Esileht Beebi ja mitmikud Riietamine kevadel

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Riietamine kevadel

Postitas:
Kägu

Palun soovitusi kuidas beebit riietada kui ilmad hakkavad nüüd soojemaks minema. Eriti tänulik oleks kindlate tootenäidete üle.

Beebi on hetkel 6 nädalane ning meil on Voksi Move soojakott mida oleme kasutanud vankris. Siiamaani olen riietanud õue minekuks:

1. kiht – meriino-siid hõlmik body (https://minibeebi.com/et/shop/product/738/) ja tavalised püksid (nt. Lindexi omad) + sokid

2. kiht – kas vanaemapoolt kootud meriinovillast kootud kombe või taoline mõmmikombe (https://www.osta.ee/hm-mommikombe-68-cm-uuevaarne-120096950.html)

3. kiht – voksi move soojakott + Thule vanker

pähe läheb: meriino-siid tuukrimüts (https://minibeebi.com/et/shop/product/739/)  + üks paksem (ei tea firmat) müts

Mõnikord on ta päris soe kui vankrist võtta. Kas tegelikult piisaks meriino body+püksid+müts+soojakott?

Olen vaadanud Lenne e-poest erinevaid kombesid aga kohe üldse ei saa aru mis oleks see õige valik. Kui kaua üldse soojakotti kasutada? Kas peaks lisaks soetama õhema soojakoti?  Millist mütsi kasutada? …

 

Suur aitäh abi eest!

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen talvekombe inimene. Meil on pigem õhem Lenne talvekombe, mida kasutame, kuni püsivalt +5 või enam. Reguleerime tekiga külmema ilmaga.

Kui on püsivalt +5, tuleb meil spftshellkombe + alguses ka lisakiht alla. Meil muidugi juba istuv laps, seetõttu softshell, et oleks tuuletõke ja ka kergema sademe, kui kärus ringi vaatab. Ilmselt siis kuni umb +12 reguleerima tekiga, sealt edasi lisakiht alt ära.

Kui oled soojakoti inimene, siis tõesti üks võimalus esmalt vähendada riidekihte, seejärel õhem soojakott ja vajadusel kihid tagasi. (Nt üks päev +5, teine päev +12, soojakotti ei viitsi ju koguaeg vahetada, pigem talvekas kuskile ära panna)

Ja kui läheb õhemalt, siis algusepoole ka katsud pärast last, et kas oli ok.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laps küll 4,5-kuune. Miinuskraadidega on seljas vatiiniga k/s kombe toariiete peal + Voksi soojakott. Kui õhutemperatuur -10ni kukkus, siis veel üks fliisist lisakiht kombe alla. Turvahällis on ka k/s kombega + õhuke Maxi-Cosy soojakott.

Kui ilmad nüüd kevadiseks lähevad, siis plaanisin Voksi koti teki vastu vahetada. Vajadusel esialgu lisakiht kombe alla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka beebi 4,5 kuune. Siin miinuskraadide aeg käisime 100% villases komplektis + talvekombe + soe müts + sall + vajadusel villased sokid, vankris lisaks lambanahk madratsi peal, tekike ja nahast katte. Praegu oleme läinud üle puuvillaste riiete peale + õhem Reima kombe + õhem müts ja sama sall mis ka talvel oli kasutusel. Lisan, et ma ei ole jätnud beebit pikemalt kui poolteist tundi õue magama, seega kui selline plaan, oleks veelgi soojemalt riietanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb muidu kui soe Sinu kodukohas on olnud ja kas jalutate varjus või päikesepaistelises kohas. Kevadine päike on soe. Mulle tundub kirjelduse põhjal, et lapsel on liiga palju riideid seljas. Praegu on päeval, vähemalt Tallinnas, olnud 5-9 kraadi sooja ja päikese käes veel soojem. Eelmisel kevadel oli mu laps ka 4-6k ja kasutasime talvel/kevad-talvel Voksi Explorer soojakotti, mis on õhem kui Move ning ta oli talvel (+3 kuni -7 kraadiga) riietatud selliselt nagu kirjeldad teemaalgatuses. Praegu paneksin lapse talvisesse soojakotti ainult toariietega, eriti kui kasutusel on ka vankrikorv, mis omakorda on lisakiht. Lisaks kaks mütsi on üleliigne. Pigem üks vahepealse paksusega müts või kui vankrist välja ei võta ja lapse pea soojakotis peidus, siis võib olla ka  õhuke müts. Kui kombet soovid kasutada, siis võiks õhema soojakoti panna kärusse. Soojakotis hakkab kergemini palav tuulekindlast materjalist kombega (nt softshell, shell või tuuletõkkefliis), seega pigem ma ise paneks puuvillase/villase kombe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud Riietamine kevadel