Esileht Beebi ja mitmikud riidest mähkmed

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: riidest mähkmed

Postitas:

Nii, ootan 4. last ja seekord tahaks proovida riidest mähkmeid. See maailm on kirju ja olen teinud juba natuke ka uurimistööd ja mingil määral hakkan vaikselt orienteeruma.

Paar täpsustust siiski. Palju soovitatakse villaseid mähkmekatteid, kuna hülgavad niiskust ja pole vaja nii tihti pesta jne. Aga mida see siis tähendab – kas panen selle villase mähkmekatte sisse lihtsalt selle nelinurkse lapi ja kui vaja vahetada, vahetangi ainult seda nelinurkset lappi?

Ühest e-poest leidsin, et on meriinovillased mähkmekattepüksid. kas saan aru, et neid tuleb kasutada koos vormiõmmeldud mähkmesisudega? sest need püksid tundusid natuke laiad olevad, et lihtsalt nelinurkne sisulapp sinna torgata.

Seni e-poodides ma villased mähkmekatteid ei olegi leidnud, ongi ainult mähkmekattepüksid. Kumb on mõistlikum, kas mähkmekatted + sisulapid või vormiõmmeldud mähkmed + kattepüksid?

Ja kas ööseks on vaja eraldi öömähkmeid või siiski piisab, kui tavalistel mähkmekattedel/taskumähkmetel on mingi imavam sisulapp? Tahaks natuke ökom olla, aga see tundub nii keeruline 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Villaste katete sees saab kasutada kas tavalisi imulappe (puuvillast või bambusest näiteks) või musliine ehk marlisid. Minu arvates on musliin + mähkmekate mugavam päevasel ajal kui mähkmepüksid ja püsib paremini üleval ning mahub riiete alla. Villaseid katteid leiab lumman.ee, nappyspot.eu ja minu lemmikud on Eesti oma toodang pisimahkmed.ee. Villaseid katteid toodavad veel Eestis Ubin ja Pepsu, aga nendega mul endal kogemust pole. Villapükse on ka mahkmed.eu lehel ja sulin.ee lehel on hea valik vormiõmmeldud mähkmeid ning sisusid.

Öösel saab hakkama ka tavaliste päevaste lahendustega, kui beebi öösel ei söö või kui vastsündinu öösel kakab ja mähet on vaja niikuinii vahetada. Kui soovida terve öö ühe mähkmega hakkama saada, siis on ikkagi spets öömähkmed veidi kindlam variant. Minu lemmikuks on vormiõmmeldud mähe + villased mähkmepüksid. Näiteks Little Lamb või Totsbots Bamboozle bambusest vormiõmmeldud mähe + Buuh villapüksid (Eesti toodang). Aga võib kasutada katte sees ka rohkem ja/või imavamaid sisusid, näiteks kanep on puuvillast ja bambusest veel suurema vedelikumahutavusega.
Villane mähkmekate/-püksid alguses lanoliinitatakse, et muuta need niiskushülgavaks. Seejärel jah vahetad sisemähet, olgu see siis vormiõmmeldud mähe või lapp või musliin. Kuna aga villakate ka enamasti veidi ikka niiskub, siis oleks hea nii, et paned selle vahepeal tuulduma ning kuiva lapi paned teise kattega lapsele alla. Katteid võiks olla siis minimaalselt 4-5 tk. Arvestama peab muidugi seda, et osad vastsündinud kakavad tihti ja siis võib ka kate tihemini määrduda ning vajab tihedamat pesu. Kui kasutada vormiõmmeldud mähkmeid või voltida musliinid lapse ümber, siis on muidugi suurem lootus, et kate jääb puhtaks. Peale iga 3-4. pesu on vaja uuesti lanoliinitada.
Edu valikute tegemisel!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Beebi ja mitmikud riidest mähkmed