Esileht Väikelaps Riietus praeguse ilmaga

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Riietus praeguse ilmaga

Postitas:

Laps on 5-aastane ja käib lasteaias ja on selline keskmiselt liikuv, liivakastis meeldib talle ka toimetada. Lasteaia hoovi paistab päev läbi päike aga hoov on alles suht paksult lume-jääsegu täis.
Kas softshell kombekas oleks praegu ok? All oleks tal siis retuusid ja dressipluus ja t-särk.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ilma soojema voodrita, tundub vähe. Muiudgi, sõltub kuskandis oled ja mis täpne temp, + tuul. nt meie kandis oli täna hommikul -4. Ilmselt 10 paiku oli +2/3 – sviiter+softshell tundub mulle vähe. Mul käib niimoodi ikka kui juba 12-13 soojakraadi.

Lisaks on praegu see aeg, kui iga jumala päev võib olla tajutav temperatuur erinev. Ongi raske riietada lapsi.

Samas 5-aastane on juba nii suur, et küsi talt õhtul, kas tal oli palav. Mina ikka küsin oma 4-aastase käest ja tulemuseks läks täna jälle talvesaabastes, mitte kevad-sügisjalatsites, sest kurdab, et varbad külmetavad. Samas peas on tal juba puuvillane bredeni müts-sall, sest tean, et peast hakkab ta kiiresti higistama. Minu laps tõesti tahab, et varbad-sõrmed oleksid väga soojas ja kevadeti on viimane, kes kinnaste kandmisest loobub 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 15:56; 28.03 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub ka liiga vähe. Kui just meriino või villakombet all pole. Mul sama vana laps ja hetkel veel õhemad Lassie talvepüksid ja jope. Hommikud on ikka meil veel -2-0 piires, päevaks on 4-5 kraadi aga tuul ikka jahe ja lasteaia õueala veel jääs kohati.
Korra käis endalgi mõte, et paneks juba ilma voodrita k/s kombe aga ma ei hakka eraldi mingit aluskombet ostma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikul käisime jalutamas talvekomplektiga, all puuvillased retuusid ja p/v pluus, lõunal käisime mänguväljakul softshelli ja kummikutega, all villaretuusid ja fliis, õhtul läheme rattaga sõitma, siis jalga soojemad k/s püksid, selga reima k/s jope, millel kehaosas lisaks vest, alla spordiriided.
Praegu ongi kõik riided korraga kasutuses, lisaks ilmastikutingimustele, teeb laps end iga õueskäiguga korralikult poriseks, nii et muidu ei saakski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

softshell kombekas ei ole kohe kindlasti praegu veel ok.
Öösiti on miinuskraadid, päevalgi ei ole isegi +5ni tõusnud, kus kandis sa elad, et juba tahad lapsele softshelli selga panna? Ei saa vist väga soojas kohas olla, kui lumigi pole veel ära sulanud.

Ilma vaata tuulekülma järgi ja vastavalt tuulekülmale riieta. Ja kui tahadki midagi õhemat panna, siis korralikud soojad alusriided.

Minu laps käib praegu talvejopega, aga sinna alla ma kihte ei topi ja paksu voodriga pükse ma enam ei pane. Ka saapad on kergemad, mitte enam paksuvoodrilised, aga seest siiski kerge villaga, nahast. Märja ilmaga käib termokummikutega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on lasteaias üks Didriksons Boardman komplektiga, teine Kuling fliisvoodriga kombekaga. Jalas termokummikud iga päev, sest hoovid on täitsa porised. Peas endiselt meriinovillane Breden. Softshell tundub liiga õhuke ka minu jaoks, eriti lume peal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arust ei erine praegune ilm eriti talveilmast (sellisest 0 kraadi ümber) ja seljas on ikka talvejope.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma on lasteaias talvekombekaga, müts ja kindad on õhemad. Jalas voodriga kummikud, sest õueala on mülgas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 09:17; 28.03 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu omal on ka talvekombe (juba väikseks jäänud, aga selle kevade peab veel vastu) ja selle all aluskombe, mille all omakorda pmst ainult toasärk ja alukad). Müts, kindad, saapad, kõik veel talvekad. Päeval õues mängides läheb jah vahel pisut palavaks, aga samas nt õhtul, kui talle järele lähen ja nad õues mängivad, siis on täiesti paras.

Ega ei tasu veel nii järsku õhemate riiete vastu vahetada. Kevadel maa õhkab veel külma ja õhk on ka jahe, kulub aega, enne kui ilm ennast soojaks kütab. Tuul on kogu aeg külm. Võib jah panna õhema mütsi ja kindad ehk, aga kombe võiks ikk aveel olla pigem talvekas; alt saab ju kihte vähemaks võtta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 09:25; 28.03 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile öösel oli veel -7 kraadi. Mina panen lapsele veel talveriided lasteaeda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas on hetkel 9 kraadi sooja, tuuletu ja päike paistab. Kas tõesti pannakse selle ilmaga veel lastele talvekombekaid selga?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, ma võin öelda, et Lasnamäel on pidevalt tuuline, ka praegu, ja see tuul on jahe.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 09:25; 28.03 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Didriksons boardman ja termokummikud. Ma ise olen täna softshell mantliga ja ega soe just pole, pean kiiresti kõndima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas on hetkel 9 kraadi sooja, tuuletu ja päike paistab. Kas tõesti pannakse selle ilmaga veel lastele talvekombekaid selga?

Aga kas sa käid keset päeva lastel lasteaias riideid vahetamas? Meil on ka praegu +12, aga hommikul oli -1, kui lapsed aeda viisin. Ja asualtöeldes pole mul õrna aimu, palju seal lasteaia hoovis kell 10 temperatuur oli 😀 Ma lihtsal tloodan, et lapsel oli normaalne olla. Homme on võibolla jälle +2 ja õhem talvekombe on täiesti asja eest.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 15:56; 28.03 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tähtsust see omab, et öösel on miinuskraadid? Praegu on Eestis 5-10 kraadi sooja, olenevalt piirkonnast. Mind ka hämmastavad need talvekombedes lapsed, seda enam, et paljude talvekombed on need -20 kraadini sobivad tõsised vatid.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahetasin see nädal õhukesema talvekombe vastu. Panin lapsele kätte õhemad kindad, mida võib kanda enne lume tulekut sügisel ja mütsi veidi õhukesema vastu. Saabastest on kasutusel kummikud, sest maapind on ikka veel väga niiske ja külm, kuigi kuiv, enamasti. Talvel kandis siis lumega paksemat talvekombet ja paksemaid kindaid, talvesaapaid ja paksemat mütsi. Laps juba väga ootab kunas kevadriided selga saab, kuid nädalakese kannab kindlasti veel neid, mis praegu. Lasteaialaps on, jookseb palju, kuid tuule külma tuleb ka arvestada.

Softshell on praegu külm isegi päikese käes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole nii hirmsasti vaja kaasa tunda. Mul on endal ka õhem talvejope, kevadjakiga oleks külm.
Tuul on külm, maa on külm, ilm pilves. Laps ei kurda ega higista. Oli äsja haige ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 09:17; 28.03 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Softshell tundub natuke õhuke veel jah. Enda lapsel on sellest nädalast seljas Lenne kevad-sügiskomplekt, soojustusega ja viking kevad-sügissaapad. Küsin ka iga päev, kas oli piisavalt soe , ega külm ei hakanud kuna lasteaias käivad väljas 10 ajal hommikul ja siis võib päris jahe olla, sõltuvalt tuulest ka. Eile kurtis õhtul kodu juures väljas olles, et jalad hakkasid külmetama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas on hetkel 9 kraadi sooja, tuuletu ja päike paistab. Kas tõesti pannakse selle ilmaga veel lastele talvekombekaid selga?

Eelmisel kevadel oli ühel pärastlõunal 16-17 kraadi sooja, läksin ise jala lasteaeda (2km) lühikese seeliku ja õhukese, poolpikkade varrukatega särgiga. Kahjuks panin seeliku alla ka õhukesed sukkpüksid, mida kahetsesin, sest palav hakkas. Lasteaia hoovis lapsed istusid nukralt varjulistes liivakastides oma talvekombinesoonides, mütsid-kindad peas ja käes. Vot siis oli küll lastest tõsiselt kahju.
Täna nt tegutsesid talveriietes lapsed rõõmsalt hoovi peal, ju siis nii palav ikka ei olnud.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil Huppa ülemineku komplekt (semi-season) ja gore-tex jalanõud, k/s tuukrimüts. Softshell on veel õhuke, pigem 10+ kraadile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Väikelaps Riietus praeguse ilmaga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.