jääks kohe märgatav hulk kassikarvu. Mind mingitel viigipükstel häirib juba see, kui seal on ÜKS kassikarv.

Aga koduriided ma viskan õhtul lihtsalt voodi kõrvale tooli peale, kui need sel päeval just pessu ei lähe. Kasutatud alukaid ja sokke ma kuskile maha või toolile ei viska, pole eriline vaev need abiruumi ära viia (seal on pesumasin) 😀

Täpselt sama. Väljaskäimise riided lähevad otse kappi/pessu ja koduriided selga. Õhtul panen koduriided kappi või voodi kõrvale, olenevalt sellest, mida järgmisel päeval teen (olen kontoris või kodus).
Mingeid riidekuhjasid kuskil pole.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hommikul ju EELDATAVASTI minnakse ka vetsu/pesema – kas siis kõnnitakse selle riidekuhjaga tagasi või tõesti miks peaks magamistoas riided olema? Mina isiklikult lähen garderoobi (see võib ka vannituba olla), võtan seal riided ära, panen oma kohale või viin pessu mis vaja, garderoobis on hommikumantel, lähen pesema. Pesen ära, lähen magamistuppa, hommikumantli panen nagisse ja ise voodisse. Hommikul mantel selga, pesema jne. Abikaasa riietub vannitoas ja jätab sinna riided (või viib pessu mis tarvis).

Kõik oleks olnud OK, kui sa olekski kirjeldanud enda korraldusest, mitte kuidas enamik inimesi sinu arvates EELDATAVASTI elab.

Mulle näiteks ei meeldi vannitoas need kuhjad (kujuta ette, see ruum võib ka mõnel inimesel piisavalt pisikene olla, et lisaks rätikutele veel riideid nagis või kuskil kuhjas hoida). Lisaks ei soovi, et külalised, kes peaksid meil tualetti külastama/vannitoas käsi pesema, peaks meie koduriideid vahtima. … ja tõtt öelda ajab ennastki närvi, kui näha seal mehe toapükse rippumas või laste riideid vedelemas 🙂 Riided tuleb ikka korda ja ära sättida, isegi õhtul.

Alati ei ole pesu esimene asi hommikul ja viimane asi õhtul, palju elu jääb sinna vahele ning hommikul ei pane ju õhtuseid koduriideid selga

jne…. Üüratult palju põhjuseid ja variante, miks hoida koduriideid mujal kui vannitoas.

Loe siis, et vähemalt ühe pereliikme riided käivad garderoobi. Mehel on püksipaar ja särk õhtul vannitoas. Kui on külalisi, siis ei ole, aga me ei ole ka selline pere, kes häbeneks oma kodust elu külaliste ees. Seega, kui jääb särk vannituppa ja külaline läheb sinna, ei minesta keegi. Komplekse ei ole kellelgi.
Lisaks pole ma midagi vedelemisest rääkinud, see on sinu väljend. Üsna vanemate asi ka, kui nad õpetavad lapsi oma asju vedeldama. Särgi ja püksipaari saab väga korrektselt kokku voltida – õpi ka selgeks!

Enda olukorrast ma kirjutasingi, palun loe see koht uuesti üle. See “kõik” või “mõned inimesed” ei puutu asusalt öeldes minusse. Igaüks leiab omale sobiva viisi.

Sõnaga – ära nori!

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis mõttes ülim luksus? Maal elamine on igale ühele võimalik, prioriteedid on lihtsalt erinevad. Olen samuti maakas, mis ei tähenda ei elementaarse hügieeni puudumist või totaalset tsivilisatsioonist eraldumist.
Metsariided koos puukide või kärbestega ei häiri, kariloomi ei pea. Voodisse (ja magamistuppa) ei lähe siiski ei nende ega muude riietega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

siis väljaskäimise riietele jääks kohe märgatav hulk kassikarvu. Mind mingitel viigipükstel häirib juba see, kui seal on ÜKS kassikarv.

Ka mul on kassid ja karvad. Selle vastu aitab riiderull (nii paberist kui silikoonist rullikuga, puhastan aeg-ajalt ka kodus püksisääri). Kassikarv võõra inimese riietel või pisut kriimulised käed teevad just südame soojaks: näen, et oi, see on ka loomaarmastaja 🙂

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See “kõik” või “mõned inimesed” ei puutu asusalt öeldes minusse. Igaüks leiab omale sobiva viisi.

Hea siis, et tunnistad seda. Arutelu algaski ju sinu imestusest teiste toimimise üle.
Meenutan:

miks neid päeval seljas kantud riideid peaks magamistuppa tassima. Hommikul ju EELDATAVASTI minnakse ka vetsu/pesema – kas siis kõnnitakse selle riidekuhjaga tagasi või tõesti miks peaks magamistoas riided olema?

Mina ei norinud absoluutselt, vaid vastasin sinu küsimusele.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks ei soovi, et külalised, kes peaksid meil tualetti külastama/vannitoas käsi pesema, peaks meie koduriideid vahtima

No külaliste jaoks on ju loomulikult eraldi tualett/vannituba.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

No külaliste jaoks on ju loomulikult eraldi tualett/vannituba.

Loomulikult 🙂

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Kodunurk Riided magmistoas