Esileht Beebi ja mitmikud riidest mähkmetega negatiivseid kogemusi

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: riidest mähkmetega negatiivseid kogemusi

Postitas:

Niisama uurin, kas siin on neid, kes on proovinud kasutada riidest mähkmeid ja siiski loobunud sellest peale mõningast kogemust? Et mis peamised põhjused – kas tülikas musti mähkmeid pesuajaks koguda, ei viitsi sisude ja lappidega mässata vmt?

Olen natuke juba uuringud nende kohta ja kui alguses tundus kõik lihtne kate-mingi sisu, siis nüüd enam nii lihtne ei tundu. Et nagu aru saan, tuleb lisaks imavale sisule veel mingit kuivahoidvat lappi kasutada ehk alati 2 sisu mähkme sisse? Lisaks nii palju erinevaid materjale, mis ajavad silme eest kirjuks – vähem imavad, eriti imavad (miks üldse vähemimavaid kasutada?), kanep, bambus, marli, fliis…lisaks kas ongi valmislapp või voldid ise…öömähkmed, lisaimud

Tahaks ju ka vähem prügi tekitada, aga samas, et see ei oleks ka mingi raketiteadus. Kõik-ühes mähkmed jälle ilmselt kuivavad kaua ja neid peab ka terve hunnik olema…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin prooviks ainult ühe korduvkasutatava mähkme: https://www.prismamarket.ee/entry/muksu-korduvkasutatav-mahe-l-xl–1-tk/6430024812473

Sisse panin froteekäterätikud. Kui piss tuleb, siis läheb väliskülg kergelt niiskeks, niiet kodust väljas ei kasutaks. Öösel ka parem tavamähe. Tavamähkme puhul võib paar pissi tulla ja mähe seest ikka suht kuiv ning väljast ka kuiv. Korduvkasutatava puhul peaks peale iga pissi kohe ära vahetama, sest märg nii seest, kui natuke ka väljast. Aeg-ajalt kasutan “raha kokku hoidmiseks”, kui nagunii kohe varsti pesu pesema panen. Kuigi lapse teiste riietega koos pestes peaks enne käsitsi suurema pissi välja pesema, muidu jääb tavariietele külge. Kasutan enamik ajast kloori ja muude kahjulike ainete vabu Muumi mähkmeid, Naty mähkemed ka tervislikuma koostisega, aga Naty omad on mõned korrad katki rebenenud, kui hakkan jalga panema. Muumi omadega rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole negatiivset kogemust, on ainult positiivne, aga ikkagi vastan.
Ei pea olema kuivahoidvat lappi, kui last ei häiri märg tunne. Minu last näiteks ei häiri üldse ja ma eelistan ka lapse naha vastu panna naturaalsest materjalist asju. Sisude imavusel väidetavalt on vahe, aga ma oman neid erinevaid materjale ning väga suurt vahet ei näe. Kõik on head – puuvill, bambus, kanep. Kaks lappi peaks pigem siis panema kui ühest enam imavuseks ei piisa, aga mitte fliis siis, sest fliis on ainult kuiva tunde jaoks, selline õhuke üks riidekiht. Kõige väiksema imavusega on mikrokiud, ja seda ei või otse naha vastu panna, siis tuleks küll panna fliislapp vahele.
Terve ja õigesti kasutatud mähe, ei saa väljast märjaks. Mul pole seda kordagi juhtunud, kuigi laps on alates sünnist 99% riidest mähkmete peal. Ainult kui väga täis on saanud, siis võib kuskilt jalakummide juurest lekkida. Kui mähkmel on piisav imavus, siis peab see ilusti 2-3 tundi vastu.
Öömähe peab olema imavam ehk siis kas spetsiaalne öömähe või rohkem lappe korraga. Kui see mähkmeteema tubdub keeruline, siis alguses võib ju ka öösel ühekordse mähkme panna.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 01:52; 13.01 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostsin enne beebit neid kokku, aga pärast ei jaksanud. Võib-olla väike rasedusjärgne depressioon või lihtsalt väsimus. Lisaks tal oli tugev mähkmelööve, mille põhjus – selgus hiljem – peitus hoopis minu söödus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hakkasin aastasel kasutama. Vahetasin iga kord kui tegi püksi. Püksid ja sisud õmblesin ise (sisud olid mitnekordsest marlist). Kohe peale vahetust pesin ära ja panin kuivama. Pükse oli kuus ja sisusid 8tk – sain hakkama. Ma kuivatasin vannitoas selle S-toru peal – see oli aastaringselt kuum. Ilma selle S-toruta oleks keeruliseks läinud. Kasutasin kuni laps sai täielikult mähkmevabaks. Mingit löövet ega haudumust ei tulnud – kuigi ta oli algul üsna ükskõikne märja püksi suhtes: tegi püksi ja mängis rahulikult edasi, teda ei häirinud pissine mähe.

Miinusena oli see, et vahel hakkas mähe lekkima (siis kui tuli suurem kogus), tuli ka pärispüksid ära vahetada ja põrandat kuivatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin kasutama kui laps oli vist 8-kuune. Kasutasin taskumähkmeid või AIO, kuna mulle tundus, et kõige sarnasem ühekordse mähkmega. Kasutasime ainult kodus, sest suht ruttu hakkasid jalakummide juurest või kõhult lekkima, sõltub, kuidas laps oli. Mõnikord jälle ei lekkinud ka. Minu laps sirtsutas ka jube tihti ja päris peale igat pissi ei suutnud kuidagi jälile saada. Tean, sest u selles vanuses hakkasin teda ka potile panema. Sisudeks kasutasin bambus ja bambus-söe sisusid. Mähkmed olid odavad hiinakad, et pole kahju kui ei sobi.

Kuna pesin iga 2 päeva tagant, siis päevaseks kasutuseks pidi olema u 11 mähet, nendega tuli enam vähem välja. Mähkmed kogusin sel ajal lahtiselt pesuruumi, ei hakanud haisema, kui wetbagi kogusin, siis ikka hakkasid haisema. Tüütu oli aga kuivatamine restil küll jah, resti üldse ära ei saagi panna.

Ööseks panin alati ühekordse, sest ühekordset ei pidanud üsna varakult juba beebieaski vahetama ja sain magada, ei viitsinud tagasi sinna minna, et öösiti vahetama hakata. Samamoodi kodust väljas käies ühekordsed, sest ei tahtnud riskida, et pikal autosõidul kuskilt lekib või kärus.

Ei mäletagi, miks, aga u 1a2k jäi riidekate kasutamine soiku, siis tekkis ka hull potistreik ja ma vist ise ei viitsinud mässata. Teise lapsega plaanin ka kodus olles vähemalt proovida, esimese ajal mõtlesin, et oleks võinud isegi varem proovida. Minule 100% riidekate kasutamineei sobiks, kodus aga ok. Nüüd aga elame uues kohas ja mustade mähkude hoiustamine saab kindlasti problemaatiline olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pihta hakkad, muutub jälle asi lihtsaks.

Soovitan lihtsalt omale mõned erinevat liiki mähkmed soetada ja algust teha. Saad kiirelt aru, mis teile sobib ja mis mitte.

Alustasin just nii 3kuusega – paar katet, paar sisu, lisaks järelturult paar AIOd. Proovisin, vaatasin, mis toimib. Hiljem tuli juurde katteid ja sisusid, üks taskumähe ka. Öösel kasutasin ühekordset, sest minu uni on ka oluline.

Ca aastaselt läksin üle kate+marli kombole – suvel õhulisem, lihtsalt pestav ja kiirelt kuivav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üle aasta lapsel kasutanud taskukaid ja ei kahetse!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olid mõned paarid villaheidepükse ja terve pinu marlimähkmeid. Aga tõttöelda tüdinesin ühel hetkel ära, seda marli lahti kloppimist, kuivatamist, kokkulappimist oli maru palju. Võibolla kui sul on kuivati ja juba nii kokku õmmeldud mähkmed, mida ei pea eraldi kokku lappima, siis viitsid. Mähe on nagu taht, mis imab ennast mööda vedeliku edasi. Seega kui marlimähkme serv jäi villaheide püksi alt välja, läks mähkme pissiseks saades kohe ka peal olev riie märjaks. On olemas ka mingid teised pealispüksid, vahet suurt ei ole, peaasi, et kerge puhastada. Üks asi oli see, et marlimähe ikkagi ei ima nii hästi ja tundideks miinuskraadides õues lume sees jalutades tekkis kerge kartus, kas laps ikkagi märja mähkme sees ei külmeta. ühekordne mähe imab ikka kordades rohkem. Lisaks selgus, et minu last märg pepu üldse ei sega ja potil käima ei harjutanud see märg mähe ka sugugi last. Lisaks õues oli ühekordset mähet parem kasutada, sest siis oli väiksem tõenäosus, et kaka serva vahelt välja pressib ja kombeka ära määrib. Aga samas midagi hullult keerulist ka ei olnud. Mina katsusin iga päev masinasse mähkmed vedada ja vahepeal kinnises anumas hoida, sest ise mäletan lapsepõlvest seda vannitoas olnud mähkmete haisu, vend oli mul tunduvalt noorem. Kasutasin ka mähkmepabereid, et kaka marlimähet liiga ära ei määriks. Muidu neid kakaplekke on päris raske välja saada. Vähemimavad lapid on teiseks-kolmandaks kihiks väljaspoole mõeldud selleks, et riided liiga sageli märjaks ei läheks. Kui aga näiteks villaheidepõükse kasutad, siis minu meelest neid tihedamaid enam vahele ei panda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oi issand ma parem ei hakka meenutamagi. enne ma kasutaks ajalehti kui riidenartsudega uuesti jändama hakkaksin. Aga maitseasi,selge see.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega 6 kuud pidasin vastu, siis loobusin lõplikult. Siin on juba põhiprobleemid välja toodud (lekked, väga palju sagedasem vahetamise vajadus, punane pepu jpt). Lisaks selle, et laps hakkab hiljem pöörama. Kindlasti paljud vaidlevad vastu, aga mina olen veendunud, et see suur pamp jalgevahel takistas olulisel määral. Esimest korda pööras seljalt kõhule vanuses 6k2näd, mida peetakse ikka päris hiliseks. Selleks ajaks olin nendel teistel põhjustel loobunud riidemähkmetest ja beebi areng oli väga kiire pärast seda. Hiljem olen lugenud, et on ka teisi emmesid, kes kahtlustavad, et takistab pöörama ja roomama hakkamist. Oma kokkuostetu andsin õele, kes esimese beebiga proovis veidi ja loobus kiiresti, tema jaoks oli põhimiinus ikkagi see, et kodust väljas on väga ebamugav nendega. Kui pikemaks minna, kusagile ööseks jääda – koguneb pissi-kaka mähkmeid ikka palju kaasas vedada. Teise ja kolmandaga pole enam korda ka riidekaid viitsinud kasutada. Beebiaeg on tegelt niigi raske, ei ole vaja seda endale veelgi raskemaks teha. Minu põhimotivatsioon oli säästa raha, aga mingit säästu ma ei saanud 6k-ga kindlasti, selle varustuse kokkuostmine läks ikka maksma. Kui tahad ikkagi proovida, soovitan otsida kasutatud komplekti osta kellegilt, kes ise loobus. Neid on palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oi issand ma parem ei hakka meenutamagi. enne ma kasutaks ajalehti kui riidenartsudega uuesti jändama hakkaksin. Aga maitseasi,selge see.

Miks need riidemähkmed siis nii koledad nartsud sul olid? Minu lapse marlimähkmed on ilusad ning valged, kasuta kasvõi tekikesena. Koledaid asju pole tõesti rõõm kasutada.

Lisaks selle, et laps hakkab hiljem pöörama. Kindlasti paljud vaidlevad vastu, aga mina olen veendunud, et see suur pamp jalgevahel takistas olulisel määral.

Otseselt ei vaidle vastu, aga minu lastest see, kes kasvas ühekordsete peal hakkas kõike hiljem tegema. Riidemähkmetes laps juba enne 6-kuuseks saamist roomas ning keeras juba muidugi veel varem. Ei pea panema ka mega paksu pampu, mis segab, saab ka õhemaga hakkama.

lekked, väga palju sagedasem vahetamise vajadus, punane pepu

Punane pepu võib ka ühekordsete mähkmetega olla. Pigem just ongi ühekordsete mähkmetega rohkem, sest need on umbsemad.
Sagedasem vajetamise vajadus jah on tõde, aga mitte väga palju sagedasem. Erinevate uuringute põhjal vahetatakse ühekordseid mähkmeid keskmiselt 6x ööpäevas. Mina vahetan riidest mähet 7-8x ööpäevas. See ei ole väga palju tihemini. Vahet pole kas riidemähe või ühekordne, aga pole hügieeniline vahetada mähet liiga harva. Päevasel ajal iga 3 tunni tagant võiks seda teha.
Lekked – mul just ühekordne mähe lekkis lapsel koguaeg kui kakas. Riidest mähkmega pole kordagi veel pidanud kakaseid riideid pesema.

P.S. Ei tee reklaami, vaid toon välja lihtsalt oma vaatenurga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 01:52; 13.01 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutasin riidest mähkmeid ainult potitreeningu perioodil ja ainult päevasel ajal ja ainult kodus.

Kusagil 8-9 -kuusena ei soovinud laps sekunditki olla pissise mähkmega. Super omadustega ühekordseidki läks päevas ca 25 tk. Sai mingi aeg katsetatud riidest mähkmetega (GroVia hybrid). Valisin need kirjeldatud kasutusmugavuse ja ilusa mustri järgi.

Et 24/7  GroVia hybrid riidekaid kasutada oleks mul pidanud neid sellele beebile olema ca 50 tk + lisaimud+ massiline kuivatus ja hoiustus (pooled kasutuses, pooled kuivamas). Võib-olla kui oleks selle beebi põhjal hoopis kohe alguses valinud villaheide püksid ja ise õmmelnud 50 marlisisu, siis oleks mahtunud katted nöörile ja marlid oleksid kuivatis 30 minutiga kuivaks saanud. Nii oleks ehk isegi toime tulnud. Beebid on erinevad, vanemate võimekus erinevate süsteemidega mässata, erinevad hoiustus, pesu ja kuivatus võimalused jne. Selleks ajaks, kui ma riidest mähkmetes orienteeruma hakkasin oli  beebi juba potil käima hakanud:)

Iga beebi on erinev ja see konkreetne hakkas 9-kuusena potil käima. Talle sobis nii paremini. Ta tahtis puhtaks jääda. Pepu ei punetanud tal kordagi e iühekordsete ega riidekatega, sest ta andis kohe teada kui oli pissinud. Peale potiga tutvumist hakkas ise pissihädast teada andma, et teda potile aidataks. Poti osas oli ta ka valiv. Sobis BabyBjörni see väike ja madal pott. Sellel istudes ulatusid tal jalad ilusti põrandale.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud riidest mähkmetega negatiivseid kogemusi