Esileht Tööelu, raha ja seadused. Riietus kontoris

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Riietus kontoris

Postitas:
Kägu

Kas kuskil kontoris käiakse üldse veel ilusti riides: mehed ülikondadega ja naised kontsakingade ja kostüümidega? Mul on palju ilusaid kontorikleite ja kostüüme ning kontsakingi, kuid peale lapsehoolduspuhkust tööle naastes uude kohta on üldmulje, et kõik käivadki tennistega ja kampsunitega tööl, mõni isegi suisa sussidega.Siis tundub üksi imelik ilusate kleitidega ja kontsadega käia. Kas teie tööjuures kontoris veel käiakse klassikaliste kontoririietega?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi mine sulle harjumuspäraste ja ilusate riietega, oled teistele silmailuks. Võib-olla saab mõni sinust inspiratsioonigi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sind mõjutab see, mida teised teevad? Käi riides nii nagu soovid, naudi oma ilusaid kleite julgelt!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käin tööl viisakate riietega, kannan kontsakingi ja seelikuid kleite. Samas mõnikord käin ka teksade ja kampsuniga. Samuti ka teised meie kontoris.
Mulle ei meeldi kui inimene näeb lohakas välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

advokaadibüroodes käiakse ilusate kontoririietega (kuigi kui on nö kabinetipäev ehk ei ole istungit või kliendikohtumist, siis saab ju ka teksades-kampsunites olla – mis vahet seal on).
IT-firmades/startuppides tõesti mõjuks range tikk-konts ja pliiatsseelik võõralt.
Kõik sõltub kohast.

AGa lõppkokkuvõttes – mis seal vahet on. Käi nagu meeldib 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil näeb etikett ette viisakate riiete kandmise. Kontsakingi küll ei kanta, sest see klõbistamine võib häirida kaastöötajaid. Mul on tavalised mustad baleriinad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tulevad külmajudinad peale, kui ma peaksin päev otsa kontoris mingit kostüümi kandma. Pintsak ja seelik on kõige jubedamaid kombinatsioone, mida enda seljas talun. Jah, kui sa oled klientidega suhtlev jurist või pangateller, siis ei ole sul sellest pääsu, aga ma ei näe ühtegi põhjust, miks näiteks turundusassistent, IT-spetsialist või veebidisainer peaks käima kontoris pintsaku, särkpluusi ja pliiatsseeliku või viigipükstega näiteks. Minu arust on need just sellised tüüpilised vormiriietust nõudvate ametite osad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on väike kontor, kõik käivad nagu ise tahavad ja endal mugav on. Ise käin mugavate kleitidega (mitte nende kostüümiriidest kangetega, mis seljas kortsuvad ja ebamugavad on) või teksadega, kuidas tuju on. Kontsakingi pole ma kunagi kandnud, ei näe põhjust, miks peaks mugava kõndimise ebamugava vastu vahetama. See klassikaline konts-kostüüm kombinatsioon on ilmselt vaikimisi nõutav teatud ettevõtete kontorites, kus on ametlikud kliendikohtumised jne. Ma eelistan seda, et inimesel on võimalik kanda riideid, milles ta ise end hästi tunneb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisin kunagi ühe firma kontoris ja mind hämmastas kuidas inimesed riides olid – lillelised kleidid, ülikõrged kontsad, suur dekoltee, ilma varrukateta kleit jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ikka alati käinud nii riides nagu mulle meeldib.

Tõesti, klassikaliseid kontorikostüüme pole eriti kandnud, sest minuarust on need ebamugavad (liiga jäigad, nt jäiga värvliga seelikuid ma ei saagi kanda, sest mul on nii ebamugav istuda, kui miski vöökohas soonib – eelistan venivaid seelikuid ja vöökohta kannan natuke allpool naba, sest ma vihkan, kui miski on tugevalt ümber talje).

Meil käivad inimesed kontoris nii ja naa. Sellist väga klassikalist stiili kannavad pigem 50+ prouad. Aga samas 50+ seas on ka teksade ja t-särkidega tööl käijaid, eriti raamatupidajad.

Alla 30-aastased kipuvad käima ka vabamalt, ma ise ka käisin nt 23-selt teksad + siis mingi viisakam pluus ja siis tasapisi liikusin ilusate kleitideni. Teksasid kannan üldse harva, a la jaanipäeval sääskede tõrjeks jne 😀

Pole märganud, et keegi väga tähelepanu otseselt pööraks, mis kellelgi seljas on. Midagi väga karjuvat pole näinud ka, et kohe silma riivab (a la dressid). Mind häirib küll, kui mehed ei suuda endale triiksärki selga ajada ja käivad suvalises (pildiga) t-särgis. Teksad ei häiri, aga särk seal peal võik solla vähemalt polosärk, kui mitte selline vabam triiksärk, vajadusel lühikeste varrukatega

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vat see oleks küll jõhker, kui töökoht kohe kohustaks naistöötajaid kontsakinga kandma, et muidu ei sobi kollektiivi. Ainsad töökohad, kus selline kohustus ilmselt vähemalt mõnikord on, on modell ja näitleja, kuigi võib-olla ma unustan midagi. Aga sa mine üldse kuskile meestekollektiivi tööle, siis ei pea põdema, et teised naised ei käi niimoodi riides nagu sina.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil ei käi kontoris kliente, seega välist survet kostüüme kanda ei ole. Eeskirjades on mainitud, et riietus peaks viisakas olema, kuid on ka neid, kes käivad mustade leggingsite ja pusaga. Enamik kannab siiski veidi viisakamaid riideid, kuid neid, kes kombinatsiooni kleit/kostüüm+kontsad kannavad, võib ühe käe sõrmedel üles lugeda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil oleneb väga konkreetsest inimesest ja päevast. Mõned käivad üsna igapäevaselt kleidi ja kontsakingadega, mõned harvem. Vahel kes teksades, kes seelikus. Meestel sama, mõned ülikonnas või triiksärgis, mõned t-särgis. Kui kliendid majas ja tähtsad koosolekud siis riietutakse esinduslikumalt, kui võõraid majas pole siis vabamalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu eelmises töökohas käisid mehed ülikondades ja naised kostüümides. Aasta tagasi vahetasin töökohta ja siin on küll väga vaba riietus – teksad, pusad, kampsunid ja T-särgid. Kusjuures mõlemad on üsna pideva avalikkuse tähelepanu all olevad riigiasutused ja enamus inimesi 40ndates.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen sisuliselt eluaeg kontoris töötanud ja pea alati ka ühtmoodi riides käinud: teksad, väike konts, mingi mugav tuunika ja kui jahedam, siis pintsak peal. Korralikumalt eriti käia pole mõtet, sest kappan väga palju mööda maja ringi ja lihtsalt väsitav ja ebamugav oleks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil avatud kontor ja riietus on ikka väga erinev, täitsa äärmustesse kohe – mõned käivad lõhkiste põlvedega teksadega, mõned on igapäevaselt mukitud-lakitud-üleslöödud (20cm konts, mini nahkseelik, litrid-värgid-särgid jmt.), aga valdavalt on ikka selline keskmine normaalne väljanägemine, mõned eelistavad kleite, mõned pükse ja mõned armastavad pintsakutega kostüüme.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kontsaga kontoris käimine on niiiii häiriv, kui samas ruumis on veel 3-4 inimest arvutite taga. Nii segab. Parkett ju ka mõnes kohas, mitte vaip, mis summutaks. Aga no mõni eelistab seda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sõltub ametikohast ka. suur vahe, kas oled kõrge ülemus, raamatupidaja, sekretär, või hoopis maj.juhataja või it-spetsialist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kontoriking, kontorikleit, kontorisukk, kontoripesu… Kontor on elu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sõltubki väga palju konkreetse asutuse kirjutamata reeglitest. Kui ülemused on korrektselt riietujad, siis joondub enamus alluvaid selle järgi, mõned teisitimõtlejad välja arvatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sõltubki väga palju konkreetse asutuse kirjutamata reeglitest. Kui ülemused on korrektselt riietujad, siis joondub enamus alluvaid selle järgi, mõned teisitimõtlejad välja arvatud.

Ma usun, et peadirektor on igas asutuses ülikonnas või kostüümis. Aga teiste töötajate riietus sõltub nii asutuse profiilist kui konkreetse ametikoha tööülesannetest + inimesest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käin E-N kleidi, viigipükste või kostüümiga ja R vabamalt nn casual pükstega.

Reedeteks ma majast väljas koosolekuid ei planeeri, äärmisel vajadusel vaid oma maja kollegidega.
Teiste riietumisi väga ei jälgi, aga tundub, et seinast seina on valikud nii meeste kui ka naiste puhul, päris dressides pole veel kedagi näinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisin sporditossude (puhtad, terved, musta värvi), teksade ja kenama (mitte pildid jms) t-särgiga, peal hõlst või kampsun. Mõni käis pusaga ka. Ise olen noorem ja vanemad kolleegid käisid kleitide/kontsade/pintsakute jmsga. Üks minust paar aastat vanem käis ka uhkete kingade, triiksärgi ja muu sellisega.
Rahaliselt tundub kasulikum käia teksade jmsga, lisaks on mugavam (pidin ka laos käima mõnikord, konts oleks sinna metalltrepi vahele jäänud 😀 ). Klientidega kohtuma ei pidanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen 50+ mees ja käin tööl praegu umbes nii
Jalas teksased (sinised, punased, hallid mul neid kokku 10 paari)
Vabaaja sportlik jalats (Nike, DG…)
Polosärk (neid on mul eri brändidelt eri värvides ca 40 tk)
Eest lukuga kampsun (Tommy, Monton ..)
Kampsuni võtan kontoris ära, muidu hakkaks palav

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil näeb etikett ette viisakate riiete kandmise. Kontsakingi küll ei kanta, sest see klõbistamine võib häirida kaastöötajaid. Mul on tavalised mustad baleriinad.

Baleriinad on sama jubedad nagu toasussid. Ühegi riietusega need ei sobi ja jätavad mulje, et naine tahab end näidata 5- aastase plikana.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma usun, et peadirektor on igas asutuses ülikonnas või kostüümis. Aga teiste töötajate riietus sõltub nii asutuse profiilist kui konkreetse ametikoha tööülesannetest + inimesest.

Aga vot ei ole. Mina töötan suures tootmisettevõttes ja meie praegune tegevdirektor (välismaalane, meesterahvas, 50+ vanuses) kannab tavalisel tööpäeval firma T-särki (sama, mis tootmistöötajatel) ja teksaseid. Ehk siis maja peal liikudes ei ole teda tavalisest tootmistöötajast kuidagi võimalik eristada 😀 Kui mõni klient majas külas on, siis triiksärki, aga pintsakus ma pole teda veel kunagi näinud.

Globaalse juhtkonna vennad on osaliselt ülikondades, osaliselt teksa-triiksärk-pintsak kombinatsioonis.

Üldiselt ma erinevates Eesti, Soome ja Rootsi tootmisettevõtetes, mida külastanud olen, pole väga klassikalist kontoririietust kohanud. Ühtegi kostüümis naisterahvast küll meelde ei tule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu sõbranna on selline, kes väljaspool kodu on alati meigitud, soeng tehtud, riided nii maitsekad ja ilusad. Mulle väga meeldib ja kui mul oleks piisavalt stiilitaju ja puuduksid pisikesed lapsed, prooviksin ise ka. Väga meeldiv on teda alati vaadata, ausalt ka. Tema kontoris on ca 100 inimest, praktiliselt enamus väga igapäevaselt riides. Teda see ei kõiguta, ja õige ongi.
Mina töötan sotsiaalsektoris ja on kirjutamata reegel, et uhkelt riides,vägeva meigi ja soenguga tööd ei tehta. Kontoris käime ringi, kuidas tahame, enamikel smart casual aga kui tuleksin spordidressides, poleks vahet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ausalt öelda ei kujutaks nagu ette, et peaksin vajadusel seelikus ja kontsakingad jalas mööda kolleegide lauaaluseid roomama, et välja selgitada, milline juhe millisest pistikust lahti on et võrk/printer/vmt asi ei tööta. (ka it-spetsialist on kontoritöötaja)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kleitidega käin tihti aga samas nö klassikalist kontorikostüümi või pliiatsseelikut pole kunagi omanud. Pigem ikka casual kleidid, garderoobis on ka mitu paari pükse aga jällegi mitte mingid hirmus range lõikega. Suvel armastan pikki seelikuid. Aeg-ajalt käin ka teksadega aga siis mõni edevam pluus peal.

Talvel on tööl vahetusjalatseid kaks paari, ühed kontsaga ja teised ilma. Suvel käin pigem madalatega kuna liigun palju jala. Autoga käies valin kontsa.

Ehk siis igasugu kombinatsioonid on sõltuvalt tujust, ilmast ja päevast 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Baleriinad on sama jubedad nagu toasussid. Ühegi riietusega need ei sobi ja jätavad mulje, et naine tahab end näidata 5- aastase plikana.

Pikkade mitte väga kitsenevate tumedate pükstega on tumedad baleriinad täiesti normaalne vaatepilt. Ei torka nad kuidagi silma ja sobivad visuaalselt igal juhul paremini kui tossud (kuigi, minu poolest võib kanda kontoris kasvõi tosse, kui need puhtad ja viisakamat sorti on). Ise eelistan mitte päris baleriinasid, vaid selliseid, millel kanna juurest tald pisut paksem, ehk siis selliseid jalanõusid, mida siin mutikingadeks on nimetatud. Olen piisavalt noor, et mitte muretseda mutilikkuse pärast.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Riietus kontoris