Esileht Ajaviite- ja muud jutud Riidest maski kandmine avalikus kohas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Riidest maski kandmine avalikus kohas

Postitas:
Kägu

Sooviks sel teemal arutleda. Tallinna linnas peab mõningates ruumides maski kandma. Näiteks lasteaeda välisuksest sisenedes. Võimalik et kuskil veel. Ei soovi ühekordsetega jännata.  Plaan osta endale riidest mask ja siis seda vajadusel kanda, näiteks lasteaia territooriumil, et keegi ei saaks midagi ütlema tulla.

Hoiaks seda maski autos mingi kotikese või karbikese sees ja siis vajadusel kasutaks. Küsimus selle riidest maski kasutajatele. Kui tihti seda pesema peaks, kas korra nädalas oleks ok?

Mulle endale tundub, et ega see riidest mask väga midagi ei kaitse, pigem seda kandes on kaaskodanikud rahulikud ja keegi ei tule sulle märkust tegema.

Paluks kogemusi ja arvamusi riidest maski kasutajatelt.

+8
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Riidest mask natuke ikka kaitseb, ega asjata öelda, et pane taskurätik näo ette, kui köhid. Aga pesema pead seda ikka pärast iga kasutuskorda. St korraga võid paar tundi ees hoida, siis paned kotikesse, desod käed ja kodus pesed maski ära.

+27
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Peale iga kasutuskorda

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Peale iga kasutuskorda

Millal algab ja lõpeb kasutuskord? Hoian näiteks üks tund maski ees, võtan 15-ks minutiks ära ja panen tagasi. Kas see teine kord on juba teine kasutuskord? Kas minutiks-kaheks tohib ära võtta või hakkab uus kasutustkord siis jooksma? Kui võib mõneks ajaks ära võtta ilma, et kasutuskord katkeks, siis mitu korda ja kui pikaks ajaks? Kas terve päeva võib käia ühe maskiga? See mõiste “üks kasutuskord” on ikka väga ähmane.

+8
-22
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kirjade järgi peale igat kasutuskorda, aga ega keegi kõrval ei seisa.
Eks see maskindus rohkem selline näitemäng ole. Mitte valesti aru saada – pean koroonat tõsiseks haiguseks ja olen igati poolt levimise takistamise meetmete kasutamisega, kuid maskidesse väga ei usu. Eriti nähes, kui valesti inimesed neid kasutavad.
Üldsuse meelegeaks kasutan ise ka näiteks teatris riidest maski. Aga see mask on statsionaarne varustus teatrikotis ning iga korra järel ei pese.
Eks kui tundub, et ei ole enam väga värske lõhnaga, tuleb pesta.
Käte desinfitseerimisest hakkab ka survestamise vahend saama – tunnen kaaskodanike halvustavaid pilke, kui lähen desinfitseerimisaine dosaatorist mööda seda kasutamata. Olgugi, et eelmise nurga taga olevat just kasutasin.

+15
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Keegi ei kontrolli kui tihti sa seda pesed…

Ja kätedesost rääkides, siis naerma ajavad need  iga nurga peal plödistajad, eriti kui tegu meesterahvastega. Ise pole elu sees seda mürki endale naha sisse hõõrunud.

+14
-27
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõigepealt uuri järgi, millised kahjustused tekivad õhupuudusest. Need on kordades hullemad olukorrast, kus sa võib olla saab bakteri ja võib olla haigestud. Hapnikupuudusest saad kahjustused kindlasti kui ise piirad hapnikku juurdepääsu kehale. Nagunii pole majade õhuvahetused ideaalsed. Kas suletud ruumid tagavad lisahapniku juurdevoolu ja kas osatakse abi osutada suletud ruumi omanike poole neile, kellel hakkavad tekkima terviserikked. Organismi hapnikupuudsesse jätmine on keha suhtes kuritegu.

+6
-50
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sooviks sel teemal arutleda. Tallinna linnas peab mõningates ruumides maski kandma. Näiteks lasteaeda välisuksest sisenedes. Võimalik et kuskil veel. Ei soovi ühekordsetega jännata. Plaan osta endale riidest mask ja siis seda vajadusel kanda, näiteks lasteaia territooriumil, et keegi ei saaks midagi ütlema tulla.

Hoiaks seda maski autos mingi kotikese või karbikese sees ja siis vajadusel kasutaks. Küsimus selle riidest maski kasutajatele. Kui tihti seda pesema peaks, kas korra nädalas oleks ok?

Mulle endale tundub, et ega see riidest mask väga midagi ei kaitse, pigem seda kandes on kaaskodanikud rahulikud ja keegi ei tule sulle märkust tegema.

Paluks kogemusi ja arvamusi riidest maski kasutajatelt.

Kui tahad, et maks oleks maski eest, siis teist korda kasutada enam ei tohi. Milleks sellist potjomkini küla vaja on, kus “Näitame” ,et kasutame, tegelikult aga ei kasuta.  Kui juba kasutada, siis nii, et sellest kasu ka oleks. Keha jääb hapnikupuudusesse nii ehk naa ja saab kahjustatud. Aga kui tõesti vaja on hoiduda bakterite levikust, siis nagu võtad maksi ära, pead järgmine kord juba panema teise maski. Nii et päevas on sul vaja ilmselt mingi 10-15 maski vähemalt.

+9
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõigepealt uuri järgi, millised kahjustused tekivad õhupuudusest. Need on kordades hullemad olukorrast, kus sa võib olla saab bakteri ja võib olla haigestud. Hapnikupuudusest saad kahjustused kindlasti kui ise piirad hapnikku juurdepääsu kehale. Nagunii pole majade õhuvahetused ideaalsed. Kas suletud ruumid tagavad lisahapniku juurdevoolu ja kas osatakse abi osutada suletud ruumi omanike poole neile, kellel hakkavad tekkima terviserikked. Organismi hapnikupuudsesse jätmine on keha suhtes kuritegu.

Ohoh.  Ei taha mõeldagi, kui kohutavalt kahjustunud kõik kirurgid on. Eluaeg tundide kaupa vaevlevad hapnikupuuduses, aga ikka millegipärast veel elus.

+43
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et siis kirurgid ja teised meedikud kahjustavad pidevalt maski kandes oma organismi?

+26
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Riidest maski kiud ei hoia osakesi kinni, need lähevad lõimede vahelt läbi.

Muidu on Marek Stranberg oksendamiseni rääkinud, kuidas maske uuesti ohutuks teha.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen lugenud, et osad triigivad maski peale kasutamist, see kuumus peaks siis viiruse ära tapma. Ametlikult soovitatakse ikka iga päev pesumasinasse visata, aga see pole minu jaoks vähemalt küll reaalne, ei pese iga päev pesu.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, kirurgid on kõik ajukahjustusega!

Milleks sellist täielikku lollust suust välja ajada?! Sa usud ilmselt seda ka, et koroonaproovi võtmise käigus lõhutakse nina ja aju vaheline barjäär ja bakterid satuvad ajju!

+40
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millal algab ja lõpeb kasutuskord? Hoian näiteks üks tund maski ees, võtan 15-ks minutiks ära ja panen tagasi. Kas see teine kord on juba teine kasutuskord? Kas minutiks-kaheks tohib ära võtta või hakkab uus kasutustkord siis jooksma? Kui võib mõneks ajaks ära võtta ilma, et kasutuskord katkeks, siis mitu korda ja kui pikaks ajaks? Kas terve päeva võib käia ühe maskiga? See mõiste “üks kasutuskord” on ikka väga ähmane.

Kasutuskordi arvesta samamoodi nagu kondoomi puhul, kui muidu kipub mõiste liiga ähmaseks jääma…aga loomulikult võid ka sellega ju igasugu trikke teha, ega keegi ei kontrolli.

Terviseameti info: Jälgi, et maski äravõtmisel läheks mask otse prügikonteinerisse (ühekordne) või pesumasinasse (riidemask) või termostaati dekontaminatsiooniks.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Milleks sellist täielikku lollust suust välja ajada?! Sa usud ilmselt seda ka, et koroonaproovi võtmise käigus lõhutakse nina ja aju vaheline barjäär ja bakterid satuvad ajju!

Seda ma kipun küll uskuma. Kuidas neid lolle muidu nii kohutavalt palju on tekkinud.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käekotis vedeleb suvisest Euroopa reisist alates riidemask. No juhul, kui peaks vaja minema, arsti juures v nii. Ei hakka mina seda pesema. Täiesti ükskõik, nagunii panen vaid käsu korras ette, mitte vabatahtlikult.

+7
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma kipun arvama, et nende riidest maskide kasutajad neid maske iga päev küll ei pese. Rääkimata päevas mitu korda pesemisest. Minu päevakava oleks selline. Hommikul autoga lasteaeda, mask 5 minutiks ette, siis autosse ja tööle kontorisse. Seal olen eraldi kabinetis, maski ette ei pane. Õhtul autoga lasteaeda, sama mask 5 minutiks ette. Siis koju, seal maski ei kanna.

Selle 10 minuti pärast maski pesta tundub nagu liig.

+6
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

mis bakteritest siin räägivad need, kes maski tervistkahjustavaks peavad? koroona on ju viirus! haruldased eksperdid ikka.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas juba ära ei väsi sellest koroona teema vahtu kloppimisest?

+5
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama maski korduva kasutamise probleem on see, et mask peab kinni viiruse, kuni see on aerosooli kujul (kõvasti rääkides, aevastades, köhides lendab koos süljepritsmetega). Kui vesi viiruseosakeste ümbert ära aurustub, võib haigustekitaja endale maski seest sisse hingata. Seepärast tuleks peale iga kasutamist panna riidest mask näitrks grip-kotti ja enne uut kasutuskorda ära pesta.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama maski korduva kasutamise probleem on see, et mask peab kinni viiruse, kuni see on aerosooli kujul (kõvasti rääkides, aevastades, köhides lendab koos süljepritsmetega). Kui vesi viiruseosakeste ümbert ära aurustub, võib haigustekitaja endale maski seest sisse hingata. Seepärast tuleks peale iga kasutamist panna riidest mask näitrks grip-kotti ja enne uut kasutuskorda ära pesta.

Sellel jutul on sees loogikaviga. Seletan.

1.Olen haige. Siis võin maski sisse viiruse köhida. Pärast panen selle ette, aga haigeks ma ei jää, sest ma olen juba haige.

2.Olen terve. Siis võin maski sisse köhida, aga viirust maski sisse ei teki, sest olen terve. Pärast panen maski ette, aga haigeks ma ei jää, sest ma enne ei onud haige.

Vabas õhus läbi maski viirus sisse hingata 2meetrist distantsi hoides on vähe tõenäoline.

+13
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav jah, et varematel aegadel on siin teemad olnud kus räägitakse kuidas ennast kaks korda päevas duššitatakse, vahetatakse trussikuid peale iga wc-s käiku ja pestakse päraku ümbrust. Nüüd aga tundub on Perekooli räpakam kontingent koondunud, kes viirusetõrje maske panevad vaid käsu korras ette ja ei pese soovitavalt tihedamalt kui korra poole aasta jooksul. Õudne küll, kui sellised pudrulõuad ollakse, et ei suuda iga päev uut maski kanda ja iga päev vähemalt korra maski pesta! See kotti ja tasku ja siis jälle ette on ka suht mõtetu tegevus, et siis juba oleks targem maski üldse mitte kasutada ja vältida kohti, kus PEAB SEDA KANDMA.

+16
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No aga kui peab käima kohtades, kus peab maski kandma?
Ühekordsete maskide kandmine on kohutavas koguses rämpsu tootmine. Ja neid vedeleb juba maaski parajal hulgal. Ilmselt tuleval kevadel konkureerivad kevadekuulutajateks võrdselt lume alt välja sulavad sinised maskid ja koeras!tt.
Toetan jätkuvalt distantsi hoidmist ja kätepesu. Ning ebavajalike koosviibimiste vältimist.

+16
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühekordsete maskide kandmine on kohutavas koguses rämpsu tootmine. Ja neid vedeleb juba maaski parajal hulgal. Ilmselt tuleval kevadel konkureerivad kevadekuulutajateks võrdselt lume alt välja sulavad sinised maskid ja koeras!tt.

Toetan jätkuvalt distantsi hoidmist ja kätepesu. Ning ebavajalike koosviibimiste vältimist.

Nii on.

Ja isikliku hügieeniga on endiselt kõik korras.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen sama meelt, et kui riidest maski peaks iga päev pesema, siis kaoks asjal mõte ja inimesed kasutaksid ühekordseid maske. Riidest mask sobib siis kui päeva jooksul peab korduvalt lühikeseks ajaks maski ette panema. Keset päeva maski ei pesta.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen sama meelt, et kui riidest maski peaks iga päev pesema, siis kaoks asjal mõte ja inimesed kasutaksid ühekordseid maske. Riidest mask sobib siis kui päeva jooksul peab korduvalt lühikeseks ajaks maski ette panema. Keset päeva maski ei pesta.

Meil pean näiteks kontoris maski kandma, kui oma toast välja lähed. Rangelt soovituslikud on riidest maskid. Ei pese neid keegi.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

No aga kui peab käima kohtades, kus peab maski kandma?</p>

Korduvkasutava maski pesedki päeva lõpus aga hoidma pead teda siiski kilekotis eraldatuna oma muudest asjades. Tasku paned siis koos kilekotiga. Seest või väljast ilaseks ajad maski või läbi niiskub pead ka uue võtma. Siis on asjal mõtet. Mina kasutaks ühekordseid maske ja püüaks siiski vajaduspõhiselt nende osturaha kätte saada riigilt, lasteaialt kes sellist asja käseb teha või ametilt. Ma küll ei saa hästi aru, miks peaks lapsevanem lasteaia sisse üldse minema. Kasvatajad saavad ju hommikul ja õhtul teha laste grupeerimise õues ning ise neid riidesse js riidest ära sebida ja pole lastevanematel asja ruumidesse.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil pean näiteks kontoris maski kandma, kui oma toast välja lähed. Rangelt soovituslikud on riidest maskid. Ei pese neid keegi.

Räägi ülemusega, äkki hakkab koristaja pesema!

Päriselt nagu ootad, et keegi hakkaks sinu maski pesema?!

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maski peab ikka iga päev pesema. Ja seda ei tohi peale ära võtmist puutuda. Ja lõpetage see terve perega shoppamine.  Väiksed lapsed kaasa ja ja ollalaa purjetame seal toidupoes poolteist tundi, et saaks ikka võimalikult palju pisikuid terve perega koju kanda.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et siis kirurgid ja teised meedikud kahjustavad pidevalt maski kandes oma organismi?

Ma imestan koguaeg,kui loen jälle kellegi kommentaari “mul pole maskiga õhku jne”. Aga sind opereerival arstil peab olema ? Kui tema ütleks,”sorry,ma ei lõika,pole õhki” on see sama inimene kohe tagajalgadel kuskile kaebamas. Veidi mõistvat suhtumist ja elage maski kandmine üle.

+18
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Riidest maski kandmine avalikus kohas