Esileht Tööelu, raha ja seadused. riietus kontoris

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: riietus kontoris

Postitas:

milline on teie kontori stiil?
mõnikord on nii raske riideid valida, liibuvad asjad tunduvad töökeskkonda liiga seksikad, samas ei taha nagu mees ka riietuda, milliseid riideid teie kannate või teie kontoris leida võib? Päris tänavamoodi ka ju ei kanna.
N31.

+3
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna olen kevadest saadik kodukontoris, siis kannan enamasti pidžaamat. Enne seda käisin kontoris teksade, tenniste ja suvalise särgiga. Mulle õnneks makstakse mõistuse, mitte välimuse eest.

Olen meil kontoris märganud, et mida madalam palk, seda uhkem riietus. Käisin ise ka tööle tulles alguses kontsakinga,  pliiatsseeliku ja triiksärgiga, sealt edasi kontsakinga, teksade ja triiksärgiga jne.

Kui tõestamised tõestatud, siis pole enam vaja punnitada ja võib ennast mugavalt tunda. Peamine, et töö saab õigeaegselt ja korrektselt tehtud.

+35
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liibuv ei pea ju olema nii, et iga viimne kui pepuvahe ja kannikas välja joonistub ????

Nt liibuv pluus+ sirgelõikelised viigipüksid, alt laienev seelik cõi lihtsamalt paksemast materjalist kitsas seelik – selline, et kannikavahe ei joonistu välja ????

Seelikute/kleitide pikkus on olulisem kui liibuvus. Ja dekoltee, et liiga sügav poleks.

Nt triiksärk ja liibuv seelik.

Retuusid, mille peal lühem tagumikku paljastav pluus, on rõve. Aga pikema viisaka tuunikaga, pika triiksärgiga, miks mitte.

Kleidid nt vabalt langevad, taljest kellukeselõikega või kehakuju järgivad – viimase puhul on oluline tugev materjal, et litsakas poleks. Liiga õhukesed ja liiga tihedalt ümber keha ongi odav.

Kui su stiil on kitsas/liibuv,on o, aga lihtsalt jälgi materjali, pikkust ja mis see liibuv tagumiku ümber teeb

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.11 13:00; 24.11 08:31; 11.12 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu, kodukontorihooajal on minu tööriietuseks joogapüksid ja mõni mugav trennisärk. Riietus, mis on mõeldud trenni tegemiseks aga kasutusel täpselt vastupidisel eesmärgil 🙂

Kontoris enamasti tumedad teksad, erinevad topid, peal mingi kardigan või muu hõlst, jalas tennised või madalad nööridega meestekinga laadsed kingad. Suvel kannan ka kleite, mitte muidugi mingeid rannakleidi laadseid vaid ikka korralikult katvaid ja viisakamaid. Talvel pigem seelikute-kleitidega ei käi, mulle ei meeldi sukkpükse kanda.

Klassikalise kontoririietuse järgi ei näe mingit vajadust. Ehk on üheks põhjuseks ka see, et töötan IT valdkonnas, kus ongi riietumisstiil vabam ja “hoodie is the new suit”.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 14:33; 11.12 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kontoris kantakse palju teksasid ja viisakamaid business casual t-särke. Ma ei ütleks, et naine selle pärast mehelik välja näeb. Kes kannab seelikut või kleiti siis need tõesti ei ole liibuvad – kas klassikalised alt laieneva a-lõikega või üleni kehast eemal, ja põlveni.

See, kui keegi tööpositsioonil liigselt oma kehakumerusi rõhutama asub, on minu jaoks juba ahistamise valdkonda käiv. Olen heteroseksuaalne naine, aga ikka jäävad silmad rindadel pidama, kui keegi neid liigselt rõhutab. Aga tööl tahaks tööst mõelda.

Kevadised paar kuud ja nüüd juba kuu on keelatud ilma karjuva vajaduseta kontorisse minna, aga ülemises otsas kantakse ikka veidi viisakamaid riideid koosolekute ajal.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kontoril ja kontoril on ju ka vahe. Kui peab suhtlema klientidega, siis pigem konservatiivne stiil. Meil näiteks on selline kontor, et väike kollektiiv, väljastpoolt inimesi seal asju ajamas ei käi, käiakse riides, kuidas endal mugav, paar nooremat teksad + mingi sviiter või T-särk, üks veidi vanem naisterahvas kannab ainult kleite, üks keskealine on kogu aeg mustas, kas must lihtne kleit või mustad teksad + must kampsun vmt asi peal. Igaühel mingi oma stiil kujunenud, neid riideid kannavadki, mida nad muul ajalgi, st väljaspool tööd ilmselt kannaks.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valge pluus ja lühike must miniseelik koos sukkadega on alati kindla peale minek. Kontsaga king sinna juurde.

0
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 23:05; 24.11 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valge pluus ja lühike must miniseelik koos sukkadega on alati kindla peale minek. Kontsaga king sinna juurde.

Mingi meesterahvas siin fantaseerimas? Äkki veel tugevate raamidega prillid ka, D-korv, nii et sellel valgel pluusil nööp vaevu kinni püsib jne 😀

Miniseeliku koht on ikka ööklubis.

+24
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.11 13:00; 24.11 08:31; 11.12 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb kontorist ja sellest, kas peab inimestega suhtlema ja mis inimestega sa pead suhtlema. Ma olen töötanud sellises kohas, kus ma muidu tööl käin suht suvaliste vabaajariietega, aga kapis oli igaks juhuks korralik kostüüm nagis ootel.

Rangemates kontorites on riietuse osas ka mingid reeglid niimoodi paigas, et uusi töötajaid informeeritakse sellest. Ma küll ei tea, kas Eestis mingeid nii rangeid kooslusi on.

Kui sinu kontoris mingeid reegleid paika pandud ei ole, siis kanna seda, millega sina ennast mugavalt tunned ja mille puhul võid kindel olla, et ka kõrvalseisjais ebamugavust ei tekita. Liibuval ja liibuval on ju ka suur vahe. Kas sul dekoltee niimoodi pigistab, et tissid punnitavad välja, või on lihtsalt kergelt kehasse töödeldud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kliendikohtumisi ei ole, siis kannan väga tihti teksasid, pulloveri ja tanksaapaid / tosse. Neid on mul muidugi igas valikus… Aga kui klient tuleb kontorisse, siis panen sageli mustad viigipüksid, musta lohkava pintsaku ja sinna alla saab igasugu pluuse kombineerida, ning ka tossud sobivad sellise riietuse juurde. Jätab viisaka, aga mitte üle pingutatud mulje ning mugav on ka. Praegune mood pole ju üldse liiga seksikas, et ei peaks leidma mugavaid, korrektseid ja samas ka mitte poisilikke riideid.

Mõned näited:

https://www.instagram.com/emmahill/

https://www.instagram.com/p/CHS6K9zFeRZ/

https://www.instagram.com/p/CHfyIGLFPym/

 

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole vahet, kas kliendikohtumisi on või ei ole. Valge pluus ja must miniseelik on ikka seljas. Prille ja D korvi ei ole ja nööbid on peale ülemise kinni.

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 23:05; 24.11 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib käia tööl lühikese (mitte päris mini) A lõikelise seelikuga. Mul neid terve hunnik. Üleval on õhem seelikuga kokkusobiv kampsun  ja jalas siis veel läbipaistmatud sukad. Pükstega ei taha üldse kuidagi 8 tundi istuda. Kuigi vahel kannan ka tumehalle teksapükse. Aga üleval on alati mingi kampsun, sest kontoris on mul koguaeg nii külm. Isegi suvel.

Jalanõudeks on mul kontoris sussid. Hea mugav. Enamus kannab susse. Meil kliente kohapeal ei käi. Kui tean, et on külalised tulemas siis panen jalga madalad kingad.

Kliendikohtumisele panen enamasti kleidi.

Kleidid on selles mõttes head mugavad, et ei pea kombineerima.

 

Kodukontoris olen kodu riietes. Ja kui on videomiiting, siis panen viisakama pluusi dressipükste peale 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan maakoolis. Pedagoogid on suhteliselt klassikud, ütleks, et kohati igavadki. Direktriss aga ülimoodne, samas mitte mingil juhul labane. Kuna ta on väga saleda figuuriga, siis tema seljas on iga asi äge – olgu selleks lihtne väike must kleit neoonvärvides ruuduliste sukkade ja Oxford-stiilis kingadega, hipilik lilleline hõlst peapaela ja sandaalidega või mahedad pastelsed pliiatskleidid hinnalise väikese ehtega. Silm kohe puhkab tema peal!

Huvijuhi ja kehalise õpetajana kannan mina kontsakingi ja kleite pigem kooli pidulikel üritustel. Igapäevaselt teksad, triiksärgid, tuunikad, pusad. Tunnis dressid.
Täpselt nagu eelpool üks kägu ütles, siis tööl käime oma funktsiooni, mitte riietuse pärast. Perekoolist olen lugenud, et käod ei käi relvaähvardusel ka kaks päeva järjest sama riietusega, et äkki mõni arvab, et… Siin kollektiivis õnneks niisuguseid komplekse pole.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan meeste kollektiivis. Kannan klassikaliselt viisakaid kontoririideid. Tossu ja teksat endale ei luba, kuigi kliente kohapeal ei käi. Ja meeskolleegid on mõnikord isegi vihjanud ja tänanud, et hoian firmas riietusmiskultuuri. Meil ikka triiksärk ja king ja mantel, ei ole tosse ja lühikesi pükse. Ja tundub, et isegi meestele see on meeldinud, eriti vene rahvusest kolleegidele.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole vahet, kas kliendikohtumisi on või ei ole. Valge pluus ja must miniseelik on ikka seljas. Prille ja D korvi ei ole ja nööbid on peale ülemise kinni.

Väkk, mis maitselagedus.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 14:51; 08.12 14:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tossu ja teksat endale ei luba, kuigi kliente kohapeal ei käi. Ja meeskolleegid on mõnikord isegi vihjanud ja tänanud, et hoian firmas riietusmiskultuuri. Meil ikka triiksärk ja king ja mantel, ei ole tosse ja lühikesi pükse

Mingi mammi?

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 14:51; 08.12 14:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valge pluus ja lühike must miniseelik koos sukkadega on alati kindla peale minek. Kontsaga king sinna juurde.

Mingi meesterahvas siin fantaseerimas? Äkki veel tugevate raamidega prillid ka, D-korv, nii et sellel valgel pluusil nööp vaevu kinni püsib jne ????

Miniseeliku koht on ikka ööklubis.

Ei käida ööklubis ka enam nii. Enne suve vähemalt enamus on tennistega ja pükstega. Tavaline tänava riietus. Varsti ongi kõik naised nagu mehed. Ps, ma olen naissoost.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varsti ongi kõik naised nagu mehed.

Seda rõhutab kogu aeg meil ka üks vene härra, et naised peavad ikka kleitides ja kontsades käima, aga tänapäeval silmailu üldse pole. Mind küll ei huvita, et peaksin mingile keskealisele kolme lapse isale silmailu pakkuma, milleks. Vaadaku oma naist. Meil on ainult üks naine, kes seda silmailu pakub, samuti vene rahvusest. Tema käib tööl nahkseeliku, ülikõrgete kontsade ja ülespandud rullsoenguga, täismeik näos. Teda siis mehed passivad silmad krillis ja tehakse lõunat välja. Selle eest peab siis lõunal seal härrade jutte kuulama ja flirtima. Tema väga naudib seda tähelepanu, mina mingite keskealiste vanameeste ilastamist ei naudi, seega niimoodi tööl riides ka ei käi, kolleegide poolt lõuna kinnimaksmist samuti ei soovi. Ei viitsi mina paari euro eest mingit seksikiisut mängida.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin teksade, nöörsaabaste ja hoodie’ga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 06:50; 11.12 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tossu ja teksat endale ei luba, kuigi kliente kohapeal ei käi. Ja meeskolleegid on mõnikord isegi vihjanud ja tänanud, et hoian firmas riietusmiskultuuri. Meil ikka triiksärk ja king ja mantel, ei ole tosse ja lühikesi pükse

Mingi mammi?

Ma ei käinud juba 22-aastaselt kontoris tossudes. Kontoris ikka peaks olema veidi viisakamalt riides. Se ei tähenda rangelt viigipüksi ja triiksärki või naistel ranget klassikalist kostüümi. Aga teksad+ suvaline kirjadega t-särk ja tossud ei ole kontoririietus, kui just tõesti terve kontor nii ei käi. Kui on teksad, siis ikak võiks väheke viisakam pluus ja viisakam king olla. Moekad väikesed tennised sobiksid viisakamate pükstega küll kontorisse, aga teksadega jätab liiga juhusliku mulje.

Küsimus ongi kombineerimises. trendikalt saba riides olla ka nii, et jätkuvalt oled maitsekas ja viisakas. Ja sa ei pea kontoririideid ostma Kaubamajast, kus müüakse ehk ainult klassikalist kraami, vaid tänapäeval saba väga palju trendikaid kontoririideid, mis pole üheski otsast mammilikud, alustades nt oversized pintsakutest. Lihtsalt tee silmad lahti.

Poolviisakas stiil on alati kindla peale minek, nii et ei pea paanitsema ootamatult saabunud kliendi pärast ega ka end ülepakutult riides tundma.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.11 13:00; 24.11 08:31; 11.12 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei käinud juba 22-aastaselt kontoris tossudes. Kontoris ikka peaks olema veidi viisakamalt riides.

Riivab silma? Ei ole piisavalt viisakas?

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 14:33; 11.12 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kontoris ikka peaks olema veidi viisakamalt riides.

See oleneb ikka täielikult, mis asutuse kontoriga tegemist on.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 06:50; 11.12 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kontoris ikka peaks olema veidi viisakamalt riides.

See oleneb ikka täielikult, mis asutuse kontoriga tegemist on.

Justnimelt. Meil on kõik  üsna klassikalises riietuses, mitte küll rangelt aga siiski,  kuna meil käib palju väliskülalisi ja lepingud on pikaajalised ja suurtes ja väga suurtes rahalistes  ja materiaalsetes mahtudes. Külalised on samuti valdavalt klassikalises riietuses, kuigi erandeid muidugi esineb .

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei käinud juba 22-aastaselt kontoris tossudes. Kontoris ikka peaks olema veidi viisakamalt riides.

Riivab silma? Ei ole piisavalt viisakas?

Riivab küll. Vabaajajalasid ei sobi kontorisse. Juba nende nimigi ütleb seda. Samuti lõhkised teksad.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riivab silma? Ei ole piisavalt viisakas?

Modellivälimusega naiste seljas on peaaegu kõik väga kena ja maitsekas. Kui detaile tähele paned, siis pildil on neil naistel tehtud ka tegelikult märkimisväärne soeng ja meik. Tänavapildis on see teksa + pintsak kooslus tavalise keskmise naise figuuri, näolapi ja soengu puhul liiga lötsakas ja tahumatu. Lihtsalt nii basic, nagu mingi väsinud kodune ema lippaks poodi saia järgi, mitte et oleks tegemist hinnatud spetsialisti või ärinaisega.

Ma olen 29.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi ülikonnalaadne asi pannakse ülle, kui käiakse riigikogus või kohtus.

Ülejäänud aja käi või dressis. Kuna praegu on üldiselt bleiserid popid, siis neid näeb palju. Aga ka boho kleite vms.

Asutuse eelarve ca 2 miljardit…

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. riietus kontoris