Esileht Hobinurk Riietus reisidel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 459 )

Teema: Riietus reisidel

Postitas:
Kägu

Kas ma olen ainuke, kes ei oska kunagi reisile õigeid riideid kaasa võtta? 😀 Uurin alati sihtkoha ilma kohta eelnevalt infot ja jälgin ka ilmateadet, aga no alati on mul kokkuvõttes valed riided kaasas! Praegugi tulime reisilt ja seal olu oluliselt soojem, kui ma olin arvestanud – mul jälle kohvritäis valesid asju kaasas. Käisin ligi nädal aega samade riietega … Jalanõud osutusid ka täiesti valedeks.

Teine asi, mis ka mind pisut imestama paneb, et vaadates teiste inimeste reisipilte, on neil tihtilugu ilusad stiilsed riided seljas ja veatu meil näos. Mina aga ei oska reisil kuidagi mantlikeste ja seelikutega olla, ehkki muidu kannan igapäevaselt neid küll. Kas stiilsete mantlitega poseerivad Instagrami-fotodel pigem need, kes lendavad Londonisse pigem shoppama? Mina patseerin kilomeetrite kaupa mööda linna vaatamisväärsusi ja muuseume ringi, seda on ikka kuidagi mugavam teha pükstes ja tossudes … Üritan reisida ka siiski minimaalse pagasiga, seega väga erinevaid outfitte ei saa kaasa võtta.

Pika jutu lühike kokkuvõte on seega see, et teistel on alati nii kaunid reisipildid, aga minu koledad 😀

+29
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, mul on ka. Alati valed, riided, jalanõud. Kas ilmastik on soojem kui eeldasin ning alati on resikaaslastel mõistlikum ja ilusam valik kaasas. Viimased aastad oleme käinud ryanairi/wizzairiga ja pagasiks ainult väiksem seljaokott. Nii palju probleeme laheneb – on need riided mis on seljas pluss nipe näpet ja lihtsalt nii on.

 

Jah kõigil teistel on alati stiilsemad ja paremad riided. Aga mul on nii nagu on. ja kui kingad ikka hõõruvad, siis on mul jalas tossud.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul siiamaani õnneks läinud – Kreeta oli vaid selline, kus esimesel õhtul vist ostsin siiski dressipluusi juurde.

Üldiselt oleneb reisist. Mul on ka neid kauneid instapildi kleite kaasas olnud, aga lõpuks pole kandnud. Pigem on riideid liiga palju kaasas olnud.

Mul kuidagi riietusega väga täppi läinud – läbi mõelnud, mis ilus ja mugav oleks. Millega linna, millega õhtust sööma, millega matkata, millega randa, millega siis kui palav/külm on ja kuidas neid kombineerida. Kuna meeldib ka pilte teha siis proovisin ise ka jälgida, et vähemalt igaks päevaks oleks erinev komplekt.

Jalanõudega mul siiani ka vedanud, enamasti mul kõik jalanõud hõõruvad, aga reisil teeme ka 30 000 sammu nt 3 päeva jutti ja jalad terved. Õhtul seinale, aga vähemalt ei ole hõõrunud. Minu jaoks on mustad adi tossud (sobivad ka vabamate kleitidega) kui birkenstock viisakamad sandaalid (mitte plätud). Riided on lihtsasti kombineeritavad – st mustad pikad teksad, pintsak, lühikesed teksapüksid ja siis erinevad särgid. Kleidid on siis efektsemad (neid ju muuga ei kombineeri) – suvekleidid ei võta ka palju ruumi ja on õhukesed. Minnes on enamasti pikad püksid, pintsak+tagi seljas – ehk kõik mis külmal õhtul vaja võib minna ja kõige suuremad/raskemad esemed sh jalanõud. Enamasti nagunii jõudes on esimene asi hotelli minek, et pole vahet kui ka natuke palav on.

 

Ma muidugi meeletu üleplaneerija ehkki me võtame rendiauto ja kulgeme ringi siis mul on enamasti ikkagi plaan tehtud – et need vaatamisväärused tahan käia, mis päeval kuhu. Ehk siis on teada, kas linna ja muuseumipäev, rannapäev või matkapäev. Ja mõtlengi valmis. Linnareisil pole nii lihtne, aga rendiautoga on tihti küll kott varuriietega kaasas, et kui ikka selgub, et lühikeste pükstega hakkab külm siis saan pikad püksid selga ajada. Islami riigis olid suvel nt pikad kleidid ja pikad, kuid õhukesed püksid kaasas – mis rulli keerates ei võta väga rohkem ruumi kui mingi särk.

Muidugi käsipagasiga reisides oleneb väga palju, kas minna üksi või kaaslasega. Mehe riietevaru on alati väiksem samuti pole ta huvitatud ka väga midagi kaasa ostma (kuigi suveniiride-kinkide varu peab jääma), siis pigem ongi see, et kahe koti peale annab siiski rohkem mahutada kui üksi. Üksi võtavad hügieenitarbed, riided, jalanõud, kingivaru kotis rohkem ruumi ära kui kahepeale jaotatult kuna hügieenitarbed jmt on ühine. Hügieenitarbeid vaatan ka selle pilguga, et võtan pigem testrid kaasa ehk mida pärast enam tagasi ei too.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pika jutu lühike kokkuvõte on seega see, et teistel on alati nii kaunid reisipildid, aga minu koledad ????

Issand kui õudne lugu. Mul õnneks sellist probleemi pole. Reisimas käin selleks, et tore oleks, mitte et pildid ilusad oleks. Mingit mantlit ja kontsakingi küll ei hakka selleks selga toppima, et piltidel ilus oleks.

+12
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas stiilsete mantlitega poseerivad Instagrami-fotodel pigem need, kes lendavad Londonisse pigem shoppama? Mina patseerin kilomeetrite kaupa mööda linna vaatamisväärsusi ja muuseume ringi, seda on ikka kuidagi mugavam teha pükstes ja tossudes … Üritan reisida ka siiski minimaalse pagasiga, seega väga erinevaid outfitte ei saa kaasa võtta.

Esiteks lepime ehk kokku, et on erinev, milles inimesed end mugavalt tunnevad? Mulle meeldib kleidiga või heledate kergete pükstega. Teksadega üldse ei armasta käia, eriti soojal maal.
Reisin sageli käsipagasiga ja saan vähemalt 3 outfitti kombineerida (mitte lihtsalt püksid + 3 särki, aga ka kleit, kergem ja soojem jakk jm)
Sinu postitus mõjus üleolevalt.

+5
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teine asi, mis ka mind pisut imestama paneb, et vaadates teiste inimeste reisipilte, on neil tihtilugu ilusad stiilsed riided seljas ja veatu meil näos. Mina aga ei oska reisil kuidagi mantlikeste ja seelikutega olla, ehkki muidu kannan igapäevaselt neid küll.

kui neid pilte uurida, siis selgub, et muide osa neist stiilsetest reisipiltidest on fotoshopitud. pilt tehtud kodumaal ja välismaine taust juurde pandud

+4
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

üldiselt ikka panen täppi. Ainult mugavad riided-jalatsid, ei mingeid kontsakingi. Soojamaareisil kõige mugavamad sellised pika T-särgi ja pika triiksärgi tüüpi kleidid. Ja neid peab ikka mitu tükki olema.

Kõige keerulisem on kevadel-sügisel, kui ei tea kunagi kas saad 15 kraadi või 25, kas sajab või ei.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamasti on jah reisidel valesid riideid kaasas, on mitu reisi olnud, kus seljas ongi kogu aeg samad riided, sest kliima on lihtsalt täiesti teistsugune kui meil. Külmetanud olen soojamaareisidel ka piisavalt, et teada, et kihiline riietus peab alati kaasas olema -soe fliis, vihmajope, vajadusel saab need mõlemad selga panna. On vaja läinud, sest õhtud – ööd võivad olla ka päeval 25 kraadises paigas uskumatult külmad. Olen maganud ka Filipiinidel (kus osades kohtades oli 30+ kraadi) jope ja sooja pika spordipesuga, sest majad on kütmata ja niisked ja õues öösel +4.

Aga mis mantlikestesse puutub, siis mina ei käi reisidel end näitamas, vaid vaatamisväärsusi vaatamas, ennast väga ei pildistagi, vaid ikka ilu ja kohalikke inimesi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ainult viimati selline jama. Vilksamisi vaatasin ilmateadet, et Itaalias on ca 17-18 kraadi sooja. Aga raip, kui külmaks õhtul läks. Esimesel õhtul jäimegi sellepärast hotelli. Järgmisel päeval käisin alustuseks poes mantlit ostmas…

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärast seda, kui mul soojale  maale sõite kohver ära kadus (kus olid siis kogu pere riided), ei saa ma üldse probleemist aru – otsime juurde ujumisriided, paar t-särki, plätud, hügeenivahendid ja tulime lennukile kilekott näpu otsas. Kõik mu kleidid, kingad jms ootasid mind Tallinna lennujaamas paar päeva hiljem. Mees imestas, et miks me sõidame suure kohvriga reisile, kui saab ka ilma.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen alati riietusega täppi pannud, kogenud reisisell. Ainult korra olen pidanud sooja riideid juurde ostma ja seda suvel Pärnus. Reisime neljakesi 2 suure kohvriga.Muidugi on olnud kaasas ka riideid, mis kasutamata jäävad . Aga mulle meeldib kui on valikuid. Käsipagasiga reisin 5 päevasel reisil, muidu on reisid 2-3 nädalased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem on mul liiga palju asju kaasas. Ja alati on ju võimalik riideid juurde osta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, mul on ka. Alati valed, riided, jalanõud. Kas ilmastik on soojem kui eeldasin ning alati on resikaaslastel mõistlikum ja ilusam valik kaasas. Viimased aastad oleme käinud ryanairi/wizzairiga ja pagasiks ainult väiksem seljaokott. Nii palju probleeme laheneb – on need riided mis on seljas pluss nipe näpet ja lihtsalt nii on.

Jah kõigil teistel on alati stiilsemad ja paremad riided. Aga mul on nii nagu on. ja kui kingad ikka hõõruvad, siis on mul jalas tossud.

No aga kas poleks siis aeg ometi kord osta ühed kingad, mis ei hõõru? Neid on mustmiljon valikut, lihtsalt maksavad rohkem.

Aga vabaajatossudel (pigem naevad küll kõrge tallaga tennise või ketsi moodi välja) pole ka midagi viga. Noored kombineerivad neid isegi õhtukleitidega.

Odavad sporditossud on jah tiba saastukas.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tossud ongi kinnise jalatsi puhul ainuõige valik. Kontsaking reisil on pigem meie idanaabri teema.

Lahtiste puhul midagi supermugavat (a la Ecco), mitte udupeened Blahnikud vms.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen alati hädas pigem sellega, et higistan rohkem ja soojal maal peaks riideid vahetama 3x päevas, ükskord seljas olnud ja higiseks läinud asi tuleb panna pessu, aga seda võimalust sageli pole. Lähed nädalaks, no mitu kleiti ja pluusi sa siis nüüd kaasa jaksad tassida, et saaks tagatud puhta inimese tunne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma üritan läbi mõelda, et võtan enam vähem mugavad ja viisakad riided kaasa, et siis pildil ka OK välja näha. Kleidid sobivad tossudega hästi ja ka sportlikke vabaajarõivaid on stiilseid. Me tavaliselt kõnnime palju ja tossud on asendamatud. Sinna peale õhuline kleit ja ongi olemas. Sinna peale sobitad jaki ka, kui jahedamat ilma lubab. Ei pea selline tüüpiline turist olema, roheliste cargo pükste, kalamehemütsi ja linase pluusiga???? Kuigi ka eelmainitu võib äge välja näha ????

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen alati hädas pigem sellega, et higistan rohkem ja soojal maal peaks riideid vahetama 3x päevas, ükskord seljas olnud ja higiseks läinud asi tuleb panna pessu, aga seda võimalust sageli pole. Lähed nädalaks, no mitu kleiti ja pluusi sa siis nüüd kaasa jaksad tassida, et saaks tagatud puhta inimese tunne.

Hotellides on ju võimalik riided pessu anda tasu eest. Airbnb puhul oleme valinud korteri, kus pesumasin sees on.

Võisiis ostad kohapeal odavketist särke ja jätad nad pärast sinna.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teine asi, mis ka mind pisut imestama paneb, et vaadates teiste inimeste reisipilte, on neil tihtilugu ilusad stiilsed riided seljas ja veatu meil näos. Mina aga ei oska reisil kuidagi mantlikeste ja seelikutega olla, ehkki muidu kannan igapäevaselt neid küll.

kui neid pilte uurida, siis selgub, et muide osa neist stiilsetest reisipiltidest on fotoshopitud. pilt tehtud kodumaal ja välismaine taust juurde pandud

Ära aja lolli juttu!

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma olen ainuke, kes ei oska kunagi reisile õigeid riideid kaasa võtta? ???? Uurin alati sihtkoha ilma kohta eelnevalt infot ja jälgin ka ilmateadet, aga no alati on mul kokkuvõttes valed riided kaasas! Praegugi tulime reisilt ja seal olu oluliselt soojem, kui ma olin arvestanud – mul jälle kohvritäis valesid asju kaasas. Käisin ligi nädal aega samade riietega … Jalanõud osutusid ka täiesti valedeks.

Teine asi, mis ka mind pisut imestama paneb, et vaadates teiste inimeste reisipilte, on neil tihtilugu ilusad stiilsed riided seljas ja veatu meil näos. Mina aga ei oska reisil kuidagi mantlikeste ja seelikutega olla, ehkki muidu kannan igapäevaselt neid küll. Kas stiilsete mantlitega poseerivad Instagrami-fotodel pigem need, kes lendavad Londonisse pigem shoppama? Mina patseerin kilomeetrite kaupa mööda linna vaatamisväärsusi ja muuseume ringi, seda on ikka kuidagi mugavam teha pükstes ja tossudes … Üritan reisida ka siiski minimaalse pagasiga, seega väga erinevaid outfitte ei saa kaasa võtta.

Pika jutu lühike kokkuvõte on seega see, et teistel on alati nii kaunid reisipildid, aga minu koledad ????

Kas sa tead täpselt, mis on teisel inimesel kohvris, lisaks neile riietele, mis sina näed?
Kui reisipilte vaata, vaata kohe, kas inimene teenib sellega raha või mitte. Kui inimene töölähetuses, siis on tal täiesti teine häälestus kui siis kui läheb puhkama. Oskad vahet teha piltidel, mis on töö ja piltidel, kus on puhkus? Kui inimene läheb tööle, siis on tal kaasas assistent. Ise võid mõelda, milline oleks sinu reis, kui sul oleks kaasas keegi, kes ajab sinu meigi, riiete ja pildistamistega seonduvat. Tahad ilusaid pilte, võta reisi kui tööreisi ja võta kaasa assistent, kelle ainus eesmärk on teha sinust ilusaid pilte.  Ja otsusta ära, kas lähed reisile tööle või lähed puhkama. Kui eesmärk on piltide saamine, hakkab riiete valik sellest, mis pildil hästi sind välja toob. Ja sai ei passi kohalikku ilma, vaid keskendud sellele, et väga hästi välja näha pildipeal.  Pilditagused riided võid osta sihtkoha odavast väljamüügist ja need üldse hotelli jätta, ei pea kaasa tassima.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võisiis ostad kohapeal odavketist särke ja jätad nad pärast sinna.

See tundub küll õudse ressursside raiskamisena.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea selline tüüpiline turist olema, roheliste cargo pükste, kalamehemütsi ja linase pluusiga

Miks annad hinnanguid? Mis see sinu asi on kommenteerida?

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see Instagrami-riietus neil terve päeva seljas ei ole. Kenad riided ja meik võib olla õhtusöögiks tehtud, siis on päevased tegevused seljataga, saab end korda teha ja kenad pildid. Või siis päeva alguses kui veel värske oled. Hiljem võib rühkida ja higistada, juuksed krunni tõmmata ja ise kübara ja päikeseprillide taha peituda.

Kui ainult käsipagasiga reisida siis peabki väga täpselt planeerima.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks annad hinnanguid? Mis see sinu asi on kommenteerida?

Ta lisas, et see võib vinge välja näha. Vastupidiselt teemaalgatajale (sulle?), kes väitis, et kultuurselt vaatamisväärsusi vaadata on kõige parem püksi ja tossuga ja “mantlikeste” kandja huvid šoppamisest ilmselt kaugemale ei küündi.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta lisas, et see võib vinge välja näha.

Ta ütles, et ei pea selline tüüpiline turist välja nägema. Ei ole just eriti positiivne kommentaar.

+1
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimastel aastatel olen reisinud nii,  et minnes on mul peale seljaolevate riiete kaasas veel  1 paar tagavarajalatseid,  üks kleit, 1 paar pükse, 1-2 pluusi, vahetuspesu ja kosmeetika. Kõik muu ostan reisilt just seetõttu, et ei peaks üleliigseid riideid-jalatseid edasi-tagasi lennutama.

Reisin harva, nii et reisilt ostetud riiete uputust mul ei teki.

 

 

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see Instagrami-riietus neil terve päeva seljas ei ole. Kenad riided ja meik võib olla õhtusöögiks tehtud, siis on päevased tegevused seljataga, saab end korda teha ja kenad pildid. Või siis päeva alguses kui veel värske oled. Hiljem võib rühkida ja higistada, juuksed krunni tõmmata ja ise kübara ja päikeseprillide taha peituda.

Kui ainult käsipagasiga reisida siis peabki väga täpselt planeerima.

Seal peabki jah arvestama, et kelle jaoks on reisimine ja instagrami piltide tegemine töö. Nad kannatavadki seda ebamugavust. Enamasti on ka rendiauto ja pildistamisriided kaasas.

Olen ka näinud videosid, kus näidataksegi telgitaguseid, kus pildistamise riietus on tavapärase riietuse all või kuidas kohapeal kleit peale tõmmatakse või riideid vahetakse.

Suvereisidel näevad shifoonriided päris head piltidel välja, on õhukesed ja võtavad kotis vähe ruumi.

Nt sarnaste pükstega käisin islamiriigis, kus keha peab kaetud olema (viisakusest), riigis kus olin seda turistidele väga halvaks ei pandud. Seda annab kingadega ja topiga nii pidulikumaks sättida, kui samas isegi kui kusagil vaatamisväärsuseid käia vaatamas, muuseumis vmt siis nendega mugav.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seal peabki jah arvestama, et kelle jaoks on reisimine ja instagrami piltide tegemine töö. Nad kannatavadki seda ebamugavust.

Ei jäänud küll muljet, et teemaalgataja mingi tasustatud instagrammer oleks. Lihtsalt heast peast endale mingeid hõljumeid piltide pärast selga toppida on küll naeruväärne.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seal peabki jah arvestama, et kelle jaoks on reisimine ja instagrami piltide tegemine töö. Nad kannatavadki seda ebamugavust.

Ei jäänud küll muljet, et teemaalgataja mingi tasustatud instagrammer oleks. Lihtsalt heast peast endale mingeid hõljumeid piltide pärast selga toppida on küll naeruväärne.

Ta ilmselt ikka imetleb nende ilusaid reisipilte kelle jaoks see on töö ja tahaks samamoodi ilusaid pilte saada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta ilmselt ikka imetleb nende ilusaid reisipilte kelle jaoks see on töö ja tahaks samamoodi ilusaid pilte saada.

See ongi naeruväärne, kui lähed reisile ja põhiaur läheb mingite piltide peale, kus proovid endast mingit muljet jätta, kes sa tegelikult pole, et kõik ikka vahiks ja laigiks. Käisin just spaas ja seal hõljus ka üks naisterahvas ringi ja tegi pilte. Endal oli pisike beebi, kes nuttis ja keda isa kantseldas, seni kuni ema ainult ennast imetles. Oli ka endale mingi kaadervärgi selga ajanud, mis ei tohtinud märjaks saada. Tobe.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riideid pakkides mõtle kihtidele- midagi kuumaks, midagi jahedamaks õhtuks, pikad püksid, lühikesed püksid/seelik, õhusöögile ilusam kleit. Ongi kõik, kui need asjad omavahel kokku sobivad, ongi hästi. Sokke-aluspesu ja kaks paari hästi sissekantud kingi, üks neist vihmaseks ilmaks sobiv, päikesekaitsekübar või muu müts. Oleneb muidugi sihtkohast, nädal aega saab vabalt läbi. Sokke ja aluspükse saab pesta hotellis vahepeal ise, või võtab suurema varu ja ei pese (aga siis tassi puhast pesu ja pärast musta tagasi), saab ka hotelli pesuteenust kasutada.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 459 )


Esileht Hobinurk Riietus reisidel