Esileht Ajaviite- ja muud jutud Riided soojamaareisile

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Riided soojamaareisile

Postitas:
Kägu

Väga individuaalne küsimus, aga kui palju erinevaid riideid/ jalanõusid võtate näiteks nädalasele puhkusereisile kaasa?

Küsimus tekkis, kuna mulle tundub, et ümbtitsevad tuttavad võtavad igaks päevaks + õhtuks eri hilbud ja jalanõud kaasa (no neid viimaseid mõningal määral vähem) ja mina oma 3-4 komplektiga olen nagu rott. Ei, ma ei tunne mingit alaväärsuskompleksi – jätkan samas stiilis, aga tekkis lihtsalt huvi, kui suure kohvriga keegi reisib. Ma ise seda meelt, et pigem tagasitulles olgu kott suurem😊

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olebeb ju reisi stiilist. Kas minnakse pigem ilulema või matkama või midagi vahepealset.
Kui sul on mingi koos sõbrannadega reis ja üritad kellegagi sammu pidada, siis lõpeta sellised suhted parem kiirelt ära, see ei ole tervislik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Bikiinid, igaks päevaks t-särk või topp ja (mitte igaks päevaks, vaid kokku) kaks lühemat alaosa (seelik/püksid), 2 pikemat, 1 viisakam topp või kleit, kampsun, tagi või tuulekas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Suveriided on nii kerged ja õhukesed, et pluus rohkem või vähem ei mõjuta kohvris midagi. Igaks päevaks puhas pluus, 3-4 asja, mis allaotsa panna, päevitusriided + rannakleit, tagi, 2 paari jalanõusid, peakate. Kui vaja, siis mõni viisakam asi ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sõltub, kui soe see soe maa on ja milliste temperatuuridega ise harjunud, aga vabalt võib kuluda kaks toppi päevas. :S

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina kombineerin nii, et iga pluusi ja toppi saab kanda pea iga seeliku ja pükstega. Jalatsitest on kaasas tossu-laadesed, siis ühed viisakamad nahkplätud ja baleriinad. Õhtusöögiks panen tõesti viisakamalt riidesse, aga muidu käin ringi plätud ja hõlstilaadne riidetükk, pikkade varrukatega. Kontsaga kingi kaasa ei vea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soojal maal käin vaid käsipagasiga. Seelik ja püksid ja nendega kombineeritavad pluusid, nii 4tk. Üks õhuke viisakas kleit. Tossud kohe minnes jalga, madalad mugavad kingad ja plätud kotti. Lisaks pesu, sokid ja õhuke dressikas.

Minu meelest need suure pagasiga reisijad küll igapäevaselt reisil paremad välja ei näe.

Kui eestis on külm siis ostan lennujaama minekuks kaltsukast 50 sendi paeval odava mantli ja jätan selle lennujaama, siis pole vaja kaasa vedada ja tagasi proovin mõne sõbra mantliga järele kutsuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaliselt võtan kaasa liiga palju riideid, seega olen hakanud vähem võtma. Mul on üks kleit, millega kõlbab pea igale poole minna. Eelmisel reisil käisin sellega mitu päeva, kuna see on varrukateta ja vajadusel saab kampsuni vm peale panna. Ka jalanõusid võtan maksimaalselt 2 paari, aga enamasti käin ikka ühtedega. Üks paar pükse ja mõni t-särk, kui peaks olema kehvem ilm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui eestis on külm siis ostan lennujaama minekuks kaltsukast 50 sendi paeval odava mantli ja jätan selle lennujaama, siis pole vaja kaasa vedada ja tagasi proovin mõne sõbra mantliga järele kutsuda.

Et parem jahmerdad mööda kaltsukaid, “unustad” mingi mantli kuhugi lennujaama, mida keegi peab koristama. Lisaks tüütad sõpra. Kõik selle nimel, et ei peaks pagasi eest maksma? Kokkuhoid missugune!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et parem jahmerdad mööda kaltsukaid, “unustad” mingi mantli kuhugi lennujaama, mida keegi peab koristama. Lisaks tüütad sõpra. Kõik selle nimel, et ei peaks pagasi eest maksma? Kokkuhoid missugune!

Ma üldse ei saa hästi aru, kas tõesti reisitakse tsärgi väel, et sellist jama vaja teha? Lennukis ning lennujaamades on nagunii pigem külm ning pusa/kampsun kulub alati ära ning see on täiesti piisav, et ka -20 kraadiga toast taksosse ning taksost lennujaama astuda. Või on taksole 5 eurot kulutamine ka juba liigne priiskamine…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Või on taksole 5 eurot kulutamine ka juba liigne priiskamine…

Oleneb ka, kus elad. Taksole võib ka 30 eurot kuluda. Ja tagasisõiduks sama palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olem kleidiinimene. Suvekleidid on õhukesed, ei võta eriti ruumi. Seitsmeks päevaks viis kleiti, aluspesu, bikiinid, trikoo, õlasall, kahed lahtised kingad, baleriinad, saunalina ja retuusid, juhuks kui ilm teeb trikke. Minnes kannan pükse, toppi, kampsunit, peal õhuke sulejope. Olen kõik soojamaapuhkused sellise riietekogusega hakkama saanud ning alati saab mõne rannakleidi vajadusel juurde osta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma just hiljuti käisin, pakkisin ka igaks päevaks eri outfiti, mitu paari jalanõusid, aga reaalsus oli see, et ostsin kohapealt 2 hõlsti ja plätud ja käisin kõik aeg nendega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen võtnud näiteks 2 kleiti, teksad, t-särgid, plätud ja kinniste jalatsitega lähen. Oleneb, et kui Eestis on talv, lähen saabastega. Kui ei, siis mingite mugavate kingadega või tennistega. Kaasa veel õhem riidest jakk ja midagi soojemat ka või siis kaasa pika varukaga õhuke pluus, mille peale panen jaki. Viimasel reisil harjusin selle 33 kraadise soojusega päris kiiresti ära, et õhtuti 20 pluss kraadiga panin suisa õhema kampsuni selga. Arvestasin ka nii, et ostan kohapeal mingid hilbud, kui peaks vaja olema ja ostsin ka lühikesed püksid ja riigi logoga t-särgi. Mees ostis kohapealt linase pluusi. Eestist sellise hea hinnaga vist neid ei saagi. Üldiselt kipub nii olema, et kaasa võtan rohkem, kui tegelikkuses vaja. Muidugi soojal maal sellega arvestan, et võin higistada rohkem, et vaja rohkem riideid vahetada. Tegelikkus aga jälle see, et vahepeal pesen ära midagi ja saab jälle kanda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimati soojal maal higistasin kolm paari riideid päevas läbi. Tenniseid-kingi tuli ka paar lorda päevas vahetada. Osaliselt olin sellega arvestanud, aga jah nibin-nabin sain hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nädalasel reisil ma olen alati saanud käsipagasiga käidud. Kellegagi rõivakomplektide arvukuse osas ei võistle. Minnes panen selga kas pika seeliku või 3/4 pikkuses püksid. Top loomulikult ka ja jakk peale. Kotti pakin õlasalli, pika seeliku, sukkpüksid (kui on õhtuti jahe, võtan sukkpüksid hommikul kaasa, need võtavad ju nii vähe ruumi, õhtul tõmban jalga), ühe põlvini pikkusega kleidi, paar puuvillast t-särki vm hästi hingavat ja mugavat toppi päeval ringi käimiseks ja paar väheke edevamat pluusi õhtuseks restorani minekuks. Lisaks ka tagavarajalanõud, et neid vahetada. Aga mõlemad paarid jalanõusid on mugavad, mitte kõrge kontsaga.

Please wait...
Postitas:
talent

…või siis kaasa pika varukaga õhuke pluus,…

Varrukas.

Püks-inimesena lähen pikkade või caprypükstega + 3/4 varrukatega pluus + teksatagi kaasa. Kinnised jalanõud.
Kaasa paar kerget kleiti, paar paari retuuse, 3-4 tuunikat, 2-3 käisteta “maikat”. Käisteta toppe/ pluuse/ tuunikaid armastan nagunii.

Kuna kasutan pakettreiside puhul ainult AI-teenust, siis selge see, et näiteks õhtusöögile ilmun veidi viisakamas riietuses, ja sealt edasi basseinibaari või linna minekuks jääb sama riietus: olenevalt temperatuurist, kas siis miski viisakam kleit või retuusid + kena pikk topp. Dressiinimene ei ole ja dresse pole, fliise ei kanna, kampsunid on sihuke…talvine teema. Kui tõesti peaks “külm” hakkama, on kotis alati õhuke suur siidisall. Külm on olnud vaid peale päikesepõletust, aga siis ei aita suurt midagi – nagunii on valus ja ebamugav.

Igaks päevaks eri kostüüm? Ei näe mõtet. Mul on käed ja hotellis on seep – lobistan õhtul peale päevast kandmist vajamineva läbi ja hommikuks puhas ja kuiv ese olemas. Eelistan mõistagi mittetriikimistvajavaid rõivaid.
Olen ka hotelli pesumaja teenuseid kasutanud, kuid ühel korral sain koleda lööbe peale nendepoolset pesu (pole 100% kindel, et just sealt, aga siiski…), ja enam ei riski. Pesen pigem ise.

Pesu ei tassi ka kuhjade viisi kaasa – täpselt samamoodi pesen toas ise. Sokke võtan mõned paarid, ega neid väga palju lähe.

Jalanõud niisiis kinnised “ringitatsamiseks”, kummiplätud bassu ääres töllamiseks ja head täsinahast rihmikud linnas kõndimiseks. Mulle meeldivad organiseeritud pakettreisid – see on puhkus, kus ise midagi tegema ei pea. Eelduseks on, et oleks ruumi ja maastikku JALA liikuda – selleks vajangi häid jalanõusid. Päevane kilometraazh tuleb keksmiselt sinna 20km kanti, ja kuna tihtipeale võib sattuda mitte väga ohututesse paikadesse (võsa, mäestik, kiviklibune tagahoov jne), siis lahtine king pole alati mõistlik. Täisnahast tenniselaadsed õhku läbilaskvad kingad-tossud on parim valik.
Aa, ühed n.-ö. ühekordsed sussid võtan hotellituppa kasutusele – olen saanud jalaseene kunagi – rohkem ei taha – seega paljajalu äralööberdatud vaibal ei soovi olla.

* kogu see jutt teeb tunde, et tahaks midagi bronnima hakata 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alati saab ju juurde osta riideid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte kõik ei lähe sinna soojale maale ostureisile. Mulle on riiete shoppamine piin nagunii, ja siis peaks seda veel puhkuseajast tegema??

Please wait...
Postitas:
talent

Mitte kõik ei lähe sinna soojale maale ostureisile. Mulle on riiete shoppamine piin nagunii, ja siis peaks seda veel puhkuseajast tegema??

Kui sead shoppamise eraldi eesmärgiks, siis küll. Kui oled niiehknaa linnas jalutamas, mõni asi siis hilbupoest läbi karata!? Ma ise ostan ikka igalt reisilt midagi selgapanemiseks ja eesmärgiga seda ka peale reisi kanda. Siiani pole peavalu tekitanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sead shoppamise eraldi eesmärgiks, siis küll. Kui oled niiehknaa linnas jalutamas, mõni asi siis hilbupoest läbi karata!? Ma ise ostan ikka igalt reisilt midagi selgapanemiseks ja eesmärgiga seda ka peale reisi kanda. Siiani pole peavalu tekitanud.

“Ostan midagi igalt reisilt selgapanemiseks ja eesmärgiga seda ka peale reisi kanda” = “vaatan poest läbi, kas on midagi huvitavat, sobivat, odavat – kui on, siis ostan, kui ei ole, siis ei osta kah”.

“Saab juurde osta, kui puudu tuleb” = “poole tunni pärast läheb buss mägedesse, mul on vaja kinniseid jalanõusid, tegumood, värv ja hind on kahjuks teisejärguline, peaasi, et ei peaks paljajalu kiviklibu peal kõndima”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Saab juurde osta, kui puudu tuleb” = “poole tunni pärast läheb buss mägedesse, mul on vaja kinniseid jalanõusid, tegumood, värv ja hind on kahjuks teisejärguline, peaasi, et ei peaks paljajalu kiviklibu peal kõndima”

Milleks selline lisastress võõral maal? Pealegi mul on enamik kingi esimesel kandmisel piinarikkad, ju mul on kuidagi imelikud jalad, enamik kingi on loodud teistsugustele jalgadele, aga isegi kui leiad ideaalselt sobivad, selline poole tunni jooksul leida midagi ja bussile jõuda stress oleks mulle küll liig.

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Saab juurde osta, kui puudu tuleb” = “poole tunni pärast läheb buss mägedesse, mul on vaja kinniseid jalanõusid, tegumood, värv ja hind on kahjuks teisejärguline, peaasi, et ei peaks paljajalu kiviklibu peal kõndima”

Milleks selline lisastress võõral maal? Pealegi mul on enamik kingi esimesel kandmisel piinarikkad, ju mul on kuidagi imelikud jalad, enamik kingi on loodud teistsugustele jalgadele, aga isegi kui leiad ideaalselt sobivad, selline poole tunni jooksul leida midagi ja bussile jõuda stress oleks mulle küll liig.

Täpselt! Sellepärast oleks mõistlik pakkida kaasa nii palju riideid, kui vaja läheb ja ehk ka midagi tagavaraks, mitte arvestada, et “ah, kui vaja, eks siis ostan juurde”.

Just paar nädalat tagasi oli olukord, kus poeg oli nädalaseks reisiks küll sokid-t-särgid-aluspesu sisse pakkinud, aga siis selle koti kenasti koju voodi peale jätnud. Olime väikeses kuurortlinnas, kus riideid üldse ei müüdud, õnneks kõigest 20km kaugusel pisut suurema asula supermarketis leidsime vajalikud hilbud, aga sinnamaani terendas silme ees variant, et peame 100km kaugusele shoppama sõitma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaua siis shopatakse, terve nädala keegi shoppabki? Me oleme nädalaga kõike jõudnud, korduvalt rannas olla, ajaloolisi vaatamisväärsusi vaadata ja ka shopata. Minu arust on see ka põnev, et vaadata, mida müüakse ja mis on hinnad jne ja selle käigus saab ka osta midagi, mis jääb ka reisi meenutama. Just eelistangi reisidel ka riideid osta, sest odavam on kui meil Eestis. Üks pluus ja ühed püksid pole ka teab mis suur shoppamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mina Calellas liigselt päikest sain, siis riideid oli osta küll, aga ei midagi pikkade varrukatega. Ostsin lõpuks ühe valge puuvillase salli, aga sellest võttis päike läbi.

Please wait...
Postitas:
talent

“Ostan midagi igalt reisilt selgapanemiseks ja eesmärgiga seda ka peale reisi kanda” = “vaatan poest läbi, kas on midagi huvitavat, sobivat, odavat – kui on, siis ostan, kui ei ole, siis ei osta kah”.

“Saab juurde osta, kui puudu tuleb” = “poole tunni pärast läheb buss mägedesse, mul on vaja kinniseid jalanõusid, tegumood, värv ja hind on kahjuks teisejärguline, peaasi, et ei peaks paljajalu kiviklibu peal kõndima”.

??

Kui mind tsiteerid, siis tegelegi minuga. Kelle need teised jutumärkides olevad laused on, ei tea.
Aga jumala eest – ära piina ennast! Keegi ei käsi sul midagi osta ja endale stressi tekitada. Rääkisid need, keda ei löö paar kiiret poeskäiku rivist välja. Teine osa on end eelnevalt kodus vajaliku kraamiga varustanud.

NB! Mägedesse, mitte küll ulmekaugele/-kõrgele, võib ka täitsa vabalt jala marssida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nädal Vahemere ääres:
3 õhukest tuunikat/kleiti – neist 1 rannaskäimiseks ja 1 kodusolemiseks,
2 õhukesed kirjud laiad püksid + nende juurde 2 valget toppi (õhtul välja minekuks)
2 bikiinid + pareo (multifunktsionaalne)
1 plätud ja 1 lahtised madalad kingad

lisaks on need riided, millega tuleme-läheme.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kõik ei taandu elus rahale. pärast seda kui vaid käsipagasiga reisima hakkasin ei taha enam suurt pagasit. see on mõttetu ja suur ja tüütu tassida.
ei tea mis firmadega sina lendad, aga ise pole ammu millegi sellisega lennanud kus oleks variant MITTE pagasi eest maksta.
raha poolest – ostsin just soojale maale maja, võiksin sinna elama minna ja ei peaks üldse kunagi pagasi või talveriietega jändama.

riideid ostan niikuinii kaltsukast, häda mul siis üks mantel rohkem võtta sealt.
ja sõber saab niikuinii koduvõtmed minu äraoleku ajaks, kui talle sobib siis saab järele tulla ja ühtlasi võtmed ära anda. kui ei sobi siis ei sobi. ta poleks ju enam sõber, kui talle järjekindlalt pähe istuksin.
🙂
loodan et saad ka vahest ikka korralikule puhkusele, sulle tundub seda väga vaja olevat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pagas, minu nõrk koht. Reisime kolme lapsega ja viimati oli kaasas viis kõige suuremat kohvrit, igale pereliikmele üks. Reaalselt ostsin kohapealt ühe õhukese hiigelsuure salli ja keerasin selle endale kleidiks ümber ning seda “kleiti” kandsingi igapäevaselt randaminekul. Lapsed jalutasid üle tee randa ujumispükstes ja arvasid, et pluusi ja pükste lisamine on liigne ajakulu. Viiest kohvrist neli jäi kahe nädala jooksul puutumata ja edaspidi kavatsen pere kraami pakkida ühte kohvrisse, mahub ära küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui plaanis on peamiselt hotellist randa ja tagasi kõndida, siis piisabki ühest hõlstist.
Meie tavaliselt laseme mööda huviväärsusi ringi, nii linnades kui looduses, ja siis teist päeva samu riideid enam selga panna ei kannata. Nii et kaasas on igaks päevaks kleit või seelik/püksid (lühikesed) ja pluus (õlad kindlasti kaetud, et päike ära ei põletaks), mõni komplekt sportlikum, mõni linnalikum. Lisaks üks-kaks õhukest pikka kleiti õhtuseks väljaminekuks. Üks jakk, üks õhuke jope (see on reisi ajal seljas). Kahed sandaalid, ühed kinnised kingad, ühed plätud. Kokkuvõttes kohvris väga palju ruumi ei võta.
Mul on see kiiks, et trikotaažist riided (t-särgid) tunduvad mulle soojamaa kliimas (st suvepoole Vahemere ääres) liiga palavad, kangas peab olema õhem ja pigem linane.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Riided soojamaareisile