Esileht Kodunurk Riidekapi kord

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Teema: Riidekapi kord

Postitas:
Kägu

Kuidas hoiate korras sügavaid riidekappe? Olen otsinud sinna sahtlite süsteeme, aga sellistele mõõtudele pole leidnud.. teen kapi korda, aga mõne aja pärast on see jälle lootusetult sassis, kui kiiruga hakkan tagant või altpoolt asju otsima ja varsti ta sassis ongi…

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma hoian tagapool asju, mida kannan harvem. Nt suvel panen sinna kudumid ja ettepoole kergemad rõivad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on Ikea riidest kastid täpselt riiuli sügavuse ja kõrgusega. Riided kokkupanduna mitte siis üksteise otsas virnas vaid kõrvuti – noh nagu raamatud paneks kasti, seljad ülespoole. Kui midagi vaja tõmban kasti nagu sahtli välja ja kõik on korraga nähtaval, midagi ei lähe sassi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen panustanud sellesse, et mul on arvestatav hulk meetreid riidepuid, kokku tegelikult 3 garderoobikappi on ainult stanged ilma riiuliteta (elan korteris, mitte majas). Peaaegu kõik riided ripuvad triigitult riidepuudel ja igal puul ainult ÜKS ese, äärmisel juhul esikugarderoobis võib kaks kerget jakki olla koos ühel puul, teised riided kõik ühekaupa. Riiulitel on pesu eraldi lahtritega hoidikutes (iga sokipaar, rinnahoidja ja aluspüks eraldi vahes, + teksad  ja mõned koduriided (retuusid, fliisid).  Miski ei lähe sassi. Riiuleid minimaalselt, riidepuid maksimaalselt. Ei kortsu ka, kohe selga ja minek. Ma mitte kunagi ei pane puu peale kappi triikimata asja, kõik on selgapanekuvalmis. Mittekortsuvad riided ka ripuvad.

Ka on nii, et kõigele on stangedel oma sektsioon – üleriided, t-särgid/topid, kampsunid/pluusid (st pikk varrukas igal moel),  viigipüksid, seelikud, kleidid – ükski asi pole vales kohas, seelik ei asu t-särgi kõrval. Noh on meeter kleite, meeter toppe, meeter pluuse, pool meetrit seelikuid jne.

Lapsed õnneks omaette. Kui nad olid kodus, oli rohkem segadust.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul polnud sügavat kappi vaja, et asjad segi oleks. Praegu sügav kapp ja asjad rohkem korras kui enne. Kleidid on riidepuudel. Muud asjad kappi nii sätitud, et ei oleks maast laeni. Kodupüksid on ühes virnas, seal kõrval kohe kodupluusid. Linnapüksid on teises virnas, seal kõrval linnapluusid. Teisel riiulil on n-ö pidupluusid ja kampsunid. Kolmandal riiulil on spordiriided

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh on meeter kleite, meeter toppe, meeter pluuse, pool meetrit seelikuid jne.

Jessas! Mul on kaks paari pükse, kolm kleiti, üks seelik ja paar pluusi. Kaks kampsunit ka.

+21
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ongi nii, et teen korda ja ajan jälle sassi ja siis teen jälle korda. Korda teen siis kui viitsin. Nii ilus on vaadata. Ja mingi aja pärast on taas sassis.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas hoiate korras sügavaid riidekappe? Olen otsinud sinna sahtlite süsteeme, aga sellistele mõõtudele pole leidnud.. teen kapi korda, aga mõne aja pärast on see jälle lootusetult sassis, kui kiiruga hakkan tagant või altpoolt asju otsima ja varsti ta sassis ongi…

Mingite kappide kord on küll nõme põhjus põdeda

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas hoiate korras sügavaid riidekappe? Olen otsinud sinna sahtlite süsteeme, aga sellistele mõõtudele pole leidnud.. teen kapi korda, aga mõne aja pärast on see jälle lootusetult sassis, kui kiiruga hakkan tagant või altpoolt asju otsima ja varsti ta sassis ongi…

Mingite kappide kord on küll nõme põhjus põdeda

Kui sattud mõne teise inimese triigitud, volditud, heas korras kappi nägema, siis mõtled, et jumal küll, mida see inimene arvaks, kui ta minu kappi näeks…

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tavaliselt kevadeks sassis, sest talvel ma ei viitsi üldse neid kohti koristada, mis on kuskil pimedas nurgas. Mul on vanaaegne korter, kus on suured maast laeni seina sisse ehitatud kapid. sügavad. Need on maast laeni asju täis, nii rõivaid kui kangaid, voodipesu, rätikuid jms. Kolm sellist.

Selleks, et mingisugune kord ikka natuke säiliks, olen väiksemate asjade jaoks (sukad, sokid, vööd vms) ostnud riidest karpe, selliseid: https://miniso.ee/toode/6941055159715/hoiukarp-vaike-hall

Sinna panen näiteks niisugused sukad-sokid, mis ei ole päris igapäevases kasutuses. Osa aluspesu on samamoodi karbis, peamiselt peenem kraam või siis hooajaliselt, a la villased sokid eraldi karbis.

Lapsele ostsin sokkide jaoks tumba: https://miniso.ee/toode/4507013079826/tumba-oranz

Varem olid tema sokid absoluutselt igal pool, pärast tumba ostmist püsivad sokid selle sees kenasti. Kummutisahtlis miskipärast läks lappama. Selle tumba peal saab istuda ka, kannatab ka 80 kilose välja. Muidu päris kerge, hea liigutada.

üksvahe katsetasin rippuvate riiete kapis riidest rippriiulit, kus aksessuaare hoida, aga ei olnud sellest abi. Hoiukarbid on paremad. Riidekapis mulle meeldivad sellised pehmed, sinna ma mingeid punutisi või plastmasskarpe ei taha.

ja siis riiulitega kapis on enamvähem asjad niimoodi jaotatud, et üks riiul koduriirte jaoks, üks riiul, kus väljaskämise ülemised otsad, üks riiul, kus alumised otsad. Osad asjad ripuvad, aga no teksapükse või -seelikuid ma riidepuu peale ei pane. retuusid ja dressid on ka ikka riiuliga kapis. Koduriiete riiul on kõige rohkem sassis, väljaskäimise osa ikka enamvähem seisab korras, kuna need riided kogunevad nädala lõpuks kuskile tooli peale hunnikusse ja on hoopis seal sassis 😀

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingite kappide kord on küll nõme põhjus põdeda

Ja põdes kes? Inimene küsis lihtsalt häid nippe. Mis sa põed?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sattud mõne teise inimese triigitud, volditud, heas korras kappi nägema, siis mõtled, et jumal küll, mida see inimene arvaks, kui ta minu kappi näeks…

Suva, mis arvab. Minu kodu ja ise tean, kuidas elan.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitab vast selline kindla joone hoidmine. Sarnased riideesemed on kõik ühes kohas ja käib pidev rotatsioon. Mina panen näiteks t-särgid virna, äsja pestud esemed kõige alla ja võtan pealt uue.

Eelistan kummuteid. Garderoobikappidesse lasin ka rohkem sügavamaid sahtleid panna. Kasutan KonMari meetodit voltimisel. Igal asjal on oma koht ja nii püsivad sahtlid ka hästi korras.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on praegu palju kummuteid ja sahtleid. Just seepärast, et ei armasta suuri kappe. Ühes sahtlis minu püksikud, teises mehe omad. Ühes minu sokid, teises mehe omad. Siis minu rinnahoidjad, teises mu T-särgid, kolmandas mu kortsumatud pluusid segiläbi kokku rullitud, neljandas mu lühikesed suvepüksid, spordipüksid ja kodused liibukad. Ja nii ka mehe omad kõik eri sahtlites.  Segamini saab minna vaid üks sahtel. Ja pole vahet, kas mu pesu või mehe sokid on segamini või kõik kenasti laotud ja sätitud.

Enne oli meil ka suur ja sügav kapp, seal olid ka sees kastid, kuhu olid asjad samamoodi sorteeritud. Suvalised Jyskist ostetud kastid, mis riiulitele ära mahtusid. Kõik asjad olid kastidesse kokku rullitud ja need rullid püstipidi pandud, midagi ei pidanud eraldi otsima üksteise alt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale kolimist tegin oma riidekapis suure inventuuri ka viskasin/andsin ära reaalselt kõik riided mida ma tõesti vähemalt aasta kandnud polnud. Nüüd on kappides mõnusalt ruumi ja segi läheb seda vähem.

Lapse riidekappi korrastan kord kuus äkki. Tal kombeks pluuside virna keskel või alt mõni välja tõmmata ja ega ta korralikult neid tagasi tõsta. Mõnikord aitab ta ise ka koristada, kui sorteerime väikeseks jäänud asju välja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on üks kitsas kapp, kus hoian 5-6 riidepuull pidukleiti, -seelikut, -pluuse (3) ja kampsunit.
Siis on kaks riiulit, kus ühel riiulil on kodused ülemised otsad ja teisel kodused alumised otsad. Vahet pole, mil,ised, niikuinii mu kõik riided on kas mustad, helesinised või linavärvi.

Kaks sahtlit. Ühes sokid-sukad. Teises pesu-ujumisriided.

Käigurõivad on stangega pesukuivatustoas, üks stange täiesti piisab. Püksid, seelikud, pluusid, jakid. Ka teksad ripuvad seal. Pealisrõivad on esikus. Mantel, joped, praegu ka suvejakk.

Eraldi on kaanega kast villaste sokkide, kinnaste ja sallide jaoks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jessas! Mul on kaks paari pükse, kolm kleiti, üks seelik ja paar pluusi. Kaks kampsunit ka.

Mida helli? Kuidas see veel võimalik on? Mul on lisaks eelpoolkirjutajale sarnastele asjadele veel ka 5 villast mantlit, samapalju villaseid jakke, 10 paari saapaid ja 20 paari kingi. Kõik loomulikult väga korralikud ja kvaliteetsed asjad, mitte aastatega kogunenud vanamoodsad.

+4
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik loomulikult väga korralikud ja kvaliteetsed asjad, mitte aastatega kogunenud vanamoodsad.

Loomulikult.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult.

??? On ka inimesi, kes ei viska midagi ära, seda pidasin silmas. Ma viin kandmata või vähekantud asjad puudustkannatavate ja puuetega inimeste abistamiseks mõeldud organisatsiooni. Ka kallid jalanõud ja käekotid. Ja mul on hea meel, et inimesed saavad endale ilusad ja korralikud asjad, siis ei ole see olnud mahavisatud raha.

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oeh, õudsad on need suured ja sügavad riidekapid tõesti. Olude sunnil on hetkel enda ja mehe riided ka sügavas riidekapis. Panin ka suuremad pusad, kampsunid jne tahapoole, mida parasjagu ei kanna. Enamus, mida kannan, on riidepuul. Proovisin ka konmari meetodit, n-ö pluusid ja ka aluspüksid keerasin rulli, aga siiski läheb kiiresti sassi ja mul raske asju leida, sest valdavalt on riided mustad ja pean need ikkagi lahtirullima, et aru saada, millise pluusi või topiga tegu. Veel kiiremini lähevad sassi kummuti sahtlid. Enamasti olen saanud kõiki riideid hoiustada garderoobis ja tõesti see on parim viis, leiab kõik üles ja ei lähe segamini. Olen sageli ka stanget kasutanud, aga üldiselt jätab see toas ikkagi sellise koleda mulje. Ühesõnaga mind isiklikult need eespool mainitud nipid ei ole aidanud ja ootan garderoobi valmimist, et saaksin kõik riided puule panna.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veel kiiremini lähevad sassi kummuti sahtlid.

Mul sellest suva – kui kummuti igas sahtlis on vaid ühesugused asjad, siis ei saa see ju eriti sassi minnagi. Sahtel täis pesupükse – no olgu nad siis pealegi segiläbi. Kummutite sahtlid pole ju üüratud, tõmbad lahti ja alati leiad kõik üles. Samuti ei häiri visuaalselt, kui ühes sahtlis on ka sallid või rinnahoidjad või sokid sassis.

Ühesõnaga mind isiklikult need eespool mainitud nipid ei ole aidanud ja ootan garderoobi valmimist, et saaksin kõik riided puule panna.

Ihupesu, sokke, toppe, trikoosid, spordiriideid, liibukaid ja lühikesi pükse  ju kõike nagunii eraldi puudele ei pane.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka inimesi, kes ei viska midagi ära, seda pidasin silmas

Ohooo. Ja kuhu nad panevad siis hõredamaks kantud aluspüksid näiteks? Viivad ka “vaesematele kasutamiseks”?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ohooo. Ja kuhu nad panevad siis hõredamaks kantud aluspüksid näiteks? Viivad ka “vaesematele kasutamiseks”?

Aluspesu loomulikult ei vii keegi. Aga siinsamas Perekooliski räägitakse, kuidas oma riided kantakse lõpuni, aastakümneid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ohooo. Ja kuhu nad panevad siis hõredamaks kantud aluspüksid näiteks? Viivad ka “vaesematele kasutamiseks”?

Aluspesu loomulikult ei vii keegi. Aga siinsamas Perekooliski räägitakse, kuidas oma riided kantakse lõpuni, aastakümneid.

Nojah, aga väideti ju, et

On ka inimesi, kes ei viska midagi ära

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükskord oli juhus välismaal sattuda külas tuppa, kus riidekapil polnud uksi ees ja jahmatusega nägin, et kogu aluspesu oli ka kokku lapitult rivis.  Vot see oli ordnung!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas hoiate korras sügavaid riidekappe? Olen otsinud sinna sahtlite süsteeme, aga sellistele mõõtudele pole leidnud.. teen kapi korda, aga mõne aja pärast on see jälle lootusetult sassis, kui kiiruga hakkan tagant või altpoolt asju otsima ja varsti ta sassis ongi…

Alusta sellest, et miks sul on nii kiire, et oma kodus ei saa asju korralikult ära panna?

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka inimesi, kes ei viska midagi ära

Jah, nad kannavad asjad hõredaks ning edasi kasutavad tolmulapiks või põrandalapiks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult.

??? On ka inimesi, kes ei viska midagi ära, seda pidasin silmas. Ma viin kandmata või vähekantud asjad puudustkannatavate ja puuetega inimeste abistamiseks mõeldud organisatsiooni. Ka kallid jalanõud ja käekotid. Ja mul on hea meel, et inimesed saavad endale ilusad ja korralikud asjad, siis ei ole see olnud mahavisatud raha.

Ja siis need puudustkannatavad või puudega inimesed kannavad su louboutini stilettosid ja kallid käekotte?! Mõttetu mõnitamine. Neil oleks vaja süüa ja abi arvete tasumiseks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis need puudustkannatavad või puudega inimesed kannavad su louboutini stilettosid ja kallid käekotte?! Mõttetu mõnitamine. Neil oleks vaja süüa ja abi arvete tasumiseks.

Nõme oled või? Kas need inimesed peavad ilma riieteta olema või sinu viidud kaltse kandma? See koht, kuhu viin, korjabki riideid. Viimane kord olid nad eriti rõõmsad, et tegu S riietega, Pärnusse oli vaja komplekteerida ja neil oli ainult suuri.

Ma ei kanna kontsasid, minu viimati viidud 800 eurot maksvad saapad olid tund aega kantud, madalad, kuid üliheast nahast ja ilusa dekoratsiooniga, Prada täisnahast mahukam käekott teenib vast järgmised 10 aastat. Lisaks joped, soojad seest karvaga joped, kleidid, seelikud ja pluusid.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu viimati viidud 800 eurot maksvad saapad olid tund aega kantud, madalad, kuid üliheast nahast ja ilusa dekoratsiooniga,

Ja miks ise neid kanda ei kõlba? inimene ostab nii kallid jalatsid ja ei vaevu isegi parajaid- mugavaid valida. Müstika.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )


Esileht Kodunurk Riidekapi kord