Esileht Beebi ja mitmikud Riietehäda. Anda ära või müüa sõbrannale?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Riietehäda. Anda ära või müüa sõbrannale?

Postitas:

Esimene laps oli tüdruk ja arvasin, et rohkem lapsi ei tule ja jagasin ta riided ära.
Üllatus üllatus tuli üks laps veel ja seekord poiss. Ostsin enamus asju uued. Nüüd see sõbranna, kellele türduku riided andsin ootab ka poissi ja juba vihjas, et no saan su riideid siis jälle kasutada.

Ma ei tea, mida riietega teha, kas anda niisama ära või siis müüa talle. Iseenesest olen ma need ju ostnud ja palju see beebi neid ikka kasutada jõudis, aga kuidas ma selle serveerin, et soovisin need müüa, mitte ära anda.
Tagasi ei ole mul mõtet neid enam küsida, sest mis ma neist kogun.

Või müüa kuskil neti avarustes maha, aga palju keegi reaalselt beebile kasutatud asju võõra käest ostab? Tükk tegemist ka nende pildistamise, sildistamise ja hindade mõtlemisega.

Ühesõnaga andke nõu, mida teie teinud olete.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müü sõbannale! Ma olen ka ise sõbranna käest ostnud. Mitte nüüd poe hinnaga aga siiski raha eest. Kotitäis riideid ja üks konkreetne hind. Kui tahad ka netis müüa, saad samamoodi müüa. Ükshaaval on jube tüütu minu arvates ka. Imelik lausa loota, et saan su riideid jälle kasutada. Mul ka heal sõbrannal oli poiss enne mind. Ma ei tulnud selle pealegi, et küsida tema riideid! Mõnda asja ta ise pakkus, siis võtsin. Aga imelik oleks mul olnud küsima minna. Kui ta oleks ka mingi hinnaga pakkunud kõiki oma asju siis oleksin ostnud. Muidu peaksin ju nagunii ostma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ütledki sõbrannale, et kuna sa need UUTENA OSTSID, siis tahaks ise ka raha saada. Ei tohiks ju keeruline olla:) Ja sõbrannast on tõesti veidi kummaline loota, et sa jäädki sellist heategevust tegema. Mulle on ka tuttavad pakkunud beebiriideid, loomulikult olen kohe rahast rääkinud. Imelik ka niisama vastu võtta riideid, mis teine on oma raha eest soetanud, selline vallavaese tunne tekib. Nii et pane kott kokku, mõtle hind ja kui sõbranna pole nõus maksma, siis on ta natuke selline.. vabandust, aga parasiit. Tahab sinu kulul elada..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sõbrannadega nii olnud, et nad ise ütlevad, kas müüvad või annavad niisama. Kui niisama annavad, siis osad on öelnud ka, et tahavad pärast tagasi.

Nii et ütle otse, et müüd ja palju kogu kraami eest korraga tahad. Minu meelest on see loomulik, et kui oled uutena ostnud, siis pigem müüd, mitte ei anna niisama. Kui asjad on uued ja ühe lapse kantud, siis võib vabalt ju küsida ka euro tükist. Väga hea hind ju, arvestades seda ka, et sõbranna ei pea siis ise foorumitest tuhnima ja müügikuulutusi passima, et häid pakkumisi leida. Saab kõik korraga ja mõistliku hinnaga. Sina aga saad selle raha eest midagi oma lastele jälle osta.

Või müü netis kotitäis korraga, niimoodi ostetakse mu meelest ikka, kui hind on mõistlik. Stardipakett poisile pealkirjaks ja siis ei pea kõiki ka eraldi pildistama, rühmitad kuidagi, nt bodid ühele pildile, püksid teisele. Ise olen kahel korral niimoodi kotitäiega ostnud, hind on siis olnud ühel korral 25 eurot kahe kotitäie beebiriiete eest ja teisel korral natuke suurema lapse riided olid 20 eurot suur kotitäis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan ka, et sina ikka otsustad, mida nendega teed. Uuena ostetud, võib-olla kasutamata või paar korda kasutatud riided muidugi tahaks ju väikese raha eest edasi anda, rohkem kantud asjad aga võib niisama ära anda.
Mulle sõbranna on päris palju riideid niisama andnud, aga ta on enamuse nendest ise teiste käest saanud, seega lähevad juba mitmendale ringile.
Mina ostsin nt siitsamast osta-müü-vaheta alt vastsündinule kuni suurus 62 riided kotitäie 8eur eest ja paljusid neist ei saanud poiss kandagi, sest kasvas ruttu välja. Edasi andsin juba niisama ära. Aga need asjad, mille olen ostnud uuena ja mis näevad väga head välja, panen ostasse kotiga müüki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelt ma siin vaikselt mõtlen, et kui sõbranna poleks midagi öelnud, siis oleksid kindlasti ise mõlenud, et ah, mis ma nende riietega ikka teen, ei viitsi müüma hakata ja neid mingi hetk sõbrannale pakkunud. Aga nüüd kui sõbranna ise mainis seda, siis nagu kihvatas ja enam ei raatsi.

Aga ses suhtes on muidugi õige, et sa ei pea midagi kellelegi tasuta andma. Ma ise võibolla pisemad asjad annaks, aga nt talvekombekas jms suurem nodi sobib müügiks väga hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina neti kaudu müüa ei viitsiks, kui siis ainult suuremaid ja kallimaid asju või kogu ports korraga! Ilusate beebiriiete eest on reaalne saada 1 euro tk, aga sellise hinna juures on \”odavam\” need ära anda, muidu pildista, lae üles, reklaami, räägi läbi, broneeri, pea arvet, jookse postkontori vahet, vaidle postitasu pärast ja kas pildil ikka oli värv õige jne. Huhh, jube ju :)!

Ise viisin just oma laste esimese 6 kuu (väga korralikud) riided komkasse. Panin hästi mõistlikud hinnad ja paljud neist on juba läinud nagu soojad saiad, kui valdav enamik ära müüakse, saan kogu portsu eest oma 200 eurot. Minu jaoks on see päris suur raha, mida lihtsalt \”ära anda\”. Kui arvestada, kui palju minu aega see kokku hoab, siis super diil :). Need asjad, mis üle jäävad, annan ema-lapse turvakodusse, ühe kaupa ise müüma ei hakka mingil juhul.

Teine variant on minna müüma näiteks kuhugi kirbukale (nt Dzinglis tuleval nädalavahetusel jälle tulemas).

Sinu asemel teeksin ise nii, et ütleksin sõbrannale, et plaanin siiski ajsad ära müüa, tema võib esimesena valida, mida osta soovib. Need, mida tema ei soovi, viid komkasse ja need, mida seal ära ei müüda, võid tõesti talle niisama anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud Riietehäda. Anda ära või müüa sõbrannale?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.