Esileht Hobinurk Riietus reisidel

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 459 )

Teema: Riietus reisidel

Postitas:
Kägu

Palju neid ülikultuurseid meil ikka on, kes kogu kaubandusest ja hilbulettidest külma näoga mööda kõnnivad. Otse kirikusse või teatrisse.

Mina olen selline. Ja ma olen naine. Mitte küll ülikultuurne, aga kunstinäitused, muuseumid ja kirikud on minu jaoks iga kell huvitavamad, kui hilbuletid.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju neid ülikultuurseid meil ikka on, kes kogu kaubandusest ja hilbulettidest külma näoga mööda kõnnivad. Otse kirikusse või teatrisse.

Mina olen selline. Ja ma olen naine. Mitte küll ülikultuurne, aga kunstinäitused, muuseumid ja kirikud on minu jaoks iga kell huvitavamad, kui hilbuletid.

Ja “hilbulett” on just õige nimetus, mõnes riigis ei müüda isegi nö suveniirsärke kohaliku sümboolikaga, valikus on ainult võlts Guess ja Boss. No mis ma teen sellistega?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja “hilbulett” on just õige nimetus, mõnes riigis ei müüda isegi nö suveniirsärke kohaliku sümboolikaga, valikus on ainult võlts Guess ja Boss. No mis ma teen sellistega?

No Egiptus ja Türgi on viimased kohad, kuhu reisida.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju neid ülikultuurseid meil ikka on, kes kogu kaubandusest ja hilbulettidest külma näoga mööda kõnnivad. Otse kirikusse või teatrisse.

Mina olen selline. Ja ma olen naine. Mitte küll ülikultuurne, aga kunstinäitused, muuseumid ja kirikud on minu jaoks iga kell huvitavamad, kui hilbuletid.

Mina ei ole ka kunagi reisidel käinud shoppamas – tõesti mitte kunagi! Käin justnimelt vaatamas muuseume, kirikuid, loodust, naudin ka kohvikuid ja restorane. Ei pea end ka ülikultuurseks, ent reisidel shoppamine on minu jaoks ajaraiskamine.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina vahel ikka shoppan, selliseid asju mida meil ei ole – nt Lähis-Idas keraamika, vaiba- ja vürtsipoodides, Aasias igasugust põnevat kraami. Toidupoodides käin alati, kus iganes poleks – niiii põnev! Muuseumipoodides läheb pikalt tavaliselt.

Aga brändipoed ja “outletid” on küll viimased kohad kuhu oma aega ja raha raiskan.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ole ka kunagi reisidel käinud shoppamas – tõesti mitte kunagi! Käin justnimelt vaatamas muuseume, kirikuid, loodust, naudin ka kohvikuid ja restorane. Ei pea end ka ülikultuurseks, ent reisidel shoppamine on minu jaoks ajaraiskamine.

Kustkohast sa oma riided siis ostad? Ega ometi Eestist?

+2
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kustkohast sa oma riided siis ostad? Ega ometi Eestist?

Mina näiteks ostan riideid oma elukohariigist. Ei reisi selleks, et riideid osta.

 

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu suurim reisimälestus paistab olevat hotelli hind.

Ega kes tagasihoidlikes tingimustes elab, ei kujuta ettegi, mis paar tärni parem elamine juurde annab. Sama hotelliga.

Kui palju sa siis reisi ajal hotellis aega veedad?  Magad, sööd hommikust, vahel ka õhtusöök või mõni näo- või kehahooldus.

Reisil käies liigud ju ikka ringi, külastad eri kohti,  sööd erinevates restoranides, mitte ei unele päevade kaupa hotellis sulepatjadel ega telli šampanjat mullivanni.  See paar kõrgemat tärni võib tõsta küll su enesetunnet, aga ei garanteeri paremat reisielamust ega avarda sinu silmaringi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen selline. Ja ma olen naine. Mitte küll ülikultuurne, aga kunstinäitused, muuseumid ja kirikud on minu jaoks iga kell huvitavamad, kui hilbuletid. Mina ei ole ka kunagi reisidel käinud shoppamas – tõesti mitte kunagi! Käin justnimelt vaatamas muuseume, kirikuid, loodust, naudin ka kohvikuid ja restorane. Ei pea end ka ülikultuurseks, ent reisidel shoppamine on minu jaoks ajaraiskamine.

Ka kohalik kaubandus on üks osa riigist ja sisaldab palju rohkem kui “hilbulette”.  Ma tõesti ei saa aru inimestest, kelle jaoks on justkui uhkuse asi suhtumine a`la “mina käin ainult kirikus ja kohvikus ja shoppamine on saatanast”.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka kohalik kaubandus on üks osa riigist ja sisaldab palju rohkem kui “hilbulette”. Ma tõesti ei saa aru inimestest, kelle jaoks on justkui uhkuse asi suhtumine a`la “mina käin ainult kirikus ja kohvikus ja shoppamine on saatanast”.

Ma pole öelnud, et see on saatanast. Mul lihtsalt puudub sellise tegevuse vastu vähimgi huvi.

Teiseks olen pisut kooner ja kuna välisriigis šopates on suur risk “lakki saada”, siis ma seda ei tee. Pigem kulutan selle raha elamuste peale.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näiteks ostan riideid oma elukohariigist. Ei reisi selleks, et riideid osta.

Ma ka ekstra riiete ostmiseks ei reisi, aga poed ilmselgelt ju traajektoorile jäävad ning riided on mujal huvitavamad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiseks olen pisut kooner ja kuna välisriigis šopates on suur risk “lakki saada”, siis ma seda ei tee. Pigem kulutan selle raha elamuste peale.

Et lähed nt. Milaaanos Versace poodi ja arvad, et võib olla vuffel? Või mida täpselt silmas pidasid?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju sa siis reisi ajal hotellis aega veedad?  Magad, sööd hommikust, vahel ka õhtusöök või mõni näo- või kehahooldus. Reisil käies liigud ju ikka ringi, külastad eri kohti,  sööd erinevates restoranides, mitte ei unele päevade kaupa hotellis sulepatjadel ega telli šampanjat mullivanni.  See paar kõrgemat tärni võib tõsta küll su enesetunnet, aga ei garanteeri paremat reisielamust ega avarda sinu silmaringi.

Pool ööpäevast kindlasti. Tuba peab olema vähemalt 20 ruutu, hea vaatega(soojamaareisil kindlasti otsemerevaade), kindlasti mitte standard ning absoluutselt kindlasti mitte alla 4 tärni. Viisaka vannitoaga, rõdu või terrassiga.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiseks olen pisut kooner ja kuna välisriigis šopates on suur risk “lakki saada”, siis ma seda ei tee. Pigem kulutan selle raha elamuste peale.

Et lähed nt. Milaaanos Versace poodi ja arvad, et võib olla vuffel? Või mida täpselt silmas pidasid?

Ei. Pidasin silmas, et hinna mõttes on riided turismipiirkondades enamasti kallimad, kui minu kodulinnas.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidasin silmas, et hinna mõttes on riided turismipiirkondades enamasti kallimad, kui minu kodulinnas.

Turismikeskustest ei tasugi midagi osta. Ostan välismaalt sageli riideid, täiesti teistsugune sortiment on just kohalike tootjate kauplustes. Aga neid ei leia muidugi mereäärsetest turistiputkadest. Aga turgudel võib vahvaid asju olla küll. Ja väikelinnade poodides. Teeme tihti autotrippe ja sõidame läbi palju linnakesi, mis kiirteedest on kaugel. Saksas, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, aga ka nt Tšehhis. Kohalik elu, tavaline toit, mitte nii maailmakuulsad vaatamisväärsused (aga huvitavad) ja psisipoekesed – väga lahe on. Uskumatuid kohti, losse, kirikuid, surnuaedu, ehitisi ja muuseume on Euroopas, mida kuskil ei reklaamita. Ja poode samuti. Sõidad kuu aega ringi ja saad piisavalt nii kultuuri, toitu kui ka kaubandust. No ainult muuseumis või rannas ju aega ei veeda iga päev. Hotell on väike mure, peaasi, et igaks õhtuks voodi leiad.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidasin silmas, et hinna mõttes on riided turismipiirkondades enamasti kallimad, kui minu kodulinnas.

Turismikeskustest ei tasugi midagi osta. Ostan välismaalt sageli riideid, täiesti teistsugune sortiment on just kohalike tootjate kauplustes. Aga neid ei leia muidugi mereäärsetest turistiputkadest. Aga turgudel võib vahvaid asju olla küll. Ja väikelinnade poodides. Teeme tihti autotrippe ja sõidame läbi palju linnakesi, mis kiirteedest on kaugel. Saksas, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, aga ka nt Tšehhis. Kohalik elu, tavaline toit, mitte nii maailmakuulsad vaatamisväärsused (aga huvitavad) ja psisipoekesed – väga lahe on. Uskumatuid kohti, losse, kirikuid, surnuaedu, ehitisi ja muuseume on Euroopas, mida kuskil ei reklaamita. Ja poode samuti. Sõidad kuu aega ringi ja saad piisavalt nii kultuuri, toitu kui ka kaubandust. No ainult muuseumis või rannas ju aega ei veeda iga päev. Hotell on väike mure, peaasi, et igaks õhtuks voodi leiad.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ole ka kunagi reisidel käinud shoppamas – tõesti mitte kunagi! Käin justnimelt vaatamas muuseume, kirikuid, loodust, naudin ka kohvikuid ja restorane. Ei pea end ka ülikultuurseks, ent reisidel shoppamine on minu jaoks ajaraiskamine.

Kustkohast sa oma riided siis ostad? Ega ometi Eestist?

Ma ei ela Eestis. Enamuse riideid ostan üldse neti teel.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju sa siis reisi ajal hotellis aega veedad?  Magad, sööd hommikust, vahel ka õhtusöök või mõni näo- või kehahooldus. Reisil käies liigud ju ikka ringi, külastad eri kohti,  sööd erinevates restoranides, mitte ei unele päevade kaupa hotellis sulepatjadel ega telli šampanjat mullivanni.  See paar kõrgemat tärni võib tõsta küll su enesetunnet, aga ei garanteeri paremat reisielamust ega avarda sinu silmaringi.

Inimesed ongi erinevad. Olen tavaliselt viietärni hotellides ja seal on iga kord mitu Eesti perekonda, kes ei liigu sealt hotellist mitte kuskile. Päris sageli on need hotellid kuskil asulast eemal ja ilma autota sealt ei saagi kuskile väga, takso saab muidugi ka võtta. Aga vaatangi, et ükskõik mis ajal ma läbi jalutan, nad istuvad basseini ääres, õhtul baaris ja ongi kogu puhkus. Minu jaoks surmigav. Milleks siis kaugele sõita üldse, viietärnihotellid on laias laastus igal pool maailma otsas ühesugused, aga eks inimesed on erinevad.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju sa siis reisi ajal hotellis aega veedad?  Magad, sööd hommikust, vahel ka õhtusöök või mõni näo- või kehahooldus. Reisil käies liigud ju ikka ringi, külastad eri kohti,  sööd erinevates restoranides, mitte ei unele päevade kaupa hotellis sulepatjadel ega telli šampanjat mullivanni.  See paar kõrgemat tärni võib tõsta küll su enesetunnet, aga ei garanteeri paremat reisielamust ega avarda sinu silmaringi.

Meeldiv majutus annab siiski parema reisielamuse. Nö päikesereisidel rendime armsa väikse maja või korteri, kus tingimata terrass või rõdu. Tunne on nagu päris:)

Suures linnas on hea asukohaga kenas hotellis ikka palju meeldivam, kui mingis odavas lekkiva dushiruumi ja haisva vaipkattega kohas. Päeval hotellis aega ei veeda, aga hommikul-õhtul-öösel ikka ja las siis puhkavad nii jalad kui silmad.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mingis odavas lekkiva dushiruumi ja haisva vaipkattega kohas.

Ega siis kõik odavamad kohad sellised ei ole. Palju on väga armsaid ja koduseid hotellikesi, kus on ülipuhas, kõik töötab jne. Ma olen näiteks Kreetal mitu sellist leidnud, kus on mõnusam olla kui eelmisel korral võetud Novatoursi vahendatud neljatärni hotellis, mis oli küll üks paras õnnetus. Hinnavahe oli umbes kahekordne. Viietärni hotellides tavaliselt on ikka mingi tase, aga kõik nendest eriti just lõunamaadel küll hinda väärt ei ole, mitu korda olen pettunud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidasin silmas, et hinna mõttes on riided turismipiirkondades enamasti kallimad, kui minu kodulinnas.

Turismikeskustest ei tasugi midagi osta. Ostan välismaalt sageli riideid, täiesti teistsugune sortiment on just kohalike tootjate kauplustes. Aga neid ei leia muidugi mereäärsetest turistiputkadest. Aga turgudel võib vahvaid asju olla küll. Ja väikelinnade poodides. Teeme tihti autotrippe ja sõidame läbi palju linnakesi, mis kiirteedest on kaugel. Saksas, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, aga ka nt Tšehhis. Kohalik elu, tavaline toit, mitte nii maailmakuulsad vaatamisväärsused (aga huvitavad) ja psisipoekesed – väga lahe on. Uskumatuid kohti, losse, kirikuid, surnuaedu, ehitisi ja muuseume on Euroopas, mida kuskil ei reklaamita. Ja poode samuti. Sõidad kuu aega ringi ja saad piisavalt nii kultuuri, toitu kui ka kaubandust. No ainult muuseumis või rannas ju aega ei veeda iga päev. Hotell on väike mure, peaasi, et igaks õhtuks voodi leiad.

Meie reisime samal moodusel, aga riidepoed sellegipoolest meile huvi ei paku.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidasin silmas, et hinna mõttes on riided turismipiirkondades enamasti kallimad, kui minu kodulinnas.

Turismikeskustest ei tasugi midagi osta. Ostan välismaalt sageli riideid, täiesti teistsugune sortiment on just kohalike tootjate kauplustes. Aga neid ei leia muidugi mereäärsetest turistiputkadest. Aga turgudel võib vahvaid asju olla küll. Ja väikelinnade poodides. Teeme tihti autotrippe ja sõidame läbi palju linnakesi, mis kiirteedest on kaugel. Saksas, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, aga ka nt Tšehhis. Kohalik elu, tavaline toit, mitte nii maailmakuulsad vaatamisväärsused (aga huvitavad) ja psisipoekesed – väga lahe on. Uskumatuid kohti, losse, kirikuid, surnuaedu, ehitisi ja muuseume on Euroopas, mida kuskil ei reklaamita. Ja poode samuti. Sõidad kuu aega ringi ja saad piisavalt nii kultuuri, toitu kui ka kaubandust. No ainult muuseumis või rannas ju aega ei veeda iga päev. Hotell on väike mure, peaasi, et igaks õhtuks voodi leiad.

Meie reisime samal moodusel, aga riidepoed sellegipoolest meile huvi ei paku.

Nojah, kuidas keegi asja võtab. Paratamatu on, et igaüks peab aeg-ajalt oma garderoobi uuendama. Kui ka oled juba keskeas ja kvaliteetseid riideid on palju kogunenud, siis mõne  veidi uuema/moodsama kleidi või pluusi võiks kord aastaski juurde osta. No või paari-kolme aasta tagant. Ka ihupesu tuleb aeg-ajalt siiski uuendada. Mina vihkan riidepoodide külastamist täiega. Netist ka ei telli enam ammu, ei viitsi pideva tagastamisega tegeleda. Väljamaal on vähemalt huvitavam oma vältimatud ostud ära teha kui Kaubamajas või Ülemistes või mujal sarnases ringi tammuda. Ja on ikka vahvaid leide küll. Kui mõne kena ja sobiva pesu otsa satun, siis ostan nt mitme aasta varu ära, sellega siis ühelpool. Eestis pole mul tuju ka ühtegi pesupoodi sisse vaadata, kõik nii tuttav ja igav.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie reisime samal moodusel, aga riidepoed sellegipoolest meile huvi ei paku.

Mu mees ostab kõik oma jalanõud ainult reisidelt. Miskipärast Eestis ei pakuta võimalust, et kui oled meeldiva mudeli välja valinud, siis sõidutatakse sind ülakorrusele, kus müüja hakkab ette kandma seda mudelit poole cm pikkuse, kõrguse ja laiuse kaupa. Ja uskumatu, väike tänavaäärne poeke, jalanõu ei maksagi üle 150 euro. Ehk et ikka odavast klassist, aga milline hea valik ja teenindus. Leiadki endale kõige mugavama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie reisime samal moodusel, aga riidepoed sellegipoolest meile huvi ei paku.

Mu mees ostab kõik oma jalanõud ainult reisidelt. Miskipärast Eestis ei pakuta võimalust, et kui oled meeldiva mudeli välja valinud, siis sõidutatakse sind ülakorrusele, kus müüja hakkab ette kandma seda mudelit poole cm pikkuse, kõrguse ja laiuse kaupa. Ja uskumatu, väike tänavaäärne poeke, jalanõu ei maksagi üle 150 euro. Ehk et ikka odavast klassist, aga milline hea valik ja teenindus. Leiadki endale kõige mugavama.

Palun ütle, kust ma sellise poe leida võiks? Või mis firma jalanõudest jutt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei viitsi mitte kuskil riidepoes füüsiliselt kohal käia, ei Eestis või veel vähem reisil olles. Kogu garderoobi tellin internetist (valik ikkagi kõige parem) ja kogenud e-poodlejana ning ilmselt ka tänu heale figuurile sobivusega üldjuhul probleeme pole.  Netipood on minu jaoks oluliselt ajaefektiivsem.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega siis kõik odavamad kohad sellised ei ole. Palju on väga armsaid ja koduseid hotellikesi, kus on ülipuhas, kõik töötab jne. Ma olen näiteks Kreetal mitu sellist leidnud, kus on mõnusam olla kui eelmisel korral võetud Novatoursi vahendatud neljatärni hotellis, mis oli küll üks paras õnnetus. Hinnavahe oli umbes kahekordne. Viietärni hotellides tavaliselt on ikka mingi tase, aga kõik nendest eriti just lõunamaadel küll hinda väärt ei ole, mitu korda olen pettunud.

seda ma räägingi, et Kreekas jm Vahemere ääres elame kööginurgaga korteris ilma igasuguste tärnideta. Aga Londonis ja Pariisis on odav ööbimine ikkagi emb-kumb – kas asukohaga äärelinnas, või kui kesklinnas siis justnimelt räpasevõitu pugerik.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga Londonis ja Pariisis on odav ööbimine ikkagi emb-kumb – kas asukohaga äärelinnas, või kui kesklinnas siis justnimelt räpasevõitu pugerik.

Seda küll, seal on hinnatase teine. Olen seal 150 eurot öö makstes ka jubeda uberiku otsa sattunud. Hea, et kirpe ei saanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reisidel shoppamisest. Ma käisin aastaid ainult vaatamisväärsustega tutvumas ja siis ükskord mõtlesin, et lähen siis shoppama ka. Kõik teised muudkui räägivad reisil shoppamisest, et lähen siis ka! Põhjuseks oli vist tookord ka väga kuum ilm sihtkohas, nii et tundus lausa ahvatlev veeta mõte paar tundi konditsioneeritud kaubanduskeskuses. Aga poed on ju vähemalt Euroopas kõik üks ja seesama! Misasja te seal reisil shoppate? Lähed sa kaubanduskeskusesse Malagas või Bratislavas, samad Bull&Bear, Lindex, H&M jne jne mis meilgi Ülemistes või Rotermanni keskuses. Kui käisime paar aastat tagasi Londonis, siis ma enne juba hoiatasin meest, et tahan ühel päeval paar tundi shopata ka. Seal olevat teistsugune kaubavalik, nt GAP. Meie hotell oli kohe ka Londoni suurima kaubanduskeskuse kõrval. Sain siis oma paar tundi, aga ei leidnud sealt midagi ihaldusväärset. Need Gapi asjad polnud üldse minu maitse! Kuigi mulle briti rõivad meeldivad ja istuvad, olin leinas M&S lahkumisest, nüüd käin aeg-ajalt teises linna otsas Debenhamsis. Väljaspool Euroopat ma pole eriti käinud, aga kardan juba, et sealgi oleks Stradivarius ja Guess vastas. Nii et minu küsimus, mis mõte on välismaal shoppamisel? Just hilbushopingul? Et ostetakse vürtse või vaipu, sellest ma saan aru.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed ongi erinevad. Olen tavaliselt viietärni hotellides ja seal on iga kord mitu Eesti perekonda, kes ei liigu sealt hotellist mitte kuskile. Päris sageli on need hotellid kuskil asulast eemal ja ilma autota sealt ei saagi kuskile väga, takso saab muidugi ka võtta. Aga vaatangi, et ükskõik mis ajal ma läbi jalutan, nad istuvad basseini ääres, õhtul baaris ja ongi kogu puhkus. Minu jaoks surmigav. Milleks siis kaugele sõita üldse, viietärnihotellid on laias laastus igal pool maailma otsas ühesugused, aga eks inimesed on erinevad.

Kui lähen soojale maale, siis on esmatähtis päevitamine, ujumine ning niisama olemine. Kusagil ringi käin pärast lõunat ning terve päeva selleks kulutan ainult mõnel päeval. Tulin puhkama, mitte ringi tormama.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et minu küsimus, mis mõte on välismaal shoppamisel?

Mina käin Itaalias poodides. Valik on tunduvalt suurem kui siin ja hinnad odavamad. Mingi eesmärk see pole, kui satun kuskile, siis satun, eraldi mingeid kaubanduskeskusi ei otsi. Üldiselt ostan netist riideid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 459 )


Esileht Hobinurk Riietus reisidel